توسعه میادین گازی فرزاد «الف» و «ب» در دشتی عملیاتی شود

فرماندار دشتی گفت: پس از توافق اخیر، وزیر نفت دستور انجام مطالعه جامعه پارس شمالی و تهیه مقدمات توسعه میادین فرزاد الف و ب را صادر کردند که درخواست داریم شرکت ملی نفت این دستور را اجرایی کند.


به گزارش مهر، غلامرضا مهرجو در نشست شورای اداری شهرستان دشتی اظهار داشت: با تعامل و همدلی خوبی که بین مدیران، نیروهای نظامی و انتظامی، امام جمعه، شهرداران، شوراها و دهیاران شهرستان وجود دارد آرامش خوبی در شهرستان حکم فرما است که خروجی آن خدمت بی منت به مردم است.

وی با بیان اینکه مسئولین با هر سیلقه و گرایش سیاسی هدفشان خدمت به مردم است، افزود: قطعا همه مسئولان در راستای خدمت به مردم از هیچ تلاشی دریغ نخواهند ورزید.

مهرجو با تسلیت فرا رسیدن شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) تصریح کرد: امیدواریم خداوند متعال توفیق دهد رهروان پاکی برای ائمه معصومین باشیم و مشمول شفاعت آنها در آخرت شویم.

وی همچنین به روز خبرنگار نیز اشاره کرد و گفت: هفدهم مرداد ماه سالروز شهادت محمد صارمی در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی به نام روز خبرنگار نامگذاری شده که از تلاش‌گران و فعالین عرصه خبر در سطح شهرستان تقدیر و تشکر می‌شود.

وی بیان کرد: ما نیز در سطح شهرستان دشتی به نمایندگی از دولت از نقد و تضارب آرا استقبال می کنیم البته این نقدها باید منصفانه بوده و در راستای تخریب نباشد.


ضرورت فعال‌تر شدن روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی

مهرجو اضافه کرد: ما بر این موضوع واقف هستیم که جامعه‌ای به رشد و تکامل می رسد که نقد و تضارب آرا در آن وجود داشته باشد و این نقدهای منصافه می‌تواند در خیلی از موارد کمک کار باشد.

وی بر ضرورت فعال‌تر شدن روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی در سطح شهرستان تاکید کرد و گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی ضمن همکاری با خبرنگاران نسبت به فعال‌تر کردن روابط عمومی‌های ادارات خود از هیچ تلاشی دریغ نورزند.

مهرجو از راه‌اندازی سایت خبری مند دشتی خبر داد و بیان کرد: این سایت در روز خبرنگار رونمایی شد که ضرورت دارد مسئولان به منظور شناساندن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان با این سایت همکاری مستمر داشته باشند.

فرماندار شهرستان دشتی یادآور شد: پس از توافق اخیر، وزیر نفت دستور انجام مطالعه جامعه پارس شمالی و تهیه مقدمات توسعه میادین فرزاد الف و ب را صادر کردند که درخواست داریم شرکت ملی نفت این دستور را اجرایی کند و قطعا با آغاز این میادین نشاط و شادابی مردم منطقه در پی دارد.

۱۷۵ پروژه نیمه تمام در دشتی وجود دارد

غلامرضا مهرجو به توزیع اعتبارات عمرانی سال جاری نیز اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر ۱۷۵ پروژه نیمه تمام در سطح شهرستان وجود دارد که برای تکمیل آنها ۱۹۹ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

وی ادامه داد: در سال جاری نیز ۳۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات تملک دارایی‌ها به پروژه‌های عمرانی شهرستان اختصاص داده شده که این اعتبارات با توجه به وضعیت پیش رو و الزامات قانونی در فصول مختلف بین دستگاههای اجرایی توزیع شد.

مهرجو خاطر نشان کرد: از این مقدار اعتبار بالغ بر ۷ میلیارد تومان به پروژه های امید شهرستان اختصاص یافته که شامل طرح های بهداشت دهان، دندان و دیابت قلب، احداث زمین های چمن مصنوعی در شهرها و روستاها و احداث بوستان روستایی و شهری است.

وی با بیان اینکه تا پایان سال تعداد ۱۷ چمن مصنوعی در شهرها و روستاهای این شهرستان احداث می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان از نظرسرانه  فضای سبز از رقم پایینی برخوردار است در سال جاری با عنایت استاندار بوشهر بوستان های شهری و روستایی  در سطح شهرستان احداث خواهد شد.

مهرجو گفت: پروژه ‌های امید با ایده استاندار بوشهر در سراسر استان اجرا شده و قطعا بازتاب بسیار خوبی در بین افکار عمومی دارد. 

خدمات دولت و نظام به نحو مطلوب انعکاس داده شود

مهرجو افزود: با توجه به نزدیک شدن هفته دولت ضرورت دارد مسئولین خدمات و دستاوردهای دولت و نظام را  به نحو مطلوب به مردم انعکاس بدهند.

وی همچنین خواستار همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان در برگزاری هر چه باشکوه تر مراسمات هفته دولت، هفته دفاع مقدس و دهه کرامت شد.

مهرجو اضافه کرد: به حمد الله دولت تدبیر و امید طی این مدت موفقیت های خوبی در عرصه های مختلف به‌ویژه حوزه اقتصادی و سیاست خارجی حاصل کرده است. البته همه ما بر این موضوع واقف هستیم که در شرایط کنونی نظام و دولت با مشکلات عدیده ای روبرو هستند و نتایج رفع تحریم ها را بعد از گذشت زمان شاهد خواهیم بود و در این مدت بر همه ما فرض است که با درایت و هوشیاری از این آزمون سخت بیرون بیایم و امید را  در بین مردم را همچنان حفظ کنیم و توقعات و مطالبات مردم در حد وسع برآورده کنیم.

انتخابات رقابتی و قانون مند مورد نظر و تاکید کرد

وی بیان کرد: هدف دشمن از برقراری تحریم‌های ظالمانه فاصله انداختن بین مردم و نظام بود که با رهنمودهای مقام معظم رهبری، استقامت مردم و هدایت های ریاست جمهوری و درایت تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در راس آنها دکتر ظریف و انجام توافق این قصد شوم ناکام ماند.

فرماندار شهرستان دشتی با اشاره به برگزاری همزمان انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در اسفند ما سال جاری گفت: ما به عنوان مجموعه نظام و دولت در سطح شهرستان بر برگزاری یک انتخابات رقابتی و قانونمند تاکید داریم.

وی ادامه داد: همه افرادی که صلاحت آنها تائید می‌شود برای ما برابر هستند و اصل رعایت قانون، برگزاری انتخابات سالم و ایجاد زمینه بستر برای مشارکت مردم مورد تاکید برگزار کنندگان انتخابات در سطح شهرستان است.

افتتاح کارخانه سیمان مند دشتی تا پایان امسال

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی از افتتاح کارخانه سیمان مند دشتی تا پایان سال خبر داد.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام سید محمد مهدی پورفاطمی  در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دشتی اظهار داشت: بودجه امسال کشور با توجه به شرایط کشور بسته شده و نیاز است همه دست به دست همدیگر دهیم تا مسیری که مقام معظم رهبری و دولت ترسیم کرده اند هدایت کنیم.

وی افزود: سال گذشته سال خوبی برای دشتی بوده و نسبت به دیگر شهرستان‌های استان از اعتبارات بهتری برخوردار بوده است که از استاندار بوشهر و فرماندار شهرستان تقدیر و تشکر می‌شود.

پورفاطمی اضافه کرد: در سال گذشته شاهد حضور رئیس جمهور و هیات دولت به استان بوشهر بوده‌ایم که در سال جاری اعتبارات مصوب اختصاص داده می شود.

وی در خصوص بندر لاور ساحلی نیز گفت: به زودی پیمانکار اسکله لاور نیز مشخص و شروع به کار خواهد کرد و شهرستان نیز از مزایای گمرک و بندر برخوردار خواهد شد.

پورفاطمی بیان کرد: علی‌رغم کاهش اعتبارات در سال جاری ولی با رایزنی و پیگیرهای گسترده می توان اعتبارات خوبی به استان وشهرستان سرازیر کرد.

وی تعریض محورها و رفع نقاط حادثه خیز، تجهیز بیمارستان زینبیه، توجه به عمران شهری و روستایی و فضاهای ورزشی را از مهمترین اقدامات صورت گرفته در سال گذشته عنوان کرد.

پورفاطمی در خصوص بیمارستان زینبیه نیز گفت: این بیمارستان نسبت به گذشته از وضعیت بهتری برخورداربوده  است و در سال جاری نیز بیش از ۲۰ میلیارد ریال اعتبار گذاشته شده است.

وی هچنین از افتتاح آزمایشی کارخانه سیمان مند دشتی خبر داد و گفت: کارخانه سیمان مند دشتی نیز به روال طبیعی خود برگشته و تلاش می‌شود تا پایان سال شاهد افتتاح آزمایشی این پروژه مهم در سطح شهرستان باشیم.

برگزاری همایش بررسی سیر تاریخ نگاری دردشتی

سرپرست فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان دشتی در این همایش گفت: این شهرستان درطول تاریخ همواره انسان های بزرگ وجریان سازی تاریخی داشته است که نقش بسیاربزرگی درتاریخ ایران داشته اند.


حمید زارعی افزود: محمد جعفرخان حقایق نگارخورموجی درجریان حقیقت نگاری تاریخ وعلی دشتی درعرصه روزنامه نگاری ونقد ادبی درتاریخ ادبیات ایران تاثیر گذار بوده اند.
وی اضافه کرد: مهمترین هدف برگزاری این همایش معرفی تاریخ نگاران ومفاخرادبی و تاریخی بنام شهرستان دشتی واستان بوشهر ونقش وتاثیر گذاری مورخین ونویسنده گان این مرز وبوم به جوانان و نسل های آینده است .


زارعی اضافه کرد: انجمن نویسندگان دشتی یکی از انجمن های فعال و برتراستان بوشهراست که با برگزاری دوره های آموزشی برای جوانان آنان را با هنر ودانش نویسندگی آشنا می کند وباعث تشویق وترویج نوشتن ونویسندگی درجوانان می شوند.
در این مراسم ازکتاب های عالی نامه اثر عباس پور محمدی و کتاب نگاهی به خورموج اثر حمید زارعی رونمایی شد.

/ 0 نظر / 42 بازدید