پاسگاه ویژه حفاظت از منابع طبیعی در دشتی آغاز به کار کرد

فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی استان بوشهر در این آیین اظهار داشت: حدود 400 هکتار از اراضی ملی در استان بوشهر که به صورت غیر مجاز به تصرف افراد درآمده بود به نفع دولت جمهوری اسلامی برگشت خورده است.
وی افزود: این یگان حفاظت با 65 نیروی حفاظتی با تعداد پاسگاه برای حفاظت از منابع طبیعی که تا پایان هفته منابع طبیعی به 10 پاسگاه افزایش می‌یابد و از یک میلیون و 800 هزار هکتار اراضی ملی و مواث در سطح استان بوشهر به طور شبانه‌روزی محافظت می‌کند.
فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی استان بوشهر با اشاره به ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع گفت: از تصرف حدود 200 هکتار از اراضی ملی توسط افراد جلوگیری شده است.
وی افزود: راه‌اندازی پاسگاه‌های حفاظتی موجب کاهش قابل توجه تخلفات این بخش شده است.
جعفری ادامه داد: منابع طبیعی سرمایه ملی برای نسل‌های آینده جامعه است و ما وظیفه داریم که از این منابع خدادادی حفاظت کنیم.
فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی استان بوشهر ضمن تقدیر از تعامل و همکاری دستگاه قضایی، نیروی انتظامی نقش رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی حفاظت از منابع طبیعی و جنگل‌ها را مهم ارزیابی کرد و افزود: کنترل کوچ بهاره و پائیزه در گلوگاه‌های ورودی و خروجی استان بوشهر توسط پاسگاه‌های ویژه حفاظت در گلوگاه شهید صلاحی دشتستان، تنگ ارم، بوشکان، فراشبند، فیروزآباد و پل جهاد در دشتی انجام گرفته و یا در حال انجام هستند.
رئیس منابع طبیعی دشتی نیز اظهار داشت: 486 هزار و 927 هکتار وسعت راضی ملی و 63 هزار و 427 هکتار از اراضی جنگلکاری اعم از کشت و طبیعی است.
محمد محمودی افزود: با راه‌اندازی پاسگاه ویژه حفاظت با شش نیروی حفاظتی از امروز کار خود را به طور شبانه‌روزی شروع کرده و شاهد کاهش چشمگیر تخلفات منابع طبیعی در شهرستان دشتی هستیم.
وی با اشاره به ترک دامداران از مراتع روستایی تصریح کرد: اگر در مراتع روستایی دامدارانی ترک دامداری کرده‌اند دامداران موجود طی صورتجلسه تعهد می‌دهند که اگر در آینده صاحبان نسق زراعی به روستا برگشتند حق آنها محفوظ است و با تأیید شورای اسلامی ظرفیت جدید مشخص می‌شود.
محمودی در پایان گفت: پرونده‌ای که بدون بند 49 ممیزی شده به شرطی که پروانه صادر نشد، اداره کل می‌تواند ممیزی را ابطال کند چون بر خلاف مقررات ممیزی شده است و آخرین ممیزی (ممیزی قبلی) معیار می‌شود.

50 هکتار از زمین‌های روستای سهو  درختکاری شد

در آیینی با حضور غلامرضا رازقی  مشاور ریاست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور 50 هکتار از زمین‌های روستای سهو از توابخ بخش طسوج  درختکاری شد.

صعود شهباز خورموج به لیگ جوانان استان

به نقل از روابط عمومی اداره کل تربیت بدنی استان بوشهر، دور برگشت مسابقات فوتبال زیر گروه جوانان استان بوشهر با برگزاری دو بازی در شهرستان‌های جم و گناوه پیگیری شد که در پایان در جم تیم گاز فجر جم مقابل مهمان خود تیم پویا دیلم با نتیجه پر گل چهار بر صفر به برتری رسید.
در گناوه نیز تیم پرسپولیس گناوه در خانه با نتیجه چهار بر سه نتیجه را به تیم شهباز خورموج واگذار کرد.
در پایان دو تیم شهباز خورموج و گاز فجر جم ضمن صعود به دیدار نهایی این رقابت‌ها جواز حضور در فصل آینده لیگ جوانان استان را به دست آوردند.

/ 0 نظر / 5 بازدید