رتبه اول چاوشی خوانی رضوی از دشتی

باخبر شدیم روح الله زارع از کاکی رتبه نخست بخش چاوشی خوانی جشنواره رضوی را در جیرفت کسب کرده است.

جشنواره مدیحه‌سرایی و چاووشی‌خوانی رضوی از سری برنامه‌های سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) با معرفی برترینها در شهرستان جیرفت پایان یافت. 
بگزارش خبرگزاری صدا و سیما بیش از100 اثر از سراسر کشور به این جشنواره 2 روزه ارسال شده بود که هیئت داوران طی2 مرحله گزینش و ارزیابی آثار ، در پایان در بخش مدیحه‌سرایی، علی داداش‌زاده از استان اردبیل را به عنوان رتبه نخست، سعید دوستان از اردبیل را نفر دوم و محمدحسین باغبانی از شهرستان جویبار استان مازندران را به عنوان نفر سوم معرفی کرد و با اهدای تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی از آنان تجلیل کرد.
همچنین در این آیین، روح‌الله زارع از استان بوشهر رتبه نخست بخش چاووشی‌خوانی را به خود اختصاص داد و عیسی عتاب‌دار از شهرستان میناب و غلام گلپران از شهرستان میناب استان هرمزگان رتبه های دوم و سوم را از آن خود کردند. 
هیئت داوران همچنین امیررضا رحیمی را به دلیل اجرای مطلوب چاووشی‌خوانی با توجه به شرایط سنی وی شایسته تقدیر دانست.

آقای حسینی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در آیین اختتامیه جشنواره مدیحه‌سرایی و چاووشی‌خوانی رضوی در جیرفت گفت : چاووشی خوانی یکی از سنت های دیرین مردم ایران زمین است که بنا داریم این سنت را که در مناطق جنوبی استان هم از جایگاهی خاص برخوردار بوده است پر رنگ تر احیا کنیم.

/ 0 نظر / 292 بازدید