معارفه مدیران جدید شهرستان دشتی

بعد از معارفه ریاست شبکه درمان شهرستان،بیمارستان زینبیه خورموج و دانشگاه آزاد خورموج به نظر می رسد استارت تغییر مدیران شهرستان وارد فاز جدیدی شده است چرا که طی هفته گذشته آقایان مهدی بهزادی نیا ،حیدری نژاد و محمد محمودی نیز به ترتیب به عنوان مدیران جدید آب وخاک ،شبکه گاز شهرستان و منابع طبیعی شهرستان معرفی و از سرپرستان و مدیران اسبق ادارات فوق تجلیل به عمل آمد.با این تفاسیر بی تردید در روزها و هفته های آتی نیز شاهد معارفه هایی در شهرستان خواهیم بود ولی چه کسانی؟؟باید منتظر ماند.... 

رتبه نخست هنرستان‌های فنی و ‌حرفه‌ای دشتی در استان بوشهر

خلیل رضایی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: بر اساس ارزیابی سازمان آموزش و پرورش و مستندات سازمان سنجش کشور هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتی از بین 17 منطقه استان در کنکور سراسری سال 1388 مقام اول را کسب کرده است.
وی افزود: علاوه بر این موفقیت دشتی در فعالیت‌های مختلف آموزش و پرورش کارگاهی نسبت به سایر مناطق در استان پیشتاز بوده است.
وی تصریح کرد: در کنکور امسال تعداد 24 نفر از پذیرفته‌شدگان رتبه‌های زیر یک هزار کسب کرده‌اند.
رضایی خاطرنشان کرد: هنرستان شهید حیدری‌پور به صورت شبانه‌روزی و در هشت رشته با 240 دانش‌آموز از مدارس مهم فنی و حرفه‌ای شهرستان است.
مدیر آموزش و پرورش دشتی ادامه داد: این موفقیت‌ها مرهون تلاش‌ها و پشتکار هنرجویان و خدمات صادقانه و دلسوزانه کادر آموزشی و تربیتی است که تعامل و همدلی رمز این موفقیت است.
وی در ارتباط با مشاوره دانش‌آموزان در مدارس اضافه کرد: در حال حاضر برنامه‌های مشاوره‌ای مدارس به سمت تخصصی شدن و خدمات مشاوره‌ای سوق داده شده است و طرح‌هایی چون طرح احیا نقش مشاوره‌ای معلمان در حال اجرا است.
مدیر آموزش و پرورش دشتی تصریح کرد: آشنایی مشاور با ویژگی‌ها و مقررات موجود مربوط به مقاطع متوسط یا دانشگاهی بسیار حائز اهمیت است.
رضایی خاطرنشان کرد: مشاور تلاش می‌کند علاوه بر اینکه مراجع را از جنبه‌های مختلف هوشی، استعداد و علایق شناسایی کند این شناخت را با شناخت‌های خود دانش‌آموز درهم می‌آمیزد و با در نظر گرفتن مقررات بیرونی و شرایط ویژه جامعه اقدام به تصمیم‌گیری کنند.
وی یادآور شد: مشاوره تحصیلی کمک می‌کند تا دانش‌آموز با تسلط بیشتری به مطالب مورد نظر سر جلسه امتحان حاضر شود و علاوه بر این اعتماد به نفس داشته باشد.

سرمایه گذازی ٧۴٠/١میلیارد ریالی شرکت کارآفرینان لیان در دشتی

رضا جمشیدی در نشست بررسی مسائل و مشکلات شرکت کارآفرینان لیان اظهار داشت: طرح شرکت صنایع و معادن کارآفرینان لیان در زمینه تولید سیمان خاکستری با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و 740 میلیون ریال با ظرفیت 198هزار تن و اشتغال 420 نفر در محل شهرستان دشتی است.
وی افزود: موارد مطرح شده در این نشست در ارتباط با کمک و راه‌حل مناسب برای رفع مشکلات و مسائل شرکت کارآفرینان لیان است که خواستار حمایت و همکاری بیشتر سازمان صنایع و معادن استان از شرکت مذکور هستیم.
فرماندار شهرستان دشتی تصریح کرد: همچنین معرفی دو نفر سرمایه‌گذار از سوی فرمانداری برای مشارکت با شرکت کارآفرینان لیان برای پیشرفت و سرعت بخشیدن به امور، به این شرکت وارد شوند.
جمشیدی با اشاره به توجه رئیس جمهور به استان‌هایی مثل بوشهر و مناطق محروم همانند شهرستان دشتی ادامه داد: مبلغ 80 میلیارد اعتبار با بودجه سه استان در گذشته برابر است و بر این مبنا بخش مرکزی دشتی از محرومیت بیرون آمده است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ما کمبود اعتبار نداشته‌ایم پروژه‌های عمرانی در شهرستان بسیار مطلوب بوده است و پروژه‌های بزرگی در شهرستان دشتی طی چهار سال گذشته به بهره‌برداری رسیده است.
فرماندار دشتی خاطر نشان کرد: با حمایت دولت پروژه‌های مهمی در شهرستان چون پست شماره دو، 132 کیلو ولت خورموج، گمرک لاور ساحلیT گاز رسانی به شهرهای خورموج و کاکی و پروژه‌های ورزشی و آموزشی آغاز یا به بهره‌برداری رسیده و در هفته دولت جاده‌های درازی و کلل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.
جمشیدی ادامه داد: شهرداری خورموج و کاکی طرح‌های مهمی انجام داده‌اند اما عملکرد آنها رضایت بخش نیست و باید توجه بیشتری به طرح‌های عمرانیشان کنند.
در این نشست تمدید جواز تأسیس شرکت به مدت شش ماه در صورت موافقت سازمان صنایع و معادن استان و تمدید پروانه اکتشاف معادن به مدت سه ماه پس از دریافت استعلام از وزارت صنایع و معادن تصویب شد.
نشست بررسی مسائل و مشکلات طرح شرکت صنایع سیمان کارآفرینان لیان پیش از ظهر امروز در محل دفتر سازمان با حضور فرماندار شهرستان دشتی، رئیس و معاونان و کارشناسان سازمان صنایع و معادن استان، آقای دیبایی مدیرعامل شرکت کارآفرینان لیان برگزار شد.

صعود کوه‌نوردان دشتی به قله کوه خاکی
12 نفر از کوهنوردان شهرستان دشتی به قله کوه خاکی دشتی صعود کردند.
رئیس هیئت کوهنوردی دشتی گفت: هدف اصلی ما از صعود به کوه خاکی تجسس و یافتن غار بود که البته نشانه‌هایی به دست آوردیم اما غار مهمی کشف نشد.
حمید زارعی افزود: در این برنامه یک روزه کوهنوردان نزدیک به 25 کیلومتر کوهپیمایی کردند.
وی تصریح کرد ارتفاع این کوه کمتر از یک‌هزار متر است اما در عین حال کوه خاکی دارای زیبایی‌های منحصر به فردی است و تپه‌ها و صخره‌های آن بیشتر به شکل مناره است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در ماهور این کوه دره بزرگ نمکی وجود دارد که نمک آن استخراج می‌شود و به خاطر خاکی بودن این کوه در ارتفاعات، تا حدودی صعود دشوار می‌شود.
رئیس هیئت کوه‌نوردی با اشاره به برنامه‌های آتی هیئت کوهنوردی گفت: از مهم‌ترین برنامه‌های این هیئت برگزاری همایش ملی صعود به قله بیرم دشتی و کوه نمک دشتی و برگزاری ساحل پیمایی است.
وی تصریح کرد: سال گذشته با همکاری اداره راه و ترابری، پیست کوه‌پیمایی را احداث کردیم که اگر مسئولان شهرستان و استان حمایت کنند امسال می‌تواند مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
زارعی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین کمبودهای ما فقدان صخره مصنوعی است که رئیس تربیت‌بدنی شهرستان قول داده است در سال جاری این مهم نیز محقق شود.

/ 0 نظر / 6 بازدید