استاندار شفقت:عظمت خداوند در کوه نمک دشتی متبلور است
استاندار بوشهر گفت: کوه نمکی دشتی از زیباترین مناطق طبیعی استان بوشهر است و عظمت و قدرت خداوند در این کوه متبلور شده است.
ابوطالب شفقت ظهر امروز در حاشیه بازدید از کوه نمکی دشتی اظهار داشت: یکی از جلوه‌های زیبای الهی در منطقه دشتی و در ارتفاعات کوه دشتی به نام کوه نمک قرار دارد که امروز از آن بازدید کردم.
شفقت افزود: عظمت و قدرت خداوند در کوه نمک دشتی که مملو از زیبایی و جلوه‌هایی از آیات الهی است قابل مشاهده و لمس است.
وی ادامه داد: این کوه که در هفت کیلومتری اتوبان اصلی جاده خورموج به کنگان مکان بسیار مناسبی برای پژوهشگران، زمین شناسان، کوهنوردان و گردشگران است.
شفقت اضافه کرد: من همه ایرانیان را دعوت می‌کنم تا از نزدیک از این کوه بازدید کنند و قدرت خدا را از نزدیک ببینند.
استاندار بوشهر اضافه کرد: نیاز است تا متولیان امر فضا و امکانات مناسبی را مهیا کنند تا گردشگران ایرانی و خارجی بتوانند از کوه زیبای نمکی دشتی بازدید کنند.
شفقت خاطر نشان کرد: استانداری نیز آمادگی آن را دارد تا هر مساعدتی که نیاز است انجام دهد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره نوروزی در استان بوشهر گفت: ما در نوروز جشنوارهای متعددی داریم که جشنواره نوروزی با محوریت کوه نمک دشتی نیز می‌تواند به آن اضافه تا موجب جلب و جذب گردشگران مختلف شود.
استاندار بوشهر به بخشدار کاکی دستور داد تا امکانات لازم برای هیئت کوهنوردی دشتی مهیا کند. 

گنبد نمکی دشتی شاهکار طبیعت است

 شماری از کوهنوردان و فعالان زیست محیطی کشور معتقدند گنبد نمکی شهرستان دشتی در استان بوشهر بی‌نظیر و شاهکار طبیعت است.

به گزارش فارس ، تعدادی از کوهنوردان و فعالان محیط زیستی از استان‌های تهران و مازندران در بازدید از کوه نمک دشتی در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر این کوه را یک کوه بی‌نظیر نامیدند.
یکی از کوهنوردان زمین‌شناس در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر گفت: از سال 1345 تاکنون کوه‌های متعددی را به همراه کوهنوردان ایرانی وخارجی پیموده‌ام ولی کوه نمک دشتی را بسیار متفاوت دیدم و کوه نمک دشتی پدیده بی‌نظیر طبیعت است.
فرامرز ملاحسینی افزود: کوه نمک دشتی احساس عاشقانه کوهنوردان را به نرمی نوازش می‌دهد وقدم به قدم مسیرهای طی شده دارای جلوه‌های خاص دیدنی است که برای هرگردشگر طبیعت دوست تازگی دارد و چنین پدیده‌ای را در هیچ جای دنیا نمی‌بینید.
وی ادامه داد: بی نظیر بودن این کوه پرجاذبه ثروت نهفته‌ای است که اگر دوست داران کوه باخبر شوند حتما برای دیدار از آن اقدام می‌کنند.
مسئول سابق کمیته‌های استانی کوهنوردی نیز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: تا این لحظه که بیش از نیم قرن کوهنوردی می‌کنم و قله‌های زیادی را در ایران وخارج از کشور صعود کرده‌ام هنوز چنین شاهکاری را در طبیعت ندیده‌ام.
حسین نیا پور اضافه کرد: امروز یکی از بهترین روزهای کوه‌نوردی من بود که در 65 سالگی این شاهکار طبیعت را به همت مسئول هیئت کوهنوردی دشتی و اعضای آن توانستم ببینم.
عضو باشگاه کوهنوردی کاوه تنکابن نیز گفت: کوه نمکی دشتی و مجموعه غارها وسنگ‌های نمکی و قندیل‌های آن یکی از نوادر طبیعت ایران است که منحصر به فرد است.
اسفندریار ملاحسینی با قدردانی از هیئت کوهنوردی دشتی ادامه داد: باید برای حراست وحفاظت از کوه نمکی دشتی مسئولان استان بوشهر اقدام کنند.
وی افزود: مهم‌ترین و بهترین حافظان و راهنمایان کوه نمک هیئت کوهنوردی دشتی است و باید این هیئت متولی این کار شود.
رئیس هیئت کوهنوردی دشتی نیز گفت: جاذبه‌های کوه نمکی دشتی باعث اشتیاق کوهنوردان، گردشگران سراسر کشور به این کوه زیبا شده است.
حمید زارعی با اشاره به مشکلات موجود برای میزبانی گروه‌های کوهنوردان اظهارداشت: مهم‌ترین مشکل ما در شهر خورموج فقدان مهمانسراست و از آن جا که خوابگاه در این شهر وجود ندارد برای اسکان گروه‌های و کوهنورد با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستیم.
وی با قدردانی از شهرداری خورموج گفت: تاکنون با همکاری شهرداری وشورای شهر خورموج به صورت موقت مشکل اسکان گروه‌ها را حل کرده‌‌ایم اما برای آینده این مشکل باقی است.
زارعی با اشاره به بازدید استاندار از کوه نمک گفت: توجه واهتمام استاندار به کوه نمک جای سپاسگزاری دارد و از این که وقتی را به بازدید ازا ین کوه اختصاص دادند قدردانی می‌کنم.
وی ادامه داد: تعدادی از مشکلات حال حاضر برای اسکان مهمانان و مسائل دیگر را به استحضار استاندار رساندیم و امیدواریم زیر ساخت‌ها با همت ایشان ساخته و مشکلات موجود برطرف شود.

/ 1 نظر / 9 بازدید
بزرگترین وبلاگ فارسی

سلام دوست عزیز اومدم به وبلاگم دعوتت کنم[لبخند] وبلاگم قبلا مخصوص سریال گاو صندوق بود[بغل] ولی از این به بعد با مطالب متنوع دیگری اپ خواهد شد اگه مایل به تبادل لینک هستی منو با اسم (بزرگترین وبلاگ فارسی) لینک کن بعد خبرم کن تا لینکت کنم[گل][گل] اگه اومدی یه نظری واسم بزار