عدم حمایت نمایندگان مجلس و استاندار از دلیران دشتی

سرپرست تیم والیبال دلیران دشتی گفت: اگر به این تیم کمک می‎شد تیم دیگری به راحتی جایگزین تیم ما نمی‎شد، هیچ حمایت جدی از طرف نمایندگان مردم در مجلس و استاندار بوشهر به تیم والیبال دلیران دشتی صورت نگرفت.

اکبر غلامی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی، اظهار داشت: امتیاز تیم والیبال دلیران دشتی جایگزین شده و واگذار نشده است، چون ما نتوانستیم در موعد مقرر ورودی را پرداخت کنیم و فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی تیم والیبال تعاونی گنبد را جایگزین تیم دلیران دشتی کرده است.

غلامی‌نژاد افزود: از مدت‌ها پیش گفته بودم که کشش مالی ندارم و خدا کند که شرمنده مردم نشوم، ولی هر چه تلاش کردم به دلیل عدم تامین مالی و حمایت مجبور به انصراف شدم.

وی در پاسخ به اینکه آیا از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و استاندار بوشهر درخواست مالی داشتید که با شما همکاری نکردند، گفت: تمام کسانی که باید در جریان قرار گیرند مطلع بودند و اگربه این تیم کمک می‎شد، تیم دیگری به راحتی جایگزین تیم ما نمی‎شد و هیچ حمایت جدی از تیم والیبال دلیران دشتی صورت نگرفت.

غلامی‌نژاد خاطرنشان کرد: من به تنهایی قادر نبودم که تیم را در لیگ برتر شرکت دهم و در توان غلامی به تنهایی نبود و در نهایت ناچار به کنار کشیدن از بازی‎ها شدم.

وی در پاسخ به اینکه بعضی از افراد که دیگر جایگاهی در ورزش ندارند با همکاری یکی دو سایت اقدام به شایعه‌سازی نسبت به عدم وجود بازیکن بومی در تیم کرده‎اند، شما در این زمینه چه پاسخی دارید؟ بیان داشت: این مسئله منسوخ شده و برای افکار عمومی می‎گویم که قبل از هر فصل، نامه‎ای تسلیم هیئت والیبال استان بوشهر می‌کردیم که هر بازیکنانی از استان بوشهر که با توانایی‎های فنی لازم وجود دارد را به ما معرفی کنید و برای اثبات این ادعا تمام نامه‎ها مکتوب است.

غلامی‌نژاد اضافه کرد: از بازیکنانی که به ما معرفی شده، استفاده کردیم و خودم از چند بازیکن نیز دعوت کردم، بودند بازیکنانی که در حد لیگ استان بیشتر نبودند، اما آنها را کنار این تیم نگه داشتیم.

وی افزود: متاسفانه ما هیچ مربی بین‌المللی در سطح استان بوشهر نداریم و در لیگ دسته اول سرمربی حتما باید بین‌المللی باشد که ما مجبور به تامین مربی از بیرون استان بودیم و از داخل استان هم کمک سرمربی لیگ دسته اول جمشید واحدی بوده که از بازیکنان سابق شهرداری و بومی استان بود و ما از آن استفاده کردیم.

سرپرست تیم والیبال دلیران دشتی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی براینکه اخیرا در بعضی از سایت‌های محلی آمار و ارقامی نوشته شده است که با آمار بازیکنان تیم هم‎خوانی ندارد، چه پاسخی به منتقدان دارید، خاطرنشان کرد: تا چند روز آینده مستنداتی ارائه خواهیم داد هر چند از خبرنگاران انتظاردارم رسالت خود را حفظ کنند و تحت فشار رایزنی بعضی افراد قرار نگیرند و بخواهند مطالبی بیان کنند که فاقد مستند است، ولی به زودی پاسخ به آنها را به طور مستند خواهم داد و این حق را برای خود و مجموعه اجرایی قائل می‌شوم که پیگیری حقوقی انجام دهم.

وی افزود: ما هر چه در توان داشته‌ایم خالصانه انجام دادیم و حتی برای موفقیت تیم والیبال دلیران دشتی وام نیز گرفتیم، اما یک دست صدا ندارد، همه باید پای کار می‌آمدند و از این تیم که امروز زبانزد خاص و عام است، حمایت می‎کردند.

غلامی‎نژاد بیان داشت: امروز در اکثر شهرستان‌های استان بوشهر و حتی کشور به رشته والیبال علاقه پیدا کرده‌اند و در کمتر روستایی از دشتی است که بازی والیبال حتی به صورت چند نفره انجام نگیرد.

غلامی‎نژاد بیان داشت: طی دو سالی که در دسته یک کشور حضور داشتیم، تیم‎های نوجوانان و جوانان را به بازی‌های کشور اعزام کردیم که نتیجه حاصل آن حضور سه نفر از بازیکنان نوجوانان به اردوی تیم ملی بود و یک نفر هم از جوانان در تیم ملی جوانان حضور یافت و دو نفر از بازیکنان بزرگسال استان بوشهر به تیم ملی ساحلی راه یافتند.

وی افزود: از دو نفر بازیکنان بزرگ سال یک نفر در بازی‌های قطر و تایلند بازی خواهند کرد که سعی می‎کنند وی را برای بازی‌های المپیک آماده کنند.

سرپرست تیم والیبال دلیران دشتی افزود: بنا داشتیم تبادل اطلاعاتی بین مربیان بیرون از استان و داخل استان برای بحث آموزش پایه و استعدادیابی صورت گیرد و این بحث را نمی‌توان فقط روی کاغذ آورد، زیرا نیازمند کمک مالی بود.

غلامی‌نژاد گفت: از دو درصد قراردادهای بازیکنان بزرگ سال درآمد خوبی برای استان بود که می‌توانست مشکلات مالی تیم‌های پایه، نوجوانان و جوانان را حل کند و طی چهال سال گذشته در رده‌های پایه حرفی برای گفتن داشتیم.

سرپرست تیم والیبال دلیران دشتی افزود: امید و نوجوانان در دسته یک حضور داشتند و جوانان نیز در دسته دوم کشور درحال صعود بود و تیم‌های مثل فارس و مازندران که همیشه سرآمد هستند در دسته دوم حضور داشتند.

غلامی‌نژاد یادآورشد: من شرمند مردم هستم، طلب حلالیت می‌کنم اما با توجه به اینکه در چند هفته اخیر بنا داشتیم که این تیم را زیرمجموعه‌ای قرار دهیم، اما دوستانی که خود دم از ورزش می‎زنند حاشیه‌هایی برای تیم دلیران دشتی بوجود آوردند و دیگر هیچ رغبتی برای ادامه ندارم.

سرپرست تیم والیبال دلیران دشتی افزود: در چهار سال گذشته کارهای عقب مانده زیادی دارم که باید انجام دهم و بنا دارم که به کارهای شخصی خود رسیدگی کنم.

غلامی‌نژاد در پاسخ به این سوال که شهردار بوشهر برای اسپانسری تیم والیبال دلیران دشتی اعلام آمادگی کردند، اما بعضی افراد شورای اسلامی با آن مخالفت کردند، علت آن چه بود، یادآور شد: از آزاد شهرکی شهردار بندر بوشهر تشکر می‌کنم، با توجه به اینکه شور و شوق خوبی در بین جوانان استان و کشور در زمینه والیبال بوجود آمده است، در کمترین وقت ممکن پا پیش گذاشتند و از شورای اسلامی بوشهر درخواست کردند که نشست اول شورا به حد نصاب نرسید و در جلسه دوم ظاهرا می‌گویند در بین اعضا رای‌گیری صورت گرفت که بعد از جلسه از ما مکاتباتی خواستند که انجام دادیم و به هر دلیلی در شورا مطرح نشده است و امروز مردم بهترین قاضی هستند.

غلامی‌نژاد ادامه داد: خدا کند افرادی که می‌توانستند که به این تیم مردمی کمک کنند، ولی کمک نکردند از لحاظ وجدانی پیش خدای خود شرمنده نباشند.

رئیس هیئت والیبال دلیران دشتی ضمن تقدیر از حمایت‌های معنوی آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح امام جمعه خورموج گفت: از روزی که استارت تیم والیبال دلیران دشتی زدم خدمت وی رسیدیم از حمایت‌های معنوی وی برخوردارشدیم.

غلامی‌نژاد با بین اینکه آیت‌الله صفایی‎بوشهری نعمت بزرگی در استان برای همه ماست که باید قدر این عالم بزرگوار را بدانیم، افزود: دیدگاه ورزشی ایشان فراتر از حد تصور بنده بود.

غلامی‌نژاد خاطرنشان کرد: آیت الله صفایی‎بوشهری اینقدر اشراف به ورزش داشتند که از یک کارشناس ورزشی اطلاعات و تحلیل‎های بیشتری در ورزش داشتند و از وی درس‎های خوبی گرفتم.

وی ادامه داد: آیت‌الله صفایی بوشهری نسبت به تیم والیبال دلیران دشتی دغدغه‌های فراوانی داشتند و ما شرمنده نماینده ولی فقیه در استان بوشهر شدیم که نتوانستیم کار را به نتیجه برسانیم و خدا را گواه می‌گیریم که هر چه در توان داشتم، انجام دادم و دیگر کشش مالی نداشتم که بخواهم ادامه دهم.

غلامی‌نژاد بیان داشت: امیدوارم تمام رشته‎های ورزشی استان بوشهر افتخارآفرین برای استان باشند و در پایان از همه مردم استان بویژه جوانان علاقمند به رشته والیبال رسانه‎ها، خبرنگاران پرتلاش صدا و سیما به خصوص مردم فهیم شهرستان دشتی و شهر خورموج حلالیت می‎طلبم.

/ 1 نظر / 23 بازدید
جواد از کاکی

مردم نماینده دادرند ما هم نماینده داریم