دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٠/٤/۱

 

دشتی خبر

 

اجرای پارک آبخیزداری چاه چاهو دشتی به اعتبار نیاز دارد
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر گفت: با توجه به اتمام مطالعات پارک آبخیزداری منطقه چاه چاهو شهرستان دشتی اجرای این پروژه عظیم نیازمند تامین و تخصیص اعتبار است.
 مهندس محمد سبحانیان در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: مطالعه پارک آبخیزداری چاه چاهو دشتی با هدف توسعه فضای سبز استان بوشهر در سطحی معادل 867هکتار با در نظر گرفتن همه امکانات رفاهی انجام شده ولی به علت تخصیص نیافتن اعتبارات لازم تاکنون به مرحله اجرا در نیامده است.
وی اضافه کرد: برای اجرای این پروژه 9میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با توجه به پی گیری های انجام شده اجازه هزنیه کرد این اعتبار ازمحل اعتبارات ملی داده نشده و باید از محل اعتبارات استانی باشد که تاکنون به نتیجه نرسیده ایم.
سبحانیان اظها داشت: چنانچه مسوولان استان بوشهر از اجرای این پروژه حمایت کنند می توان در منطقه تفرجگاه خوبی نه تنها برای مردم استان بوشهر بلکه برای استانهای مجاور نیز فراهم کرد.
وی با بیان اینکه با اجرای این پروژه بزرگترین پارک جنگلی در سطح منطقه به حساب خواهد آمد.


اختصاص 14.9میلیارد تومان تسهیلات بخش کشاورزی در دشتی
مدیر جهاد کشاورزی دشتی گفت: امسال 14 میلیارد و 900 میلیون تومان تسهیلات بانکی به اداره کشاورزی دشتی اختصاص می‌یابد.

امرالله فاریابی در جمع کارکنان جهاد کشاورزی دشتی اظهار داشت: این تسهیلات شامل تسهیلات ارزان قیمت خشکسالی، سوخت، بنگاه‌های زود بازده، خرید تراکتور و ادوات، سرمایه در گردش زیر بخش دام، زراعت و باغبانی است.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی به برنامه‌ها و پروژه‌های پیشنهادی سال 90 اشاره کرد و افزود: بالغ بر13 میلیارد تومان اعتبارت طرح‌های پیشنهادی مدیریت کشاورزی دشتی از محل اعتبارات تملک دارایی است.
این مسئول ادامه داد: تعداد این طرح‌ها 18 طرح است که شامل فنی و امور زیربنایی، امور دام، ترویج کشاورزی و فنی و اجرایی می‌شود.
فاریابی با اشاره به طرح‌های پیشنهادی اشتغالزایی مدیریت کشاورزی دشتی اشاره و ابراز داشت: در این زمینه نیز در بخش فنی و اجرایی، امور دام و فنی و امور زیربنایی مبلغ 14 میلیارد و 640 میلیون تومان پیشنهاد شده است.
وی به فعالیت‌های شاخص اجرا شده در سال 89 در دشتی اشاره کرد و یادآور شد: اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار به مساحت 107 هکتار با اعتبار بالغ بر 320 میلیون تومان، اجرای طرح‌های خط انتقال آب به طول 13 کیلومتر با اعتبار 179میلیون تومان از طرح‌های اجرا شده مهم در بخش کشاورزی دشتی بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی خاطرنشان کرد: در سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و 242 میلیون تومان در بخش کاکی به بیمه شدگان بخش زراعت و باغبانی غرامت پرداخت شده است.
فاریابی گفت: در بخش زراعت آبی بیش از 6 هزار و 105 هکتار و در بخش زراعت دیم 5 هزار و 237 هکتار و در بخش زراعت باغی 43 هزار و دو اصل نخل زیرپوشش بیمه قرار گرفتند.
وی در ادامه اضافه کرد: در سال گذشته در قالب زراعت 42 هکتار، طرح‌های وابسته به بخش کشاورزی 16 هکتار و طرح‌های وابسته به بخش غیر کشاورزی بیش از چهار هکتار زمین واگذارشده است.
این مسئول تصریح کرد: مقدار تولید شیر سالانه 3 هزار تن، مقدار تولید گوشت قرمز 850 تن ومقدار تولید گوشت سفید نیز 3 هزار تن است که با توجه به جمعیت شهرستان و سرانه مصرف گوشت سفید سالانه هزار و 300 تن مازاد بر نیاز در این شهرستان تولید داریم.
فاریابی اذعان داشت: مهم‌ترین هدفی که در بسته‌های حمایتی بخش کشاورزی مورد توجه قرار گرفته،‌ صرفه‌جویی و جلوگیری از اتلاف انرژی و بهتر شدن شرایط تولیدی در این بخش بوده است.
وی میزان سوخت توزیع شده بین کشاورزان با نرخ دولتی مصوب 150 تومان را 2 میلیون و 46 هزار و 752 لیتر اعلام کرد.


تاپایان سال،بهره برداری از کنار گذر پل ساحلی مند دشتی

فرمانداردشتی گفت:کنار گذر پل ساحلی مند واقع در بزرگراه بوشهر - دیر در این شهرستان تا پایان نیمه دوم امسال به بهره برداری می رسد.
 گزارش ایرنا ،سید علی هاشمی در نشست بررسی احداث کنار گذر پل ساحلی مند دشتی اظهارداشت:این پروژه با اعتباری بالغ بردو میلیارد 500 میلیون ریال با پیشرفت فیزیکی 25 درصدی در دست اجراست.
هاشمی افزود:با بهره برداری از این کنار گذر مشکل عبور و مرور ماشین های سنگین در محور ساحلی بوشهر به دیر برطرف می شود.
وی پیشرفت این پروژه را بسیار خوب ارزیابی و از عوامل اجرایی و کارکنان راه وترابری استان بوشهر وشهرستان دشتی قدردانی کرد.

امسال،آغاز عملیات اجرایی ساخت سد دشت پلنگ
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بوشهر گفت: احداث سد دشت پلنگ که از مصوبات سفرهای هیات دولت و امیدواریم در سال جاری عملیات اجرایی ساخت این سد آغاز شود.
شاهپور رجایی در کارگاه مهندسی ارزش سد دشت پلنگ اظهارداشت: عقب ماندگی هایی در سالهای گذشته در توسعه منابع آبی استان بوشهر وجود داشته که در صدد هستیم با شناسایی و مدیریت بهینه منابع آب این کمبود ها را جبران کنیم.
وی با اشاره به احداث سد دشت پلنگ که از مصوبات سفرهای هیات دولت به استان بوشهر بیان کرد: از اهداف اصلی احداث سد بر طرف کردن بخشی از نیاز آب شرب، کشاورزی و صنعت منطقه خواهد بود و امیدواریم در سال جاری عملیات اجرایی سد آغاز شود.
رجایی، تنظیم و کنترل جریانات سیلابی رودخانه دشت پلنگ، جلوگیری از هدر رفت آبهای منطقه، افزایش اشتغال زایی، بهبود وضعیت دامپروری، توسعه و بهبود محصولات آبی و تثبیت اسکان عشایر را از دیگر اهداف این سد عنوان و بیان کرد: با احداث این سد تحول عظیمی در بخش کشاورزی منطقه ایجاد خواهد شد.
وی دربخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اجرای ممنوعیت حفر چاه کشاورزی و صنعت در استان بوشهر به منظور صیانت از منابع آبی استان و جلوگیری از وارد شدن خسارت جدی به این منابع است.
مدیرعامل آب منطقه ای بوشهر اضافه کرد: هم اکنون منابع آب زیرزمینی دراین استان بوشهر توسط حدود 13 هزار حلقه چاه مجاز و غیر مجاز برداشت و استفاده می شود که بیلان منفی سالانه آن بالغ بر 50 میلیون متر مکعب است.
وی توضیح داد: بیلان منفی را بدین معنی است که میزان برداشت و استحصال آب از سفره های زیر زمینی قریب 50 میلیون متر مکعب بیشتر از تغذیه طبیعی و مصنوعی این منابع است.
رجایی ادامه داد: منابع آبی به عنوان یک سرمایه ای ملی و محدود است که به همه نماینده مجری طرح شرکت آب منطقه ای بوشهر نیز در این کارگاه افزود: مطالعه مهندسی ارزش سد دشت پلنگ از فروردین ماه سال جاری آغاز شده و یک تیم چند رشته ای از مجرب ترین متخصصین سد و منابع آب کشور با مجموعه تجربه های حرفه ای در آن حضور دارند.
علی محمدی جابری با بیان اینکه مرحله دوم کارگاه مهندسی ارزش سد دشت پلنگ در مدت سه روز برگزار می شود، افزود:این کارگاه برای افزایش منافع، کاهش هزینه ها و افزایش کارکرد پروژه تلاش می کند.
وی با بیان اینکه جالب ترین بخش کارگاه مهندسی ارزش فاز خلاقیت آن است، اظهار داشت: در این فاز نظرات همه اعضای تیم مهندسی ارزش درمورد طراحی و اجرای بهتر سد دشت پلنگ از لحاظ ایمنی، هزینه و زمان مستند شده و مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

بهره‌برداری از 30 پروژه بخش کشاورزی دشتی
 مدیر جهاد کشاورزی دشتی گفت: در هفته جهاد کشاورزی در شهرستان دشتی تعداد 30 ‌پروژه عمرانی با اعتباری معادل 10 میلیارد و 510 میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد.
امرالله فاریابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی اظهار داشت: اعتبارات این پروژه‌ها از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و تسهیلات بانکی است و برای 23 نفر شغل ایجاد می‌شود.
وی ضمن تقدیر از تلاش همکاران جهادی خود مهم‌ترین پروژه‌ها را افتتاح یک واحد مرغداری با اعتبار 300 میلیون تومان در روستای چاه‌گاه، پرواربندی گوساله 100 راسی با اعتبار 120 میلیون تومان، اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار با اعتبار 500 میلیون تومان و اجرای احداث و بهسازی کانال‌های آبیاری عمومی با اعتبار 140 میلیون تومان عنوان کرد.
فاریابی با اشاره به اینکه برداشت گندم در این شهرستان به پایان رسیده است، بیان داشت: برداشت گندم در دشتی تا پایان اردیبهشت ماه ادامه داشت که میزان 7 هزار و 500 تن تحویل کارخانجات آرد و سیلو داده شده است.
وی افزود: حدود 1.5 تن گندم مصرفی کشاورزان برای مصرف غذایی برداشته‌اند و هزار تن نیز برای بذر بوده است که در مجموع گندم برداشت شده آبی در شهرستان دشتی 9 هزار تن تولید زارعی سال‌های 89-90 است.
این مقام مسئول خاطر‌نشان کرد: امسال به علت عدم بارندگی برداشت گندم آبی 20 درصد نسبت به مشابع سال گذشته کاهش داشته است و به همین خاطر نیز در زمین‌های دیمی برداشتی صورت نگرفت و مردم دچار خسارت فراوانی شدند.
فاریابی گفت: از تمام کشاورزان ودامداران در خواست می‌کنیم که تسهیلات نقدینگی خرید سوخت در راستای قانون هدفمند‌سازی یارانه‌ها وبا شرایط خاص و ویژه وبدون نیاز به وثیقه بانکی پرداخت می‌شود و انتظار داریم که این عزیزان پرتلاش هر چه سریع‌تر به مراکز و مدیریت جهاد کشاورزی مراجعه کنند.
وی عنوان داشت: برای سال 90 تعداد 23 طرح با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال پیشنهاد داده‌ایم که در جلسه مقدماتی شورای برنامه‌ریزی شهرستان به تصویب رسیده است و ما امیدواریم که در استان نیز نهایی شود.

 

تصویب مطالعه انتقال آب رودخانه‌های کردلان ـ باغان
مدیر جهاد کشاورزی دشتی گفت: مطالعه خط انتقال آب رودخانه‌های کردلان و باغان به اراضی کشاورزی دیم کار به تصویب رسیده است.
امرالله فاریابی در دیدار مسئولان بخش کشاورزی دشتی با امام جمعه خورموج اظهار داشت: بخش کشاورزی از جمله ارکان اساسی و مهم اقتصاد و امنیت کشور از نظر اشتغال، تولید، صادرات، حفاظت و بهره‌برداری اصولی از منابع طبیعی و خدادادی، توسعه تحقیقات و فناوری‌ها به ‌ویژه توسعه مشارکت مردمی است.
وی یادآور شد: در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان مطالعه خط انتقال آب رودخانه‌های کردلان وباغان به اراضی کشاورزی دیم کار به تصویب رسیده است.
فاریابی از پرداخت تسهیلات به دامداران و کشاورزان طرح‌های گلخانه‌ای و کسانی که قصد خرید موتور پمپ‌های کشاورزی و تراکتور دارند خبر داد و افزود: به جز وام در رابطه با شناورهای صیادی در زمینه‌های مختلف کشاورزی و دامداری وام پرداخت می‌کنیم.
این مسئول ادامه داد: در جلسه گروه کارشناسی شورای آبیاری تحت فشار در استان با توجه به متوسط هزینه در هکتار اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار در سال گذشته متوسط برآورد مطالعات سال جاری حداکثر هزینه هر هکتار اجرای سیستم‌های آبیاری قطره‌ای نواری 30 میلیون ریال، سیستم آبیاری بارانی کلاسیک هر هکتار 35 میلیون ریال، سیستم آبیاری قطره‌ای (مینی بابلر) برای باغات هر هکتار 40 میلیون ریال و طرح‌های کوچک (زیر دو هکتار) هر هکتار 40 میلیون ریال اعلام شده است.

ساحل دشتی پاکسازی شد
به مناسبت هفته محیط زیست و روز محیط زیست و بهسازی ساحل، اداره محیط زیست دشتی اقدام به پاک سازی سواحل دشتی کرد.
رئیس محیط زیست دشتی در این آیین اظهار داشت: به مناسبت هفته محیط زیست و پاکسازی ساحل این اداره با کمک ساحل نشینان در منطقه روستای لاور ساحلی اقدام به پاکسازی ساحل کرده است.
مصطفی رشیدی افزود: شعار این مراسم بهبود محیط زیست با جهاد اقتصادی انجام گرفت و با توزیع کیسه زباله و دستکش ساحل نشینان به جمع آوری زباله پرداختند.
این مسئول افزود: باید ساحل نشینان به حفظ منابع ساحلی دریا که ضامن ارتقای سلامت و افزایش ذخایر آبزیان است اهتمام بورزند.
رشیدی ادامه داد: تجهیزات پالایشگاهی در سواحل دریا، سکوهای نفتی داخل آب،عملیات تانکرها، تصادف نفت‌کش‌ها و اضافه شدن آبها و رودخانه‌های کثیف به دریا از مهم‌ترین عوامل پخش آلودگی‌های نفتی در دریا به شمار می‌رود.
وی خاطرنشان کرد: اگر چه پیشگیری و جلوگیری از انتشار و نشت آلودگی، همواره بهترین راهکار بوده است، اما واکنش سریع و مناسب در هنگام وقوع حادثه، مستلزم داشتن آگاهی و دانش کافی در مورد روش‌های مختلف جمع آوری آلودگی‌هاست.
رئیس محیط زیست دشتی تصریح کرد: با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست تلاش می‌کنیم تا با برنامه‌های مختلف از تخریب محیط زیست جلوگیری کنیم.
این مسئول ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع محیط زیست امسال علاوه بر ایام هفته محیط زیست در دیگر ایام سال نیز برنامه‌های مختلفی را برای رفع مشکلات محیط زیست در دشتی داریم.
رشیدی متذکر شد: استان بوشهر از استان‌های مهم و استراتژیک کشور است و وجود تاسیسات عظم نفت و گاز موجب بروز مشکلاتی از جمله آلودگی‌های زیست محیطی در این استان می‌شود.
وی در پایان اذعان داشت: برای رفع این مشکلات سازمان حفاظت محیط زیست تمام تلاش خود را به ‌کار گرفته است.
 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٢:٤۱ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]