جوابیه شهردار در مورد قطع درختان میدان شهید مهدوی

شیخیانی شهردارمحترم خورموج ضمن تماس با مدیرت وبلاگ دشتی ها از درج مطلب " قطع درختان میدان شهید مهدوی خورموج!! " مورخ 24 شهریور در وبلاگ دشتی ها استقبال کرد و توضیحاتی دادند که بصورت مختصر و مفید به آن اشاره خواهیم کرد:

ایشان ضمن تشکر از وبلاگ دشتی ها با کمال میل از آگاه سازی شهروندان استقبال کردند ،شیخیانی ابتدا در مورد تندیسی که قرار است در میدان شهید مهدوی نصب کردند گفت:تندیس مذکور را که دارای نمادهای مذهبی می باشد ،بصورت سه بعدی و دارای سه گوشه ساخته شده است که دریک گوشه آن عاشورا و در دوگوشه آن یاحسین(ع) و کربلا کاشیکاری شده است وی افزود:پایه تندیس 2.5متر می باشد که هم اکنون مشغول آماده سازی آن هستیم و خود تندیس نیز به طول 7.5 متر است.شهردار خورموج باذکر این که همانند این تندیس در شهر خرمدره استان زنجان نیز نصب شده است گفت:این تندیس می تواند چهره خیابان شهید مطهری را دگرگون سازد.ایشان بهای تندیس را 5.5 میلیون تومان عنوان کرد _ اما با تمام تفاصیر می توانست تندیس را در مکانی دیگر قرار داد تا از قطع درختان جلوگیری شود _ شیخیانی در مورد ایجاد فضای سبز در شهرداری گفت:در دوماه گذشته که اینجانب به عنوان شهردار منصوب شده ام بیش از 2300 اصله نهال درخت کنیکاکتوس را( از بندرعباس ) در خیابانهای حامد ،شهید توسلی و بلوار بسیج کاشته ام و در آینده نیز قصد دارم در سایر خیابانهای شهر این کار را ادامه دهم.اما شاید نکته قابل توجه در سخنان شهردار خورموج این باشد که ایشان وجود حیوانات اهلی رها شده در شهر را یکی از معزلات مهم عدم رشد درختان و سبزینه ها در شهر اعلام کرد و گفتند:هرنهال کنیکاکتوس 1300 تومان هزینه دارد اما به علت مذکور باید 10000 تومان برای تهیه محافظ هزینه گردد!!! که خود باعث تاسف است.

وبلاگ دشتی ها در وب نگارهای آینده بیشتر به مسائل زندگی شهری و حقوق شهروندی می پردازد.

 

روند احداث پالایشگاه قیر دشتی شروع شد

با پیگیری های سخت کوشانه و مستمر افراشته استاندار محرم استان ، مرحمتیان مدیرکل محترم صنایع و معادن استان ،جمشیدی فرماندار محترم دشتی ، حجه الاسلام مصلح امام جمعه محترم خورموج پروژه پالایشگاه قیر دشتی بزودی کلنگ خواهد خورد و کار خود را آغاز می نماید ،هرچند به گفته بسیاری رایزنی های یکی از فرزندان دشتی _که خود خواستار عدم ذکر نام شد _ و انعکاس وبلاگ دشتی ها در این امر بی تاثیر نبوده است.وبلاگ دشتی ها ضمن تقدیر و تشکر فراوان از همه افرادی که در رورند احداث پالایشگاه قیر دشتی  گامی برداشته اند ،امیدوار است احداث پالایشگاه قیر اولین گام در توسعه صنعتی اقتصادی شهرستان دشتی باشد

 

شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان بوشهر در خورموج

استاندار بوشهر در شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر در خورموج که بیش از پنج ساعت به طول انجامید گفت:با توجه به فراهم شدن زمینه اخذ مجوز ارزی کارخانه سیمان "مند" دشتی و پیگیری های به  عمل آمده ،امیدواریم تا پایان ماه مبارک رمضان شاهد کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی این کارخانه سیمان با اشتغال زایی یکهزارو 500 نفر باشیم.وی درمورد احتمال راه اندازی پالایشگاه قیر دشتی گفت:این پالایشگاه با ظرفیت تولید سالانه 760 هزار تن قیر و 340 هزار تن گازوئیل و سرمایه گذاری 300 میلیارد ریال در آینده بسیار نزدیک عملیات اجرایی آن در شهرستان دشتی آغاز می شود.

جمشیدی فرماندار دشتی نیز گفت:به دلیل توسعه نیافتن و سرمایه گذاری در بخش صنعت ،معدن و اقتصادی ،این شهرستان از لحاظ درآمد پایین ترین میزان درآمد شهرستانهای ستان بوشهر را به خود اختصاص داده است.فرماندار دشتی افزود:ایجاد کارخانه های صنعتی ،پالایشگاه قیر و پتروشیمی ،تقویت بخش کشاورزی ،توسعه مراکز آموزش عالی ،راه اندازی دانشکده فنی و حرفه ای ،توسعه و تجهیز مرکز آموزش فنی و حرفه ای خورموج ،توسعه و استقرار بخشداری در روستای شنبه ،تخصیص اعتبارات ویژه عمران شهری و توسعه راههای روستایی در این شهرستان را ضروری دانست.

همچنین در این نشست 14 مییارد و 700 میلیون ریال اعتبار برای تکمیل و راه اندازی پروژه های عمران شهری و تکمیل فضاهای آموزش ،فرهنگی و هنری ،ورزشی شهرستان دشتی تخصیص یافت.ساخت 200 واحد مسکونی به شرط تملیک (از 1000 واحد مسکونی استان) ،پرداخت تسهیلات بنگاههای زود بازده اقتصادی با حداقل آورده 10 درصد و بدون سپردن وسیقه ملکی و توسعه شهرک صنعتی خورموج از 100 هکتار به 500 هکتار از جمله مصوبات نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر در دشتی بود.

 

قهرمانی کشتی خورموج

در سری مسابقات کشتی جوانان استان که هفته گذشته با حضور تیم های بوشهر برازجان گناوه دیر و خورموج در بوشهر برگزار گردید.تیم کشتی جوانان خورموج به مانند همیشه قهرمان شد و تیم جوانان گناوه به مقام نائب قهرمانی رسید.در این مسابقات که به منظور راهیابی تیم  قهرمان استان به مسابقات جوانان کشتی کشور برگزار شد تیم 8 نفره جوانان خورموج در 8 وزن مسابقات با کسب چهار مقام قهرمانی ،سه نائب قهرمانی و یک مقام سومی ضمن کسب مقام قهرمانی تیمی تنها تیم شرکت کننده بودند که توانستند در کلیه اوزان به روی سکو روند.

 

/ 10 نظر / 5 بازدید

تيريک ميگم قهرمانی تيم کشتی دشتی وی کاش با ذکر نام قهرمانان دشتی ميتوانيستيم ذره ای از زحمات و تلاش اين عزيزان را جران کنيم

سعيد طلعتيان

سلام. با آرزوی موفقیت برای اقای شهردار. ----------------------------------------- من بوشهر که اومدم، باهات تماس گرفتم ولی رفته بودی تبريز.. ببخشيد که نتونستم تو جلسه شرکت کنم. عصر جمعه رسيدم بوشهر.

فرزان اسدی(ابوحنانه)

با سلام واردات در يکی از قسمتها که نام تحصيلکردگان دشتی را نوشته بوديد يک موردی بود که لازم دانستم تذکری دهم و آن اينکه دکتر اعظم امينی را متخصص کودکان نوشته بوديد ولی در حال حاضر ايشان فوق تخصص رشته روماتولوژی را دارا می باشد واز تخصص داخلی به اين رشته رفته اند واولين نفر در اين رشته ومقطع در استان می باشند . با تشکر منتظر ديدارتان هستم. سری هم به ما بزنيد خوشحال می شم .http://abushahr.blogfa.com

meisam

سلام اقای شااکری همید که حالتون خوب باشد متا سفانه باز هم نتونستیم با هم دیداری داشته باشیم وقتی همدم شما خارگ بودید یا حق