معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا:اولين سد كشور با سرمايه بخش خصوصي در دشتی احداث مي شود.

معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا گفت:موافقت اصولي ساخت اولين سد كشور با سرمايه بخش خصوصي در شهرستان دشتی صادر شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس رسول زرگر در جمع خبرنگاران اظهار داشت:براي اولين بار در تاريخ هفتاد ساله مديريت آب كشور ، موافقت اصولي براي احداث سد " باغان " در دشتی با سرمايه بخش خصوصي صادر شد وي افزود: سد باغان با ظرفيت 20 ميليون متر مكعب و با هدف تامين آب شرب منطقه پارس جنوبي در استان بوشهر ، با هزينه‌اي بالغ بر 50 ميليارد تومان احداث خواهد شد. معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا فراهم شدن بسترهاي لازم براي سرمايه گذاري و مشاركت بخش خصوصي در اجراي طرح‌هاي تامين آب كشور را بسيار مهم دانست و گفت: اين روند در آينده نيز با سرعت بيشتر و با حجم سرمايه گذاري بيشتر ادامه پيدا خواهد كرد.

بد نیست بدانید:

سال گذشته در آذر ماه نیز کلنگ ساخت اولین پالایشگاه خصوصی کشور در دشتی به زمین زده شد. هرچند به تازگی ساخت و مراحل اولیه آن شروع شده است.

لینکهای مرتبط:

تاکید رئیس جمهور بر اهمیت مشارکت بخش خصوصی در اجرای سد باغان

آشنایی با آبادی باغان ـ آرشیو وبلاگ(۱۳خرداد ۱۳۸۵) 

خیابان محمد خان دشتی در تهران بزرگ

با پیگیری های غلامحسین هادی نژاد ـ از فرهنگیان و محققین ساعی دشتی ـ و به همت حجه الاسلام والمسلمین پورفاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان ،طی سری فعالیتهای فرهنگی نامه ی تهیه شد و خطاب به دکتر قالیباف شهردار محترم تهران ارسال شد تا خیابانی در نقطه ای به نام از تهران بزرگ به نام مردی فخیم و دانا از دشتی یعنی  مرحوم محمد خان دشتی نامگذاری شود. که خود کاری در خور تقدیر  است از بانیان این عمل شایسته. به تایید نامه شنیده ها حاکی از آن است که موافقت اصولی با نامگذاری صورت گرفته است و امید می رود خبر نامگذاری خیابان محمد خان دشتی را تهران بزودی مخابره کنیم. در زیر متن نامه ارسالی را مشاهده می نمایید. 1896665991_84634e0108.jpg?v=0

موفقیت فرزندان دشتی در مسابقات قرآنی بهزیستی

برترين‌هاي دومين جشنواره فرهنگي آموزشي قرآن و عترت ويژه خانواده‌هاي زيرپوشش بهزيستي استان بوشهر معرفي شدند.خلیل گورکی دبير جشنواره قرآن و عترت گفت:اين جشنواره دربخش‌هاي قرائت، تحقيق و قرائت، ترتيل، اذان و نماز برگزار شده است.

در این مسابقات حسین زارعی از کاکی با کسب چهار نشان برتر به به عنوان برترین چهره مسابقات شد چرا که ایشان از برگزیدگان بخش تحقیق ،نفر دوم اذان ،نفر اول نماز و نفر دوم پیام های قرآنی معرفی و از وی تقدیر شد. در ضمن صفدر جعفري نژاد مقام سوم نماز ،مريم احمدي ـ بخش خواهران بالای ۱۵ سال - مقام سوم نماز را از آن خود خود کردند.بد نیست بدانید نفرات برتر هر رشته به مسابقات منطقه‌اي كه‌دراصفهان برگزار مي‌شود اعزام و نفرات برگزيده به مسابقات كشوري معرفي مي‌شوند.

/ 19 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرزان اسدي( ابوحنانه)

سلام دوستی بهترين سلاح برای فتنه انگيزان است. اميدورام که سوء تفاهمی بيش نبوده باشد و بزودی رفع گردد . اين آرزوی قلبی من است. بدرود.

محمدم از دشتی

محمد جواد عزيز کدورتی نبوده که بخواهد رفع شود می دانم که می دانی مو سالهاست که مفتخر با دوستی با شماهستم من الله توفيق

جمعی ازجوانان چاووشی

ايول ايول داش ممدو ایول........

هوشنگ

صفدر جعفری نژاد که رييس بهزيستی است چطور شده مقام کسب کرده است .