دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳۸٩/۱٢/٢۱

 

اسفند دشتیاتی

 

همین که پا در اسفند می گذاری حال و هوای اتمسفر زیستی و روحی در دشتی و دشتی ها دچار دگرگونی می شود گویی اسفند در دشتی ماهی بهاریست که در زمستان روزگار سپری می کند آب و هوایی کم نظیر که به مهربانیش شهره است حال این هوای لطیف را بگذار کنار شمارش معکوس منتهی پایان سال که خود احوال دیگریست برای ایرانی و بالطبع دشتیاتی، احوالی که بهانه های خوشیت زیاده هرچند گاهی با نگاهی به شب و روزهای سپری سال قدری تغییر موضع روحی و روانی می دهی ولی آنهم بهانه ی دیگر می شود تا هوای روزهای آتی سالت را بیشتر داشته باشی و باخوشی پایانی رابه شروعی دیگر پیوندزنی...دغدغه های اینروزهاشاید زیاد باشد که هست ولی این دغدغه ها هم مانع  رسیدنت به سال نو نمی شود این که برایش برنامه ریزی کنی و سعی کنی بهترین نحو ممکن سپریش کنی در این هوای نابی که خدایت ارزانیت کرده...
هرچنداحتمال زیاد  وبلاگ قبل از پایان سال هم بروز می شود ولی حال که از هوای سال نو سخن گفته شد وبلاگ دشتی ها از همین حالا ضمن آرزوی بهترین ها سال نو رابه همه دشتی های ساکن کهکشان راه شیری تبریک عرض می کند.

روزهای خوش دشتی

در این ایام سال هوای دشتی روز به روز بهتر می گردد و به نظر بسیاری این ایام  بهترین ایام  دشتی است(به لحاظ آب و هوایی ).هرچند طبق آمار و اطلاعاتی که در ذیل آمده میزان بارندگی کلی دشتی نسبت به میانگین بلند مدت تا امروز کمتر بوده است اما با پراکنش خوب بارندگی امسال همه  نقاط دشتی این روزها سرسبز است. شما می توانید ساعتها راه روید بدون آنکه سرما بخورید یا عرق کنید وخسته شوید! برای آنکه ثابت شود هوای خوبی است_ اگر در خورموج ساکنید _ می توانید برای امتحان ،یکی از شب ها در خیابان طالقانی به سمت پارک فایز دشتی  راه برویدد تا بهترین هوای ممکن را استشمام نمایید همراه با باد خنکی که اگر حالتان در بدترین نوع ممکن باشد نیرویی دهد که گویی دوپینگ کرده اید!!  یا به سمت پارک مفتون ،میدان خالو حسین دشتی و...اما اگر می خواهید زندگی نمایید و صفای بیشتری ببرید ساعات عافیت را در خانه نمانید و روید خروک(سنا) ،ساحل بکر_واقعا بکر_ خلیج فارس (زیارت یا لاورساحلی ) ،بنگه وشیرینه(حومه خورموج)،تنگ سدر(لاور شرقی)کلات مند(وراوی)،کوه بیرمی ،کناره رود مند،روستای باغان،روستای حمویی ،پشت کوه دشتی(روستاهای حنا شور ،سرمک ،ممریز و...) .دره خرس آباد(روستای باغان) و ...

نکوداشت فایز دشتی درخورموج
با توجه به اینکه امسال مصادف است با یکصدمین سالمرگ شاعر شهیر پارسی فایز دشتی ،نکوداشت این شاعر دوبیتی سرای روز25اسفند ماه در سالن فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار می شود.
حمید زارعی مسئول انجمن ادبی خورموج  در تماس با وبلاگ دشتی  اظهار داشتند:این نکوداشت که با همکاری انجمن شعر وادب خورموج،انجمن آینده سازان توسعه جنوب،دانشگاه آزاد خورموج،شهرداری خورموج و کمک شخصی احمد شیخیانی به طور رسمی در شامگاه 24اسفند با برنامه دوبیتی خوانی و شروه خوانی در محل شهرداری خورموج آغاز می شود و در ادامه آن صبح روز 25 اسفند مراسم نکوداشت فایز دشتی با حضور شاعران،اندیشمندان ،صاحبان قلم و  با برنامه های متنوع برگزار خواهد شد.ازجمله کارهای ارزنده ی که دراین گردهمایی صورت خواهد گرفت تجلیل از 4شخصیت فرهنگی ادبی در 4حوزه ادبیات است که شامل دکتر سیدمحمد هاشمی فرد در حوزه ادبیات پایداری،استاد سیدمحمدرضا هاشمی زاده در حوزه ادبیات آیینی،استاد عبدالمجید زنگویی در حوزه فایز دشتی شناسی و دکتر نسرین مظفری در حوزه ادبیات پژوهشی خواهد بود.
در ضمن از سال آتی جشنواره ملی دوبیتی و رباعی فایز دشتی در خورموج برگزار خواهد شد.

انجمن ادبی عرفان شیراز در خورموج
حمید زارعی جمعه شب در نشست مشترک انجمن ادبی عرفان شیراز و انجمن ادبی شعر خورموج در فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج اظهار داشت: موجب افتخار و شادمانی است که پذیرای قدوم سبز شاعران و ادیبان شیراز هستیم که بوی حافظ و سعدی می‌دهند.
وی افزود: شعر در دشتی جایگاه ویژه‌ای دارد و به‌ واسطه شعر و شاعرانش زبانزد منطقه جنوب است و مردم دشتی به ادب‌پروری شهرت دارند.
مسئول انجمن ادبی خورموج اضافه کرد: دشتی از دیرباز به لحاظ دارا بودن علما و وجود شاعران، نویسندگان و اندیشمندان به عنوان نگین فرهنگی جنوب و از کانون‌های قوی، علمی، مذهبی محسوب می‌شود.
دبیر انجمن ادبی عرفان شیراز نیز گفت: دشتی با فایز و فایز با دشتی آمیخته شده و خوشحالیم که در سرزمینی که زادگاه مشاهیر و شاعران بزرگی چون فایز دشتی است حضور پیدا کرده‌ایم.
مهدی یوسفی افزود: انجمن ادبی عرفان شیراز از کانون‌های مهم ادبی شیراز محسوب می‌شود که شاعران و منتقدان برجسته‌ای در آن عضو هستند.
وی عنوان داشت: شعار این انجمن ادب و حکمت است و علاوه بر فعالیت در حوزه شعر در کارهای عام‌المنفعه نیز مشارکت دارد.
اجرای شعرخوانی و موسیقی سنتی از دیگر برنامه‌های این نشست بود و سپس اعضای انجمن ادبی عرفان شیراز از گنبد نمکی دشتی بازدید کردند.

میزان اشتغال زایی در دشتی سه برابرسهمیه تعیین شده!
رییس اداره کار و امور اجتماعی شهرستان دشتی گفت: امسال براساس تفاهم نامه با 21 دستگاه اجرایی سهمیه ایجاد اشتغال این شهرستان یکهزارو 737 نفر تعیین شد که اشتغال ایجاد شده سه برابر این میزان است.
حسین خالقی در نشست کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری شهرستان دشتی افزود: امسال با تلاش دستگاههای اجرایی این شهرستان برای پنج هزارو 429 نفر اشتغال ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: بیشترین اشتغال زایی مربوط به بخش مسکن وشهرسازی است که چهارهزارو 188 نفرو به ازای هر 50متر مربع مسکن در دست احداث یک نفر مشغول به کار شده است.
خالقی به اجرای مشاغل خانگی اشاره کرد وافزود: براساس این طرح مشاغل خانگی در 214 رشته ایجاد خواهد شد و برای تحقق شعار این طرح که (هر خانه یک کارخانه ) است نیازمند همکاری واطلاع رسانی ومشارکت کلیه دستگاههای اجرایی هستیم.
وی افزود: براساس این طرح به هرفرد متقاضی مشاغل خانگی مبلغ 50 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق مهر امام رضا و مبلغ 30 ملیون ریال تسهیلات توسط سایر بانک ها پرداخت می شود .
خالقی اضافه کرد: برای اجرای طرح مشاغل خانگی برای شرکت های پشتیبان که در امر تهیه وتوزیع مواد اولیه و خرید تولیدات از مشاغل خانگی فعالیت می کنند تا مبلغ 10 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت خواهد شد .
معاون فرماندار دشتی نیز گفت: یکی از طرح های مهم ودردست اجرا طرح ایجاد وراه اندازی کارگاه های فرش دست بافت به صورت مجتمع و گروهی یا شرکت تعاونی است که امسال مبلغ شش میلیارد ریال سهمیه شهرستان دشتی است که متقاضیان می توانند به ادارات بازرگانی مراجعه و ثبت نام کنند .
علی زارعی افزود:مبلغ سه میلیارد ریال برای اجرای طرح های اشتغال زا درسه روستای گنخگ ، دهداری و زیارت ساحلی شهرستان دشتی اختصاص یافته که تاکنون در روستای زیارت میلغ 900 میلیون ریال، گنخگ 730 میلیون ریال و دهداری 400 میلیون ریال جذب شده است .
وی افزود: در این جلسه هفت طرح در زمینه کشاورزی، بهزیستی و خدماتی با اعتبار هفت میلیارد 652 میلیون ریال و با اشتغال زایی 37 نفر در شهرستان دََشتی به تصویب رسیده است .

خبرهایی از نوع منابع طبیعی دشتی

آغاز عملیات اجرایی ودرخت کاری طرح کمر بند سبز خورموج
طرح درختکاری کمر بند سبز خورموج درسطح 420 هکتار حاشیه شرقی شهر خورموج و دردامنه کوه بیرمی حد فاضل روستای عربی تا جنگل چاه چاهو روز پنجشنبه آغازشد.
رییس اداره منابع طبیعی شهرستان دشتی در آیین آغازعملیات اجرایی این طرح افزود: درپروژه کمر بند سبز خورموج انواع درختان جنگلی، کوهستانی ومرتعی سازگار با شرایط آب وهوایی شهرستان از جمله کهور، کنار، بادام، اکاسیا کاشته می شود.
وی افزود: برای اجرای این طرح که تمام حاشیه شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی در مدت سه سال درختکاری خواهد شد بالغ بریک میلیارد و500 میلیون ریال اعتبار اولیه از محل اعتبارات استانی تامین شده است .
محمودی اضافه کرد: در شهرستان دشتی از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون بالغ برسه هزار هکتار از اراضی ومراتع شهرستان جنگل کاری شده است که نقش مهمی در تامین سلامتی نشاط وشادابی محیط زیست شهروندان داشته است .


اختصاص 500 میلیون ریال برای مطالعه منطقه گردشگری منقل در دشتی
فرماندار دشتی گفت: 500میلیون ریال اعتبار برای مطالعه ایجاد زیرساخت های گردشگری در منطقه منقل یکی ازمناطق بسیار مستعد برای توسعه گردشگری و سیاحتی درشهرستان دشتی اختصاص یافت.
سید علی هاشمی شنبه در نشست بررسی روند اجرای پروژه احداث زیر ساخت های گردشگری منطقه منقل افزود: این منطقه گردشگری به دلیل موقعیت بسیار مناسب و قرارگرفتن در حاشیه بزرگراه سیراف محل بسیار مناسب و مستعدی برای توسعه گردشگری و سیاحتی و زیارتی است.
وی اضافه کرد: امیدواریم سازمان میراث فرهنگی وگردشگری و صنایع دستی استان بوشهر دراجرای این پروژه مهم سرعت و دقت لازم را داشته باشد.
فرمانداردشتی بیان کرد: در منطقه گردشگری منقل مرقد امام زاده سید حسین میرمحمد طاهر که از نوادگان امام زین العابدین است و همچنین مزار سید مصطفی بهزادی اولین معلم و موسس و بنیانگذار مدرسه دولتی به شیوه نوین درشهرستان دشتی در 100 سال قبل و مسوول تبلغات جنگ درنهضت جنوب ایران بوده است، قراردارد که زیارت گاه ومورد احترام ویژه مردم دشتی واستان بوشهر است.
هاشمی، همچنین برتسریع در برق رسانی و احداث شبکه آب این مجتمع گردشگری و زیارتی تا قبل از تعطیلات عید برای استفاده عموم در ایام نوروز تاکید کرد.

درخت کاری اطراف بقاع متبرکه در شهرستان دشتی
رییس اداره منابع طبیعی شهرستان دشتی گفت: درسومین روز ازهفته منابع طبیعی در 10 امام زاده و بقاع متبرکه این شهرستان درختکاری شد.

احمد محمودی روز سه شنبه در آیین درختکاری در امام زاده میر محمد طاهر منقل دشتی افزود: امام زاده ها وبقاع متبرکه از مکان های مورد استقبال وعلاقه شدید مردم این استان برای سیاحت وزیارت است.
وی اضافه کرد: در تفاهم نامه ای که از سال قبل با اداره کل اوقاف وامورخیریه استان انجام شده هرسال در محدوده فضای عمومی این مکان ها با همکاری اداره منابع طبیعی و بسیج سازندگی و اوقاف وامورخیریه درختکاری می شود.
محمودی بیان کرد : امسال نیز در 10 امام زاده و بقاع متبرکه ازجمله امام زاده میر محمد طاهر منقل ، سلطان پیر هاشم، امام زاده جعفر بن محمد در زیارت ساحلی و بقاع متبرکه در خورموج ، عربی ، کاکی بیش ازچهار هزارو 500 اصله نهال از انواع درختان زینتی، اکاسیا، کنار، کهور، آکالیتوس کاشته می شود که وسعتی در حدود 45 هکتار از فضای عمومی این مکان ها درختکاری می شود.
محمودی افزود: در سال قبل نیز درسطح 4/5هکتار از فضای عمومی این امام زاده ها درختکاری شد که در توسعه گردشگری و توسعه فضای سبز بسیار موثر بوده است.

خواهیم خواند:

- مسافت دشتی با اقصی نقاط ایران

پیشنهادات نوروزی دشتیاتی 

-

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٧:۳۱ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]