واکنش امامان جمعه شهرستان دشتی نسبت به وزارت نفت

امام جمعه خورموج:نیروهای بومی باید در مناطق‌‌ نفت‌خیز بوشهر مدیریت کنند
امام جمعه خورموج گفت: ‌در مناطقی که صنعت نفت برای رونق اقتصادی وجود دارد نیروهای بومی که شایستگی مدیریت دارند و نیز سابقه و تخصص را دارا هستند استفاده شود.
عبدالحسین مصلح امروز در گفتگو با فارس با بیان اینکه به نظر می‌رسد نویسندگان مقاله با ادبیات نظام و انقلاب آشنایی ندارند و هیچ اطلاعی از اختیارات و مسئولیت امام جمعه و به ویژه نماینده ولی‌فقیه ندارند، اظهار داشت: نظرات این اشخاص همان نظارات سکودارهایی است که معتقدند دین مسئله عبادی و شخصی است و این در حالی است که دین ابعاد اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دارد.
وی افزود: نماز جمعه، نمازی عبادی ـ سیاسی است و خطیب جمعه آخرین مسائل اجتماعی و منطقه‌ای را در خطبه دوم مطرح می‌کند و آنان با بیان این مطلب که امام جمعه باید به مسائل عبادی خویش بپردازد و کاری به مسائل اقتصادی نداشته باشد و این امر توهین به علمای دین و جامعه مسلمانان و نقض آشکار مبانی اسلامی است.
امام جمعه خورموج ادامه داد: آیت‌الله صفایی‌بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان و به عنوان امام جمعه بوشهر باید به درخواست‌های مردم توجه کند و اگر مسائلی در جلسه‌های خصوصی و عمومی مطرح شد و ترتیب اثر داده نشد باید از طریق تریبون نماز جمعه بیان شود و ما مسائل مطرح شده از سایت نفت نیوز علیه امام جمعه بوشهر و نماینده ولی‌فقیه را محکوم می‌کنیم.
مصلح با اشاره به عزل و نصب‌ها در پارس جنوبی گفت: از شعارهای زیربنایی انقلاب اسلامی و تأکید امام (ره) و رهبری، عدالت محوری است و اقتضا می‌کند در مناطقی که صنعت نفت برای رونق اقتصادی وجود دارد نیروهای بومی که شایستگی مدیریت دارند و نیز سابقه و تخصص را دارا هستند استفاده شود.
وی یادآور شد: از دولت نهم و اینک دهم نیز انتظار داریم در راستای عدالت محوری از به کارگیری مدیران بومی با توجه به تعامل آنها با مسئولان و مردم استان و شناخت بیشترشان از شرایط اجتماعی استان بهره‌گیری بیشتری شود.

انتقاد شدید امام جمعه کاکی از مسئولان وزارت نفت
امام جمعه  کاکی گفت: در به کارگیری نیروهای بومی در پارس جنوبی از مسئولان وزارت نفت به شدت انتقاد دارم.
حجت‌الاسلام عبدالحسن هاشمی‌نژاد امروز در گفتگو با  فارس اظهار داشت: به مسئولان وزارت نفت تذکر می‌دهم که باید در تمام سطوح شرکت‌های نفتی در استان بوشهر به ویژه در بخش مدیران از نیروهای متعهد، متخصص و ولایتمدار استان استفاده کنند.
وی افزود: دولت خدمتگزار و شخص رئیس‌جمهور و تلاشگران دولت در دومین سفر استانی به بوشهر مصوب کردند که باید 50 درصد از نیروهای شرکت‌های تابع وزارت نفت از نیروهای بومی بکار گرفته شوند که این امر تاکنون محقق نشده است.
امام جمعه شهرستان کاکی ادامه داد: ما از شخص ریاست جمهور انتظار داریم که دستور دهند که این امر محقق شود.
وی به سخنان مسئولان وزارت نفت در زمینه اینکه این تأسیسات ملی و فرامنطقه‌ای است، اشاره کرد و گفت: اگر این تأسیسات فرامنطقه‌ای است، چرا باید خسارت‌ها و زیان‌های آن متوجه مردم استان بوشهر و مردم مجاور این تأسیسات شود.
امام جمعه شهرستان کاکی خاطرنشان کرد: از مسئولان وزارت نفت خواستار رفع سریع‌تر مشکلات استان بوشهر هستیم و به مسئولان جدید عسلویه اعلام می‌کنیم در صورت برخورد با نیروهای بومی استان بی‌تفاوت نمی‌مانیم و و در صورت لزوم با آنها برخود قانونی می‌کنیم.
/ 0 نظر / 4 بازدید