مخترع جوان خورموجی نیازمند حمایت مسئولان است

 علیرضا توپال مخترع 19 ساله خورموجی تا کنون اختراعات گوناگونی را انجام داده که نه تنها هیچ‌کدام از آن‌ها به ثبت نرسیده بلکه حمایتی نیز از این مخترع نشده است.

 به گزارش خبرگزاری فارس ،ساخت جرثقیلی که می‌تواند 200 درجه بچرخد و در حالت‌های مختلف با سرعت‌های متفاوت اجسام سبک و سنگین را حمل کند از اختراعات جدید وی است. از دیگر ویژگی این جرثقیل جایگزین سیستم اتوماتیک الکترونیکی به جای سیستم اتوماتیک مکانیکی است. یکی دیگر اختراعات علیرضا توپال، ساخت دریل کودک سیار است که با برق موتور سیکلت، خودروهای سبک و برق آداپتور کار می‌کند که این دریل هیچ‌ گونه خطری برای کودک ندارد و با باز کردن مته در جیب هم قرار می‌گیرد. هدفن بادی از دیگر اختراعات این مخترع خورموجی است که کاربرد آن برای مکانیک‌های خودرو است و با استفاده از این وسیله مکانیک می‌تواند درگیری بلبرینگ‌های متحرک موتور و ریل سوخت را عیب‌یابی کند. توپال با وجود اختراعات متعدد و استعداد شگرفش در مسائل الکترونیکی ومکانیکی متاسفانه با بی‌مهری از طرف نهادهای آموزشی و علمی مواجه شده است. جوان 19 ساله خورموجی که هنوز موفق به اخذ مدرک دیپلم نشده، 10 اختراع انجام داده و ابزار و وسایل گوناگونی ساخته است که تا کنون در معرض نمایش قرار نگرفته و معمولا ساخته‌های وی در انبارهای مدرسه‌های فنی و حرفه‌ای شهر در گوشه‌ای خاک می‌خورد .

قطعه نخست آزاد راه پارس شمالی دردشتی 65 درصد پیشرفت دارد

رییس اداره راه وترابری شهرستان دشتی گفت: قطعه نخست آزاد راه دولت آباد به میدان گازی پارس شمالی 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. شهریار روزی طلب سه شنبه در جریان بازدید از این پروژه افزود: این قطعه به طول 10کیلومتر است که تاکنون 10میلیارد ریال اعتبار برای احداث آن هزینه شده است. وی با بیان اینکه طول کل آزاد راه 42 کیلومتراست اظهارداشت: هدف از اجرای این پروژه، ایجاد مسیری ایمن برای تردد وسایل نقلیه، ارتباط آسان با منطقه پارس شمالی و گمرک لاور ساحلی، ایجاد ارتباط بین بزرگراه سیراف و پارس شمالی و دستیابی به توسعه متوازن منطقه ای است. وی گفت: امسال نیز مبلغ 20میلیارد ریال دیگربرای ادامه کار این پروژه که قرار است قطعه نخست آن در دهه فجر سالجاری به بهره برداری برسد ، اختصاص یافته است. فرماندار دشتی نیز گفت: این آزاد راه نقش مهمی در توسعه منطقه ای استان بوشهر دارد که برای اجرای هرچه سریعتر این پروژه همکاری وزارت نفت و پارس شمالی برای تامین اعتبار و تکمیل آن ضروری است. رضا جمشیدی افزود: برای تکمیل این آزاد راه که شامل سه قطعه است 200 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است. عملیات اجرایی طرح توسعه میدان گازی پارس شمالی که منابع وذخایر آن در شهرستان دیر واقع است قرار است در سه شهرستان دیر ،دشتی و تنگستان استان بوشهر اجرا شود.

/ 5 نظر / 5 بازدید
نصیری

سلام خیلی خوشحال شدم شنیدم داخل شهرمون یه همچین کسی هست. انشاء الله مسئولین حداقل برای آمار خودشونم که شده یه توجهی کنن

سید حسین

آقای توپال خبرش مهمتره یا رکورد سبیل....؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

مصلح

سلام پارک علم و فناوری خلیج فارس آمادگی دارد در خصوص نوآوری های آقای توپال بررسی و حمایت نماید. ایشان می توانند به دفتر پارک علم و فناوری مراجعه نمایند.

نجفی

با سلام خدمت آقای شاکری .ضمن آرزوی موفقیت برای همولاتی عزیزم آقای توپال .یکی از راهای مطرح کردن اینگونه فعالیت ها شرکت در جشنوارهها و یا سمینارها می باشد امیدوارم که ایشان با یک اختراع خوب در جشنواره خوارزمی شرکت کندو صاحب مقام شود.

سیدمحمدرضاهاشمی زا ده

تورا به حرمت دنیای عشق، منتظرم.... بیا به خوانش اشــــــــــــعار تازه ترم ............. صمیمی بزرگوار بامحبت جناب شاکری با دوغزل تازه ام در انتظار گامهای معطر وسبزت نشسته ام قدم وقلمت همیشه ایام سبز...دوستیت پایدار