انتصاب جمشیدی به عنوان مدیر کل تربیت بدنی استان

مسعود نصوری در آیین تودیع و معارفه مدیران کل تربیت بدنی استان بوشهر اظهار داشت: این امر بیان‌کننده اقدامات خوبی است که در مدت یادشده در بخش ورزش استان انجام شده است.
وی افزود: پیش از این هیچ اقدامی برای ساماندهی اماکن ورزشی در روستاهای استان نشده بود اما در این مدت 20 مکان و فضای ورزشی روستایی ساماندهی شد.
معاون عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه امکان ورزشی شهری و روستایی استان بوشهر ظرف چهار سال گذشته 120 درصد رشد داشته است، ادامه داد: با تدبیر و همت مدیرکل سابق تربیت بدنی استان موفق شدیم 80 میلیارد ریال از طریق اجرای این قانون در استان جذب کنیم.
نصوری گفت: توجه جدی به ورزش روستایی، حمایت از ورزش بانوان به ویژه در روستاها، حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ورزش، ایجاد درآمد پایدار و تقویت دانش بنیاد و دانش‌محور ورزش برای تسریع و تسهیل روند توسعه ورزش استان ضروری است.
وی عنوان داشت: همراهی و هماهنگی در رشد ورزش بسیار تاثیرگذار است و برای شتاب‌بخشی به امور و دستیابی به اهداف پیش‌بینی شده باید ریسک مدیریت داشته باشیم و این امر در چهار سال گذشته در ورزش استان به خوبی نمایان بود.
نصوری ادامه داد: ساماندهی هیئت‌های ورزشی و نگاه عادلانه به آنها، توجه ویژه به توسعه ورزش‌های همگانی و شتاب‌بخشی و پیگیری جدی پروژه‌های عمرانی ورزشی در استان باید به طور جدی در دستور کار مدیر جدید تربیت بدنی قرار گیرد.
وی اضافه کرد: فضاهای ورزشی باید به اماکن عمومی از جمله پارک‌ها و فضاهای قابل دسترسی برای عموم منتقل شود طوری که ورزش در بدنه جامعه کاملا محسوس و مشهود باشد و از این طریق زمینه جذب همه اقشار برای انجام فعالیت‌های ورزشی فراهم شود.
‌در این آیین رضا جمشیدی فرماندار سابق دشتی به عنوان مدیر‌کل جدید تربیت بدنی استان بوشهر منصوب شد.

کنگره آیت‌الله نجفی دشتی 6 خرداد در بوشهر برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام علی نعمت‌اللهی در نشست هماهنگی کنگره نجفی دشتی گزارشی مبسوط از روند برگزاری این کنگره ارائه داد و اعلام کرد که تمهیدات لازم برای برگزاری کیفی و مطلوب این کنگره در روز 6 خرداد ماه 1389 فراهم شده است.
وی افزود: برای معرفی بیشتر شخصیت علمی آیت‌الله دشتی نجفی کنگره‌ای با حضور شخصیت‌های حوزوی از حوزه علمیه قم و دوستداران و علاقه‌مندان ایشان برگزار می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: این کنگره شامل بخش‌های سخنرانی، ارائه مقالات و شعرخوانی است که در کنار برنامه کنگره مجموعه خاطرات این شخصیت و یک لوح فشرده مربوط به شخصیت ایشان نیز توزیع می‌شود و ضمن ویژه ‌برنامه‌های 10 دقیقه‌ای نیز، برنامه‌ای از شبکه استانی بوشهر پخش می‌شود.
نعمت‌اللهی ادامه داد: کنگره آیت‌الله دشتی نجفی، ششم خرداد ماه در مجتمع فرهنگی بوشهر از ساعت 8 تا 12 صبح و بعد از ظهر نیز از ساعت 17 تا 19:30 در یکی از مساجد شهرستان دشتی‌شهر خورموج برگزار می‌شود.
در ادامه این نشست، اعضای ستاد و مسئولان کمیته‌های مختلف، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را در ارتباط با نحوه برگزاری این کنگره مطرح و راهکارهای لازم را برای اجرای این مراسم در بوشهر و خورموج بررسی کردند.
چاپ دو کتاب در ارتباط با شخصیت علمی و فقهی حضرت آیت‌الله دشتی نجفی، چاپ ویژه‌نامه، پخش فیلم زندگی این فقیه عالیقدر طی 10 قسمت از صدا و سیمای بوشهر، انتشار سی‌دی از زندگی حضرت آیت‌الله دشتی نجفی و‌... از جمله اقداماتی بود که در گزارش دبیر کنگره به آن اشاره شد.

/ 0 نظر / 5 بازدید