دلیران دشتی قهرمان نیم‌فصل لیگ دسته اول

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی، تیم دلیران دشتی شامگاه یکشنبه در یک بازی خانگی که در سالن چند منظوره شهید توسلی خورموج برگزار شد شکوفا صنعت کرمان را شکست داد.

هر چند دلیران دشتی در ست اول با نتیجه 21 بر 17 از تیم شکوفا صنعت پویا کرمان جلو بود اما بازی را با نتیجه 27 بر 25 به حریف واگذار کرد.

در ست دوم که تیم دلیران دشتی با نتیجه 16 بر 13 از تیم حریف جلو افتاد برای 14 دقیقه بر اثر قطع برق سالن بازی متوقف شد که با شروع مجدد بازی این تیم دلیران دشتی بود که موفق شد با نتیجه 25 بر 13 از سد تیم شکوفا صنعت پویا کرمان بگذرد.

در گیم سوم بازی نیز هر چند تیم دلیران دشتی 21 بر 16 از مهمان خود جلو افتاد اما این تیم کرمان بود که موفق شد خود را به امتیاز 19 برساند و در پایان این ست نیز تیم والیبال دلیران دشتی به خود آمد و با نتیجه 25 بر 23 تیم حریف را شکست داد.

در ست چهارم تیم دلیران دشتی بود که با تشویق ممتد تماشاگران خود موفق شد با نتیجه 25 بر 19 تیم والیبال شکوفا صنعت پویا کرمان را مغلوب و قهرمانی نیم فصل لیگ والیبال دسته اول کشور را از آن خود کند.

دلیران دشتی ظرفیت لیگ برتر را دارد
سرمربی تیم والیبال دلیران دشتی گفت: این تیم پتناسیل و ظرفیت لازم برای حضور در لیگ برتر را دارد اما مسئولان و مردم باید همچنان از این تیم حمایت کنند.

علی نقدی در حاشیه مسابقه والیبال دلیران دشتی و شکوفا صنعت پویا کرمان از سری مسابقات والیبال دسته اول کشور جام ولایت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دشتی اظهار داشت: این پیروزی که قهرمان نیم فصل لیگ دسته اول کشور جام ولایت را از آن خود کردیم را به مردم خوب شهرستان دشتی و استان بوشهر تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم والیبال دلیران دشتی افزود: بچه‌های ما شروع خوبی داشتند اما در آخر گیم اول بازی تمرکز لازم را از دست دادند.

وی ادامه داد: آن چیزی که از بازیکنان انتظار داشتم نبودند و حتی تعویض کردیم اما جواب نداد و آن کارهای که از بازیکنان می‌خواستم نتوانستند بدرستی پیاده کنند و تیم کرمان از اشتباهات ما استفاده کرد و ست اول را برد.

نقدی خاطر نشان کرد: گیم بعدی را به راحتی بردیم و قطع برق هم به نفع کرمان شد و گیم سوم ما اجازه نمی‌دادیم به امتیاز لازم برسند.

وی ضمن تبریک قهرمانی نیم فصل تیم والیبال دلیران دشتی به مسئولان و همه مردم یادآورشد: در نیم فصل دوم کار ما بسیار مشکل‌‎تر از نیم فصل اول است و همه مسئولان باید به این تیم کمک کنند تا ما بتوانیم این روند را ادامه دهیم تا بتوانیم قهرمان شویم و در پلی آف بتوانیم از میزبانی خورموج استفاده کنیم.

سرمربی تیم والیبال دلیران دشتی گفت: با حضور پرشور جوانان و تماشاگران، تنها تیم والیبال که نماینده استان بوشهر در لیگ دسته اول کشور است می‌تواند به لیگ برتر راه یابد.نقدی تاکید کرد: این تیم پتانسیل لیگ برتری را دارد فقط مسئولان و استاندار به این تیم کمک کنند تا ما بتوانیم بچه‌ها را شارژ روحی کرده و آنها را برای بازی‌های نیم فصل دوم آماده کنیم.

وی در پاسخ به اینکه برای ادامه بازی‌های مرحله بعد چه برنامه‌هایی دارید افزود: ما همین روند را ادامه خواهیم داد و در دو پست بدنبال جذب بازیکن هستیم زیرا دو بازیکن بومی پشت خط زن ما مصدوم هستند.

نقدی بیان داشت: باید دو بازیکن را جایگزین آنها کنیم و نیاز به یک بازیکن سرعت‌زن داریم تا به دو بازیکن سرعتی تیم کمک کنند.

وی نقش تماشگران را فوق العاده عنوان کرد و گفت: از سال 70 تاکنون در والیبال هستم و چند سالی است که مربی هستم اما هیچ تماشاچی مثل خورموجی‌ها ندیده‌ام که اینقدر مودب باشند و تیم خود را تشویق کنند و این جای تقدیر و تحسین دارد و باید قدر این تماشگران را دانست.

راه اندازی پارک پرندگان و  زمین فوتبال ساحلی در خورموج
شهردار خورموج از راه‌اندازی پارک پرندگان و احداث زمین فوتبال ساحلی در خورموج خبر داد.

احمد شیخیانی در گفت‌وگو با فارس در دشتی اظهار داشت: با همکاری شورای شهر راه‌اندازی پارک پرندگان، و احداث زمین فوتبال ساحلی در محل پارک مفتون در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: راه‌اندازی پارک پرندگان در شهر خورموج گامی مهم در راستای آشنایی بیشتر کودکان، نوجوانان، جوانان و مردم به طبیعت و یک کار فرهنگی و تبلیغی محیط زیستی است.

شیخیانی خاطرنشان کرد: شهرستان دشتی دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است و با راه‌اندازی این باغ پرندگان در شهر خورموج به دلیل تنوع گونه‌های مختلف می‌تواند بر جذابیت‌های مناطق گردشگری شهرستان بیفزاید.

شهردار خورموج خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های فرهنگی ورزشی شهرداری خورموج با همکاری تمام اعضای شورای اسلامی احداث زمین فوتبال ساحلی است.

شیخیانی افزود: بر اساس توافقات و برنامه‌ریزی انجام شده با شورا این زمین فوتبال ساحلی در محل پارک مفتون خورموج احداث می‌شود.

2 زمین لرزه در کاکی
بامداد امروز دو زمین‌لرزه حوالی شهر کاکی در شهرستان دشتی را لرزاند.

در آستانه اذان صبح امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی 3.7 دهم ریشتر در عمق 20 کیلومتری زمین کاکی به وقوع پیوست.

این زمین لرزه در 16 کیلومتری مرکز کاکی و 20 کیلومتری بردخون رخ داد که خوشبختانه خساراتی در پی نداشته است.

همچنین ساعت 1:06 دقیقه بامداد امروز زمین لرزه 3.3 ریشتری در عمق 18 کیلومتری زمین کاکی را لرزاند.

زمین لرزه صبح امروز که در آستانه اقامه نمازصبح به وقوع پیوست موجب شد تا مردم این دیار قبل از اقامه نماز صبح نماز آیات را به جایی بیاورند.

سرپرست بخشداری کاکی در گفت‌وگو با فارس در دشتی گفت: این زمین لرزه خساراتی در پی نداشته است.

اسدالله حاجیانی افزود: ستاد بحران آماده هرگونه حوادث غیر مترقبه است.

اشتغال 600 نفر در سایت پرورش میگوی مند
 مدیر اتحادیه پرورش دهند گان میگو مند دشتی گفت: سایت پرورش میگوی مند زمینه اشتغال مستقیم 600 نفر به خصوص جویندگان کار روستاهای دهستان کبگان را فراهم کرده است .

مدیر اتحادیه پرورش دهند گان میگو مند دشتی گفت: سایت پرورش میگوی مند زمینه اشتغال مستقیم 600 نفر به خصوص جویندگان کار روستاهای دهستان کبگان را فراهم کرده است .
علی حاجبی  در گفت وگو با خبرنگاران افزود:سایت پرورش میگوی مند شمالی وشرقی شهرستان دشتی به دلیل شرایط خاص اقلیمی منطقه واستفاده ازآب های رودخانه مند ودریا ،یکی از بهترین وبا کیفیت ترین میگو های پروشی دراستان بوشهروجنوب کشورراتولید می کند.
وی یادآورشد:در دو سایت مند شمالی وشرقی 41مزرعه به مساحت 900هکتار پرورش میگو وجود دارد که تنها 34 مزرعه فعال هستند .
مدیر اتحادیه پرورش دهندگان میگوی مند دشتی اضافه کرد: یکی از مشکلات عمده پرورش دهنده گان این سایت نداشتن شبکه برق سراسری است که برقدار شدن سایت های پرورش میگو موجب افزایش تولید این آبزی وکاهش شدید هزینه تولید خواهدشد.
حاجبی گفت: درخواست همه پرورش دهنده گان میگو این سایت ازدولت این است که اگریارانه ای به پرورش دهندگان میگو می پردازد آن را یک جا صرف پروژه برقرسانی به سایت های میگو درمند دشتی کنند تا این یارانه برای همیشه به خزانه دولت برگردد و نیازی به پرداخت هرسال یارانه نباشد.
حاجبی افزود: در صورت برقدار شدن سایت مند وحل مشکل آبرسانی به مزارع ما می توانیم در سال آینده تمام 41مزارعه را وارد چرخه تولید میگو کنیم که موجب اشتغال زایی بیشتر می شود.
وی اضافه کرد:پیش بنی می شود امسال یکهزارو 600تن میگو از این سایت برداشت شود که نسبت به سال قبل 50 درصدافزایش دارد و درصورت فعال شدن تمام مزارع سایت تا دوهزار تن نیز قابل برداشت است.

دهستان کبگان باید بخش شود
امام جمعه کاکی شهرستان دشتی گفت:ما ضمن حمایت و استقبال از حضور استاندارجدید بوشهر خواستار تحقق خواسته های به حق مردم این بخش ازجمله ارتقای دهستان کبگان به بخش هستیم.

ب نقل از ایرنا؛ حجه السلام محمد محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرکاکی با تبریک انتخاب یک نیرویی بومی و شایسته برای استانداری بوشهر افزود: بخش کاکی با داشتن ظرفیت های بسیار در زمینه کشاورزی، ساحل، شیلات و نفت وگاز متاسفانه هنوز آن طور که شایسته و حق مردم است توسعه نیافته است.

وی اضافه کرد: ما خواسته های به حق مردم را در زمنیه های مختلف جمع بندی ومکتوب کرده و درهمین هفته خدمت استاندارمحترم تقدیم خواهیم کرد و ضمن دعوت ازایشان برای سفربه کاکی انتظارداریم عقب ماندگی های این بخش را جبران شود.محمدی بیان کرد: از خواسته های به حق مردم بخش کاکی راه اندازی یک مرکز آموزش عالی دراین بخش است که باید زیرساخت های آن فراهم شود.

آغاز برداشت گوجه فرنگی از مزارع منطقه کاکی
مدیر مرکز ترویج و خدمات جهاد کشاورزی بخش کاکی گفت: برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل از چهار هزار و200هکتار مزارع بخش کاکی استان بوشهر آغاز شد.

حیدر دهقانی درگفت وگو با ایرنا افزود: کاربرداشت گوجه فرنگی تا اواخر فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت وپیش بینی می شود بیش از 200 هزارتن گوجه فرنگی از مزارع این منطقه برداشت و روانه بازار مصرف شود.وی اضافه کرد: محصول برداشت شده علاوه بر انتقال به مناطق مختلف کشور به کشورهای آسیای میانه و عراق نیز صادر می گردد.

دهقانی تصریح کرد: بیش از دو هزار نفر به صورت ثابت و چهار هزار نفر به صورت کارگر فصلی در مزارع گوجه فرنگی این منطقه مشغول به کار هستند و کشاورزی این بخش نقش بسیارمهمی دراشتغال ودرآمدزایی مردم بخش کاکی دارد.

مدیر مرکز تروج وخدمات جهاد کشاورزی بخش کاکی اضافه کرد: وجود اراضی زراعی بسیار مستعد و حاصلخیز شرایط بسیار مناسب و مطلوبی را برای توسعه و گسترش روز افزون فعالیت های کشاورزی در این منطقه ایجاد و بخش کاکی را به عنوان مهمترین قطب کشاورزی شهرستان دشتی واستان بوشهر تبدیل کرده است.

شهر کاکی از توابع شهرستان دشتی با جمعیتی حدود 12هزار نفر در 120 کیلومتری مرکز استان بوشهر واقع است و جایگاه ممتازی از نظر تولید محصولات خارج از فصل در استان بوشهر و کشور دارد.


 افزایش تعداد «کل و بز» در منطقه شکار ممنوع کوه‌مند

رئیس اداره محیط زیست دشتی از افزایش کل و بز در منطقه شکار ممنوع کوه‌مند دشتی خبر داد.

ب نقل از فارس؛ مصطفی رشیدی اظهار داشت: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی استان بوشهر بر اساس اهداف سازمانی و به منظور بررسی و برآورد جمعیت وحوش منطقه با همکاری سایر ادارات حفاظت محیط زیست استان بوشهر اقدام به سرشماری وحوش منطقه شکار ممنوع کوه مند کرد.

وی ادامه داد: نتیجه این سرشماری نشان دهنده رشد قابل ملاحظه‌ای از تعداد پستانداران وحشی در منطقه است.به گزارش فارس، رشیدی خاطرنشان کرد: مامورین یگان حفاظت شهرستان دشتی نیز طی ماموریت انجام گرفته در منطقه کشت و از توابع روستای سنا اقدام به دستگیری یک نفر متخلف شکار پرندگان وحشی و کشف و ضبط تعداد 9 قطعه پرنده کبک و تیهو شد.وی افزود: پرونده تکمیل و جهت مسیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع و پرندگان نیز در طبیعت رها سازی شدند.


 

/ 1 نظر / 5 بازدید
زیارتی

با سلام اقای مدیر وبلاگ لطفا توجه شود نزدیک به بیست و اندی سال است جاده زیارت به خورموج وضع مناسبی ندارد.بخش ساحلی مورد بی توجهی قرار گرفته است.بخش ساحلی منطقه مهمی برای مسولان و مردم در " گفتار "است.چرا موقع بحث بین مسولان دو شهر زیارت و بخش ساحلی مهم می شود.آهای مردم جاده درست حسابی نداریم.آب آنچنتنی داریم.برید نگاه جاده کنید.از جاده یه کور دهات بدتره.متاسفانه شورا که نداریم.زبان که ندارن.مشتی آدم بی زبو ن تو این ماطق هستن.مسولین هم که الحمدولله توجه ندارن.بعد همه میگن...پارس شمال ما .شما که یه جاده ندارین...وای بر ما