شهرستان دشتی رتبه نخست فضای گلخانه‌ای استان بوشهر
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در سطح استان 24 هزار هکتار گلخانه موجود است و شهرستان دشتی با 2/13 هکتار از رتبه نخست برخوردار است.
خسرو عمرانی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر افزود: در سال گذشته 3 هزار و500 تن تولید محصولات گلخانه‌ای داشته‌ایم و امسال پیش‌بینی می‌شود بالغ بر 5 هزار و 500 تن محصولات گلخانه‌ای که غالبا گوجه‌فرنگی، خیار و محصولات جالیزی است، تولید شود.
وی ادامه داد: محصولات گلخانه‌های استان بوشهر علاوه بر خود استان، به استان‌های مجاور صادر می‌شود.
عمرانی تصریح کرد: بیش از 16 هزار هکتار فضای سطح زیرکشت گوجه‌فرنگی در فضای باز در استان موجود است که بالغ بر 550 هزار تن می‌شود.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در فصلی که هیچ جای کشور زیر کشت گوجه نیست، گوجه کشور توسط استان بوشهر تامین می‌شود.
وی به مزایای کشت گلخانه اشاره کرد و گفت: کشت گلخانه‌ای موجب کاهش 25 درصدی هزینه‌ها شده و سلامت نهال و عدم تلفات نشا از دیگر مزایای کشت گلخانه‌ای است.
عمرانی خاطر‌نشان کرد: 10 هکتار در سال 1387 رشد فضای گلخانه‌ای در استان بوشهر داشته‌ایم و از آن‌جا که منابع آب و خاک در استان بوشهر محدود است روی گلخانه‌ها باید تمرکز بیشتری کرد.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون 40 هکتار زمین آماده داریم که نیاز به تسهیلات و مجوز دارند.
معرفی فرمانده جدید منطقه انتظامی دشتی
جلسه تودیع و معارفه فرمانده منطقه انتظامی شهرستان دشتی برگزار شد.
فرماندار شهرستان دشتی صبح امروز در این مراسم، مردم دشتی را مردمی ولایت‌مدار دانست و اظهار داشت: مردم دشتی مردمی قدرشناس هستند و همواره از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کرده‌اند.
رضا جمشیدی در ادامه، شهرستان دشتی را دارالمومنین استان خواند و افزود: ایمان و تقوای مردم این شهرستان، موجب شده که این شهرستان از امنیت خاصی برخوردار باشد.
وی همکاری، همدلی و تعامل فرماندهی سابق منطقه انتظامی دشتی و پرسنل این نیرو با دستگاه‌های اجرایی را ستود و ادامه داد: از فرماندهی جدید، می‌خواهم که تعامل و همدلی و وحدت را همچون گذشته با دستگاه‌های اجرایی داشته باشند.
جمشیدی ضمن تجلیل از شهدای نیروی انتظامی خاطر‌نشان کرد: این سبزپوشان نیروی انتظامی در شهرستان دشتی طی یکسال گذشته 2 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده و ما به این نیرو که از بطن مردم هستند، افتخار می‌کنیم.
امام جمعه خورموج نیز با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان، این ماه را ماه خودسازی انسان‌ها ذکر کرد و گفت: اگر انسان‌ها بدانند که ماه مبارک رمضان و روزه چه ارزشی دارد تمام ماه‌های سال را روزه می‌گرفتند.
حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح افزود: باید به طور مرتب به اعمال و رفتار خود توجه کنیم و باید همواره خدا را مدنظر داشته باشیم.
وی ضمن تجلیل و قدردانی از خدمات و تلاش‌های فرمانده سابق منطقه انتظامی دشتی اضافه کرد: شهرستان دشتی که دارای نگین فرهنگی و یک شهرستان عالم‌پرور است و با توجه به وحدت، همدلی و تعاملی که بین نیروی انتظامی و اقشار مختلف مردم وجود دارد موجب امنیت بالا در این شهرستان شده است.
امام جمعه خورموج، رفتار و کردار و ساده‌زیستی علمدار باقری، فرمانده منطقه انتظامی دشتی را برای تمام پرسنل این نیرو یک الگو خواند.
جانشین فرماندهی انتظامی استان بوشهر نیز اظهار داشت: هر شهروند باید در محیط کار و زندگی خود احساس خوف و ناامنی نکند و اگر امروز می‌بینیم که در سراسر میهن اسلامی به ویژه استان بوشهر و به ویژه شهرستان دشتی امنیت خاصی برخوردار است، حاصل همدلی، صداقت و مشارکت مردم و دستگاه‌های اجرایی و امنیتی است.
در پایان ضمن تقدیر از سرهنگ علمدار باقری، فرمانده سابق نیروی انتظامی شهرستان دشتی، سرهنگ بهرام مرادی به عنوان فرمانده منطقه انتظامی شهرستان دشتی منصوب شد.
/ 0 نظر / 5 بازدید