دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٠/٤/۱

 

DASHTI TODAY

 

شروه دشتی ثبت ملی شد
 کارشناس ثبت میراث فرهنگی استان بوشهر از ثبت شروه دشتی و آثار معنوی و بناهای تازه در استان بوشهر خبر داد.
سودابه ماموری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در دشتی اظهار داشت: در جلسه سیاست گذاری شورای ثبت که 23 و 24 خرداد ماه سال جاری در چهار محال وبختیاری برگزار شد شروه که خاستگاه آن دشتی در استان بوشهر است به ثبت رسید.
وی افزود: علاوه بر این دو بازی محلی دشتی بنام "هل هله گرگ چنبری " و "سول بازی "، موسیقی محلی بوشهر که تلفیقی از دمام ونی انبان وتیپونت نیز مجوز ثبت گرفتند.
استاد پولاداسماعیلی/برترین شروه خوان تاریخ شروه
کارشناس ثبت میراث فرهنگی استان بوشهر ادامه داد: سه بنا نیز شامل خانه محمودیه دریافت قدیم بوشهر، عمارت رشیدی و قنات‌های خارک نیز به ثبت رسید.
ماموری تصریح کرد: یکی از آثار مهم نیز که در اواخر سال گذشته به عنوان اثر طبیعی ثبت شد گنبد نمکی دشتی بود که امکان ثبت جهانی شدن نیز دارد.
وی یادآور شد: استان بوشهر سرشار از آیین‌های غنی و آواهای ماندگار، آثار و جاذبه‌های مهمی است که مستلزم توجه بیشتر به این آثار از طرف مسئولان و مردم است.
این مسئول ابراز داشت: تلاش ما در سازمان میراث فرهنگی شناسایی آیین‌ها، آثار، معرفی و ثبت آن‌هاست.
لازم به ذکر است که شروه را اگر چه مومنانه‌ترین، نجیب‌ترین و پر زخم‌ترین آوای سراسر جنوب می‌شمارند و در شهرستان دشتی علاقمندان زیادی دارد.
این سرزمین سرشار از آفتاب مرکز محور شروه به شمار می‌آید، شروه در یک جمله مهم‌ترین آهنگ و سوز و ساز جنوب است، این سروده از دل برخاسته بیشتر مواقع در مایه دشتی، شوشتری، ترک و نوا خوانده می‌شود.
شروه به صورت منفرد و تک نفری با نوایی سوزناک اجرا می‌شود که البته باید آن را با مرثیه خوانی متفاوت دانست، زیرا این آوای جنوبی در قالب دو بیتی‌هایی است که بیشتر عاشقانه‌اند و بوی وصل و فراق و وصف معشوق می‌دهند و چه بسا محتوای این دو بیتی‌ها بسیار از غم دور است، اما شکل و شیوه قرائت و خواندن آن‌ها به صورت شروه خواه نا خواه با ریتمی غم پالوده و اندوه سرشته همراه می‌شود.
" نگارنده وبلاگ دشتی ها لازم می داند این ثبت میمون ،مبارک و شایسته را ابتدا به همه دشتی ها تبریک گفته و به نیابت از دشتی های ساکن کهکشان راه شیری از همه پیگیرکنندگان خاصه مدیریت محترم اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان جناب دکتر احمد دشتی تشکر ویژه نماید و برای ایشان توفیقات روزافزون را از حق خواستار باشم"
 
فراخوان " جایزه ادبی محمد خان دشتی"
انجمن ادبی "طلوع" شهر شنبه برگزار می کند:
جایزه ادبی محمد خان دشتی
(با رویکرد دوبیتی کلاسیک و محلی)

الف)گستره جشنواره:
استان بوشهر

ب) شرایط :
1- ارسال حداقل سه و حداکثر پنج دوبیتی الزامیست.
2- شاعران مجاز به شرکت در هر دو بخش ( کلاسیک و محلی) میباشند.
3- اشعار گویشی ضرورتا همراه با ترجمه و حتی المقدور آوانگاری انگلیسی(فینگلیش) باشد.
4- موضوع اشعار ارسالی آزاداست.
تبصره:اشعار ارسالی با محوریت شخصیت ادبی محمد خان، محمد خان و شهرستان دشتی و محمد خان و شهر شنبه در صورت قابلیت ادبی از امتیاز ویژه داوری برخوردار خواهد بود.
5- محدودیت سنی برای شرکت کنندگان وجود ندارد.

6- نوشتن مشخصات (نام و نام خانوادگی،سن،محل سکونت و شماره تلفن شاعر) به هنگام ارسال اثر الزامیست.
ج) داوری
1- آثار در دو بخش محلی و کلاسیک به تفکیک داوری خواهند شد.
2- در صورت شرکت در هر دو بخش ، شاعر فقط در یکی از آندو  حائز رتبه خواهد شد.
3- به نفرات اول تا سوم و برگزیده( مجموع  هشت نفر در دو بخش) لوح تقدیر با هدایای نفیس و به بقیه شرکت کنندگان نیز لوح یادبود اهدا خواهد شد.

مهلت ارسال آثار:
سی و یکم مرداد ماه نود

نحوه ارسال آثار :
شاعران می توانند آثار خود را از طرق زیر ارسال نمایند.
ایمیل : www.shombehieha@gmail.com
کامنت خصوصی: وبلاگ انجمن ادبی طلوع www.shereshonbeh.blogfa.com
مسئول جشنواره : ابراهیم درویشی

دبیر جشنواره :  ابراهیم ابراهیمی
داوران : اساتید شهرادمیدری (دیر) و غلامرضا ابراهیمی (دشتی-شنبه)

دانشکده ادبیات و علوم اجتماعی شهرستان دشتی

در جلسه ای با حضور رییس دانشگاه خلیج فارس، نماینده دشتی و تنگستان در مجلس، امام جمعه و فرماندار دشتی، رئیس آموزش و پرورش دشتی و معاونین این دانشگاه، مصوبات اخیر دور سوم سفر هیأت دولت مربوط به این شهرستان پیگیری شد.
به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس بوشهر؛ در این جلسه مصوبات سفر سوم دولتشامل راه اندازی دانشکده ادبیات و علوم اجتماعی دشتی و ایجاد مرکز پژوهشی تکثیر گونه های خشکی زی و دریائی در این شهرستان مورد بحث قرار گرفته و در مورد چگونگی اجرایی شدن آن تبادل نظر شد.
مسئولین شهرستان دشتی نیز با تقبل فراهم کردن شرایط لازم و تأمین زیر ساخت ها، بر اجرایی شدن هر چه سریعتر این مصوبه ها تاکید کردند.
براساس گزارش ارسالی روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس بوشهر، انتظار می رود با توجه به تعهدات انجام شده تا اول بهمن ماه سال جاری دانشکده ادبیات و علوم اجتماعی در شهرستان دشتی آغاز به کار نماید. همچنین با تأمین زیر ساخت ها، امکان آغاز به کار مرکز پژوهشی تکثیر گونه های خشکی زی و دریائی تا مهر ماه سال جاری فراهم گردد.

 
شمارش معکوس آغاز توسعه میدان های نفتی مند و کاکی در دشتی
 
روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران به نقل از بهمن صمیمی سده اعلام کرد: میدان فردوسی با در اختیار داشتن حداقل چهار لایه مخزنی، بزرگترین میدان نفت سنگین خاورمیانه است و هم اکنون مذاکرات اولیه برای توسعه این میدان با یک شرکت داخلی دردست انجام است.
وی افزود: کار حفاری چاه شماره سه میدان فردوسی و عملیات لرزه نگاری سه بعدی آن به پایان رسیده و بررسی ها نشان دهنده وجود بالغ بر35 میلیارد بشکه نفت درجا در این چاه است.
صمیمی سده اضافه کرد: امکان تولید زودهنگام روزانه 10 هزار بشکه نفت و تولید روزانه حدود 80 هزار بشکه نفت از این چاه ،پس از توسعه وجود دارد.
وی درباره میدان زاغه اظهارداشت: چاه شماره یک این میدان سال ها پیش حفاری و متروکه اعلام شد و در صدد هستیم تا با حفاری چاه شماره 2 این میدان، اطلاعات مورد نیاز را به دست آوریم.
مجری طرح توسعه میادین نفت سنگین شرکت مهندسی و توسعه نفت بیان کرد: مذاکرات اولیه برای توسعه این میدان نیز در دست انجام است که نتایج آن بزودی مشخص خواهد شد.
وی، اجرای عملیات لرزه نگاری سه بعدی (توأمان با میدان رگ سفید)، پردازش اطلاعات و تعبیر و تفسیر داده ها و انجام عملیات پردازش PSTM و PSDM را از جمله فعالیت های انجام شده در میدان زاغه ذکر کرد.
صمیمی سده گفت: علاوه بر حفاری چاه شماره 2 این میدان، احداث خط لوله جریانی و تسهیل اولیه فرآورش نفت سنگین؛ همچنین تهیه طرح جامع توسعه با کمک جمع آوری اطلاعات استاتیک و دینامیک تولید و انجام مطالعه کامل مخزن، از فعالیت های برنامه ریزی شده این میدان است.
وی در ارتباط با توسعه سه میدان مند، کاکی و بوشکان نیز توضیح داد: قرارداد توسعه این میادین به امضای اولیه رسیده است و با رفع برخی موانع پیش رو، کار توسعه این میادین نیز در آینده ای نزدیک آغاز خواهد شد.
صمیمی سده گفت: توسعه این سه میدان دردو فاز پیش بینی شده که بر این اساس، تولید زودهنگام روزانه پنج هزار بشکه و تولید روزانه 9 هزار بشکه در پایان فاز اول و تولید زودهنگام روزانه 11 هزار بشکه و تولید روزانه 20 هزار بشکه در پایان فاز دوم توسعه این سه میدان برنامه ریزی شده است.
وی در ارتباط با فعالیت های انجام شده در میدان نفت سنگین کوه مند گفت: عملیات لرزه نگاری سه بعدی و لرزه نگاری جانبی SVSL ؛ همچنین عملیات تعمیر و تکمیل چاه شماره شش، حفاری چاه شماره هشت و لایه آزمایی مجازی لایه های سروک بالایی و پایینی این میدان انجام شده است.
میدان فردوسی در بخش مرکزی خلیج فارس در 190کیلومتری جنوب شرقی بوشهر واقع است و میدان زاغه نیز در شش کیلومتری کرانه خلیج فارس و در 30 کیلومتری شمال بندر دیلم و در زیر یال جنوب شرقی میدان رگ سفید قرار گرفته است.

انتصابات

در روزهای گذشته شاهد سه انتصاب دشتیاتی بودیم، بدین ترتیب که دو انتصاب آن در شهرستان و یکی در بیرون از شهرستان البته به انتصاب یکی از فرزندان خلف دشتی مربوط بود .

انتصاب شایسته حجه الاسلام والمسلمین گنجی

در انتصاب خارج شهرستان در شهر جم که باحضور آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و شنبدی معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر آیین تودیع و معارفه امام جمعه جدید شهر جم برگزار و در این آیین حجت الاسلام محمد گنجی به عنوان امام جمعه جدید جم معرفی و از خدمات حجت الاسلام محمد جواد واثق در این مسوولیت قدردانی شد.

حجه الاسلام و المسلمین گنجی از امامان جمعه شجاع استان و از دیار آیت الله نجفی دشتی و سردار شهید احمد اسدی ،گنخک دشتی برخاسته وپیش از این امام جمعه شهرهای عسلویه و بندر دیلم را عهده دار بوده اند.وبلاگ دشتی ها با افتخار انتصاب شایسته ایشان را تبریک گفته و برای ایشان توفیق الهی مسئلت دارد.

در دیگر انتصابی که در شهر خورموح با حضور محسن درافشان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و هاشمی فرماندار و روسای ادارات برگزار شد عبدالرسول نجاتی به عنوان مدیر آب و فاضلاب شهر خورموج معرفی و ار زحمات ابوالحسن عالی تقدیر و تشکر شد.

و دیگر انتصاب هم که در شهر شنبه برگزار شد ایراهیم درویشی از فرهنگیان و مسئول سناد نمازجمعه شهر آبدان به عنوان بخشدار جدید شنبه معرفی و از زحمات محمدی نیا که از بیماری کلیوی رنج می برد و در تهران بستریست تقدیر شد.

استخدام شرکت نفت

 

تمدید قرارداد حمید کلیی فرد با تیم شمالی
فوتبال بوشهر;حمید کللی فرد مربی توانای بوشهری بار دیگر سکان هدایت اتکا گرگان را برعهده گرفت.

کللی فرد از مفاخر ورزشی شهرستان دشتی فصل گذشته نیز در واسط فصل به عنوان سرمربی این تیم لیگ آزادگانی مشغول به کار شده بود، اتکا را از انتهای جدول به مکان ششم جدول هدایت کرد.
این در حالی بود که تیم های فولاد یزد، شهرداری یاسوج، برق شیراز، آلومینیوم هرمزگان و مس رفسنجان خواهان به خدمت گرفتن این مربی بوشهری بودند.

برای نخستین بار در کشور ;برگزاری جشنواره تئاتر "امامت و ولایت " در خورموج
مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان دشتی از برگزاری جشنواره تئاتر غدیر استانی امامت و ولایت به میزبانی بسیج هنرمندان دشتی در آبان ماه سال جاری خبر داد.
محمد کاشفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی اظهار داشت: برای برگزاری این جشنواره فراخوانی انجام گرفته که در آن از همه هنرمندان بسیجی و غیر بسیجی برای همکاری و حضور در این رویداد عظیم فرهنگی و هنری دعوت شده است.
وی افزود: در این فراخوان آمده که بی‌شک اگر تلاش شما هنرمندان در دوره‌های گذشته نبود، این جشنواره ماندگار نمی‌شد و به امروز نمی‌رسید.
کاشفی خاطرنشان کرد: جشنواره امسال که سومین جشنواره تئاتر غدیر استانی به میزبانی دشتی است برای نخستین بار در کشور به چهار موضوع ولایت و امامت، ولی فقیه، سیره امام علی (ع) و غدیر می‌پردازد.
مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان دشتی اذعان داشت: این جشنواره به همت قنادیان ریاست سازمان بسیج هنرمندان کشور و سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر برگزار می‌شود

 
کشاورز نمونه ملی از دشتی

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: امسال 3 کشاورز نمونه استان بوشهر به عنوان کشاورز نمونه ملی انتخاب شدند.
نعمت‌الله احمدی اظهار داشت: این کشاورزان از سوی ستاد انتخاب و معرفی برگزیدگان بخش کشاورزی مستقر در معاونت آموزش و ترویج سازمان تات وزارت جهاد کشاورزی انتخاب شدند.
وی افزود: ابراهیم آسیایی‌فرد به عنوان کشاورز نمونه محصولات گلخانه‌ای از بخش کاکی شهرستان دشتی، ابراهیم درویشی به عنوان صیاد نمونه میگو از بندر رستمی شهرستان تنگستان و آرزو دهقانی به عنوان مددکار ترویجی برتر زن از روستای برمک شهرستان دشتستان در سطح ملی انتخاب شده‌اند.
احمدی یادآور شد: این سه کشاورز برتر استان در مرکز استان و ستاد مرکزی در مراسمی کشوری با حضور ریاست جمهور و وزیر جهاد کشاورزی مورد تشویق قرار گرفته و لوح تقدیر دریافت کردند

  نخستین بار در کشور آغاز فعالیت بسیج هنرمندان سازندگی در دشتی
مسئول بسیج هنرمندان دشتی گفت: برای نخستین بار در کشور بسیج هنرمندان سازندگی در شهرستان دشتی فعالیت خود را آغاز کرد
محمد کاشفی  ظهار داشت: در بخش شنبه و طسوج که جزو مناطق محروم کشور هستند نام‌نویسی برای گذراندن دوره‌های مقدماتی و پیشرفته در زمینه‌های علمی، فرهنگی و هنری در این بخش آغاز شده و در آینده نزدیک نیز این کلاس‌ها دائر می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به محروم بودن دهستان کبگان که شامل روستاهای لاور ساحلی، کبگان، زیارت، کردوان علیاء و سفلی، چاه حسین جمال، شیخیان‌ها و گزدراز است بعد از اتمام طرح در روستاهای بخش شنبه و طسوج این طرح در دهستان کبگان آغاز می‌شود. 
کاشفی اذعان داشت: این طرح در فصل تابستان فعالیت بیشتری در نقاط مختلف شهرستان انجام می‌دهد و در مرکز شهرهای خورموج، کاکی و شنبه با شعارهای در مبارزه با جنگ نرم دشمن با حضور هنرمندان جوان دیوار نویسی می‌شود.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]