دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٢/٥/٢٥

 

 

 

وزیر کشور:شرایط کنونی برای تقسیمات کشوری پاسخگو نیست

روزگذشته بی شک یکی از روزهای مهم سال جاری بود روزی که پس ازچهارروزمتوالی بررسی نظرات موافق و مخالف نمایندگان مجلس شورای اسلامی تکلیف 15وزارتخانه دولت مشخص شدتا 3وزارتخانه دیگر تا اطلاع ثانوی که حداکثر 3ماه خواهد بود با سرپرست مدیریت شوند.در این بین اما هدف از طرح این یادآوری که مطمنن همه در جریان آن بوده وهستند اشاره به سخنان قابل تامل وزیر کشور بود که به مواردی اشاره نمود که سخن و بحث روز دشتی گپ هم هست و به نوعی اصلی ترین دغدغه این روزهای دلسوزان دشتی مان و آن بحث تقسیمات کشوری که در سخنرانی دکتر رحمانی فضلی وزیر (پشنهادی سابق)کشور در صحن علنی مجلس به عنوان یکی از دغدغه های نمایندگان بیان کردند که:

 مسئله بعدی تقسیمات کشوری است شرایط کنونی برای تقسیمات کشوری پاسخگو نیست و اتفاقاتی افتاده است که حتی قانون سال 62 که الان جاری است هم اجرا نمی‌شود یقیناً ما باید طرح جامع تقسیمات کشوری را با سرعت آماده کنیم و به استحضار شما نمایندگان برسانیم و با تأیید شما آن را عملیاتی نماییم  "

حال اینکه چه شود در این راستای تجزیه دشتی،خود مبحثی دگرست اما همین بس که وزیری که متولی این امر هست این کار را بواسطه دغدغه نمایندگان از اولویت های کاری خود در نظر گرفته است و یا اینکه سید پورفاطمی ما چه رویه را دنبال کند در این مجادله غیرمتعارف و چه موضعی بگیرد را به روزهای پیش رو وا می گذاریم...

شما دعوتید به دیدن " خانه سرهنگ "

مقرر است تئاتر " خانه سرهنگ " که برای جشنواره ماه حوزه هنری استان در خورموج کارشده است امروز جمعه عصر به ساعت19در سالن ارشاد فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج اجرا شود به همین دلیل و بی هیچ تقبل بهایی شما دعوتید به این نمایش که اجرا اصلی آن در جشنواره در روز دوشنیه آنهم به ساعت19 در سالن تبلیغات اسلامی بندر بوشهرخواهد بود برای جشنواره بیست ودوم تئاتر ماه البته..

جدول اجراهای بیست و دومین جشنواره تئاتر "سوره ماه

در این نمایش که ابراهیم شاکری مطلق کارگزدانی کرده مهرزاد آل بویه عبدالشاهی مهندی شیخیانی و خانم دهباشی ایفاگر نقش خواهند بود به نویسندگی نمایش نویس بوشهری علی اکبرکنعانی..

آغاز ساخت مدرسه دخترانه در باغان
در آیینی با حضور فرماندار و شماری از مدیران استانی و شهرستانی روز پنجشنبه عملیات اجرایی مدرسه دخترانه سه کلاسه شهدای بانک رفاه کارگران در روستای زلزله زده باغان دشتی آغاز شد.

به نقل از ایرنا؛ فرماندار دشتی در این آیین اظهار کرد: این پروژه در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع با اعتبار سه میلیارد ریال ساخته می شود.

سید علی هاشمی افزود: احداث این مدرسه در یک طبقه و با مشارکت بانک رفاه کارگران و خیرین مدرسه ساز آغاز شده است.

آغاز اجرای چمن مصنوعی در شهر شنبه
معاون امور عمرانی استانداری گفت: برای رفاه حال زلزله زدگان بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی و حل مشکلات آنان کارهای مهم انجام شده است.

ایرنا؛ شاپور رستمی گفت: در بخش برق رسانی احداث شبکه فشار ضعیف به طول ۴۰ کیلومتر، شبکه فشار متوسط به طول ۴۰ کیلومتر وخط دو مداره به طول ۲۵ کیلومتر از جمله طرح‌های مهم برق‌رسانی در بخش شنبه و طسوج است.

وی اضافه کرد: برای اجرای طرح های برق رسانی در مناطق زلزله زده دشتی ۷۲ میلیارد ریال هزینه شده است.

رستمی اظهارکرد: در بخش تربیت بدنی نیز پایان عملیات احداث چمن مصنوعی روستای سنا با ۹ میلیارد ریال اعتبار و آغاز عملیات اجرایی چمن مصنوعی شهر شنبه با شش میلیارد ریال اعتبار از جمله اقدامات انجام شده در این مناطق است.

وی بیان کرد: چمن مصنوعی درویشی با دو میلیارد ریال اعتبارآماده افتتاح است و سالن چند منظوره سنا نیز با هشت میلیارد ریال اعتبار بزودی افتتاح می‌شود.

معاون امور عمرانی استانداری در ارتباط با پروژه‌های بخش راه شنبه و طسوج نیز گفت:اجرای عملیات شانه سازی، نصب علایم، لکه گیری، اصلاح شیب شیروانی، ریزش برداری و آواربرداری، جابجایی، نصب تابلو و بنر از جمله اقدامات صورت گرفته در بخش راه بوده است.

عدم توجه به زلزله زدگان دشتی از سازمان سنجش تا دفترچه!!

خبرگزاری فارس نوشت: با توجه به مندرجات دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری 92-93 که در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار گرفته است در سهمیه مناطق محروم و مناطق زلزله‌زده نامی از استان بوشهر برده نشده است.

چرا آقایان نماینده از عدم تخصیص سهمیه مناطق محروم زلزله‌زده به داوطلبان آزمون سال 1392 در استان بوشهر خاموش نشسته‌اند.

با توجه به مندرجات دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری 92-93 که در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار گرفته است در سهمیه مناطق محروم و مناطق زلزله‌زده نامی از استان بوشهر بجز گروه آزمایشی ریاضی نیامده است در حالی که مناطق زلزله‌زده و محروم آذربایجان شرقی در تمام گروه‌های آزمایشی دارای سهمیه ویژه هستند.

این درحالی است که مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی فاقد چنین سهمیه‌ای است و حال سوال اینجاست چرا نمایندگان و مسئولان استان پیگیر این مسئله مهم نیستند.

با توجه به اینکه استان بوشهر قطب انرژی و اقتصادی ایران اسلامی است اما از اکثر امکانات محروم است این هم یکی از هدایایی است که سازمان سنجش نیز به مناطق زلزله زده و محروم استان بوشهر اهدا کرده است.

واقعا چرا برخی می‌خواهند استان بوشهر را از همه چیز محروم کنند چه کسی باید پاسخگوی مردم فهیم، ولایتمدار، عالم پرور استان بوشهر به ویژه شهرستان دشتی باشد.

از شخص آقای پورفاطمی نماینده مردم شریف شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی این سوال را داریم که چرا تاکنون نسبت به این دهان کجی مسئولان سازمان سنجش اقدامی انجام نداده‌اند.

هر چند مردم زلزله‌زده و محروم آذربایجان نیز محق هستند و ما مخالف سهمیه مردم این دیار نیستیم ولی مردم محروم و زلزله‌زده استان بوشهر نیز این را حق خود می‌دانند چرا سهمیه استان بوشهر را در این امر مهم حذف کرده‌اند.

 اتاق بوشهر در مناطق زلزله زده مدرسه می سازد
 رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی بندر بوشهر از انعقاد قرار داد اتاق ایران به مرکزیت اتاق بازرگانی بندر بوشهر جهت احداث دو باب مدرسه در روستاهای زلزله زده شهرستان دشتی خبر داد.

علی اکبر شریف پور بوشهری در گفتگو با «خلیج فارس» اظهار داشت: به دنبال پیگیری های مستمر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر در راستای کمک رسانی به زلزله زدگان شهرستان دشتی که تشکیل ستاد کمک رسانی به زلزله زدگان در اتاق بوشهر یکی از اقدامات بود، طرح بازسازی مدارس مصوب شد.

وی افزود: در همین زمینه هفته گذشته آقایان دادور و میلانی زاده به  نمایندگی از اتاق بازرگانی ایران به همراه مدیرکل و کارشناسان اداره کل نوسازی مدارس استان ضمن حضور در مناطق زلزله زده شهرستان دشتی، از دبستان های 6 کلاسه شهید رجبی واقع در شهر شنبه و دبستان شهید حاجیانی واقع در شهر کاکی بازدید به عمل آوردند.

شریف پور بوشهری افزود: به دنبال کارشناسی مسئولان اداره نوسازی مدارس استان مبنی بر اینکه برای اتمام بازسازی این  دو مدرسه  و فراهم نمودن بستر لازم جهت بهره برداری آن در مهرماه سالجاری، مبلغ 7 میلیارد ریال برآورد هزینه صورت گرفته، بعد از هماهنگی و رایزنی، این مبلغ مورد توافق قرار گرفت و قرارداد ساخت دو مدرسه از سوی اتاق بازرگانی بندر بوشهر به نمایندگی از اتاق ایران منعقد شد.

به گفته وی، در هفته جاری نیز مبلغ دو میلیارد ریال اولیه جهت احداث این دو باب مدرسه پرداخت شد.

شریف پور در پایان بیان کرد: امیدوارم بار دیگر زنگ مدارس در شهر شنبه و روستاهای زلزله زده دشتی نوازشگر گوش هایمان باشد و شاهد شور و شوق نونهالان و آینده سازان فردای کشور باشیم، از این رو اتاق بازرگانی بوشهر در این راستا مشارکت کرد و در نظر داریم این مهم را در آینده نیز دنبال کنیم.

احتمال انتقال بازی های ایرانجوان خورموج به شهرستان دیگر!
سرپرست تیم فوتبال ایرانجوان خورموج گفت: تیم فوتبال ایرانجوان خورموج در شرایط آرمانی خوبی قرار دارد که در صورت حمایت، این تیم به لیگ دسته دوم فوتبال کشور صعود می‌کند.

حسن غریبی در گفت‌وگو با فارس گفت:  به دلیل آماده نبودن استادیوم تختی خورموج، مشکلاتی برای همه تیم‌های فوتبال از جمله تیم ایرانجوان ایجاد شده است، چراکه این ورزشگاه تا امروز برای برگزاری بازی‌ها آماده نشده است.

سرپرست تیم فوتبال ایران‌جوان خورموج ادامه داد: نماینده فدراسیون فوتبال که به زودی به استان بوشهر و شهرستان دشتی سفر خواهند کرد، قطعاً با این شرایط فعلی استادیوم تختی خورموج برای برگزاری مسابقات فوتبال مخالفت خواهد کرد.

وی ادامه داد: این استادیوم برای تیم‌ها، داوران و حتی برای ناظر فدراسیون فوتبال رختکن ندارد، جایی برای آبخوری در آن وجود ندارد و فاقد سرویس‌های بهداشتی است.

غریبی خاطرنشان کرد: پیگیری‌های زیادی انجام داده‌ایم، اما تا به حال هیچ اقدامی صورت نگرفته است. این موضوع نگرانی هایی را درباره انتقال بازی های نماینده دشتی در لیگ دسته سوم کشور در شهرستان دیگر را برای فوتبالدوستان پیش آورده است.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه حدوداً 20 روز دیگر مسابقات لیگ دسته سوم فوتبال آغاز می‌شود باید در جهت رفع مشکلات استادیوم تختی خورموج چاره‌اندیشی شود.

سرپرست تیم فوتبال ایرانجوان خورموج اذعان داشت: ایرانجوان خورموج در لیگ دسته سوم کشور به عنوان نماینده استان بوشهر است و باید شرکت‌های نفتی، گازی و پتروشیمی و مسئولان اقتصادی از تیم‌های استان حمایت بیشتری کنند.

غریبی در پاسخ به این سئوال که وضعیت تیم ایرانجوان را در حال حاضر چگونه ارزیابی می‌کنید؟ متذکر شد: تیم در وضعیت خوبی است و تاکنون 25 جلسه تمرین داشته‌ایم، دو بازی تدارکاتی تا امروز انجام شده است و تیم از شرایط آرمانی خوبی برخوردار است.

وی در پایان با بیان اینکه از وضعیت مالی مطلوبی برخوردار نیستیم، تأکید کرد: تاکنون برای رفع مشکلات مالی تیم ایرانجوان کمکی صورت نگرفته است که با توجه به وضعیت جسمانی تیم در صورت حمایت مالی به راحتی می‌توانیم به مرحله بعد و حتی لیگ دسته دوم کشور صعود کنیم.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]