دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٢/٢/۱

 

از دشتی زلزله زده...

 

آب و برق  مناطق زلزله زده ۶ ماه رایگان شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که مناطق زلزله‌زده دشتی نیاز به توجه بیشتر مسئولان دارد، گفت: با توجه به بضاعت مالی مردم این مناطق از مسئولان می‌خواهم تا آب و برق این مناطق را برای مردم ۶ ماه رایگان کند.

سیدمحمدمهدی پورفاطمی در نشست علنی امروز  در نطق میان دستور خود افزود: در هفته‌ای که گذشت شهرستان دشتی بر اثر زلزله لرزید و همین امر موجب خسارات فراوان گشت که این اتفاق باعث مرگ تعدادی از هموطنان شد و خیلی از خانواده‌ها را داغدار کرد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان ادامه داد: با این اتفاقات، دل‌های پرمهر و محبت مردم نجیب استان بوشهر نلرزید و پاک‌ترین و شورانگیزترین احساس نوعدوستی و کرامت انسانی رقم خورد.

رییس مجمع نمایندگان استان با تاکید بر این که بعد از وقوع زلزله تلاش‌های بسیاری را برای کمک به زلزله‌زدگان انجام دادم تصریح کرد: نامه‌هایی را به استانداران و مسئولان استان بوشهر ارسال کردم تا روند رسیدگی به زلزله‌زدگان به سرعت پیش رود.

پورفاطمی با تشکر از همه مسئولانی که در وقوع زلزله استان بوشهر در محل حادثه حاضر شدند یادآور شد: تشکر می‌کنم از همه مسئولانی که با حضور خود در مناطق زلزله زده استان بوشهر باعث دلگرمی خانواده‌های آسیب‌دیده شدند و از نزدیک در جریان روند بازسازی ساختمان‌های تخریبی قرار گرفتند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که از استاندار بوشهر می‌خواهم که تا آخرین لحظه مصوبات تسریع در بازسازی مناطق آسیب‌دیده دشتی و روند کمک به زلزله‌زدگان را تا آخر پیگیری کنند، تاکید کرد: ضروری است ساخت واحدهای مسکونی با توجه به عرف محلی و موقعیت جغرافیایی ۸۵ متر به بالا در نظر گرفته شود تا حداقل آسایش و امنیت مردم فراهم شود.

وی با تاکید بر این که با توجه به فرا رسیدن فصل گرما لازم است وسایل سرمایشی لازم در اختیار مردم زلزله‌زده قرار گیرد، تصریح کرد: بهتر است بازسازی اماکن مذهبی در صدر برنامه‌ها قرار گیرد و ۶ ماه آب و برق مردم رایگان شود.

پورفاطمی با بیان این که باید به سرعت به امور عشایر سختکوش رسیدگی شود، عنوان کرد: منطقه دشت پلنگ  قطب کشاورزی استان بوشهر است که متحمل خسارات شده و باید به وضع همه مردم این شهرستان رسیدگی شود.

وی بیان کرد: از مسئولان استان می‌خواهم که با پیگیری‌های مداوم و بررسی لحظه به لحظه منطقه زلزله‌زده هیچ عزیزی که دچار حوادث زلزله شده از لیست خدمات‌رسانی جا نماند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس اظهار داشت:با توجه به فرا رسیدن فصل گرما، لازم است حتما وسایل سرمایشی سریعتر در اختیار مردم این منطقه قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: امیدواریم ترتیب بازسازی منطقه زلزله‌زده به شکلی قرار گیرد تا در حداقل ممکن زمان و با رعایت اصول ایمنی مقاوم‌سازی به درستی انجام گیرد.

مشاور استاندار در مناطق زلزله زده؛مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان

به گزارش «خلیج فارس»؛ روال اداری برای انتصاب غلامحسین زارعی انجام شده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، وی در هفته جاری به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی استان معرفی می شود.

وی که کارمند صداوسیما بوده، در دولت احمدی نژاد مدیرکلی تعاون استان و فرمانداری های دشتستان، بندر لنگه و پارسیان را برعهده داشته است.

مهرماه سال گذشته و به دنبال برکناری فرماندار بوشهر، برخی رسانه ها زارعی را به عنوان جایگزین پورکبگانی معرفی کردند، اما گفته شد با وجود نهایی بودن صدور حکم وی توسط وزیر کشور، برخی مخالفت های درون استانی مانع انتصاب زارعی شد.

روز گذشته نیز حسنوند در حکمی غلامحسین زارعی را به عنوان "مشاور استاندار در مناطق زلزله زده دشتی" منصوب کرد

حالا اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، قرار است زارعی به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان بوشهر معرفی شود.

بهمن ماه پارسال به دنبال برکناری سعید آزادشهرکی از مدیرکلی میراث فرهنگی استان آن هم کمتر از 3 ماه از انتصاب وی، کیامرثی معاون این اداره، سرپرست میراث فرهنگی بوشهر شد.

اهداء مدال برترین مخترع زن جهان به زلزله زدگان دشتی
پزشک ایرانی برترین مخترع زن جهان در جشنواره ژنو 2013، مدال های طلای خود را به موزه آستان قدس رضوی و زلزله زدگان بوشهر اهدا کرد.

ایرنا؛ دکتر زهرا علیزاده ثانی با اختراع دستگاه تعیین میزان تنگی عروق قلب با استفاده از روش های ریاضی، مدال طلا، جایژه ویژه و کاپ برترین مخترع زن جهان را در چهل و یکمین جشنواره علمی بین المللی اختراعات ژنو در سال 2013 کسب کرده است.

این اختراع دو دیپلم افتخار جشنواره بین المللی اختراعات ژنو را نیز از آن خود کرد.

این پزشک فوق تخصص تصویربرداری قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: بوسیله این دستگاه و با روش های ریاضی و نرم افزاری، میزان تنگی عروق کرونر بیمار پیش بینی شده و نیاز بیمار قلبی به عمل آنژیوگرافی که یک عمل تهاجمی و پر هزینه است، مشخص می شود.

دکتر علیزاده افزود: این دستگاه می تواند در بیمارستان ها، اورژانس ها و کلینیک های سرپایی و توسط افرادی که علم پایه پزشکی را بدانند، مورد استفاده قرار گیرد و از انجام روش های پرخطر برای تشخیص تنگی روق قلب پیشگیری کند.

وی خاطر نشان کرد: اختراع این دستگاه حاصل یک کار تیمی با همکاری سه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه صنعتی شریف و بیمارستان شهید رجایی تهران در مدت سه سال انجام شده است.

به گفته وی، کاربرد این دستگاه بر روی بیش از 300 بیمار قلب و عروق در مشهد و تهران با موفقیت صورت گرفته است.
وی خاطر نشان کرد: دو نفر از دانشجویان فوق لیسانس دانشگاه صنعتی شریف با نام های ˈروح الله علیزاده ثانیˈ و ˈسید محمد جواد حسینیˈ برای اختراع این دستگاه زحمات فراوانی کشیده اند.

وی در حالی که که اشک در چشمانش حلقه زده است در جمع خبرنگاران گفت : هر چه دارم از امام رضا (ع) دارم و در همین جا مدال طلای جشنواره ژنو که با تایید اکثریت رای هیات داوران به ایران اهدا شده است را به موزه آستان قدس رضوی اهدا می کنم.

دکتر علیزاده که در زلزله طبس، خواهرش را از دست داده است، دیگر جایزه خود که مدال طلای ویژه جشنواره ژنو است را به مردم زلزله زده بوشهر اهدا کرد.

اجرا برنامه عموهای فیتیله‌ای برای بچه‌های زلزله‌زده دشتی
عموهای فیتیله‌ای برای همدردی با مردم زلزله زده به بوشهر سفر کردند تا در این سفر برای بچه‌های زلزله زده برنامه اجرا کنند.
محمد مسلمی کارگردان و بازیگر "فیتیله‌ای‌های 2" در این زمینه به مهر توضیح داد: با توجه به زلزله اخیر بوشهر به این استان سفر کردیم تا از خانواده‌ها و بچه‌های مناطق زلزله زده دلجویی کنیم.

وی افزود: عموهای فیتیله‌ای همیشه حتی در موقعیت‌های دشوار همراه بچه‌ها هستند به همین دلیل اکنون در شهر شُنبه منطقه‌ای که بیشترین تخریب را داشته است مستقر هستیم و به دشتی از دیگر مناطق زلزله‌زده استان بوشهر می‌رویم تا علاوه بر اجرای برنامه از بچه‌ها و خانواده‌های صدمه دیده نیز عیادت کنیم.
مسلمی تصریح کرد: این سفر شیرینی و لحظه‌های دلپذیر بسیاری برای ما به همراه داشت، شاهد بودیم که گروه زیادی از مددکاران و روانشناسان و تیم‌های پزشکی برای دلجویی و کمک به مردم این مناطق به بوشهر سفر کردند. همچنین هنرمندان عزیزی را ملاقات کردیم که برای همراهی با مردم به مناطق زلزله زده آمده بودند، از این هنرمندان می‌توان به پرویز پرستویی اشاره کرد.

وی ادامه داد: در این سفر به خانه هموطنان بوشهری سر می‌زنیم و برای بچه‌ها برنامه‌های شاد و مفرحی اجرا خواهیم کرد.

مسلمی از پخش گزارش تصویری این سفر جمعه 6 اردیبهشت از برنامه "فیتیله‌های 2" خبر داد.

اختصاص یک روز حقوق شهردار و پرسنل شهرداری آبپخش

اتحادجنوب- جواد راهپیما:سید محمود موسوی در گفتگو با اتحاد جنوب با اعلام این خبر افزود:زلزله شهرستان دشتی باعث خسارات فراوان به هم استانی های عزیز ما شد و ما در شهرداری آبپخش بر آن شدیم تا با کمک ناچیز خود مقداری از آلام و مشکلات زلزله زدگان را برطرف کنیم.
 
موسوی ازاعلام آمادگی شهرداری آبپخش از بدو این حادثه برای امدادرسانی خبر داد و اظهار داشت:از بدو این حادثه دلخراش آمادگی خود را برای امدادرسانی به آسیب دیدگان اعلام کردیم و با همکاری و مساعدت شورای شهر و بخشدار محترم و کمیته امداد توانستیم با جمع آوری اقلام مورد نیاز و ارسال آنها به منطقه زلزله زده امدادرسانی کنیم.
 
شهردار آبپخش از اعزام آمبولانس شهرداری به منطقه زلزله زده خبر داد و گفت:با اعلام نیاز از فرمانداری آمبولانس شهرداری به منطقه اعزام شد و در خدمت عزیزان امدادرسان مستقر در منطقه زلزله زده قرار گرفت.
 
سید محمود موسوی از آمادگی شهرداری برای ارسال ماشین آلات و امکانات موجود در شهرداری جهت عمران و آبادانی مناطق زلزله زده خبر داد و افزود:طبق فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر امدادرسانی به بازماندگان حادثه و کمک برای بازسازی این مناطق شهرداری آبپخش این آمادگی را دارد که امکانات موجود خود را در اختیار مسئولان بازسازی قرار دهد و در عمران و بازسازی مناطق زلزله زده سهیم باشد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٤:٢٩ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]