دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٢/٢/۳۱

 

 

 

حرف های خواندنی عضو شورای شهر خورموج
فخرالسادات هاشمی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در دشتی اظهار داشت: در سه چهار سال اول برغم سلیقه‏های مختلف فعالیت شورا نسبتا خوب بود و اعضای شورا سلیقه‎های شخصی و قبیله‎ای را وارد کار نمی‎کردند ولی از زمان تغییر شهردار اختلافات بین اعضای شورا نیز بالا گرفت.

عضو شورای اسلامی خورموج افزود: در این سال‎های اخیر شورا از وظایف اصلی خود خارج شد و شهردار هم به خود اجازه می‎داد به راحتی حتی با رئیس شورا به تندی برخورد کند و به جای بازخواست کردن شهردار توسط شورا، شهردار شورا را زیر سئوال می‎برد.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی شهرداری ضعف ساختاری است یادآور شد: بعضی اعضا با این استدلال که چون این شهردار تنها شهردار اصلاح طلب است و اگر این پست از او گرفته شود پستی به او نمی‎رسد او را نگه داشتند.

هاشمی ادامه داد: برغم این که سایر اعضا نیز معترف بودند پتانسیل و توانایی شهردار زیاد نیست و برغم ضعف‎ها و پیگیری‎هایی که صورت نمی‎گرفت پای حرفشان ایستادند و خواستند تا آخر دوره شورا شهردار تغییر نکند.

وی در ارتباط با عدم استیضاح شهردار نیز گفت: استیضاح ما کارگر نبود چون سه نفر دیگر پشتیبان شهردار بودند و سازمان بازرسی هم جلسه‎ای در شهرداری برگزار کرد و تمام تخلفات هم روشن بود ولی تصمیمی گرفته نشد.

هاشمی افزود: ضعف ساختار مشکل اصلی شهرداری است و تمام اعضای شورا نیز معتقد بودند بدنه شهرداری یک بدنه بیمار است ویک سری تغییرات درآن باید اتفاق بیفتد و متأسفانه هر چقدر جنگیدیم که چند نیروی کارآمد وارد بدنه کنیم موفق نشدیم.

وی خاطرنشان کرد: پروژه‎های بزرگی در ذهنم بود که بواسطه آنکه در جلسات بانوان شوراهای کشور شرکت می‎کردم و می‎دیدم به اجرا درآمده مطرح می‎کردم ولی به اجرا در نمی‎آمد چون تنها بودم و پارک بانوان نیز که در زمان ریاست خودم در شورا پروژه‎اش آغاز شد به علت این که در زمان ریاست من افتتاح نشود به تاخیر افتاد.

هاشمی در ارتباط با پایانه مسافربری و واگذاری مینی بوس‎های بدون مزایده نیز گفت: دو دستگاه مینی بوس بود که به شرکت مندستان بدون مزایده واگذار شد و حتی پیشنهاد من هم به مزایده گذاشتن آنها بود و چون یک شرکت مسافربری بیشتر در شهرستان نبود همه اعضا متفق بودند به شرکت مندستان واگذار شود و سال به سال 10 درصد اجاره آن اضافه شود.

وی ادامه داد: در مدت 6 سالی که در شورای خورموج بودم موثر نبودم و به خاطر اختلاف سلیقه اعضا رضایت شهروندان از شورا جلب نشد و اگر دوباره در شورای خورموج ثبت نام نکردم به خاطر این است که اگر دوباره کنار اعضای این شورا قرار بگیرم موثر نخواهم بود و در خورموج نخبگان خوبی هستند که می‎توانند موثر باشند ولی ورود نمی‎کنند و ترکیب شورا خیلی مهم است که چه شکل باشد تا کارآمدی داشته باشد.

هاشمی با اشاره به ثبت نام خود در شورای اسلامی بوشهر گفت: در زمان توسلی شهردار وقت بوشهر کارهای زیادی در بوشهر صورت گرفت که شهر را از این رو به آن رو کرد ولی در محله‎ها برغم پارک‎های محله‎ای خوبی هم که ساخته شده ضعف‎ها و کمبودهایی وجود دارد و چون مرکز استان است دغدغه‎ها نیز بیشتر است.

عضو شورای شهر خورموج بیان کرد: با تجربه شش ساله‎ای که در شورای خورموج دارم و زمانی که رئیس شورا بودم با تمام مدیران استان ارتباط برقرار می‎کردم و با حرکت کردن امکان کار هست به شرطی که همراهان خوبی داشته باشیم.

وی در این ارتباط که با توجه به عدم سکونتش در بوشهر امکان تایید صلاحیتش وجود دارد یادآور شد: طبق قانون هر کسی که کاندیدا می‎شود بعد از انتخاب موظف است سکونت در آن شهر را اختیار کند.

هاشمی تصریح کرد: در دوره ریاستم به خودم نمره 20 می‎دهم چون خیلی تلاش کردم ولی در دو سال اخیر که مشکل با شهردار داشتم از شهرداری نفرت خاصی پیدا کردم و همه چیز را منفی می دیدم و سعی می کردم فقط در جلسات شورا شرکت کنم و کمتر به مسایل ورود کنم هر چند مدافع نظرات خودم بودم.

اختصاص 50 میلیارد ریال تسهیلات برای کمک به بخش کشاورزی مناطق زلزله‌زده

نوذر منفرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: بر اثر وقوع زلزله در شهرستان دشتی به بخش‌های مختلف کشاورزی این شهرستان در عرصه‌های دامی خساراتی وارد شد.

وی بیان کرد: جهاد کشاورزی با تمام توان از روز وقوع زلزله در مناطق زلزله‌زده حضور داشته و علاوه بر امدادرسانی، به کشاورزان خسارت دیده هم کمک کرد.

وی خاطر نشان کرد: تسهیلاتی مشابه تسهیلات فوق به‌منظور عملیات آب و خاک نیز در دست پیگیری است که به محض ابلاغ به استان اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر از اختصاص 50 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای بازسازی و نوسازی اماکن دامی در مناطق زلزله‌زده دشتی خبر داد و بیان داشت:  پس از پیگیری‌ها فراوان، وزارت جهاد کشاورزی با این اعتبار موافقت کرد که از محل اعتبارات متمرکز طرح توسعه بخش کشاورزی به زلزله زدگان آسیب دیده شنبه و طسوج شهرستان دشتی کمک شود.

منفرد گفت: این تسهیلات به صورت ارزان قیمت در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و متقاضیان می‌توانند برای دریافت این تسهیلات به مراکز خدمات جهاد کشاورزی یا مدیریت جهاد کشاورزی دشتی مراجعه و اقدامات لازم را انجام دهند.


واگذاری 10 واحد مسکونی مناطق زلزله‌زده دشتی تا هفته آینده
ابراهیم فرزانه صبح امروز در نشستی خبری با تشریح بازسازی واحدها و اماکن تخریبی در مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی اظهار داشت: بنا داریم تا چهارشنبه هفته آینده 10 واحد مسکونی را برای استفاده آسیب‌دیدگان از زلزله آماده کنیم.

وی با بیان اینکه ساخت مساجد و مدارس تخریب شده در مناطق زلزله‌زده هم بر عهده بنیاد مسکن است، اضافه کرد: رئیس بنیاد مسکن کشور یک میلیارد تومان برای نوسازی مدارس در مناطق زلزله‌زده اختصاص داده که به‌زودی این اعتبار واریز می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر تاکید کرد: بازسازی تمام مساجد و مدارس و بقاع متبرکه بر عهده بنیاد مسکن است که با جدیت این کار را انجام می‌دهیم.

فرزانه در ارتباط با نقش سپاه در بازسازی واحدهای تخریب شده با قدردانی از حضور مستمر نیروهای سپاهی و بسیجی در مناطق زلزله‌زده تصریح کرد: سپاه همواره در کمک‌های اضطراری و امداد و نجات بسیار فعال بوده و در زمینه آواربرداری هم کمک‌های زیادی کردند.

وی بیان داشت: در بخش بازسازی واحدهای مسکونی با توجه به وظیفه ذاتی بنیاد مسکن، این کار را با جدیت دنبال می‌کنیم و به دلیل در اختیار داشتن نیروی کافی فعلا درخواستی در این زمینه به سپاه نداشتیم.

افزایش مساحت واحدهای نوسازی در مناطق زلزله‌زده

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر در پاسخ به سوالی در مورد متراژ واحدهای در حال ساخت در مناطق زلزله‌زده گفت: قبلا متراژ واحدها 60 و 65 متری بود، اما با توجه به درخواست‌های مردمی و میزان تسهیلات، مقرر شد متراژ واحدها را به 80 تا 86 متری افزایش دهیم که قابلیت افزایش تا 120 متر هم داشته باشد.

فرزانه اضافه کرد: فرصت پرداخت وام‌های جدید به آسیب دیدگان از زلزله وجود دارد و حداقل یکسال فرصت خواهند داشت.

وی در ادامه بیان کرد: عملیات بازسازی 124 واحد مسکونی تخریبی در روستای چاهگاه در حال اجراست و 100 درصد پرونده‌های این واحدها، 100 درصد آواربرداری، و 100 درصد پروانه ساختمانی این واحدها تکمیل و تهیه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر در مورد مبلغ وام‌ برای ساخت واحدهای تخریب شده، اظهار داشت: برای واحدهای روستایی 15 میلیون تومان وام ساخت بنا، دو میلیون تومان برای دیوارکشی و پنج میلیون تومان هم بلاعوض پرداخت می‌شود.

فرزانه افزود: در مناطق شهری هم 20 میلیون تومان وام، دو میلیون تومان برای دیوارکشی و پنج میلیون تومان هم بلاعوض پرداخت خواهد شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ٥:٤٩ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]