دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٢/۸/٢٦

 

Dashti Post

 

 سلام به دشتی ها از هرکجای این کهکشان که می خوانیمان،سلام از دشتی ابری از ابری که آبستن بارش است بارشی که مقرر است سومین ریزش سالانه خود را به خاک دشتی ارزانی کند که تا بند باخ ها رو پر کنه دام هارو سیراب کنه آب انبارهای باقی مانده رو ناودونارو جاری ...بباره بنهی،تک تک،تیره تیره،هف ریز،دم مشکی...

چه خبر از اسکله لاورساحلی؟
معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر گفت: موج شکن و پسکرانه بندر لاور ساحلی به‌عنوان مهم‌ترین بندر شهرستان دشتی تکمیل می‌شود.

به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر؛ رضا عوض‌پور در نشست کارگروه اقتصادی استان بوشهر گفت: موج شکن این بندر اجرا شده است که ساخت اسکله ، پهلوگیری شناورو پسکرانه آن دردستور کارقراردارد.

وی با اشاره به اینکه 500 صیاد با 50 شناور صیادی دراین بندرفعالیت می‌کنند افزود: تاکنون در ساخت موج شکن بندر لاور ساحلی 110 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است که اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهرساخت اسکله ، پهلوگیر وپسکرانه را برعهده گرفت.

معاون استاندار بوشهر با تاکید براین اینکه بهره‌بردار این بندر صیادی اداره کل شیلات است گفت: دراین بندر صیادی سالانه یک‌هزار تن آبزی استحصال می‌شود که نقش تعیین کننده‌ای در اشتغال جوانان این منطقه و روستاهای همجوار دارد.

عوض‌پوروجود گمرک دربندر لاور ساحلی از دیگر خصوصیات این بندردانست و گفت: تکمیل اسکله و پهلو گیر بندر ساحلی امکان فعال شدن گمرک بندر ساحلی را فراهم می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: در گمرک این بندر ،انبار نگه‌داری کالا، زیرساخت محوطه، احداث شبکه روشنایی و دیوار کشی ساختمان گمرک انجام شده است که بیش از 6 میلیارد ریال صرف ساخت این طرح‌ها شده است.

معاون برنامه ریزی استاندار بوشهرتاکید کرد: راه اندازی موج شکن و گمرک بندر لاور ساحلی تاثیر زیادی در توسعه و رونق اقتصادی و اشتغال زایی شهرستان دشتی دارد.

عوض‌پور از مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خواست برای تکمیل موج‌شکن و پسکرانه بندرلاورساحلی که حدود60 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد اقدامات لازم را انجام دهد.

 ایرنا،نماینده مردم دشتی وتنگستان درمجلس شورای اسلامی نیزگفت: تکمیل اسکله و موج شکن بندر لاور ساحلی دشتی نیاز ضروری مردم منطقه است که باید هرچه زودتر در دستور کار مسوولان مربوط قرار گیرد.

 حجت الاسلام سید محمد مهدی پور فاطمی در نشستی در این زمینه افزود: گمرک بندر لاور ساحلی بیش از100 سال قدمت داشته ویکی ازقدیمی ترین گمرک ها دراستان بوشهروحتی جنوب کشور بوده است که دراوایل انقلاب به دلایل مختلف ازجمله نداشتن موج شکن، اسکله مناسب و ساختمان وانبارگمرک تعطیل شده بود.

وی اضافه کرد: با تلاش مسوولان وقت وپیگری های انجام شده درچندسال گذشته با استفاده از اعتبارات ملی واستانی کار موج شکن در مراحل پایانی است و ساختمان و انبارگمرک که از مصوبات سفر های استانی دولت سابق بوده نیز 100 درصد تکمیل شده اما برای راه اندازی گمرک نیازبه احداث اسکله است.

پور فاطمی یادآورشد: دوسال پیش برای احداث اسکله و راه اندازی و استفاده ازموج شکن وافتتاح گمرک، مسوولان ادارات کل بنادرو دریانوردی، شیلات و گمرک تصمیم هایی در زمینه گمرک واسکله بندر لاور گرفته شد و مقررشد دستگاه های اجرایی مانند شیلات و بنادر و دریا نوردی دراین زمینه اقداماتی انجام دهند ولی آن مصوبات پبگیری واجرایی نشد و تاکنون هیچ کاری انجام نداده اند.

وی بیان کرد: راه اندازی موج شکن واسکله بندر لاورساحلی و گمرک با توجه به سابقه دیرینه ای که دارد می توند سبب شکوفایی اقتصادی و رونق وتوسعه منطقه ساحلی شهرستان دشتی و اشتغال زیی بالایی دراین شهرستان شود.

پور فاطمی گفت: اکنون بیش از100 قایق صیادی با بیش از500 نفر صیاد از روستاهای ساحلی شهرستان دشی مانند گلستان، کبگان، زیارت و کردوان ها از بندرلاور ساحلی برای صید استفاده می کنند که با توجه به پرشدن موج شکن قدیم و نبود امکان استفاده از موج شکن جدید بهدلیل نداشتن اسکله با مشکلات فراوان مواجه هستند.

وی یادآورشد: کم توجهی وپیگیری جدی مسوولان استان بوشهر و محلی باعث ناتمام ماندن اسکله و موج شکن وبه تبع آن نبود امکان استفاده از گمرک بندرلاور سحلی شهرستان دشتی شده است.

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس خواستارتوجه بیشتر وجدی مسوولان استان بوشهر و شهرستان دشتی برای تسریع درراه اندازی گمرک واسکله بندر لاور ساحلی شد.

گلایه لاوری ها از فرمانداران دشتی به استاندار

به نقل از بنا؛ شماری از اهالی بندر لاور ساحلی در شهرستان دشتی خواستار تسریع در بهره برداری از گمرک این منطقه شدند.

در این نامه آمده:

جناب اقای حسنوند

استاندار محترم و تلاشگر بوشهر

با سلام

 حکایت ما اهالی بندر لاور  از شهرستان دشتی ،حکایت غم انگیزی است ،سالهاست که با نداشتن ها ساخته ایم ، سالها است که امکانات و تسهیلات و خدمات موجود در روستا را که قبل از انقلاب داشته ایم از ما دریغ می دارند. گمرک بندر لاور قدمت 100 ساله دارد، بهداری آن قدمت 45 ساله ، مدرسه آن سابقه 70 ساله  ولی بعد از انقلاب در حالیکه روستای دیگر دارای امکانات متعدد و مختلف می شدند امکانات ما یکی، یکی  به بهانه های واهی از روستا می رفت. گمرک ما به محاق رفت وتعطیل شد،بهداری ما را تبدیل به خانه بهداشت کردند وبانک صادرات را از ما گرفتند، به جای اینکه مدارس راهنمایی ودبیرستان به ما بدهند، دبستان ما را به صورت ضعیف نگه داشتند و مدارس راهنمایی ودبیرستان را به روستای دیگر دادند.امروز نیز که همه روستاها  دارای اب وبرق شده اند روستای ما برای اب اشامیدنی خود باید منتظر تانکرهای آبرسانی باشد .با همه کم محبتی ها  اهالی روستا صبورانه ومظلومانه  فقط شاهد ماجرا بودند.

خلاصه جناب آقای استاندار، حکایت ما حکایت غم انگیزی است که دل هرانسانی با شنیدن آن به درد می آید. غم انگیز تر حدیث موج شکن و گمرک بندر لاور است.بیش از 10 سال است که موج شکن و احداث ساختمان جدید گمرک در زمان استانداری تبادار با اعتبار 110 میلیارد  ریال کلنگ زنی شد و در ابتدای دولت احمدی نژاد مصوبه هیات دولت گرفت بارها  مورد بهره برداری تبلیغاتی فرمانداران مختلف و متنوع دشتی ( از جمشیدی تا فرماندار فعلی) قرار گرفته، ولی از بهره برداری واقعی آن خبری نیست. هر روز فرمانداری می آید و خبر بهره برداری آن بزودی می دهد و فرماندار بعد نیز پس از چند سال مجددا خبر قریب الوقوع بهره برداری آن را اعلان می دارد.

آقای استاندار موج شکنی که دهها میلیارد تومان سرمایه این مملکت را بلعیده  هم اکنون مستهلک شده ولی از بهره برداری آن خبری نیست،پروژه ای که به حساب پروژه های اتمامی دولت احمدی نزاد به عنوان صد در صد نوشته شده ولی معاون برنامه ریزی جناب عالی ،خبر از نیازمندی اعتبار برای اتمام پروژه را می دهد . گرچه  معاون محترم برنامه ریزی شما مقصر تمامی مشکلات و تاخیرهای این پروژه نیست ولی ایشان خود فرزند دشتی است ومی داندکه  دشتی نیز تنها راه اتصال خود به دریای خلیج فارس را همین موج شکن و گمرک می بیند. چرا دراین مدت مسئولیت ،در راه اندازی ، توجیه وتخصیص اعتبار و بالاخره اتمام تنها محل درآمد مردم دشتی هیچگونه اقدامی نکرده و دراین مدت  گمرک بندرلاور را در محاق نگه داشته است.

 آقای استاندار محترم، پروژه ای که پنج سال پیش با هزینه ای کمتر به اتمام می رسید  امروز و شاید فردا با هزینه  واعتباری معادل کل پروژه باید تمام شود .

ما اهالی بندر لاور از استاندار محترم ،دلسوز و پر تلاش بوشهر که پروژه های حیاتی و ناتمام را با همت عالی خویش به اتمام رسانده مصرانه تقاضا داریم که هرچه زودتر با بزرگواری  وهمت بلند مرتبه خویش با تشکیل کارگروهی ویژه مراتب را بررسی و مشکلا ت را برطرف  و نسبت به اتمام  آن همت کرده و بهره برداری  آن را به صورت ویژه   به مردم دشتی هدیه نمایند.

درپایان نیز از تلاش ها و پیگیری های حجه الاسلام پورفاطمی  نماینده دلسوز و شجاع دشتی و تنگستان صمیمانه تشکر وقدر دانی می شود.

 


محیط زست دشتی

ضرورت ایجاد منطقه حفاظت شده مند

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی گفت: منطقه شکار ممنوع کوه مند در این شهرستان قابلیت و ظرفیت ارتقا و تبدیل به منطقه حفاظت شده را دارد.

مصطفی رشیدی درگفت وگو با ایرنا افزود: منطقه شکار ممنوع کوه مند یکی از بی نظیر ترین و زیبا ترین کوه های خاکی در کناره خلیج فارس و درموقعیت جغرافیایی دو شهرستان دشتی وتنگستان با وسعتی بیش از60هزار951هکتار واقع است .

وی اضافه کرد: از سال 1373 این کوه به عنوان منطقه شکار ممنوع اعلام شده است.

رشیدی ادامه داد: این منطقه کوهستانی از نظراقلیم گرم ومرطوب و از مناظر زیبای کوهستانی آن دره های پر پیچ وخم طولانی وتنگه ها وشکارگاه های سخت گذر و دارای آبشخورهای متعدد است.

وی گفت: پوشش گیاهی منطقه از نوع درختان مرتعی، بوته زار وگیاهان علفی یک یا چند ساله است و پوشش غالب منطقه کنار در دشت ها، بنه و بادام کوهی در ارتفاعات وگون، استبرق، قیچ، انواع گیاهان دارویی نظیر آویشن، درمنه، ماشک و ترنجبین از دیگر پوشش های گیاهی منطقه به شمار می رود.

رییس ادره حفاظت محیط زیست دشتی افزود: حیات وحش منطقه شامل کل، بز، قوچ، میش، گرگ، کفتار، روباه، شغال، خرگوش و پرندگانی نظیر کبک، تیهو انواع بازهای شکاری، جغد، شاه بوف، چلچله کوهی، چک چک، زنبور خوار، سهره، دارکوب و باد خورک است.

رشیدی، از جمله مشکلات و تهدید های منطقه بی نظیر شکار ممنوع کوه مند را وجود چاه های غیر فعال نفت سنگین، دامداران محلی، وجود راه های دسترسی متعدد و معادن مختلف برداشت سنگ لاشه در اطراف منطقه کوه مند عنوان کرد.

وی گفت: مهم ترین راهکارهای بازدارنده وعوامل محدود کننده برای حفاظت وحراست بیشتر وبهتر از منطقه شکارممنوع کوه مند را انتقال مرتعداران به خارج از منطقه و یا حداقل تجمیع آنان در یک منطقه محدود مشخص از کوه مند، مشخص شدن اراضی مورد نیاز چاه های نفت ودر صورت امکان فنس کشی اطراف محدوده چاه ها، مخالفت با برداشت سنگ لاشه وابطال مجوزهای معادن پیرامونی اعلام کرد.

رشیدی اضافه کرد: اکنون حراست و حفاظت از منطقه شکار ممنوع کوه مند از سوی کارکنان محیط زیست ومحیط بانان بخوبی انجام می شود.

وی بیان کرد: کار احداث پاسگاه محیط بانی کوه مند بیش از 90 درصد پیشرفت فیزکی دارد و نیازمند تامین اعتبار برای تکمیل ساختمان و تجهیزات آن از جمله خودرو و موتورسیکلت های متناسب با موقعیت جغرافیایی و تامین نیروی انسانی برای حفاظت بهتر و مطلوبتر از این منطقه شکارممنوع است.

کار ارزنده فعالان محیط زیست دشتی

تعدادی از اعضای هیئت کوهنوردی دشتی و فعالان محیط زیست در اقدامی بیش از یک هزار قطعه ماهی را نجات دادند.

رئیس هیئت کوهنوردی دشتی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به این اقدام افزود: در پی اطلاع محمد جمشیدی یکی از اعضای فعال هیئت مبنی بر این که استخر پارک مفتون خورموج آبش توسط شهرداری خالی شده و ماهی‌های آن در حال تلف شدن هستند چند تن از بچه‌ها بسیج شدیم تا به نجات ماهی‌ها بکوشیم.

حمید زارعی افزود: مقدار کمی آب در گوشه‌ای از استخر باقی مانده بود و ماهی‌ها در گل ولای در حال از بین رفتن بودند و تعدادی ماهی نیز مرده بود.

وی اضافه کرد: چون امکانات مناسبی نداشتیم به اجبار با تور پشه بند و تور پروانه‌گیری ماهی‌ها را می‌گرفتیم و در بشکه می‌ریختیم.

زارعی ادامه داد: سپس ماهی‌ها را با ماشین به بنگه می‌بردیم و در حوض بنگه رها می‌کردیم.

وی گفت: در این برنامه سید کریم موسوی،اکبر پاریابی، محمد جمشیدی، سید اهورا و سید سوشیانس موسوی مشارکت داشتند.

زارعی یادآورشد: انتظار می‌رود مسئولان شهرداری نسبت به چنین مسایلی اهمیت قایل باشند و ضمن اینکه باید پمپ کف کش باشد در مواقع شست و شو نیز از تلف شدن هزاران ماهی جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: هر چند بیش از 1000 قطعه ماهی نجات یافتند اما ماهی‌های بسیاری نیز تلف شدند که صحنه دل خراشی بود.

 عمران دشتی


6 پروژه راهسازی دشتی در دستور کار
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: شش پروژه راهسازی در دستور کار قرار دارد.

مهر؛ حجت‌الاسلام سید مهدی پورفاطمی در جمع اعضای شورای اسلامی شهر بادوله  اظهار داشت: این پروژه در هفته دولت با حضور معاون عمرانی استاندار وجمعی از مسئولان استانی و شهرستان عملیات اجرایی آن آغاز شده و هم اکنون نیز از پیشرفت خوبی برخوردار است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: طول این پروژه پنج کیلومتر و عرض آن 24 متر است و اعتبار شروع آن نیز 13 میلیارد و 500 میلیون ریال است.

وی خواستار تعریض بیشتر محوردر شهر بادوله  وایجاد بلوار شد واضافه کرد:  با توجه به مواصلاتی بدون این  محور و تردد زیاد کامیون‌ها در این مسیر تعریض محور در شهر بادوله ضروری است.

پورفاطمی همچنین از پیگیری تامین اعتبار شش پروژه مهم راهسازی خبر داد و گفت: این پروژه‌ها از محورهای پرترافیک و حادثه خیز و یا محورهای اصلی که به علت محدودیت اعتبارات استانی تا کنون عملیات اجرایی آن آغاز نشد و یا به علت محدودیت اعتبارات پروژه‌های اعتبارات آنها جوابگو نیست.

وی تصریح کرد: این پروژه‌ها شامل جاده شیخیان به کاکی، محور خورموج به لاور شرقی، محور ساحلی بوشهر ـ دیر، مسیر باغبان ـ سرچشمه، تعریض محور بادوله ـ کاکی و محور ناصری به شهر زلزله زده شنبه است که نیاز به 97 میلیارد ریال اعتبار است.

ساخت 6 پروژه ورزشی در بخش زلزله زده شنبه
رییس اداره ورزش وجوانان شهرستان دشتی گفت:شش پروژه ورزشی دربخش زلزله زده شنبه وطسوج این شهرستان در دست ساخت یا بهره برداری است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ بهرام عباسی درگفت وگوبا ایرنا افزود: این پروژه ها شامل سالن ورزشی روستای سناء که بیش از90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تعمیر وبهسازی سالن ورزشی و زمین چمن شهر شنبه که در مرحله نهایی است و بزودی به بهره برداری خواهدرسید.

عباسی افزود: ازدیگر پروژه های ورزشی دربخش شنبه وطسوج سالن ورزشی روستای باغان است که این پروژه نیز پیشرفت خوبی داشته است.

وی اضافه کرد: تاکنون دو پروژه ورزشی شامل زمین های چمن روستاهای درویشی و سناء به بهره برداری رسیده وجوانان ورزش کاراین روستاها درحال استفاده وبهره برداری ازاین پروژه ها هستند.

عباسی اضافه کرد: برای اجرای این پروژه های ورزشی دربخش زلزله زده شنبه وطسوج بیش از پنج میلیارد ریال اعتبارکه ازمحل اعتبارات استانی تامین شده هزینه می شود.

کشاورزی  وآبخیزداری دشتی


65 درصد گلخانه های استان در کاکی
رییس مرکز خدمات وترویج جهاد کشاورزی بخش کاکی شهرستان دشتی گفت: هم اکنون در این بخش 40 هکتار گلخانه وجود دارد که 65 درصد سطح زیر کشت گلخانه های استان بوشهر به خود اختصاص داده است.

حیدر دهقانی درگفت وگو با ایرنا افزود: عمده محصول تولیدی گلخانه های بخش کاکی تولید گوجه فرنگی و نشای آن است.

وی اضافه کرد: تولید گوجه فرنگی در بخش کاکی دارای سابقه طولانی است وهمین امر زمینه ساز توسعه و گسترش کشت های گلخانه ای در این منطقه شده است.

دهقانی ادامه داد: این بخش به عنوان بزرگ ترین قطب تولید نشای گوجه فرنگی در استان بوشهرو شاید جنوب کشور محسوب شود.

وی گفت: یکی ازمهم ترین اهداف تولید نشای گلخانه ای تولید نشای سالم و مکانیزه گوجه فرنگی و سازگار با شرایط آب وهوایی منطقه است.

رییس مرکز خدمات وترویج جهاد کشاورزی بخش کاکی اظهارکرد: امروز این گلخانه ها مجهز به دستگاه های تمام اتوماتیک است و با تولید حدود 500 میلیون قطعه نشاء، افزون بر تامین نشای مورد نیاز کشاورزان استان بوشهر، نشای تولیدی خود را به سایر استان های همجوار و نقاط کشور و در مقاطعی نیز به کشورهای همسایه ارسال می کنند.

دهقانی اضافه کرد: درگلخانه های بخش کاکی علاوه برتولید نشاء در زمینه تولید محصول گوجه فرنگی، خیارسبز، توت فرنگی فعالیت دارند.

رییس مرکز خدمات وترویج جهاد کشاورزی بخش کاکی یادآورشد: مجموع تولید گلخانه های بخش کاکی بیش از9هزارتن انواع محصولات مانندگوجه فرنگی،خیارسبز، توت فرنگی و فلفل است.

دهقانی بیان کرد: از مهمترین عوامل موفقیت تولید کنندگان گلخانه ای این بخش ارتباط تنگاتنگ گلخانه داران بخش با کارشناسان و متخصصان کشاورزی سازمان جهادکشاورزی، مراکز علمی و دانشگاهی و موسسات پژوهشی است که نقش بسیار مهم و موثری در بهبود کیفیت وکمیت محصولات گلخانه ای داشته است.

 ۳۰۰ دره و آبراه عامل بروز سیل در دشتی
مدیر منابع آب شهرستان دشتی گفت: وجود ۳۰۰ دره و آبراه فصلی درشهرستان دشتی سبب جاری شدن سیل در این شهرستان است.

تسنیم؛ سیدرضا هاشمی در نشست با مسئولان شهرستان دشتی با بیان اینکه درآستانه فصل بارش باران در منطقه دشتی هستیم،  اظهارکرد: بارندگی‌های اخیر در استان سبب طراوت و شادمانی مردم به‌ویژه کشاورزان شد.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی هواشناسی ازبارش مناسب در فصل زارعی جاری است تصریح کرد: شهرستان دشتی یکی از نقاط  کم‌باران استان بوشهر است که کاهش باران سبب بروز خساراتی به بخش‌های کشاورزی، دامپروری و سفره‌های زیر زمینی آب شده است.

مدیر منابع آب شهرستان دشتی به وجود 300 دره فصلی در شهرستان اشاره کرد و گفت: این دره‌ها  که در مسیر روستای کلل دشتی تا لاور ساحلی قرار دارند با نخستین بارش سبب جاری شدن سیلاب و بروز خسارت به اراضی کشاورزی در مسیر ، ابنیه‌های فنی ، راه‌ها و ساختمان‌ها می‌شود.

هاشمی تصریح کرد: در مسیر یاد شده 29 قنات قرار دارد که این قنات‌ها نیز با بارش‌های زمستانی فعال می‌شوند و در بروز سیلاب نقش ویژه‌ای دارند.

وی با بیان اینکه  آبراه‌های فصلی این منطقه بیشتر مورد اعتراض مردم بخش کاکی  است، افزود: این آبراه‌ها شامل  آبراه فصلی شاهی، الوند، گزریگدان، شور، گنخک جنوبی، قطنی وروستای بنیاد است.

مدیر منابع آب شهرستان دشتی آبراه فصلی شاهی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این آبراه که بارندگی‌ها را به شهر هدایت می‌کند کانال‌های ایجاد شده نه تنها قادر نیست آب را به نقطه دیگر هدایت کند بلکه در جاری شدن سیل موثر است.

هاشمی با بیان اینکه این کانال‌ اکنون مسدود است گفت: این کانال‌  که محل عبور لوله‌های خط انتقال چاه‌های آب کشاورزی است بر اثر ریختن زباله و نخاله مسدود است و نیاز به لایروبی  و مرمت دارد.

وی ایجاد خاکریز‌ گلخانه‌های کشاورزان را علت دیگر هدایت نشدن آب باران در مسیر اصلی دانست و گفت: شرکت‌های گلخانه‌ای با ایجاد خاکریزی به ارتفاع سه متر اقدام به انحراف  آب درآبراه‌های الوند به طول یک‌هزار متر به سمت آبراه‌های شاهی کرده است و این خاکریز در امتداد 9 آبراه فصلی دیگر در بخش کاکی است.

هاشمی خاطرنشان کرد: خاکریز یاد شده در دو سال اخیر برای حفاظت 120 هکتار اراضی گلخانه‌ای ایجاد شده است.

روزهای خوش بردخون با شهردار دشتیاتی
شهردار بردخون از توابع شهرستان دیر گفت: درآمد این شهرداری دریک ماهه اخیر نسبت به گذشته آن چهار برابر شده است.

مجید شریعت زاده افزود: در این مدت درآمد شهرداری بردخون به یک میلیارد ریال رسیده است.

وی اضافه کرد: این افزایش درآمد با همکاری شورای اسلامی شهر و با تلاش کارکنان شهرداری درنتیجه اقدامات و برنامه ریزی صورت گرفته است.

شریعت زاده ادامه داد: هم اکنون شهرداری بردخون 17میلیارد ریال بابت پروژه های عمرانی از محل اعتبارات استانی و کسورات حقوق و مزایا و نیز پروژه های عمرانی از محل اعتبارات داخلی به پیمانکاران بدهی دارد.

وی درباره پروژه های عمرانی شهرداری بردخون بیان کرد: آغاز زیرسازی و ترمیم آسفالت معابر و خیابان هایی که در جریان عملیات های حفاری گاز رسانی به شهرخسارت دیده بود، ساماندهی دستگاه ها و ماشین آلات، درآمد زایی با ارائه خدمات بهتر، تمدید بیمه نامه دستگاه ها و ماشین آلات و به روز رسانی حقوق و مزایای کارکنان شهرداری از کارهای شهرداری بردخون دراین مدت بوده است.
شریعت زاده با اشاره به بودجه اختصاص یافته شهرداری در کمیته برنامه ریزی شهرستان گفت: هفت میلیارد و 506میلیون ریال از اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای به شهرداری بردخون اختصاص یافت که تاکنون مبلغ دومیلیارد و700میلیون ریال آن جذب ، تخصیص و هزینه گردیده است .

شهرداربردخون گفت: پروژه میدان ورودی شمالی بردخون و ادامه بلوار شهید بردستانی که به دلیل تخصیص نیافتن اعتبار راکد مانده بود تا اواسط آذر هر دو پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

وی اخذ مجوز حفر دو حلقه چاه، پرداخت کسورات مربوط به حقوق،بیمه خدمات درمانی، بازنشستگی، تسویه بدهی مربوط به برخی از پروژه های گذشته ازمحل اعتبارات داخلی، ایجاد روحیه کاری و برقرای نظم اداری در شهرداری با توجه به نقش مهم نیروی و منابع انسانی از تلاش هایی انجام گرفته است.

ورزش دشتی


صعود مقتدرانه ایرانجوان خورموج+خبر تکمیلی
هفته دهم لیگ دسته سوم برگزار گردید.فوتبال بوشهر؛  ایرانجوان خورموج 3 بر 1 میزبان خود زاگرس بهمئی را شکست داد و به مرحله دوم لیگ سه صعود کرد.

توحید بوشهر در خانه با یک گل مغلوب تیم مدعی شهرداری ماهشهر شد تا کارش برای ماندن در لیگ سه به روز آخر کشیده شود.

گفته می شود برنامه هفته آخر به گونه ای است که اگر توحید پیروز شود و خورموجی ها در خانه مقابل حریف خود برد بیاورند باعث ماندگاری دیگر نماینده استان خواهند شد.

ایرانجوان خورموج قهرمان گروه چهارم مسابقات دسته سوم کشور
تیم فوتبال ایرنجوان خورموج درآخرین بازی مرحله گروهی خود برتیم بازرگان کوار فارس به پیروزی رسید وضمن کسب عنوان قهرمانی در گروه چهارم مسابقات فوتبال دسته سوم کشور به مرحله دوم این مسابقات صعود کرد.
ازسری مسابقات فوتبال دسته سوم کشور و از هفته یازدهم که آخرین هفته از مسابقات گروه چهارم بود یک دیدار در ورزشگاه تختی خورموج بین تیم های ایرانجوان خورموج و بازرگانی بهادری کوارفارس برگزارشد که تیم ایرانجوان خورموج موفق شد با نتیجه سه بر صفر بر تیم بازرگانی بهادری کوار فارس به پیروزی برسد.

تیم فوتبال ایرانجوان خورموج با کسب این برد از 11 بازی خود با هشت برد یک مساوی ودو باخت 25 امتیازی شدو ضمن کسب عنوان قهرمانی درگروه چهارم این مسابقات به مرحله دوم فوتبال دسته سوم کشور راه یافت.

تیم ایرانجوان خورموج دراین مسابقات با 25گل زده صاحب بهترین خط حمله وبیشترین گل زده در گروه خود شد.

این مسابقه با استقبال بسیارخوب تماشاگران و جوانان شهرستان دشتی همراه شد، طوری که بیش از یکهزار نفر تماشاگر از آن دیدن کردند.

تهران میزبان دشتی ها+خبر تکمیلی
هفته سوم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک کشور روز یکشنبه 26 آبان ماه در حالی با هشت دیدار پیگیری خواهد شد که رقابت های باشگاه های برتر ایران به دلیل حضور تیم ملی والیبال در مسابقات بین قاره ای تعطیل خواهد بود، این موضوع انگیزه بازیکنان این تیم ها را برای جلب توجه رسانه ها و افکار عمومی افزایش داده است رقابت های والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک کشور جام ولایت یکشنبه 26 آبان ماه با برگزاری هشت دیدار در شهرهای تهران (دوبازی)، کرمان، اردکان، ملکان، قم ، اهواز و کرمانشاه پیگیری می شود.
در گروه یک این رقابت ها تیم های عقاب تهران، شکوفا صنعت کرمان، پیشگامان شفق اردکان و یاس قوامین به ترتیب میزبان دلیران دشتی بوشهر، ذوب آهن اصفهان، شهرداری کرج و گل گهر سیرجان خواهند بود. در این گروه شهرداری شیوا در این هفته استراحت دارد.
عقاب تهران که در حال حاضر بدون امتیاز در قعر جدول این گروه قرار دارد در دومین بازی خود به مصاف دلیران دشتی بوشهر صدرنشین این گروه می رود.
تهران ، عقاب تهران- دلیران دشتی بوشهر، ساعت 17
در هفته گذشته در هفته دوم مسابقات دلیران دشتی که در خورموج میزبان پیشگامان شفق اردکان بودند توانستند با نتیجه سه بر یک مهمان خود را شکست دهند جایگاه خود را در صدرجدول مستحکم کنند.

دشتی ها مقتدانه در صدر

در ادامه هفته سوم لیگ والیبال،دلیرانه دشتی مقتدارنه با شکست میزبان خود عقاب تهران توانستند علاوه بر کسب 3امتیاز شیرین خارج از خانه مقتدارنه با 9 امتیاز از 3 بازی با اختلاف 2امتیاز از تیم دوم در صدر گروه خود چشم به روزهای آتی داشته باشند.امید این روند پیروزی ها تا کسب آرزوی دیرینه دشتی ها یعنی حضور در لیگ برتر ادامه یابد امری که علی رغم شایستگی ها سال گذشته میسور نشد...

 بدین ترتیب در پایان هفته سوم لیگ دسته یک و در گروه اول دلیران دشتی با 9 امتیاز در صدر ماند. گل گهر سیرجان، ذوب آهن اصفهان و پیشگامان شفق اردکان به ترتیب با 7 ، 6 و 6 امتیاز جایگاه  های دوم تا چهارم را به خود اختصاص دادند

منبع عکس:وبلاگ والیبال دلیران دشتی

 

مفتون اینترنت دار شد!

شهردار خوموج گفت: بوستان مفتون با بیش از50 هکتار مساحت به عنوان بزرگترین بوستان در سطح شهرستان دشتی و شهر خورموج مجهز به اینترنت شد.

احمدشیخیانی در گفت وگو با ایرنا افزود: دشتی به عنوان یک شهرستان فرهنگی دراستان بوشهر محسوب شده وبیش از 40 درصد جمعیت این شهر را جوانان و دانش آموزان تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: با توجه به علاقه و نیاز این جوانان به اینترنت این اقدام در بزرگترین بوستان شهر خورموج راه اندازی شده است.

شهردار خورموج اظهار کرد: شهر خورموج بیش از پنج هزار دانشجو در دانشگاه های دولتی آزاد وعلمی کاربردی دارد و برای کارهای پژوهشی واطلاعاتی خود نیاز به اینترنت پرسرعت در مکان های عمومی مانند بوستان های شهر دارند.

وی افزود: برای توسعه شهروند الکترونیک در فاز نخست پارک مفتون خورموج مجهز به اینترنت بی سیم پرسرعت (وایرلس ) شد.

شیخیانی بیان کرد: همشهریان عزیز می توانند از طریق لپ تاپ، گوشی تلفن همراه و تبلت خود که دارای قابلیت ارتباط بی سیم (wifi) باشد درمحدوده بوستان (پارک) مفتون از اینت نت به صورت رایگان استفاده کنند.

 

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱:٠٧ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]