دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٢/٧/۱۱

 

 

 

یک دشتیاتی رئیس هیات فوتبال استان

بعد از کش و قوس ها و حواشی مربوط به هیات فوتبال استان بالاخره انتخابات با حضور کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال برگزار شد که خود نیز با حاشیه هایی همراه شد از آنجمله عدم حضورمحمد دوانی،رئیس هیئت فوتبال استان بوشهر(12 سال بر مسندریاست) بود،مجمع با که با استقبال گسترده ی روبرو نشده بود سرانجام باحضور 22 نفر از مجموع 32 عضو مجمع رسمیت یافت و انتخابات برگزار شد.

بعد از سخرانی کفاشیان و جمشیدی مدیرکل ورزش و جوانان استان و معرفی شخصی سه کاندیدا و ارائه برانامه های خود باتوزیع برگه‌های رای، انتخابات برگزار شد و محمد نجفی با کسب 14 رای از مجموع 22 رای اخذ شده به عنوان رئیس هیئت فوتبال استان بوشهر انتخاب و جایگزین محمد دوانی شد.

بد نیست بدانیم محمد نجفی که دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق از  دانشگاه آزاد بوشهر و سابقه مدیریت باشگاه شاهین بوشهر را در کارنامه نیز دارد هم اکنون معاون اداره کل پدافند غیر عامل استان و اصالتن اهل روستای جبری دشتی می باشند

موفقیت کارگردان دشتیاتی در جشنواره25م تئاتر فجر استان

با خبر شدیم  هیئت داوران بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر، متشکل از ارش دادگر،رضا صمدپور،منوچهر اکبرلو،تئاتر«ناصرالدین گربه قجری» به کارگردانی حسن رضایی ومحسن حلوایی را به عنوان برگزیده به جشنواره منطقه ای معرفی کردند.این نمایش توانست در بخش های طراحی لباس،بازیگر مردو زن،کارگردانی و نویسندگی به مقام های برتر دست یابد.

بد نیست بدانیم حسن رضایی که دانش آموخته کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد بوشهر است،هم اکنون به عنوان کارگردان و تهیه کننده در صداوسیما استان بوشهر شاغل اصالتن اهل فقیه حسنان دشتی و پیش از این چندین جایزه کشوری را در جشنواره های تولید سیما و فیلم کوتاه از آن خود کرده است.

زلزله بی خسارت

فرماندار دشتی اعلام کرد: زلزله ۴/۴ ریشتری صبح امروز در ۱۸ کیلومتری خورموج خوشبختانه خسارتی در بر نداشته است.

فارس؛ صبح امروز ساعت 11:42 دقیقه  زلزله‌ای به بزرگی 4/4 در مقیاس ریشتر در عمق 28 کیلومتری زمین و در 18 کیلومتری شهر خورموج بوقوع پیوست.

سیدعلی هاشمی فرماندار دشتی در همین ارتباط اظهار داشت: پس از وقوع زلزله بررسی‌‌های لازم توسط ستاد بحران انجام گرفت و مشخص شد، خوشبختانه این زلزله خسارتی در بر نداشته است.

ایرانجوان خورموج در صدر

ایرانجوان خورموج چهارمین پیروزی متوالی خود را این بار در خانه جشن گرفت. شاگردان ابولی با حساب 4 بر 1 مهمان خود اتحاد اندیمشک را شکست دادند. مهدی جمالی در این دیدار هت تریک کرد، دیگر گل ایرانجوان را رضا احمدشاهی به ثمر رساند. خورموجی ها با 12 امتیاز کامل در صدر گروه قرار دارند.

اولویت شهرداری خورموج

سرپرست شهرداری خورموج گفت: رضایت‌مندی مردم از اولویت برنامه‌های شهرداری خورموج است.

 احمد شیخیانی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه برای بررسی مشکلات مردم ملاقات‌های عمومی افزایش خواهد داشت، اظهار داشت: روزهای سه‌شنبه هر هفته ملاقات عمومی برقرار است، اما در تمام ایام هفته نیز با مردم دیدار خواهم داشت و در طول چند روز حضورم در شهرداری مردم برای رفع مشکلات به‌وجود آمده، آمد و رفت‌های زیادی به شهرداری دارند.

وی در خصوص اینکه امروز حدود دو ساعت پاسخگوی 48 نفر از شهروندان خورموجی بودید، افزود: حضرت علی (ع) می‌فرمایند کوشش برای اصلاح امور مردم از کمال سعادت است و هدف ما خدمت به شهر و مردم است و وظیفه ما ایجاب می کند که تکریم ارباب رجوع کنیم و هدف اصلی شهرداری در آینده رضایت ارباب رجوع است.

وی ادامه داد: تمام درخواست‌های مردم را شخصاً بررسی و پیگیری خواهم کرد و فرایندی که در نظر گرفته‌ایم این است که کارها را در زمان کوتاه‌تر، راحت‌تر، حتی شفاف‌تر و با راهکاریی که بتوانیم کار مردم را حل و فصل کنیم را انجام دهیم تا رضایت‌مندی مردم را در پی داشته باشد.

شیخیانی خاطرنشان کرد: ما اگر بتوانیم مشکلات مردم را در زمان کوتاهی حل کنیم به دنبال آن مشکلات شهرداری را حل کرده‌ایم و این تعامل را بین شهرداری و مردم در آینده شاهد خواهیم بود و این باعث جلب اعتماد بیشتر مردم به مجموعه شهرداری خواهد شد.

وی افزود: چنانچه نتوانیم مشکل مردم را حل کنیم با روحیه باز و شفاف با مردم صحبت می‌کنیم؛ چراکه ما دنبال جلب رضایت و اعتماد مردم و حضرت حق هستیم.

شیخیانی در پاسخ به این سئوال که در زمان مدیریت شهری خورموج بیش از 10 میلیارد تومان پرونده در دادگاه بدوی خورموج علیه شهرداری صادر شده است در این زمینه چه اقدامی انجام داده‌اید و چه برنامه‌ای دارید؟ گفت: ما نسبت به پرونده‌ها در دادگاه تجدیدنظر اعتراض کرده‌ایم؛ هرچند دفاع در دادگاه بدوی آسانتر است تا در دادگاه‌های تجدید نظر و در ملاقات با ریاست محترم کل دادگستری شرایط را برای وی تشریح کردم که وی قول مساعد داد در این زمینه همکاری کند.

وی در رابطه با مدیریت فضای سبز شهرداری خورموج، افزود: متأسفانه خدمات شهری و فضای سبز شهرداری که باید در کنار پروژه‌های عمرانی از اولویت‌های شهرداری باشد از نظم و انضباط کاری خوبی برخوردار نبوده و نیست و کارها روی روال خود انجام نشده و مشکلات عدیده‌ای دامن‌گیر شهرداری شده است.

سرپرست شهرداری خورموج متذکر شد: نسبت به مدیریت خدمات شهری تغییر و تحوالات انجام خواهیم داد تا بتوانیم در زمینه خدمات شهری و فضای سبز که یکی از اولویت‌های ماست، روح و نشاط تازه‌ای به شهر بدهیم.

وی در خصوص آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌ها نیز اذعان کرد: ترمیم حفاری‌هایی که توسط شرکت گاز و آب انجام شده است در دستورکار قرار داده‌ایم تا در اسرع وقت این کار را شروع کنیم؛ در این زمینه نشستی با شرکت گاز داشتیم و پس از بحث و بررسی‌ها مصوب کردیم که پس از ترمیم کوچه‌ها و خیابان‌هایی که حفاری صورت نگرفته عملیات حفاری جدید انجام ندهند و پس از اتمام این پروژه‌ها عملیات جدید را آغاز کنند.

شیخیانی بیان داشت: یکی از مسائل و مشکلاتی که درکنار دیگر مشکلات در شهر وجود داشت تجمع نخاله‌های ساختمانی بود و اولین کاری که انجام دادیم پاکسازی عمومی در سطح شهر بود، چراکه مردم چشم بینای شهرداری در نقاط  مختلف شهر هستند و این را به عینه می‌بینند و می‌توانند با پیشنهادات خود ما را در برای تمیز نگه داشتن شهرمان کمک کنند.

سرپرست شهرداری خورموج در پاسخ به این سئوال که در زمان مدیریت سابق شهرداری 5 میلیارد و 500 میلیون تومان بدهی به مردم تحمیل شده و مبلغ 10 میلیارد تومان نیز پرونده‌هایی علیه شهرداری مطرح و بعضاً منجر به اجرای حکم قطعی شده است، آیا برنامه‌ای جهت حسابرسی برای جلوگیری از بین رفتن پول بیت‌المال دارید؟ گفت: حسابرسی یکی از وظایف ذاتی شهرداری است و از سال 1386 تاکنون هیچ حسابرسی از شهرداری انجام نگرفته است.

وی در پاسخ به این سئوال که خبرنگاران انتظار دارند که شهرداری جدید کار حسابرسی را در دستورکار قرار دهد شما در این زمینه چه وعده‌ای به رسانه‌ها می‌دهید، بیان داشت: ما باید نسبت به این مسئله مهم اقدام کنیم و باید وضعیت هزینه‌های انجام گرفته و درآمدزایی شهرداری و وضعیت سیستم حسابداری را پیگیری کنیم و باید این حسابرسی انجام شود و شهرداری موظف است هر ساله پس از تفریغ بودجه حسابرسی هم انجام دهد.

شیخیانی عنوان کرد: هدف اصلی ما در این زمینه سالم‌سازی است و مچ‌گیری نیست؛ بنده معتقدم با حسابرس مشخص می‌شود که سالم کار کرده‌ایم.

وی، مسائل فرهنگی را از اولویت‌های کاری شهرداری  خورموج عنوان کرد و افزود: اولویت شهرداری کارهای فرهنگی است و در کنار کارهای فرهنگی پشتیبانی و حمایت از تیم‌های ورزشی است و کار را با حمایت از تیم فوتبال ایرانجوان خورموج، نماینده استان بوشهر در لیگ دسته سوم کشور و تیم فوتبال سپاهان خورموج نماینده شهرستان دشتی در لیگ استان آغاز می‌کنیم.

وی یادآور شد: در راستای تقویت جوانان کمک به تیم‌های ورزشی در شهرستان نوعی سرمایه‌گذاری است و ما از تیم‌های ورزشی به ویژه تیم والیبال دلیران دشتی، نماینده استان بوشهر در لیگ دسته اول کشور که عملکرد خیلی خوبی داشته و در کشور خوب درخشیده است نیاز است که از این تیم مردمی پشتیبانی و حمایت مالی کنیم و قطعاً این کار را انجام خواهیم داد.

سرپرست شهرداری خورموج بیان کرد: نقش رسانه‌ها بارز است و انتظار می‌رود که رسانه‌ها در رأس کارها باشند، چراکه بها دادن به رسانه‌ها باعث پیشرفت هر جامعه به ویژه در بخش فرهنگی است.

وی افزود: شهرداری علاوه بر رسالت عمرانی، رسالت مهم فرهنگی را نیز بر عهده دارد و ارتباط خوب و تعامل با رسانه‌ها یکی از کارهای شهرداری است، چراکه رسانه چشم بیدار هستند و باید به رسانه‌ها بها داده شود و اگر از رسانه‌ها حمایت و پشتیبانی کنیم اولین موفقیت برای آن دستگاه خواهد بود.

شیخیانی تأکید کرد: رسانه‌ها باعث سالم‌سازی کارها می‌شوند و اطلاع‌رسانی به مردم باید جزو اولویت قرار گیرد و چنانچه شهرداری خورموج به رسانه‌ها بها دهد باعث تعامل، اعتماد، اتحاد، انسجام  و وحدت بین مردم با شهرداری و انعکاس کارهای انجام گرفته خواهد شد.

وی یادآور شد: ما از رسانه‌ها استقبال می‌کنیم، اما بعضی از دوستان از خبرنگاران فاصله می‌گیرند و این فاصله گرفتن خبرنگاران باعث ضرر و زیان بزرگی به دستگاه و مجموعه شهر خواهد بود، چراکه فاصله گرفتن با خبرنگاران اطلاع‌رسانی از عملکرد شهرداری صورت نمی‌گیرد و این باعث ناامیدی مردم خواهد شد.

 

انتخاب هیات رئیسه شورا اسلامی

هیات رئیسه شورای اسلامی بخش شنبه و طسوج از توابع شهرستان دشتی انتخاب شدند.

در این جلسه که در بخشداری برگزار شد، الیاس زحمتکش رییس شورای روستای چاهگاه به عنوان رییس شورای بخش انتخاب شد.

همچنین ایوب دهوکی نایب رییس، عبدالحسن توکلی نژاد خزانه دار، سیدمهدی حسنی و احمد امدادی نیز منشی های شورای بخش شنبه و طسوج شدند.

 

بازسازی آبشار مصنوعی بنگه
هاشمی فرماندار: آبشار مصنوعی بنگه یکی از اماکن می باشد که برای توسعه و بازسازی آن مبلغ 5 میلیارد ریال تامین اعتبار شده است.

وی با اشاره به اینکه این شهرستان دارای سرداران شهیدی است که در نبرد مستقیم با آمریکای جنایتکار در آبهای نیلگون خلیج فارس به فیض شهادت رسیده اند افزود: 10درصد اعتبارات گردشگری به ساماندهی گلزار شهدا اختصاص می باید که می طلبد مسئولین گردشگری نسبت به احداث یادمان شهدای خلیج فارس اقدام کنند.

هاشمی خواستار تلاش بیشتر مسئولین ذیربط جهت جذب سرمایه گذاران در راستای توسعه بخش گردشگری شهرستان شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]