ماه خرداد ،ماهی دیگر برای استان بوشهر

خرداد را ماهی دیگر است در میان 12 فرزند سال شمسی آنهم با کوله باری از حوادثی که هیچکدام را نمی توان به راحتی از کنار آن گذر کرد/وصفش را خود به زه نگارنده می دانید/

دوماه از سال 1387 گذشت تا ماه سوم ،ماهی دیگر باشد برای استان بوشهر و بالطبع دشتی ،از مسائل پیرامونی دانشگاه بین المللی پارس که بگذریم(همچنان ادامه دارد) تغییرات استانی یکی پس از دیگری خود را نمایان می کند تا سرنوشت استان بوشهر در این ماه رقم زده شود. ابتدا انتصاب در مدیریت سازمان اموزش و پرورش استان را شاهد بودیم و به پیوست آن تغییرات در برخی مدیران آموزش و پرورش مناطق استان که همراه با واکنشهای نیز بود و در ادامه:

انتصاب مدیریت بهزیسی استان

در حالی که نگاه فعالان اجتماعی سیاسی استان به سمت ساختمان زیبای خیابان امام بوشهر بود و تغییرمدیریت ارشد آن بود و در زمانی که استاندار در پایتخت بود جلسه تودیع و معارفه مدیریت بهزیستی استان بوشهر برگزار شد. تا دکتر غلامرضا صدیق راد جای خود را به اکبر گرگوری مطلق به عنوان سرپرست دهد.

انتصاب ریاست دانشگاه پیام نور

اما انتصابی دیگر که بسیار تعجب برانگیخت تغییر مدیریت دانشگاه پیام نور بوشهر بود که هنوز واکنشهای تعجب برانگیز آن ادامه دارد جایی که دکتر پولادی ریشهری جای خود را به محمدی (دانشجوی دکترای روانشناسی )استاد دانشگاه پیام نور داد که به نظر می رسد اساتید هم با این انتصاب زیاد موافق نیستند.

احتمال زیاد، تغییر در مدیریت منطقه ویزه اقتصادی انرزی پارس

مدتی است که حرف و حدیث ها در مورد رفتن دکتر رضوی به گوش می رسد. اما این روزها که می گذرد دکتر رضوی بیشتر بوی رفتن می دهد. چرا که صحبت در مورد جانشین او موازی با رفتن او جدی می شود. بطوریکه حرف از کسانی چون دکتر شجاع می شد که منبعی موثق انرا رد کرد.الایحال بی تردید رفتن یا ماندن دکتر رضوی ریاست فدراسیون جودو ،مدیر محبوب و بومی منطقه ویژه داری اهمیت ویزه ای برای استان بوشهر است.

افراشته;خداحافظ همین حالا

بعد عبور از شنیده ها حول و هوش رفتن استاندار افراشته و به پیوست تغییر در راس وزارت کشور ،سرانجام به نظر می رسد افراشته ساختمان استانداری بوشهر را ترک  خواهد کرد تا شنیده ها رنگ واقعیت به خود گیرد و ایشان روزهای آتی زندگی را در پست و مکانی دیگر سپری کند،/ همراه با خاطرات استانداری خود/

حواشی آنچه مرور شد...

- فردای روز تودیع و معارفه دکتر صدیق راد مدیر کل سابق بهزیستی استان بوشهر ،وی به عنوان مدیر کل بهزیستی استان فارس منصوب شدند.

- شنیده ها حاکی از آن است که دکتر رضوی مدیر منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس قصد دارد در یکشنبه آتی از نمایندگان استان در دوره هفتم و هشتم مجلس تقدیر نماید.

- شنیده ها حاکی از آن است که احتمال می رود افراشته رئیس دفتر لاریجانی منصوب  شود و برخی از مدیر اداره امور مالی مجلس به عنوان پست آتی افراشته نام می برند.

- پورفاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان نامه را خطاب به ریاست جمهوری نگاشته اند پیرامون انتصاب استاندار آینده استان بوشهر و اهمیت و جایگاه فراوان استان در اقتصاد کلان کشور

- طی سه شنبه گذشته با حضور آیت الله حسینی بوشهر نماینده مردم استان در مجلس خبرگان میگلی نژاد نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم ،جلالیان نماینده مردم کنگان دیر و جم ،پورفاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان و....در بوشهر پیرامون استاندار آینده برگزار شد. در مورد جزئیات جلسه فوق اطلاعاتی در دست نیست.

- رایزنی ها و گمانه زنی ها در مورد استاندار بوشهر شروع شده است که احتمال حضور یک نفر غیر بومی بسیار زیاد است. هرچند از پورکبگانی و میگلی نژاد بیشتر صحبت می شود.

- همراه با رفتن استاندار صحبتهایی در مورد جابجایی در فرمانداری های استان به گوش می رسد که برخی به علت بازنشستگی است.فرمانداران: دشتستان ،گناوه ،تنگستان ،دیلم(بازنشستگی) و کنگان(بازنشستگی)

 

 

تولید ۸۵تن دانه روغنی کلزا دردشتی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی‌استان بوشهر گفت:امسال ‪ ۸۵‬تن دانه روغنی کلزا از سطح ‪ ۶۵‬هکتار مزارع زیر کشت این محصول برداشت شد. امرالله‌فاریابی دوشنبه درگفت وگو باخبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: میزان تولید امسال کلزا در مقایسه با برداشت سال گذشته‌دراین شهرستان چهار برابر شده است.

وی گفت:پارسال ‪ ۲۰‬تن کلزا درشهرستان دشتی تولید شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی اظهارداشت: خشکسالی و کاهش بارندگی در سال زراعی جاری باعث شد تا از ‪ ۱۲۰‬هکتار مزارع کلزا شهرستان دشتی فقط ‪۶۵‬ هکتار قابل برداشت باشد و از ‪ ۵۵‬هکتار دیگر هیچ برداشتی صورت نگرفته است. فاریابی گفت:بیشترین سطح زیرکشت کلزا در این شهرستان مربوط به دشت پلنگ و لاور شرقی است.

 

 

کوتاه خبر

طی جلسه ی که هفته گذشته با حضور نمایندگان استان برگزار شد.پورفاطمی به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر انتخاب شد.

 

بیست و یکمین دوره مسابقات علمی و تخصصی دبیران ورزش استان بوشهر روز دوشنبه  در سه مقطع تحصیلی برگزار مهرداد امیری دبیر کوشا و ورزشکار خورموجی موفق شد در مقطع تحصیلی ابتدایی مقم اول را کسب نماید و به مسابقات کشوری راه یاید.

/ 7 نظر / 6 بازدید
علی نقی

با عرض سلام و خسته نباشید واقعا عالی بود دستت درد نکنه در پناه حق .

mmf

سلام.ممنونم که به من لطف فرمودید و به وبلاگ من سر زدین و راهنمایی نمودین طریقه تنظیم وبلاگ و معرفی سایت مربوطه. منم هر روز از مطالب مهم و به روز وبلاگ شما بهرمند میشوم.سربلند باشید.[خداحافظ]

mmf

سلام.ممنونم که به من لطف فرمودید و به وبلاگ من سر زدین و راهنمایی نمودین طریقه تنظیم وبلاگ و معرفی سایت مربوطه. منم هر روز از مطالب مهم و به روز وبلاگ شما بهرمند میشوم.سربلند باشید.[خداحافظ]

mmf

سلام.ممنونم که به من لطف فرمودید و به وبلاگ من سر زدین و راهنمایی نمودین طریقه تنظیم وبلاگ و معرفی سایت مربوطه. منم هر روز از مطالب مهم و به روز وبلاگ شما بهرمند میشوم.سربلند باشید.[خداحافظ]

فرهنگی ستاد

سلام وبلاگ خوبی داری به وبلاگ ما هم سری بزن. باتشکر

پادشاه عالم

سلام شهادت بانوی دو عالم را تسلیت عرض می کنم . من آپ هستم خوشحال می شم سر بزنید . در پناه حق

نجفی

با آرزوی موفقیت برای دکتر رضوی در هر پست و مقامی.بنظر بنده یکی از خصوصیات بارز و خوب دکتر رضوی کار کردن بدور از هیا هوی سیاسی و جناحی بود.ای کاش دکتر رضوی قبل از رفتن از منطقه ویژه موافقت خود را نسبت به احداث دانشگاه بین المللی در خورموج اعلام می داشت کما اینکه با توجه به جلسه اخیر مسئولان دشتی (جمشیدی فرماندار فقیه رئیس بیمارستان امام جمعه و...)با آقای افراشته استاندار؛ایشان توپ را در زمین رضوی انداخته و یاداور میشود که چون قرار است بوجه دانشگاه از طرف وزارت نفت و منطقه ویژه باشد موافقت ایشان می خواهد و بس.و قرار شده همین افراد با دکتر رضوی در آیندهای نزدیک یک جلسه داشته باشند شاید ایشان به این امر در دشتی رضایت دهد.