دشتی ها


خونه
تماس
 

۱۳٩۳/٦/٥

 

 

 

زاد روز "مردی برای تمام فصول* "

امروز برابر است با پنجم شهریور ماه روز تولد بزرگ مردی از دیار دشتی،جناب دکتر عبدالمجید مصلح که بی شک چهره ای شناخته شده در عرصه توسعه استان بوشهر محسوب می شوند.

انسانی که با سعی و تلاش بی وقفه خود گام های بلندی در جهت اعتلای توسعه پایدار استان بوشهر برداشته است. فرزندی از دیار عالم پرور کردوان دشتی ،آبادی که بسیار فرزندانی را به جهان علم و تقوی معرفی کرده است.

دکتر مصلح که دانش آموخته دکترا مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه تربیت مدرس تهران است همه اور در عرصه ی فناوری اطلاعات می شناسند و بی هیچ اغراق و تردید باید پدر فناوری اطلاعات استان بوشهر نامید ،چرا که اوایل دهه 80 یا دقیق بگویم درسال 81 که تازه بحث توسعه‌ی کاربردی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات (تکفا) در کشور مطرح شده بود به عنوان طلایه دار در این وادی قدم نهاد و نام استان بوشهر را به عنوان اولین استان های پیشرو در ارائه طرح پارک علم وفناوری در کشور مطرح کرد و بعد از آن زمان تاکنون با ارائه طرح های متعدد در جهت محقق شدن و اجرایی شدن پارک علم و فناوری و مباحث پیرامونی و زیر بنایی تلاش کرده اند.مدیر کل دفتر آموزش و پژوهش استانداری بوشهر حق بزرگی بر فناوری اطلاعات استان دارند و با دانش و تفکری که همه از او سراغ داریم، زمینه کاری بسیاری در خارج استان برایشان مهیاست اما با خلوص نیت و بدون چشم داشتی در دیار خود با همه ناملایمات و با اندیشه ی آینده نگر دل در گرو آبادانی استان بوشهر نهاده است باید از او تقدیر کرد و پاس داشت زحماتش را...
این عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس رویکرد ویژه به دشتی دارد از همین رو بارها و به بهانه ای مختلف در جهت مشاوره و مساعدت نخبگان جوان و مسئولین شهرستان در جمع آنان حاضر شده و با نیک اندیشی و درایت ویژه طرح های خود را جهت بهبود وضعیت کنون دشتی و رسیدن به جایگاه واقعی ارائه کرده است که به اندیشه نگارنده گر طرح های مذکور به سرانجام می رسید رنسانس علمی در دشتی رخ می داد.
*عنوان مطلب برگرفته از نام فیلمی اثر فرد زینه مان ،محصول ۱۹۶۶است

از مسئولیت ها و سمت های دکتر مصلح:
عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس
مدیر کل برنامه ریزی استانداری بوشهر
مدیرهماهنگی امور بازارچه های مرزی استان بوشهر
مدیر مرکز رشد علم و فناوری خلیج فارس
مشاور استاندار در امور فناوری اطلاعات(استاندار تبادار)
عضو کار گروه پژوهش و آمارفناوری اطلاعات استان بوشهر
عضو کمیته علمی اولین و دومین همایش توسعه دانایی محور
مسئول راه‌اندازی پارک علم و فناوری
مشاور استاندار در امور فناوری اطلاعات(استاندار افراشته)
رئیس مرکز محاسبات رایانه ای و فناوری اطلاعات و مشاور رئیس دانشگاه خلیج فارس
و...

همایش هم اندیشی توسعه بخش کاکی

در همایش هم اندیشی توسعه بخش کاکی با حضور عالیترین مقام استان دکتر سالاری در کاکی و با همراهی جمعی از مدیران کل،پورفاطمی نماینده چهار دوره شهرستانهای دشتی و تنگستان ،مهرجو فرماندار دشتی و مدیران شهرستان عصر روز یکشنیه برگزار شد.

در این نشست دکترسالاری به مباحث مهمی راجع ب استان و بخش کاکی اشاراتی داشت که مهمترین آنرا خواهیم خواند:

"بخش کاکی دارای ظرفیت و پتانسیل خوبی در حوزه کشاورزی،دریا ونفت و گاز است که باید آنها را تقویت کرد  تا زمینه اشتغال جوانان فراهم شود."

"ظرفیت کشاورزی بخش کاکی اگر با تکنولوژی به هم آمیخته شود و ظرفیت گلخانه‌ها به آن افزوده شود و در کنار آن صنایع تبدیلی با تسهیلات مختلف حمایتی که وجود دارد ظرفیت قابل توجه‌ای است که ما می‌توانیم بیش از نیاز استان از شهرستان دشتی به کشورهای حوزه خلیج فارس صادرات داشته باشیم."

"در سطح استان نیز تلاش شده از بخشداران جوان استفاده شود و در همین ارتباط کانون مدیران جوان را تشکیل داده‌ایم و در هفته دولت همایشی با همین نام برگزار خواهیم کرد."

"هفته گذشته نشستی با وزیر ارتباطات  برگزار شد که خروجی آن 20 مصوبه بوده که یکی از این مصوبه ها افزایش سرعت اینترنت در این استان است که یکی از مشکلات اساسی ما زیرساخت‌ها و مسیر فیبر نوری بود و باید آن را خریداری می‌کردیم منتهی مسیری که از اصفهان، شیراز به بوشهر منتقل می‌شد، پهنای باند لازم در استان وجود نداشت."

"از اهل قلم وهنرمندان و فرهنگیان حمایت می‌کنیم وبه نوبه خودمان تلاش می کنیم  که محدودیت‌های بی‌جهتی بر اهل فرهنگ و قلم اعمال نشود و اگر محدودیتی در جایی حتی  به‌صورت موردی وجود دارد ، سازمان یافته‌ای نخواهد بود."

"فیبرنوری مسیر اصفهان به شیراز دو هفته دیگر تکمیل می‌شود و مسیر بوشهر به شیراز نیز 45 روزه به اتمام خواهد رسید که این باعث بهتر شدن دیتای استان خواهد شد از خوزستان نیز یک ورودی به استان اضافه خواهد شد و ورودی هرمزگان هم تقویت خواهد شد."

"تمام روستاهای بالای 20 خانوار در استان بوشهر تا پایان مهرماه دارای تلفن خواهند شد و روستاهای بین پنج تا 20 خانوار هم تا پایان سال جاری از تلفن ثابت بهره‌مند می‌شوند."

"امسال اعتبارات خوبی به بخش کاکی اختصاص یافته به طوری که این اعتبارات نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یافته و با توجه به اینکه فرمانداران با مردم در شهرستان‌ها مواجه هستند بیش از 85 درصد اعتبارات را در اختیار آنها  قرار داده‌ایم و در این شهرستان  نیز این اعتبارات بصورت  منصفانه بین بخشها  توزیع  شده است."

"برای ساماندهی  بازارچه، تملک و ساماندهی بافت فرسوده و عمران شهری کاکی،احداث پایگاه بهداشتی بادوله و یکی دیگر از پروژه‌ها به پیشنهاد فرماندار از منابع استانی که در اختیار ما قرار دارد به بخش کاکی اختصاص خواهیم داد."

 

 

 

دانش آموزی از کاکی رتبه اول اذان کشور

در سی و دومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان کشور در ارومیه، روح الله زارع دانش آموز کلاس اول متوسطه از کاکی رتبه اول اذان کشور را کسب کرد

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر؛ در مراسم اختتامییه سی و دومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان کشور در بخش آوایی پسران که در محل سالن چمران دانشگاه ارومیه با حضور وزیر آموزش وپرورش برگزار شد، روح الله زارع، دانش آموزپایه اول متوسطه از دبیرستان نمونه حضرت علی اکیر(ع) کاکی موفق به کسب رتبه اول در رشته اذان کشور شد.

وی تاکنون در رشته های اذان، تک خوانی تواشیح ، حایز رتبه های اول استان ومنطقه شده است که نفر نخست مسابقات کشور اذان آموزش و پرورش درسال جاری و ۴ دوره رتبه اول مسابقات استانی اذان آموزش وپرورش استان بوشهر ومقام اول اذان سازمان اوقاف استان بوشهر در سال ۹۲ از جمله عناوین کسب شده توسط وی در چند سال اخیر است.

گفتنی است در این مسابقات همچنین سید طه حسینی دانش آموز کلاس سوم راهنمایی از شهرستان دشتی رتبه سوم رشته قرائت را کسب کرد.

اقدامات دولت از زبان فرماندار دشتی

غلامرضا مهرجو صبح امروز در آیین تجلیل از ادارات برتر و کارمندان نمونه دشتی اظهار داشت:عریض مسیرهای خروجی جنوب و شمال شهرستان، تعریض مسیر بنیاد و بادوله که از نقاط حادثه‌خیز شهرستان بودند، تکمیل منبع آبرسانی کوثر در روستاهای ساحلی، نوسازی شبکه‌های آب شهری و روستایی که به خاطر فرسوده بودن 35 درصد آب هدر می‌رفت، احداث مخزن 15 هزار مترمکعبی برای ذخیره‌سازی آب، بخشی از اقدامات دولت در شهرستان بوده است.

مهرجو یادآور شد: تامین اعتبار برای مراکز فرهنگی و حوزه‌های علمیه، تاسیس دانشگاه فرهنگیان، زیرساخت‌های عمران شهری، اجرای طرح هادی در 24 روستای شهرستان و تکمیل منطقه گردشگری منقل و پروژه قلعه محمدخان، افتتاح پست 400 کیلو ولت برق که تا چغادک را پوشش می‌دهد و 11 کیلومتر شبکه فشار ضعیف، گازرسانی به مراکز صنعتی و افتتاح هفت طرح بهداشتی درمانی بخش دیگری از اقدامات دولت بوده است.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: در هفته دولت 59 پروژه با 16 میلیارد و 200 میلیون تومان در شهرستان دشتی افتتاح شده است.


پذیرش فاینانس سدهای دشت پلنگ و باغان توسط بانک صادرات
مدیرعامل بانک صادرات استان بوشهر از پذیرش فاینانس سد دشت پلنگ و باغان توسط بانک صادرات بوشهر خبر داد.

مهر; حسین نامور در نشست با استاندار بوشهر یادآور شد: اجرای این پروژه گامی در رشد و توسعه همه‌جانبه استان است که با تلاش بسیار زیادی محقق شده است.

نامور از پرداخت تسهیلات بانک صادرات برای اجرای 2 سد بزرگ در دشتستان خبر داد و اضافه کرد: اجرای سد تنگ‌ارم و سد دهقاید در دشتستان با همکاری بانک صادرات انجام شده است.

وی از پرداخت 250 میلیارد ریال تسهیلات بانک صادرات به زلزله‌زدگان دشتستان خبر داد و گفت: زلزله سال گذشته در دشتستان آسیب زیادی به این شهرستان وارد کرد که بانک صادرات در پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان پیشتاز بوده است.

مدیرعامل بانک صادرات استان بوشهر تاکید کرد: بانک صادرات در کمک به هیئت‌های مذهبی و حسینیه‌ها نیز نقشی بسیار تاثیرگذار داشته است.

نامور بیان کرد: تقویت ساختار الکترونیکی در بانک صادرات استان نیز مورد تاکید این مجموعه قرار دارد.

وی از نصب 85 دستگاه خودپرداز بانک صادرات در استان بوشهر خبر داد و گفت: راه‌اندازی 7 هزار پایانه فروش نیز از دیگر خدمات این بانک بوده است.

نامور همچنین از کسب رتبه برتر بانکداری الکترونیک در سطح بانک‌های صادرات کشور توسط استان بوشهر خبر داد.

معرفی ادارات برتر و کارمندان نمونه دشتی
صبح امروز در شانزدهمین جشنواره شهید رجایی دشتی، ادارات برتر جشنواره شهید رجایی معرفی و ادارات محیط زیست، تامین اجتماعی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شبکه بهداشت و درمان حائز رتبه‌های برتر شدند.

همچنین از طرف سالاری استاندار بوشهر با اهدای لوح تقدیر از غلامرضا مهرجو فرماندار شهرستان دشتی تقدیر شد.

در بخش طرح تکریم ارباب رجوع از ادارات آب و فاضلاب روستایی، راه و شهرسازی، تبلیغات اسلامی، بانک رفاه شعبه خورموج و نیروی انتظامی دشتی تقدیر شد.

در این آیین از 53 کارمند نمونه ادارات و نهادهای شهرستان دشتی نیز تقدیر به عمل آمد.

از احمد شیخیانی شهردار خورموج، امرالله احمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی و محمد قائدی مدیر آبفای روستایی به عنوان مدیران نمونه بسیجی و 11 کارمند بسیجی نمونه تجلیل شد.

در این مراسم همچنین از 15 نفر از رابطین انجمن خیریه خورموج تقدیر شد.

اعتبارات بهره‌برداری و آغاز عملیات بهسازی 13 گلزار شهدا در دشتی+جزئیات

 صبح امروز گلزار شهدای شهر شنبه به نمایندگی از دو گلزار شهید در روستاهای کردوان سفلی و چارک افتتاح شد.

در این آیین که معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار دشتی و خانواده معظم شهدا حضور داشتند گلزار شهدای شهر شنبه به مساحت 115 متر مربع و با اعتبار یک میلیارد و 350 میلیون ریال که شامل هشت مزار است افتتاح شد.

گزار شهدای کردوان سفلی با پنج مزار به مساحت 70 متر مربع و با اعتبار 650 میلیون ریال و گلزار شهدای روستای چارک با مساحت 45 متر مربع  که شامل یک گلزار پنج مزاری است با اعتبار 760 میلیون ریال افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار فارس همزمان نیز عملیات اجرایی گلزار شهدای زیارت با اعتبار 900 میلیون ریال و به مساحت 42 متر مربع، گلزار شهدای گنخک کورا با اعتبار 600 میلیون ریال و به مساحت 30 متر مربع، گلزار شهدای چاه حسین جمال به مساحت 30 متر مربع و با اعتبار 600 میلیون ریال و گلزار شهدای میانخره به مساحت 41 متر مربع و با اعتبار یک میلیون ریال آغاز شد.

همچنین عملیات اجرایی گلزار شهدای سنا با اعتبار 550 میلیون ریال به مساحت23 متر مربع، گلزار شهدای بنیاد به مساحت 16 متر مربع و با اعتبار 190 میلیون ریال، گلزار شهدای گلستان با 220 میلیون ریال به مساحت 9 متر مربع، گلزار شهدای کلل با هفت متر مربع و اعتبار 745 میلیون ریال، گلزار شهدای حناشور با هفت متر مربع و با اعتبار 170 میلیون ریال و گلزار شهدای چهله با 17 متر مربع زیربنا و با اعتبار 30 میلیون تومان آغاز شد.

 
 

محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی : ۳:٠٤ ‎ب.ظ

 

 
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازینویسندگان
محمدم از دشتی کاکی خورموج کبگان سرمک کردوان چاوشی زیزار درازی


آرشیو وبلاگ
امرداد ٩٥
خرداد ٩٥
اردیبهشت ٩٥
اسفند ٩٤
بهمن ٩٤
دی ٩٤
آذر ٩٤
آبان ٩٤
مهر ٩٤
شهریور ٩٤
امرداد ٩٤
تیر ٩٤
خرداد ٩٤
اردیبهشت ٩٤
فروردین ٩٤
آذر ٩۳
آبان ٩۳
مهر ٩۳
شهریور ٩۳
امرداد ٩۳
تیر ٩۳
خرداد ٩۳
اردیبهشت ٩۳
فروردین ٩۳
اسفند ٩٢
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
مهر ٩٢
شهریور ٩٢
امرداد ٩٢
تیر ٩٢
خرداد ٩٢
اردیبهشت ٩٢
فروردین ٩٢
اسفند ٩۱
بهمن ٩۱
دی ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
مهر ٩۱
شهریور ٩۱
امرداد ٩۱
تیر ٩۱
خرداد ٩۱
اردیبهشت ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آذر ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
امرداد ٩٠
تیر ٩٠
خرداد ٩٠
اردیبهشت ٩٠
فروردین ٩٠
اسفند ۸٩
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
امرداد ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
خرداد ۸٥
اردیبهشت ۸٥
فروردین ۸٥
اسفند ۸٤
بهمن ۸٤
دی ۸٤
آذر ۸٤
آبان ۸٤
مهر ۸٤
شهریور ۸٤
امرداد ۸٤
تیر ۸٤
خرداد ۸٤
اردیبهشت ۸٤
فروردین ۸٤
اسفند ۸۳

www.flickr.com

لینک دوستان
نصير بوشهر
نسیم جنوب
دکتر عبدالمجید مصلح
اکبر منصوری نسب
ابو حنانه
عبدالمهدی حاجيانی
خورموج
پادشاه عالم
ماندستان کاکی
تیک تاک
وحدت کاکی
نگار عشق
عکسهای دشتی
حسن عبدی
امين چاه شوری
شهرداری خورموج
انجمن آينده سازان توسعه جنوب
رضا دشتی منش
کريم جعفری
اکبر شيخ زاده/تورنتو
بوشهر.دات.کام
ايرانجوان خورموج
آزادی خورموج
سجاد زنده بودی
دهستان طسوج
سايت خبری جويا
استاد س.محمدرضا هاشمی زاده
بوجیکا
شعر دشتی
تاريخ دشتی
سادات دشتی
هیرو
حاج علی زينبی
زنده ياد دکتر احمد ظريف فرد
هواشناس
محمد باقر حاجيانی
شوق وصال
چشوک
خبر دير
عبدالحميد پهلوزاده
هيات صاحب الزمان(عج کردوان
تنگستانی ها
خورموج
بوشهری های مقیم تهران
حسن غلامی
فراز بهزادی
عمو اروند
مشقهای خط خطی
مقالات کامپيوتر
مدرسه بقیه الله(عج)
محمد جواد غريبی
مانيفست آدمک کشی
شاگردان آیت الله دکتر آلبویه
ستاره عشق
دکتر طالب موذنی
باغ سيب صداقت
نشريه الکترونيکی بازدم
علیرضا عمرانی
مهدی چاه شوری
دانشگاه آزاد خورموج
ضيافت(سجاد واعظی
حميد شکيبا
از خنده ها و خاطرات
مهری غريبی
کیان جنوب(عمار شهنیایی
رضا جمالی حاجیانی
در اندیشه فردا(م.محمدی
خبرگزاری خلیج فارس
سمیرا بهزادی
عباسعلی شعبانی
ماشاالله شیخیانی
نون و نمک
اندیشه گر
حسین حیدری
نیمدری
طراحی قالب
علی امیر نژاد
ابراهیم دانش
واحد خواهران هیات صاحب الزمان کردوان
یک قدم تا بی نهایت
اشوم خرگی(سید علی.ن.حسینی
مهندس مصطفی احمدی
بردخون
وبگرد(حسین حاجی پور
از دیار کاکی(محمد احمدی
گروه تحقیقاتی وبزن
ستاد بازسازی عتبات دشتی
حسن صداقت
ابوالفضل منصوری نسب
یا حسین(ع) سالار زینب
فردای دیگر(جواد دشتی منش
مهندس علیرضا چمکوری
پسری همراه خاطراتش
دشتی دشت آرزوها(م.مغدانی
خاطره ها نمی میرند(ف.احمدی
مهندسی عمران(ک.کردوانی
هجوم سایه ها(محسن حیدری
کردوان علیا(علی متفق جو
امام زادگان دشتی(ع.متفق جو
سادات کاکی(س.ش.حسینی
روستای سنا
صادق و سعید زنده بودی
دانشجویان حسابداری آزاد بوشهر
عباس قبادی
هزاردستان(علی امیرنژاد
علی وار(دشتی
رحمان نجفی
مردومان مسیله(مجیو
فایز دشتی
مقالات مهندسی عمران
چرت و پرت های یک حسن
علی شیخیانی
برمصاد دیارمن خورموج
ساسان صالح احمدی
دکتر مهدی نیک نفس
غلامرضا حیاتی
سعید صالح احمدی
حسابدار قرن
گریه ی اشک ها
روستای فقیه حسنان
پلیسور
الیاس شهدوست
غزل سرا
تازهای جهان
گلستان هنر
شهر من کاکی
همکلاسی
دهداری-عسلویه
روستای ناری
تنهایی
امید به خدا
کمیل قحطان
فتوبلاگ "سی"
سلت(چیله)
هواداران شاهین
سلام دیر
برانوش
مهندسی شیمی
قدرت پرواز
عکس های حافظه دوربینم
دانشجویان هرمزگانی دانشگاه رجایی تهران
زیست شناسان دوم دبیرستان
داوران فوتبال دشتی
دکتر غلامرضا جعفری نیا
عقاب خورموج
آزادی شنبه
باشگاه فوتبال دهداری
روستای دهوک
مسجد جامع خورموج
دکتر ابوالقاسم شریف زاده
مهندس محمد آتیار
دو راهک
مروارید جنوب
به سوی ظهور
شیرین تر از عسل
شاهین خورموج
روابط عمومی خورموج
چاه حسین جمال
ابوذر زارعی
یوسف اسکندری
غلامعلی زارعی
عشایر قشقایی دشتی
انیمیشن سازان دشتی
غلامرضا ابراهیمی
الیاس سلیمی
شعر شنبه
تروشک
زیارت ساحلی
خورموج سر خط!
گالری ماهور
فاضل عاشوری
داستان های من و پتروشیمی خارک
کیان جنوب
صدف جنوب
سیدمحمد جواد رکنی
روستای درازی
مسجد قائم آل محمد دشتی
حرف هایی که نزدم
فاصله های بی رنگ
من و پدرم
مهندس اسدپور خواجه گانی
زنده یاد عیسی شوقی وحدت
کهنوج،نگین رودبارزمین
روح الله تمییزی نژاد
محمد حسین بکمی
چرتکه
تی فو نو
چرند و پرند
پاس کاکی
سنا نیوز
چراغ های رابطه
فایز دشتی
سافت بال خورموج
مهدی شیخیانی
دست نوشته های من
زینب علیزاده
فاطمه اسماعیلی
شعر و ادبیات کردوان
فوتبال کردوان
استقلال اسماعیل محمودی
کردوان سفلی،گذشته،حال و آینده
مسجد امام رضا(ع)خورموج
کانون فرهنگی هنری الغدیر خورموج
زیارت ساحلی از نگاه دوربین
چاووشی
اندیشه من=اندیشه تو
اخبار روز شاهین بوشهر
دل نوشته های یک سیوول
کاکی،شهر 300در
پهلوی پارسی
چیزی شبیه دلتنگی
سافتبال بانوان خورموج و ایران
نیلوفر خیال
وب سایت آیت الله منهاج دشتی
روستای باغ علی باقر
ابیانه:زیباترین روستای جهان
عزاداری سنتی بوشهر
یاداشت های شخصی آزاد
من و دوربینم
شیخیان- بست بلند
روستای زیارت ساحلی(نجیرم)
دل نوشته های من
تات وب
کاروانیان
انجمن وبلاگ نویسان کاکی
دوشاب دشتی
عشق وراوی
عشقم خورموج
خاطرات پشت كنكوري
رزمی ها(رئیس ها)
زیر آساک قلعه خورموج
♥best friends♥
Look Our Love
طوفان خورموج
آيم خوشي هسي
صدای روستای سنا
عکاسخانه
تیم والیبال دلیران دشتی
یادها و خاطره ها
کردوان سفلی
شروه
بهنام ابولی
مهدی تنو
وضعیت جوی خورموج
وضعیت جوی بادوله
وضعیت جوی فقیه حسنان
وضعیت جوی کبگان
وضعیت جوی سرمک
وضعیت جوی چاوشی
روستای احشام قائدها
پایگاه اطلاع رسانی بردخون کهنه
کردوان علیا
تابان خورموج
پایگاه اطلاع رسانی حاج آقا محمدی امام جمعه کاکی
زمین سبز
خاندان رزمی

خروجی وبلاگ
feed

پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | تماس ]