بهره برداری از 8 پروژه عمرانی در شهرستان دشتی

بهره برداری از سه پروژه عمرانی در دشتی

در هفتمین روز از گرامیداشت هفته دولت روز یکشنبه سه پروژه عمرانی در بخش راه و ترابری و تعاون روستایی در شهرستان دشتی به بهره برداری رسید.

رییس اداره راه و ترابری شهرستان دشتی گفت: دو دور برگردان در منطقه کاکی شامل دور برگردان شهر کاکی و بنیاد و گنخک کاکی برای دسترسی اهالی شهر و بخش کاکی به آزاد راه سیراف، و برطرف کردن مشکل تردد اهالی، احداث شده است.
شهریار روزی طلب افزود: طول این دور برگردان 5/4کیلومتر و عرض 5/7متر است که با سه میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.
مدیرتعاون روستایی شهرستان دشتی نیز در خصوص افتتاح جایگاه مواد سوختی شهر شنبه گفت: برای احداث این جایگاه که تامین کننده مواد سوختی شامل گازوییل، بنزین و نفت سفید است مبلغ 450میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
سید عبدالحمید بهرامی افزود: این جایگاه مواد سوختی ظرفیت 125هزار لیتر سوخت را دارد که مشکل تامین سوخت مصرفی اهالی هفت هزار نفری بخش شنبه و روستاهای تابعه را برطرف می کند.
همچنین در هفتمین روز از گرامیداشت هفته دولت عملیات اجرایی سالن ورزشی سناء با زیربنای یکهزار و 250مترمربع و با چهار میلیارد و 200میلیون ریال اعتبار و ساختمان خانه بهداشت روستای کردلان نیز با زیربنای 76مترمربع و 660میلیون ریال اعتبار آغاز شد.
رضا جمشیدی فرماندار دشتی نیز گفت: با احداث این دو پروژه مشکل فضای ورزشی روستای سناء و بهداشت روستای کردلان برطرف خواهد شد و دو هزار و 500نفر از اهالی این دو روستا از این خدمات بهره مند می شوند.

بهره برداری از پنج پروژه عمرانی در دشتی

پنج پروژه عمرانی با حضور استاندار، معاونان و فرماندار دشتی روز دوشنبه افتتاح و به بهره برداری رسید.

معاون عمرانی استانداری بوشهر در این آیین گفت: بزرگترین بوستان درون شهری خورموج به نام مفتون از جمله این پروژه ها است که در 18هکتار احداث شده است.
مهندس مسعود نصوری افزود: این بوستان دارای 14هکتار فضای سبز، پیست دوچرخه سواری، زمین چمن فوتبال، زمین والیبال، بسکتبال و هندبال، دریاچه مصنوعی به وسعت چهار هزار مترمربع و وسایل بازی و بدن سازی است.
وی افتتاح خیابان دسترسی به شهرک بسیجیان خورموج به نام خیابان حاج علی مرادی بطول یکهزار و 500متر و عرض 18متر و پل بزرگ آبراه میرشکاری خورموج بطول 26متر و عرض 18متر را از جمله دیگر پروژه های افتتاحی در شهرستان دشتی ذکر کرد و گفت: با احداث این خیابان و پل بزرگ امکان دسترسی و راه مناسب برای شهرک سه هزار متری بسیجیان خورموج با مرکز شهرستان فراهم می شود.
نصوری، افتتاح کتابخانه عمومی چارک با زیربنای 122مترمربع در زمینی به مساحت 722مترمربع و ظرفیت کتاب شش هزار جلد و دو سالن مطالعه را نیز از جمله دیگر پروژه های افتتاحی ذکر کرد.
وی راه روستایی درازی به خورموج بطول 5/12کیلومتر و عرض 5/7متر را از دیگر پروژه های افتتاحی اعلام کرد و گفت: این راه آسفالته دارای 12دستگاه پل و ابنیه فنی است و روستای درازی مرکز دهستان خورموج را به شهر خورموج متصل می کند.
نصوری یادآور شد: با افتتاح این راه روستایی دو هزار نفر از اهالی روستای درازی از راه مناسب بهره مند می شوند.
وی اضافه کرد: مسیر قبلی این راه روستایی 24کیلومتر بوده که با افتتاح راه روستایی آسفالته درازی این مسیر به نصف کاهش می یابد.
وی اظهار داشت: برای اجرای این پروژه بالغ بر 31میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی و روستایی هزینه شده است.

/ 1 نظر / 9 بازدید