بزودی با سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی کشور مجتمع پتروشیمی دشتی کلنگ زنی می شود
نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات تامین اجتماعی در نظام مقدس جمهوری اسلامی مایه افتخار و سربلندی نظام اسلامی است.
حجت الاسلام محمد مهدی پورفاطمی سه شنبه در آیین افتتاح مطب پزشک معین بیمه ای ویژه بیمه شدگان تامین اجتماعی شهرستان دشتی بوشهر افزود: علی رغم کمبودها و بدهی دولت به این سازمان در طول سالهای اخیر خدمات ارززشمندی به قشر محروم و آسیب پذیر جامعه صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: بزودی با سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی کشور مجتمع پتروشیمی دشتی کلنگ زنی می شود که درتوسعه و پیشرفت شهرستان دشتی و استان بوشهر موثر خواهد بود.
پورفاطمی با بیان اینکه برقراری عدالت اجتماعی و توسعه رفاه اجتماعی از اهداف بلند امام راحل است گفت: امروز نیز با رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری این خدمات روز به روز در حال توسعه است.
مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر نیز گفت: افتتاح مطب پزشک معین بیمه ای در شهرستان دشتی چهارمین مرکز درمانی است که در این استان راه اندازی می شود و در آن کلیه خدمات درمانی با نظارت مستمر سازمان به افراد ارایه می شود.
دکتر یدالله زارعی افزود: افتتاح این مراکز درمانی در راستای اجرای اصل 44قانون اساسی برای توسعه خدمات بخش خصوصی زیر نظر سازمان تامین اجتماعی انجام می گیرد.
وی اظهار داشت: در این مرکز ماهیانه به 20هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی خدمات رسانی می شود.
مشعل گاز شهر کاکی  روشن شد
 در ششمین روز از دهه مبارک فجر در آیینی با حضور مسوولان استانی و محلی مشعل گاز شهر کاکی روشن شد
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در این آیین گفت: تا پایان سال آینده همه 21شهر استان بوشهر گازدار می شوند.
اسماعیل مفرد بوشهری افزود: تاکنون 300کیلومتر شبکه گاز در شهرهای این استان اجرا شده است که تا پایان سال آینده طول شبکه گاز در استان بوشهر به دو هزار کیلومتر می رسد.
وی اظهار داشت: طول شبکه گازکشی شده شهر کاکی 33کیلومتر است که برای اجرای آن افزون بر 14میلیارد ریال هزینه شده است.
مفرد بوشهری اضافه کرد: 12هزار نفر از ساکنان شهر کاکی از نعمت گاز بهره مند شده اند.
وی گفت : هم اکنون رتبه ششم فروش گاز در کشور را دارا هستیم که با بهره برداری و استفاده گاز در صنایع و پتروشیمی، سیمان ، نیروگاهها و شهرکهای صنعتی در استان بوشهر به رتبه دوم صعود خواهیم کرد.
همچنین در آیینی جداگانه استاندار بوشهر در جمع مردم شهر کاکی گفت: دهه مبارک فجر از عزیزترین و شیرین ترین روزهای مردم ایران است که حاصل جانفشانی، ایثار، مقاومت، شجاعت و فداکاری آنان است.
ابوطالب شفقت افزود: این انقلاب با وحدت کم نظیر همه اقشار و رهبری خردمندانه امام خمینی (ره) بر طاغوت و استکبار پیروز شده است.
وی یادآور شد: در دهه فجر امسال 480پروژه عمرانی با 32هزار میلیارد و 600میلیون ریال اعتبار به بهره برداری می رسد و عملیات اجرایی 120 پروژه عمرانی نیز آغاز می شود.
شفقت اضافه کرد: در دهه فجر امسال شش شهر استان بوشهر گازدار می شوند و تا سه سال آینده همه شهرها و روستاهایی که گازکشی شوند، از گاز برخوردار خواهند شد.
استاندار بوشهر اضافه کرد: شهرداران در زمینه گازرسانی با شرکت گاز همکاری کنند و اگر اختلافی درخصوص قیمت حفاری و تخریب وجود دارد از طریق معاونت عمرانی استانداری برطرف کنند.

مرکز بهداشتی و 47 واحد مسکونی کمیته امداد کاکی افتتاح شد
 همزمان با گرامیداشت پنجمین روز از دهه فرخنده فجر روز چهارشنبه مرکز بهداشتی و درمانی و 47 واحد مسکونی کمیته امداد امام خمینی (ره ) در بخش کاکی به بهره برداری رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این آیین گفت: برای ساخت و تجهیز این مرکز بهداشتی درمانی با زیربنای 570مترمربع و سه میلیارد و 250یملیون ریال اعتبار شده است.
دکتر عبدالعلی ابراهیمی افزود: این مرکز بهداشتی درمانی کار خدمات رسانی به 20هزار نفر از مردم شهر کاکی و روستاهای تابعه را برعهده دارد.
وی اظهار داشت: این مرکز بهداشتی درمانی شامل بخش های پزشکی، دندانپزشکی، مامایی، اورژانس، بهداشت خانواده، بهداشت محیط، آزمایشگاه و داروخانه است که بصورت شبانه روزی فعالیت می کند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز گفت: قبل از انقلاب تنها سه پزشک عمومی خارجی در شهرستان دشتی مشغول به کار بودند در حالیکه هم اینک شش مرکزبهداشتی درمانی و یک بیمارستان با 60پزشک در این شهرستان فعال هستند.
دکتر باقر محمودی افزود: همچنین خانه بهداشت فعال از یک واحد به 32واحد رسیده است.
رییس کمیته امداد بخش کاکی نیز گفت: 47واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره ) بخش کاکی با زیربنای 53مترمربع در هر واحد و در مجموع پنج میلیارد و 332میلیون ریال هزینه احداث شده اند.
احمد پورسالم افزود: کمیته امداد هم اینک 74واحد مسکونی در روستاها و 21واحد نیز در شهر کاکی در دست اجرا دارد که تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.
وی اضافه کرد: هم اینک یکهزار و 787خانوار تحت پوشش کمیته امداد بخش کاکی قرار دارند.
حضور چشمگیر  تئاتر خورموج در دومین جشنواره تئاتر ایثار و شهادت استان بوشهر
 
در دومین جشنواره تئاتر ایثار و شهادت استان بوشهر که روز چهارشنبه گذشته با حضور برخی از مدیران کل استان و مدیران ارشد سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر در مجتمع فرهنگی هنری بوشهر گشایش یافت،دو نمایش از هفت نمایش راه یافته به مسابقه کار بچه های تئاتری خورموج است که روز گذشته و امروز به نمایش در آمد.جالب است بدانید هر دو این کارها مونولوگ(تک بازیگر) و کارگردانی آنها را زوج هنرمند خورموجی عهده دارند.
نمایش های "سوسوی پنهان ستاره کوچک " به نویسندگی استاد محمد رضا بی گناه ،کارگردانی ابراهیم شاکری مطلق و بازیگری سمیرا علی نژاد; "خدایا ایمان بده " به نویسندگی رسول بانگین ،کاگردانی خانم سیده ماندانا رضوانی و بازیگری مریم السادات رضوانی می باشد
انتظار می رود در اختتامیه که فردا برگزار خواهد شد صاحب مقام های ارزنده ی شوند. 
افتتاحیه های دیگر در دشتی
یک آموزشگاه 10کلاسه با زیربنای یکهزار و 750مترمربع و شش میلیارد و 800میلیون ریال هزینه و کانون فرهنگی تربیتی شهدای دانش آموز شهر خورموج  در روز دوشنبه به بهره برداری رسید.
خلیل رضایی مدیرآموزش وپرورش شهرستان دشتی در خصوص این کانون فرهنگی گفت: این کانون در زمینی به مساحت دو هزار و 500مترمربع و زیربنای هزار و شش مترمربع با دو میلیارد و 400میلیون ریال اعتبار احداث شده است.
طرح ساماندهی گلزار شهدای روستای درازی  نیز افتتاح شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر در این آیین گفت: امسال در دهه فجر هفت پروژه ساماندهی گلزار شهدا با 15میلیارد ریال اعتبار در شهرستانهای استان بوشهر افتتاح و کلنگ زنی شده است.
سید مصطفی مهدی با بیان اینکه امسال 20میلیارد ریال به سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر تخصیص یافته است افزود: پروژه ساماندهی گلزار شهدای درازی 85مترمربع زیربنا دارد که با 550میلیون ریال اعتبار احداث شده است.
طرح هادی روستای چاوشی نیز به بهره برداری رسید.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دشتی در این آیین گفت: این پروژه به طول هزار و 120متر خیابان کشی، سنگ جدول، آسفالت و به عرض 12متر می باشد.
حسن فقیه با بیان اینکه برای بهره برداری از این پروژه یک میلیارد و 400میلیون ریال اعتبار هزینه شده است افزود: 150خانوار ساکن این روستا از این طرح هادی روستایی بهره مند می شوند.
وی یادآور شد: برای ادامه کار طرح هادی و احداث دیوار حفاظتی این روستا دو میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
/ 4 نظر / 5 بازدید
حسینی

سلام- دوست داشتم و انتظار که وبلاگ شما از وبلاگ های برگزیده باشه ولی نبود چرا؟؟؟ از نظر ما که وبلاگ شما بی نظیره و برگزیده موفق و موید باشید همیشه

احمدی

سلام مثل همیشه آخرین خبرها را در وب شما می خوانم دستتان درد نکند وبلاگ شما بی شک پربارترین وبلاگ دشتی است

حسن

البته من با همون دوستتون آشنا شدم و فکر میکردم که خود شما باشید یعنی ایشون اینجور ادعا میکردن ولی بهر حال من به ضمیمه آشنایی تازه با ایشون و قدیمی با وبلاگ شما اون مطلب رو درج کردم پایدار بمونید

فرزان اسدی(ابوحنانه)

سلام از اطلاع رسانی شما که ما را در جریان اخبار آن منطقه قرار می دهد ممنون . خوشحال می شوم که اخبار منطقه دشتی را همواره در وب شما پیگیری می نمایم. بدرود.