دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٠/٩/۱٩

 

Dashti Tribune

 

 گزارش از پیگیری ثبت جهانی کوه نمک دشتی
رئیس هیئت کوه نوردی شهرستان دشتی از برنامه ریزی برای ثبت جهانی گنبد نمکی دشتی به عنوان بزرگترین گنبد نمکی ایران در یونسکو خبر داد.
حمید زارعی افزود: گنبد نمکی دشتی بزرگترین و زیباترین گنبد نمکی ایران و خاورمیانه به شمار می آید و وسعت آن در حدود سه هزار و 666 هکتار است.
وی با بیان اینکه در اردیبهشت سال آینده شهرستان دشتی میزبان هیئت مدیره اتحادیه غارنوردان دنیا خواهد بود، اظهارداشت: یکی از اهداف این برنامه بازدید اعضای این برنامه از گنبد نمکی دشتی و ثبت جهانی آن خواهد بود.
زارعی گفت: بدین منظور گروه تجسس واکتشاف از گنبد نمکی وغارهای آن تشکیل داده ایم و از 30 دی ماه تا چهارم بهمن یک دوره آموزشی غارنوردی در گنبد نمکی دشتی توسط انجمن غارنوردان ایران و با همکاری هیئت کوه نوردی دشتی برگزار می شود.
رئیس هیئت کوه نوردی شهرستان دشتی اضافه کرد: در دو روز گذشته نیز سه نفر ازا عضای این هیئت موفق به اکتشاف و پیمایش غار جدیدی در گنبد نمکی دشتی شدند.
وی اظهارداشت: این غار در 446 متری قرار دارد و از مشخصه های این غار ارتفاع بلند ورودی آن تا میزان حدود 12 متر و تا انتهای غار حداقل ارتفاع 6 متر است.
زارعی یادآور شد: پیش از این 15 غار در ضلع غربی و چهار غار در ضلع شرقی گنبد نمکی دشتی توسط کوه نوردان هیئت کشف و به شماره 88 ثبت ملی میراث فرهنگی نیز شده است.
گنبد نمکی دشتی در شهرستان دشتی و در نزدیکی روستای گنخک و در فاصله ی 144 کیلومتری جنوب شرقی بندر بوشهر و 64 کیلومتری شهر خورموج قرار دارد.
 
برپایی نمایشگاه "صدر اسلام تا بیداری اسلامی" در فقیه حسنان
مسئول برگزاری نمایشگاه "صدر اسلام تا بیداری اسلامی" در گفت‌وگو با فارس با اشاره به برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: این نمایشگاه با 50 غرفه از جمله زنده به گور کردن دختران در صدراسلام، شکنجه بلال و عمار، لیله المیت، روز غدیر، شهادت حمزه، وفات رسول الله، کوچه‌های مدینه ومسجد النبی دایر می‌شود.
حسن موثق افزود: از دیگر غرفه‌های این نمایشگاه شهادت امام علی (ع)، شهادت یاران پیامبر و امام علی (ع)، شهادت امام حسین و یارانش، گودی قتلگاه و تل زینبیه است.
وی ادامه داد: در بخش معاصر و بیداری اسلامی نیز غرفه‌های شهدا و سرداران جنگ، شهدای روستا، قیام مردم بحرین، شهدای یمن، قیام مردم کشورهای عربی و جنبش ضد وال‌استریت دایر می‌شود.
موثق اضافه کرد: تمام مخارج این نمایشگاه با همیاری مردم روستا و هیئت ابوفاضل روستا و با همکاری سازمان تبلیغات استان بوشهر صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: شهرداری خورموج، اداره برق، آب روستایی، اداره راه و ترابری شهرستان نیز در برگزاری این نمایشگاه همکاری داشته‌اند.
موثق اضافه کرد: این نمایشگاه در مساحت سه هزار و 500 متر مربع در پنجمین سال متوالی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: این نمایشگاه از نهم محرم افتتاح و تا 30محرم ادامه دارد و تاکنون از هیچ نهاد دولتی کمک نقدی دریافت نکرده‌ایم و هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی نسل جوان با مصایب اهل بیت و بصیرت عاشورایی و بیداری اسلامی ملت‌هاست.
موثق افزود: تاثیر پذیری این نمایشگاه ما را مصمم کرد تا در این سال غرفه‌های بیشتری داشته باشیم و در سال گذشته جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر از این نمایشگاه از سراسر استان و حتی استان‌های مجاور بازدید کردند که تنها در شام غریبان بیش از هشت هزار نفر حضور داشتند

احیای نوحه پامنبری در دشتی

هاشمی فرماندار دشتی در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی دشتی یادآورشد: یکی از برنامه‌هایی که در جلسه قبلی شورای فرهنگ عمومی مطرح و پیگیری شد، احیای نوحه پامنبری در شهرستان بود که در این زمینه کلاس‌های آموزشی با حضور دو تن از اساتید روستای چارک در مسجد الزهرای شهر خورموج تشکیل و چند نفر در این زمینه آموزش‌هایی را فراگرفتند.
وی اضافه کرد: در نشستی که با حضور بازنشستگان در تالار فرهنگسرای  شهید شهریاری برگزار شد، نوحه پامنبری یکی از برنامه‌های فرهنگی بود که در آن محل به اجرا درآمد.

ثبت 15 بقعه متبرکه در دشتی

سرپرست اداره اوقاف امورخیریه دشتی گفت: تاکنون برای دو بقاء سند ثبتی گرفته‌ایم و ثبت 15 بقای دیگر نیزدر حال انجام است.

وی یادآورشد: در حال حاضر در هفت بقاء متبرکه در دشتی دفتر ومرکز فرهنگی تاسیس کرده‌ایم.
اسماعیلی در پاسخ به این سوال که نسبت به ثبت بقاهای متبرکه و مسجد شهرستان چه اقدامی انجام داده‌اید، افزود: تا کنون برای دو بقاء سند ثبتی گرفته‌ایم  و ثبت 15 بقای دیگر نیز در حال انجام است.
وی اضافه کرد: مسئله اخذ سند برای 23 مسجد و حسینیه انجام شده و سند 30 مسجد نیز در حال مراحل ثبتی است.
اسماعیلی گفت: اکثر برنامه‌های فرهنگی در بقاهای متبرکه برگزار می‌کنیم  و برنامه‌هایی که به عنوان ملی قلمداد می‌شود در بقاهای شاخص برگزار می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در سال جاری با همت فرماندار دشتی مبلغ 50 میلیون تومان برای تعمیرات مساجد این شهرستان اختصاص یافته است.
اسماعیلی ادامه داد: مبلغ 40میلیون تومان امسال برای بازسازی کلی بقاء میر احمد شاه خورموج اختصاص یافته است و در حال انجام آن هستیم و برای برگزاری مراسم نیز حسینیه‌ای در آن محل احداث می‌کنیم.
وی هدف از برگزاری این مراسم، را ترویج معارف علوم قرآنی در جامعه عنوان کرد.
در مراسم محفل انس با قرآن که با حضور 60 تن از قاریان شهرستان دشتی در محل امامزاده سلطان پیرهاشم روستای زیزار دشتی برگزار شد پس از اجرای حفظ، قرائت و ترتیل به هفت نفر از قاریان برتر که در مسابقات حفظ، قرائت و ترتیل شکوفه‌های استان بوشهر مقام‌های اول تا سوم را کسب کرده بودند لوح تقدیر اهدا شد و به سه نفر از کسانی که در این محفل انس به پرسش‌های مطرح شده پاسخ صحیح داده بودند نیز هدایایی تقدیم شد.

آغاز مهاجرت پرندگان در منطقه حفاظت شده مند

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی گفت: چند قطعه پرنده مهاجر زمستان‌گذرانی خود را در حاشیه رودخانه مند دشتی که از مناطق حفاظت شده استان بوشهر است آغاز کردند.

مصطفی رشیدی  در گفت‌وگو با  فارس در دشتی اظهار داشت: کارشناسان منابع طبیعی این ادراه در پالایش فصلی از محل رودخانه مند در محدوده این شهرستان تعداد زیادی از پرندگان مهاجر زمستان گذاران آبزی شامل پلیکان، حواصیل خاکستری، اگرت سفید بزرگ، کشیم، سنقر تالایی، مرغابی، چنگر و خوتکا که به عنوان پرندگان حمایت شده و در معرض خطر انقراض هستند را مشاهده کرده که این غنای تنوع زیستی پرندگان این منطقه را نشان می‌دهد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی ادامه داد: می‌توان به منظور ارزش گذاری این منطقه محدوده مذکور را به عنوان یک سایت سرشماری پرندگان در فصل زمستان معرفی کرد.
رشیدی یادآور شد: همه ساله با سرد شدن هوا در مناطق کشور این پرندگان به استان بوشهر مهاجرت می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: پرندگان مهاجر از کشورهای روسیه، سیبری و دیگر مناطق جهان که سردسیر است برای زمستان گذرانی وارد استان بوشهر و شهرستان دشتی می‌شوند.
این مسئول در پایان اذعان داشت: بعضی از پرندگان در شرایط جوی زمستان نمی‌توانند زنده بمانند بنابر این به مناطق گرمتر مهاجرت می‌کنند.

تلف شدن 5000ماهی در رودخانه مند!

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی از تلف شدن پنج هزار ماهی در رودخانه مند خبر داد و گفت: بیشتر ماهی‌هایی که تلف شده‌اند خط قرمزی روی دهان آن‌ها مشاهده می‌شود که پس از بررسی علت مرگ و میر آبزیان را به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی اظهار داشت: بیش از پنج هزار ماهی در رودخانه مند دشتی تلف شده‌اند که علت آن در دست بررسی است.
مصطفی رشیدی افزود: این حادثه از روستای خانی تا زیر پل دوم مند اتفاق افتاده و اکنون در حال بررسی علت آن هستیم و از فرمانداری، بخشداران، شهرداران، دهیاران، شوراهای اسلامی، دامپزشکی و مرکز بهداشت محیط خواسته‌ایم تا از فروش آن‌ها به مردم جلوگیری کنند.
وی عنوان کرد: گزارش‌های مردم حاکی است که بعضی‌ها به وسیله نیسان و پیکان بار ماهی‌هایی که در کنار رودخانه تلف شده بودند را جمع‌آوری و برای فروش به مردم به شهرها و روستاها حمل کرده‌اند.
رشیدی اضافه کرد: بیشتر ماهی‌هایی که تلف شده‌اند خط قرمزی روی دهان آن‌ها مشاهده می‌شود که پس از بررسی علت مرگ و میر آبزیان را به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.
وی گفت: مناطق دیگر رودخانه هیچ‌گونه تلفاتی نداشته و در بررسی های انجام شده مشخص شد مناطق دیگر سالم بوده و هیچ گونه تلفاتی در این زمینه ندارند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی از مردم خواست در صورت مشاهده فروش این گونه ماهی‌ها اداره حفاظت محیط زیست را در جریان قرار دهند و از خرید آن جدا صرف نظر کنند.
یکی از روستاییان حاشیه نشین رودخانه مند دشتی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی در این باره گفت: دو روز پیش که به رودخانه رفته بودم مشاهده کردم چند ماهی کنار رودخانه افتاده‌اند و در حال جان دادن هستند اما دلیل آن را نمی دانستم.

وضعیت والیبال شهرستان دشتی نماینده استان بوشهر درزیرگروه لیگ دسته اول کشور

اکبر غلامی‌نژاد دوشنبه شب طی نشستی با فرماندار دشتی ضمن بررسی مسائل و مشکلات تیم والیبال شهرستان دشتی نماینده استان بوشهر در زیر گروه لیگ دسته اول کشور اظهار داشت: کادر فنی تیم والیبال شهرستان دشتی نماینده استان بوشهر به منظور حضور پر قدرت در مسابقات قهرمانی زیر گروه کشور طی دو مرحله تست، بازیکنانی را برای حضور در این تیم انتخاب کرده است.
وی افزود: مرحله اول تست انتخاب بازیکنان در روز سوم مهرماه با حضور 30 بازیکن در سالن چند منظوره بهمن از مجموعه ورزشی شهید توسلی خورموج به مدت چهار روز برگزار شد.
غلامی‌نژاد ادامه داد: دومین مرحله تست نیز در روز دهم مهرماه با حضور15 بازیکن به مدت سه روز ادامه یافت که در مجموعه دو مرحله تست تقریباً 95 درصد از بازیکنان تیم انتخاب شد و از روز شانزدهم مهر ماه تمرینات را در سالن چند منظوره بهمن خورموج آغاز نموده‌ایم.
وی عنوان کرد: طی دو هفته تمرینات،سه جلسه بدنسازی در هفته، سه جلسه کار با توپ همچنین شش جلسه هماهنگی برگزار شده است.
رئیس هیئت والیبال شهرستان دشتی یادآور شد: به منظور هر چه بیشتر آماده‌سازی، اردوی تدارکاتی تیم والیبال در استان گلستان و شهر گرگان انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: در این اردوی تدارکاتی با تیم‌های راه و ترابری اصفهان، تیم جوهری گنبد، تیم آقلا گلستان و کاله جوان آمل بازی تدارکاتی انجام دادیم.
غلامی‌نژاد، هدف از بازی با این تیم‌ها را شناخت بیشتر بازیکنان به نقاط ضعف و کمبود در پست‌های مختلف، وضعیت جسمانی بازیکنان، امتحان و آزمایش بازیکنان در شرایط مختلف و خارج از خانه و آشنا کردن آن‌ها با محیط‌های مختلف عنوان کرد
وی یادآور شد: 60 درصد از بازیکنان بومی استان بوشهر هستند.
رئیس اداره تربیت‌بدنی و ورزش شهرستان دشتی نیز گفت: با تمام توان از تیم والیبال شهرستان که به عنوان نماینده استان در مسابقات قهرمانی زیر گروه کشور حضور دارد حمایت می‌کنیم.
ابوالفضل گوجی‌پور افزود: از محل اعتبارات تجهیزات و تعمیرات که در سال جاری بالغ بر 250 میلیون ریال به شهرستان دشتی در بخش ورزش اختصاص یافته درصدی را برای رفع مشکلات رفاهی این تیم هزینه می‌کنیم.

دو انتصاب در دشتی

در جلساتی که در هفته پایانی آبان در فرمانداری دشتی برگزار شد. روسای بهزیستی و تبلیغات اسلامی شهرستان دشتی تودیع و معرفه شدند و به ترتیب شادنیا و حجه الاسلام توکلیان به عنوان روسای جدید ادارات بهزیستی و تبلیغات اسلامی شهرستان دشتی منصوب شدند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٤:٠٠ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]