دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٢/٢/٢۱

 

آخرین اتفاقات دشتی...

 

تصویب بودجه ی مستقل برای زلزله زدگان دشتی

رییس مجمع نمایندگان استا بوشهر گفت: برای نخستین بار در کشور بودجه‎ای مستقل برای منطقه زلزله‎زده دشتی در کمیسیون تلفیق تصویب شده است.

 حجت الاسلام محمدمهدی پورفاطمی در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: این مصوبه دارد به مجلس می‎آید و برای اولین بار است که برای منطقه زلزله‎زده‎ای در کشور بودجه مستقل مصوب می‎شود و این به دلیل پیگیری‎های مداوم و خوب استاندار و مسئولان استان بوشهر است.

وی با بیان اینکه کار بزرگی در منطقه زلزله‎زده دشتی انجام شد و حضور و همراهی مسئولان استان و کشور در این منطقه قابل تقدیر است، ادامه داد: برای اولین بار در کشور در منطقه زلزله زده کولر توزیع شد و به زودی نیز در این مناطق یخچال توزیع خواهد شد.

پورفاطمی تاکید کرد: با توجه به اینکه در آستانه گرما هستیم و زندگی در چادر در این مناطق بسیار سخت است بنابراین حداقل برای خانواده‎هایی که به تازگی صاحب نوزاد می‎شوند باید محل‎های اسکان موقت از جمله کانکس در نظر گرفته ‌شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر هیئت دولت به استان بوشهر گفت: باید کمیته‎ای برای جمع‎آوری پیشنهادات استان به منظور طرح در این سفر تشکیل شود تا بتوانیم مصوبات خوبی از این سفر داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: بهره‎برداری از بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر اقدام بسیار خوبی بود و اگر این بیمارستان با این تجیهزات در کنار بیمارستان سلمان فارسی بوشهر به زلزله‎زدگان خدمات ارائه نمی‎داد بی‎شک شمار تلفات زلزله بیش از 37 نفر بود.

پورفاطمی در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی گفت: باید کاری کنیم که مردم با حضوری آگاهانه در پای صندوق‎های رای بار دیگر دشمنان را مایوس کنند و کاملا مشخص است که این انتخابات برای نظام بسیار سرنوشت‎ساز است.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به شعار حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی اظهار داشت: باید با برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و پر شعور شعار امسال را محقق کنیم.

وی اضافه کرد: وجود مقام معظم رهبری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار پربرکت است و باید وجود و حضور ایشان را در نظام قدر بدانیم.

پورفاطمی با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان بوشهر گفت: تایید و رد صلاحیت افرادی که برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان نام نویسی کرده‎اند در حال انجام است و رد صلاحیت شده‎ها می‎توانند در موعد مقرر اعتراض خود را ارائه کنند.

وی ادامه داد: تایید و رد صلاحیت‎ها با ارائه مستندات است و سعی می‎کنیم کاری که حق هست و قانون به ما اجازه می‎دهد انجام دهیم به طوری که حق کسی ضایع نشود و همه سلایق در انتخابات مشارکت داشته باشند.

8نفر قطع نخاعی از زلزله زدگان

عاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران وزارت کشور با‌ اشاره به آخرین وضعیت مصدومان زلزله بوشهر، گفت: حدود 46 نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند و متاسفانه حدود 8 نفر قطع نخاع شده اند که همه تحت درمان هستند.

مرتضی اکبرپور در گفت‌وگو با ایلنا اظهار کرد:‌ مسئولان محلی فعالانه در منطقه زلزله زده حضور دارند و دستگاه‌های اجرایی نیز به خوبی اقدامات لازم را انجام می‌دهند و تاکنون مشکل خاصی به ما گزارش نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد واحد مسکونی تخریب شده است، افزود: به دلیل پس لرزه های زیادی که رخ داده است منازلی که در اولین زلزله زیاد خسارت ندیده بودند و امید به بازسازی آنها وجود داشت متاسفانه مجددا دچار آسیب شده اند ازهمین رو آمار دقیقی در این زمینه هنوز اعلام نشده است.

اکبرپور همچنین در مورد بازسازی واحد های مسکونی تخریب شده گفت: به دلیل گرم بودن هوا درآن مناطق و همچنین به دلیل سیلاب هایی که در شنبه، کاکی و خرنوج رخ داد عملیات ساخت و ساز و بازسازی واحد های مسکونی به تعویق افتاده است، اما با این وجود آوار برداری در مناطق مرتب در حال انجام است.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران وزارت کشور، افزود: به خاطر آب گرفتگی حتی مجبور شدیم چادرها را جا به جا کنیم و حتی چادرهای جدید در اختیار مردم بگذاریم.

سارق مسلح جان سپرد

به گزارش بیرمی علی قحطانی شرور معروف اهل شهرستان دشتی در بیمارستانی در شهر شیراز جان سپرد.

براساس گزارش های واصله این سارق مسلح فراری که هفته پیش در درگیری با مأمورین نیروی انتظامی از ناحیه  سینه و پا مجروح شده بود، در بیمارستانی در شیراز فوت کرد.

وی به اتهام جرایمی همچون آدم ربایی، سرقت مسلحانه، زورگیری، آتش سوزی عمدی و… تحت تعقیب بود که بالاخره پس از تعقیب و گریز در درگیری با مأمورین در شیراز، مجروح شد و به بیمارستانی در این شهر منتقل شده بود.

در این درگیری یک زن نیز وی را همراهی می کرد که مجروح شده و اکنون تحت مداواست.

معاون وزیر کشور در شنبه
حسن قدمی ظهر امروز به همراه معاون امور عمرانی استاندار بوشهر و جمعی از مدیران استان از سیل بند منطقه شنبه بازدید کرد و افزود: برای جبران خسارات سیل به مردم آسیب دیده به‌ویژه کشاورزان اقدامت موثر و مهمی در دست اجراست.

معاون وزیر کشور ضمن بازدید از سیل بند منطقه شنبه، در جریان خسارات اخیر وقوع سیل این منطقه و جریان روند تکمیل و بازسازی طرح سیل بند شنبه قرار گرفت.

وی با بازدید از سیل بند روستای کردلان دشتی تاکید کرد: برای بهبود وضعیت سیل بندها در اطراف شهر شنبه و روستاهای کردلان، درویشی و باغان ضمن اجرای طرح‌های پیشگیری، برنامه‌های مهم عمرانی تهیه و اجرا می‌شود.

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور همچنین از راه‌های روستایی شهرستان دشتی که در جریان سیل خسارت دیده اند، بازدید و تصریح کرد: جاری شدن سیل به راه‌های روستایی خساراتی وارد کرده است که بازسازی این راه‌ها باید در اولویت طرح‌های عمرانی قرار گیرد.

حسن قدمی تصریح کرد: رسیدگی به مردم خسارت دیده از زلزله و سیل وظیفه همه مردم و مسئولان بوده و تاکنون اقدامات بسیار خوبی برای جبران خسارات وارده انجام گرفته است.

معاون امور عمرانی استاندار هم گفت: اگر این سیل بندها تقویت نشود، خطرات زیادی در کمین مردم منطقه است و باید نسبت به بازسازی و تکمیل این سیل بندها تلاش شود.

شاپور رستمی تصریح کرد: در شب وقوع سیل با تلاش استاندار و همراهی سایر مدیران از ورود آب به شهر شنبه و روستاهای اطراف جلوگیری شد و اگر این تلاش‌ها صورت نمی‌گرفت مردم با مشکلات زیادی روبرو بودند.

حسن قدمی در نشست مسئولان استان بوشهر در منطقه زلزله‌زده شنبه اظهار داشت: برای ساماندهی منطقه زلزله‌زده شنبه مسئولان استان به ویژه استاندار بوشهر تلاش بسیار زیادی داشته‌اند، به‌گونه‌ای که از ابتدای حادثه تاکنون روند امدادرسانی و بازسازی منطقه بدون وقفه انجام شده است.

وی با بیان اینکه به‌طور مرتب در جریان روند بازسازی منطقه هستم، افزود: بر اساس گزارشاتی که از روند بازسازی از سوی نمایندگان اعزامی از وزارت کشور ارائه شده است و با بازدیدهایی که از منطقه داشتیم، به‌طور کامل در جریان روند بازسازی قرار داریم و نشان می‌دهد که مسئولان پای کار هستند.

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور بر لزوم بازسازی مناطق مسکونی بر اساس استانداردهای لازم تاکید کرد و گفت: واحدهایی که احداث می‌شوند بر اساس استانداردهای سازمان نظام مهندسی باید از استحکام لازم برخوردار باشد تا در حوادث آینده مشکلی نداشته باشند.

معاون وزیر کشور با اشاره به نقش مهم ناظران ساختمانی در بازسازی واحدها تصریح کرد: هر چند در ساخت واحدها سرعت مهم است، ولی نباید فدای کیفیت شود و ناظران ساختمانی باید بر کیفیت اجرایی پروژه ها نظارت دقیق داشته باشند.

قدمی از پیگیری اعتبارات جبران خسارات سیل خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم خسارات وارد شده در این بخش را جبران کنیم و نسبت به بازسازی کامل مناطق آسیب دیده اقدام جدی داشته باشیم.

فرماندار دشتی هم گفت: از طرف مردم منطقه به ویژه از استاندار بوشهر و مدیران استان و ستاد مدیریت بحران کشور قدردانی می‌کنیم که شبانه‌روز برای بازسازی منطقه تلاش می‌کنند.

سیدعلی هاشمی افزود: از بنیاد مسکن انتظار است در احداث واحدهای مسکونی سرعت لازم را داشته باشند تا مردم در کم‌ترین زمان ممکن از سرپناه مطمئن برخوردار باشند.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:۱٢ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]