مادران دشتی اسطوره های....


خبر چونان از اخبار از این دشتی کوتاه بود موجز اما جانگداز...وفات مرحومه تابناک.مادری که فرزندانی را به جامعه معرفی کرده که همگی بخشی از فرهیختگان دشتی هستند و بی شک مادری نمونه بود.
مرحومه تابناک همسر رییس محمد منصوری نسب بزرگ خاندان،پدر سرهنگ حمزه تابناک،اکبر منصوری نسب(دبیر  دبیرستانهای خورموج،دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی)،اصغر منصوری نسب(دبیر دبیرستانهای خورموج،استاد دانشگاه، کارشناسی ارشد علوم سیاسی)،...مادر بزرگ مهندس عادل تابناک(استاد دانشگاه ،کارشناس ارشد مهندسی زلزله)...بود.وبلاگ دشتی ها با اظهار تاسف و تاثر به خانواده و منسوبین تسلیت عرض می کند.

وفات مرحومه تابناک بهانه ی است شاید  تا در کوتاه نوشتاری از مادران دشتی نویسیم اسطوره هایی که شاید هرگز به چشم نیایند ولی اسطوره هایی بی بدیل هستند.
هرگز در این سطور قصد تحلیل ها ایدئولوژیک پیرامون مادران دشتی را ندارم و یا سخن از روزگار غریبی که بر آنان رفته و همچنان می رود.
 مادران دشتی مادرانی هستند که گاهی زندگی در برابرشان دچار لکنت می شود
مادرانی که در کنش های بی پایان با آب و هوا ،روزگار سخت ،زمانه غریب و بدور از زندگی آرمانی برای فرزندانشان منادیان آرماش بوده و هستند .عزت و حرمت را به آنان اهدا می کنند و هرگز به دنبال گریزگاه نبودند.در این امر تردیدی نیست اجر نهادن به اعمال آنان کاری سخت است و شاید غیر ممکن...


موفقیت دانش آموزان دشتی در مسابقات قهرمانی دوومیدانی آموزشگاههای استان
تیم‌های برتر مسابقات قهرمانی دوومیدانی آموزشگاههای استان بوشهر که روز دوشنبه در مجموعه ورزشی شهید بهشتی بوشهر برگزار شد، معرفی شدند.
در این مسابقات که در سه مقطع برگزار شد، تیمهای گناوه، بوشهر و دشتی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم مقطع ابتدایی را از آن خود کردند.
در مقطع راهنمایی، تیم دشتی اول شد و تیم‌های بوشهر و دشتستان به ترتیب عنوانهای دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
متاسفانه دانش آموزان دشتی در مقطع متوسطه نتوانستند مقام اول تا سوم را کسب نمایند.رقابت‌های قهرمانی دوومیدانی آموزشگاههای استان بوشهر با شرکت ‪ ۲۰۰‬دانش آموز و در ‪ ۱۳‬ماده برگزار شد.


رییس راه‌وترابری دشتی‌:گرانی وکمبودقیر،طرح‌های راهسازی را راکد کرد
رییس اداره راه و ترابری شهرستان دشتی گفت: گرانی و کمبود قیر باعث تعطیلی و رکود پروژه‌های راه‌سازی و تعطیلی کارخانه‌های آسفالت در این شهرستان شده‌است.
شهریار روزی طلب، چهارشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: از ابتدای سالجاری قیمت هر تن قیر از‪ ۸۵۰‬هزار ریال به بیش از سه میلیون ریال افزایش یافته است. وی اضافه‌کرد: افزایش چهار برابری قیمت قیر باعث شده پروژه‌های راهسازی دراین شهرستان با مشکل مواجه شوند. رییس اداره راه وترابری شهرستان دشتی اظهارداشت:با توجه به قراردادهای پیمانکاران با نرخ‌های قبلی باعث شده تراز کاری برای اجرای پروژه‌های راهسازی و آسفالت کاهش یابد. روزی طلب گفت:اکنون شش کارخانه آسفالت‌سازی در خورموج وجود دارد که به علت گرانی قیر اکثرا در حال رکود و تعطیلی بسر می‌برند و تنها با موجودی قیر ذخیره سال قبل می‌توانند به تولید آسفالت بپردازند.


لینک روزانه:

مردم دشتی خواستار نصب آنتن تلفن همراه ایرانسل دراین شهرستان هستند

/ 6 نظر / 5 بازدید
سیدمحمدرضا هاشمی زاده

اهل معرفت بخوانند خواستم ضمن عرض سلام وتجدید اردت عرض کنم مطلبی که در همین پست در مورد لطف شایان اقای استاندار به استاد اجمندم حاج سید کوچک هاشمی زاده کرده ند و در مورد چاپ اثارشان این شخصیت علمی بیش از اینها لیاقت حمایت دارند وافتخار شهر واستان ما هستند .وکار جناب افراشته هم بسیار قابل تقدیر......اما بنده به عنوان یک خدمتگزاز تمام صحنه های علمی وادبی وانقلابی استان در طول این سی سال..حق دارم گله کنم از همین اقای استاندارکه در طول سال گذشته بیش از ده ها بار حضورا ویا نامه وعریضه های متعدد وبیان شرح گرفتاری جوان پر تلاش وزحمتکشم که در طی هفت سال هنوز در جهاد بلا تکیف است.به ایشان ومعونانشان مراجعه نمودم ودر چند نوبت ضمن تقدیر تالیفاتم که حاصل تمام عمرم بود...یک ذره به انچه وعده فرمودند عمل نکردند...بزرگوار فرهنگ دوست مگر خودتان بارها به زحمات بی دریغ فرهنگی بنده در بین مسولین تاکید نفرمودید چرا کمترین توجهی به مشکل نه چندام مهم شرعیش نفرمودید....مگر شما همه خدمتگزاران انقلاب را به یک چشم نگاه نمیکنید........؟؟؟؟؟؟؟