دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩٢/۱۱/٢۱

 

اهم اخبار دشتی

 

استاندار در دشتی 

خوشبینی استاندار نسبت به اجرای بخشی از پروژه‌های پارس شمالی

 مصطفی سالاری در نشست با مدیران اجرایی شهرستان دشتی با اشاره به سابقه تاریخی این شهرستان خاطرنشان کرد: شهرستان دشتی در انقلاب سهم آن برای همه عیان و مشخص است در راه کسب این آزادی علما و مردم غیور این شهرستان پیشتاز بوده‌اند و هم‌اکنون هم در حراست این انقلاب پیشگام هستند.

 فارس;وی افزود: از نمود این ایفای نقش در راه کسب آزادی در قبل و بعد از انقلاب می‌توانیم به سردار مبارزه با استعمار خالو حسین دشتی اشاره  کنیم، شهیدان ارزشمندی همچون شهید ابراهیمی، مهدوی، توسلی، عاشوری، شهید شهریاری از جمله شهدایی هستند که این شهرستان تقدیم انقلاب کرده است.

 سالاری یکی دیگر از شاخصه شهرستان دشتی را پیشگام بودن در عرصه علوم دینی و شعر ادب عنوان کرد و افزود: این شهرستان شاعران و علمای بزرگی را به جامعه اسلامی تقدیم کرد که افتخار استان و کشور بوده‌اند.

 وی ادامه داد: ما نسبت به توسعه شهرستان دشتی وظیفه دو چندانی داریم که باید به مسائل و مشکلات مردم رسیدگی کنیم و بخش قابل توجه توسعه شهرستان دشتی می‌توان به بخش کشاورزی اشاره کرد که دارای ظرفیت و اراضی مستعد کشاورزی و نیروی انسانی شایسته‌ای است و آمادگی کار در این عرصه وجود دارد گرچه عمده مشکلات در این بخش ناشی از کم آبی است که اگر مشکلات این بخش مرتفع شود توسعه شهرستان دشتی شتاب قابل توجه‌ای به خود خواهد گرفت.

سالاری به دو سد «دشت پلنگ» و «باغان» اشاره کرد و گفت: عزم جدی داریم که همه مشکلات این دو سد را رفع کنیم، فرایند قانونی آنها را طی کرده‌ایم و اعتباری حدود 350 میلیارد تومان برای اجرای این دو سد نیاز است.

  وی اضافه کرد: در این زمینه محدود به بودجه و اعتبارات مستقیم دولتی نشدیم و سعی شده از طریق سرمایه‌گذار اعتبار آنها تامین شود چون همه فرایند طی شده بانک عامل و همه مسائل حل شده و امیدواریم که مصوبه شورای اقتصاد ابلاغ شود تا این کار سرعت بگیرد و دغدغه بخش عمده‌ای از کشاورزان نسبت به کشت آبی رفع شود.

 سالاری اتصال شهرستان دشتی به آب‌های نیلگون خلیج فارس را یکی دیگر از ظرفیت‌های شهرستان دشتی برشمرد و گفت: توسعه بندر ساحلی مورد نظر ماست که امیدوارم بتوانیم در برنامه‌ای که طراحی کرده و آن را پیگیری خواهیم کرد مشکلات این بندر را مرتفع کنیم.

 استاندار بوشهر گفت: در کنار این موضوعات ظرفیت توسعه صنعتی شهرستان دشتی با استقرار صنایع نفت و گاز در قسمت‌های ساحلی بسیار مطلوب است و باید با برنامه‌ریزی خوب از این مهمان ناخوانده بهره بیشتری بگیریم.

 سالاری گفت: خوش‌بین هستیم که در یک و نیم سال آینده بخشی از پروژه‌ها در محدوده پارس شمالی آغاز شود و به تبع آن حتما نیاز است که برنامه‌ریزی برای توسعه صنایع پایین دستی انجام دهیم تا بخش خصوصی بتواند در آن بخش‌ها سرمایه‌گذاری کند و این امر موجب اشتغال‌زایی بهتری نسبت به صنایع بالا دستی خواهد داشت.

  وی یادآور شد: نیاز است مسئولان شهرستان دشتی با برنامه‌ریزی مناسب، آمادگی نسبت به این موضوع داشته باشند و بیشترین بهره مثبت و کمترین بهره منفی را از این پروژه‌ها عاید شهرستان دشتی کنند.

  سالاری با اشاره به توجه به بخش شوراهای اسلامی افزود: توجه به مسائل شوراها مسئله جدی است تا ما بتوانیم از پارلمان محلی یا نمایندگان مردم در شهرها و روستاها مشکلات آنها را بشنویم و پیگیری نماییم.

  وی به بخش زلزله‌زده شهرستان دشتی اشاره کرد و گفت: الحق والانصاف توسط همکاران سابق ما کارها خوب جلو رفته است و اگر کاستی‌های مختصری هم باقی مانده همکاران ما این مشکلات را با جدیت پیگیری و آنها را برطرف خواهند کرد.

 سالاری خاطرنشان کرد: آسیب‌هایی به بخش کشاورزی و زیرساخت‌های بخش شنبه و طسوج وارد شده است که رسیدگی به آن در دستور کار است.

 وی در زمینه تجهیزات بیمارستان خورموج نیز گفت: اعتباری در این زمینه تخصیص یافته و در خصوص تعریض ورودی و خروجی شهر خورموج نیز که بعضا شاهد تصادف بوده‌ایم نقدینگی لازم در نظر گرفته شده و شهرداری به جد پیگیری می‌کند که قبل از ایام نوروز این کار تکمیل شود تا شاهد حوادث جدی در این مکان نباشیم.

 وی تاکید کرد: اصناف، اتحادیه‌ها، مجامع، سازمان‌های مردم‌نهاد نسبت به مسائل شهرستان خود فعال شوند و واکنش نشان دهند.

  استاندار بوشهر افزود: از همه مردم غیور شهرستان دشتی دعوت می‌کنم که در راهپیمایی 22 بهمن همچون سال‌های گذشته شرکت کنند که انشاالله شاهد مراسم راهپیمایی باشکوه‌تری نسبت به سال‌های گذشته در استان بوشهر باشیم.

 وی با بیان اینکه 22 بهمن جشن ملی و آزادی‌خواهی است، متذکر شد: 22 بهمن و سالروز پیروزی انقلاب افتخار همه ملت، نماد ظلم‌ستیزی، ستم‌ناپذیری، نماد آزادیخواهی ماست و متعلق به هیچ گروه و حزبی نیست و متعلق به همه ملت ایران با هر گرایش فکری و قومیت، مذهب و دینی است و در این روز بار دیگر مردم پیوند خود را با انقلاب نشان خواهند داد.

  آغاز تست آزمایشی تولید کارخانه سیمان مند دشتی

 آرمان ثنایی در حاشیه بازدید میدانی استاندار بوشهر از کارخانه سیمان مند دشتی در گفت‌وگو با فارس; افزود: کارخانه در دو بخش برنامه‌ریزی شده که به تولید و بهره‌برداری برسد فاز یک شامل سیستم تغذیه آسیاب سیمان، سیلوی سیمان، و بارگیرخانه و تمام ساختمان‌ها و تاسیسات جانبی اصلی است.

 وی گفت: اجرای عملیات فاز یک پروژه در بخش ساختمانی، ساخت ماشین آلات مکانیکی داخلی، تامین تجهیزات سیستم برق و کنترل و همچنین برقرسانی به کارخانه به اتمام رسیده و در حال راه‌اندازی وتولید آزمایشی قرار دارد.

 ثنایی افزود: فاز دوم بخش‌های باقیمانده خط تولید شامل سنگ شکن، سالن اختلاط، آسیاب مواد و سیلوهای مواد، دپارتمان پخت و گریت کولر است و ساخت الکتروفیلتر، بگ‌فیلترها و فن‌های اصلی فاز دو در جریان است و مناقصه تامین تجهیزات و اجرای سازه‌های خط تولید و پشتیبانی فاز دو برگزارشده پیمانکار انتخاب و مراحل تحویل زمین به پیمانکار نیز صورت پذیرفته است.

  وی ادامه داد: نزدیک به دو ماه است که تولید آزمایشی را آغاز کرده‌ایم با توجه به اینکه تاسیسات تست آزمایشی را طی می‌کند ظرفیت آسیاب سیمان حدود 4 هزار تن در روز است ولی با توجه به اینکه در مرحله آزمایشی و در آستانه راه‌اندازی قرار گرفته‌ایم برنامه‌ریزی کرده‌ایم که از 500 تن در روز به تدریج  به مرحله هزار، هزار و 500 ، دو هزار و تا مرحله بهره برداری کامل یعنی به  4 هزار تن تولید برسد.

  ثنایی خاطرنشان کرد: شرکت مند دشتی در بهمن ماه سال 81 به‌صورت شرکت سهامی خاص تاسیس و در اداره ثبت شرکت‌های و مالکیت صنعتی خورموج به ثبت رسید. مرکز اصلی شرکت در شهرستان دشتی و محل احداث کارخانه در حدود 20 کیلومتری شهر خورموج مرکز شهرستان  و در نزدی روستای لاور شرقی واقع است.

  ثنایی افزود: فعالیت‌های شرکت عبارت است از تولید، توزیع انواع سیمان و سازه‌های بتنی و پیش تنیده و پیش ساخته، صادرات و واردات محصولات بتنی و انواع ترکیبات سیمان و سازهای مربوطه و انجام هر گونه فعالیت مجاز اقتصادی پیرامون موضوع شرکت است.

 وی یادآور شد: این کارخانه در زمینی به مساحت یکصد هکتار احداث شده است و مواد اولیه کارخانه از معادن مارل، آلوویوم و سنگ آهن به فاصله حدود چهار کیلومتری کارخانه تامین می‌شود.

 مدیرعامل کارخانه سیمان مند دشتی گفت: برای بخشی از معادن گواهی کشف صادر شده و بقیه در دست اقدام است، بخش ارزی بودجه مورد نیاز کارخانه از محل صندوق ذخیره ارزی تامین  و تمام ماشین آلات خارجی به محل کارخانه حمل شده است و از سال 1386 آماده سازی زمین و فعالیت‌های اجرایی مقدماتی آغاز شد.

  انتقاد صریح استاندار از...

سالاری در جمعی از نخبگان دشتی از عدم حضور اعضای ستاد حجت‌الاسلام روحانی در نشست چهره به چهره انتقاد و خاطرنشان کرد: در این نشست‌ها هنرمندان، ورزشکاران، بانوان، خانواده معظم شهدا، روحانیت معظم، اصحاب رسانه، مسئولان اداری، اعضای ستادهای انتخاباتی رئیس‌جمهور باید حضور داشته باشند.

 فارس; دکترسالاری اضافه کرد: من در این جمع اعضای ستاد دکتر روحانی را نمی‌بینم که آیا دعوت نشده‌اند یا کاستی دیگری بود که انتظار بود همه افکار در این نشست حضور داشته باشند، چراکه بنای دولت احترام به همه افکار است و اعضای ستاد نماد اراده امسال اکثریت مردم در انتخابات بودند که این دولت را انتخاب کردند.

 سالاری تاکید کرد: انتظار این است که در همه حوزه‌ها دیدگاه حذف وجود نداشته باشد و همه افکار و سلیقه‌ها را احترام بگذاریم و از توان همه آنها بتوانیم بهره ببریم.

  نماینده ارشد دولت یازدهم در استان بوشهر گفت: هدف دولت یازدهم این است که از همه اندیشه‌ها و ظرفیت نیروی انسانی کمک بگیرید، چراکه این نیروی انسانی است که بقیه ظرفیت‌های ما را به فعل در می‌آورد و امکان استفاده از آن و رشد و تعالی جامعه را فراهم می‌کند.

 ثمردهی باغ پسته در دشتی

 نخستین باغ درختان پسته در روستای ˈگزدرازˈ شهرستان دشتی استان بوشهر به مرحله ثمر دهی رسیده است.

مجری طرح کاشت وپرورش درختان پسته درروستای گزدراز دشتی درگفت وگو با ایرنا گفت: درختان پسته این باغ هم اکنون سه تا پنج ساله هستند ودر نوروز برای به ثمر نشستن با پایه نر پسته کله قوچی جنوبی پیونده زده می شوند.

  احمد حیدری اضافه کرد: همه شرایط برای بارور شدن درختان پسته در سال زراعی 92-93 آماده شده است.

  وی در باره انگیزه اش برای ایجاد باغ پسته در این روستا اظهار کرد: در یکی از سفرها به استان یزد دیدم که با توجه به شرایط آب وهوایی گرم وخشک آنجا کشاورزان نهال پسته در اراضی خود کشت می کنند و متوجه سازگاری درخت پسته با شرایط اقلیمی در دمای 20 تا 40 درجه وتحمل خشکی وشوری این درخت درمنطقه خود شدم.

  حیدری افزود: پس از انجام آزمایش آب وخاک منطقه از سوی کارشناسان استان یزد و تایید شرایط برای کاشت درخت پسته، پنج سال پیش اقدام به تهیه نهال آن از یزد کردم وهم اکنون دو هزارو 500 متر مربع از زمین هایم را به کشت پسته اختصاص داده ام.

 وی بیان کرد: 9 هکتار زمین کشاورزی دارم که زیر کشت واریته اصلاح شده نخل، کنار پیوندی و سایر محصولات سازگار با شرایط آب وهوایی شهرستان دشتی است.

  مدیرمرکز جهاد کشاورزی بخش کاکی شهرستان دشتی نیز گفت: کاشت درخت پسته درسطح دو هزارو 500 مترمربع به صورت آزمایشی در روستای گزدراز ازتوابع بخش کاکی انجام شده است.

  حیدردهقانی افزود: با توجه به مقاوم بودن درخت پسته دربرابرهوای گرم وخشک و نیاز بسیارکم به آب که ماهانه یک بار آبیاری است، پیش بینی می شود این باغ پسته که برای اولین بار در استان بوشهر ایجاد شده موفقیت آمیز باشد.

  وی اضافه کرد: تنها مشکل درخت پسته نیاز به حداقل 500 ساعت هوای نسبتا سرد در فصل زمستان است که امیدواریم این درختان شرایط سازگاری با محیط را پیدا کنند ودرمرحله ثمردهی قرار گیرند.

 دهقانی ادامه داد: در صورت موفقیت آمیز بودن کشت و ثمر دهی باغ درختان پسته روستای گزدراز شهرستان دشتی، تحول بسیارخوبی در کشاورزی و باغداری بسیاری از نقاط استان بوشهر با شرایط مشابه آب و هوایی رخ خواهد داد.

  روستای گزداز، از توابع بخش کاکی در شهرستان دشتی استان بوشهر در 45کیلومتری شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی و120کیلومتری بوشهر قرار دارد و براساس سرشماری سال 1385 جمعیت آن 142 نفر (34 خانوار) است.

 پیگیری برای معرفی شهید دانش‌آموز دشتی به عنوان شهید شاخص کشوری

  علی شیخیانی ظهر امروز در دیدار با خانواده شهید شاخص بسیج دانش‌آموزی استان بوشهر ضمن تجلیل از36 هزار شهید دانش آموز کشور و 471 شهید دانش‌آموز استان بوشهر و 45 شهید دانش آموز شهید شهرستان دشتی اظهار داشت: با برنامه ریزی‌هایی که انجام شده در تلاش هستیم تا شهید مصطفی انجم‌افروز که در حال حاضر به عنوان شهید شاخص  بسیج دانش آموزی استان بوشهر است در سال آینده به عنوان شهید شاخص بسیج دانش آموزی کشور معرفی کنیم.

 فارس;مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر افزود: در دهه فجر امسال برنامه‌های مختلف فرهنگی توسط سازمان بسیج دانش آموزی استان بوشهر در حال اجراست که یکی از این برنامه‌ها دیدار با خانواده معظم شهداست.

  وی ادامه داد: ما وظیفه سنگینی بر عهده داریم و آنهم هم انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به دانش‌آموزان، نسل جوانان و آینده کشور است. شهید انجم‌افروز شاخص‌های شهید کشور را دارد و تلاش ما این است تا در سال 1393 شهید مصطفی انجم‌افروز را به عنوان شهید ملی در کشور معرفی کنیم.

 معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز با اشاره به اینکه  شهدا از بهترین‌ها هستند، گفت: شهید مصطفی انجم افروز گل سرسبد این خانواده بوده که شکوفا شده و تقدیم به نظام جمهوری اسلامی شده است. برای تجلیل از شهید شاخص بسیج دانش آموزی استان بوشهر یادواره ایشان در سطح استان برگزار شود.

 دراین دیدار حجت السلام محمد انجم افروز پدر شهید، علیه بحرینی مادر شهید، حمیده و فاطمه انجم‌افروز خواهران شهید به ذکر خاطراتی از شهید پرداختند.

 پدر شهید گفت:  شهید مصطفی تحصیلات دوره ابتدایی خود را در دبستان فیض قم گذراند و سپس تحصیلات دوره راهنمایی و دبیرستان را نیز در مدرسه شهید رجایی قم ادامه داد و دوران قبل از پیروزی انقلاب در حالی که مشغول به تحصیل بودند با رژیم ستم شاهی در مبارزه بود.

 حجت‌السلام محمد انجم افروز خاطرنشان کرد: هرروز صبح  با عده‌ای از جوانان در خیابان چهارمردان به طرف نیروهای رژیم سنگ پرتاب می‌کردند و از سال 57 تا 64 در این مدت هفت سال شهید مصطفی ره صد ساله پیمود.

  پدر شهید گفت: از کتاب‌های عرفانی استفاده می‌کرد و از نظر سخاوت نظیر نداشت و از نظر عبادت کم نظیر بود و هیچ وقت نماز شب از یادش نمی‌رفت انهم در جایی که کسی او را نبیند.

 مادر و پدر شهید خاطراتی از شهید مصطفی در ارتباط با خصوصیات اخلاقی این شهید شاخص ارائه و خواهران وی نیز نقاشی‌ها و دست نوشته‌های این شهید والامقام را در محضر حاضرین در این مجلس معنوی قرار داد.

  مادر شهید خاطرنشان کرد:  مصطفی در سال 1345 در نجف اشرف متولد شد ما در سال 1350 به اتفاق خانواده با توجه به اینکه درعراق تحت فشار رژیم بعث بودیم به شهر قم آمدیم و شهید مصطفی تحصیلات دوره ابتدای، راهنمایی و دبیرستان را در شهر قم گذراند.

 علیه بحرینی افزود:  شهید مصطفی بمدت سه سال و پنج ماه طی شش مرحله به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد اولین اعزام شش اسفند سال 1360 و آخرین اعزام  روز 25 تیرماه سال 64 بود که از طریق بسیج قم به جبهه اعزام شد.

  مادر شهید یادآور شد: شهید مصطفی در آخرین حضور خود در تاریخ  از طریق لشکر 17 علی بن ابیطالب به منطقه عملیاتی چنگوله اعزام و درعملیات عاشورای دو به درجه رفیع شهادت نایل می‌شوند و پیکر مطهرش مفقودالاثر شد.

  وی افزود: خداوند را شکر می‌کنم که پس از 15 سال انتظار در سالگرد شهادتش در مرداد ماه 1379 پیکر مطهرش توسط گروه تفحص پیدا شد و برای تدفین به شهر مقدس قم منتقل شد.

  پیاده روی خانوادگی در شهر بادوله

 پیاده روی خانوادگی درشهر بادوله شهرستان دشتی برگزار شد.

  ایرنا؛ دراین برنامه پیاده روی بیش از سه هزار نفر از مردم شهر بادوله و روستاهای هم جوار مسیر سه کیلومتری حوزه نینوا بسیج بادوله تا گلزارشهدای این شهررا پیمودند.

  رییس اداره ورزش وجوانان بخش کاکی درآیین پایانی این پیاده روی خانوادگی گفت: برگزاری این همایش ها باعث شور ونشاط وامید بین مردم وتوسعه ورزش همگانی می شود و درسلامتی جسمی، روحی و روانی مردم تاثیر بسزایی خواهد داشت.

  در پایان به قید قرعه به 20 نفرازشرکت کننده گان جوایزی اهدا شد.

 

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]