همایش آواها و آیین های رمضان در روستای عربی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در این مراسم سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی گفت: خاستگاه بسیاری از آواهای مذهبی استان بوشهر شهرستان دشتی است که این نشان از قدمت درخشان فرهنگی این دیار می دهد.

 

حمید زارعی افزود: گرده های مختلف شروه، نوحه های پامنبری، مناجات ها از غنای موسیقی زیادی برخوردارند و در برخی از آواها مثل بیت خوانی مرکب خوانی نیز اتفاق می افتد.

وی تصریح کرد: یکی از وظایف ما در این خصوص احیا و حفظ این آواها و آیین هاست و از دیگر برنامه های ما گسترش برنامه های فرهنگی در تمام مناطق شهرستان است.

در ادامه بخشدار مرکزی شهرستان دشتی نیز گفت: شهرستان دشتی به عنوان نگین فرهنگی جنوب مطرح بوده ولی بر این نگین گردی نشسته که باید از چهره اش بزداییم.

احسان رزمی نیا افزود: رمضان در دشتی همیشه حال و هوای خاصی داشته و دارد و تنوع آواها و نواها نشان از پویایی فرهنگی این دیار است.

وی ادامه داد: بنا داریم تا برنامه های مختلف فرهنگی در روستاهای بخش مرکزی برگزار کنیم.

شایان ذکر است که این برنامه با مجری گری ابراهیم شاکری مطلق از هنرمندان توانای خورموجی همراه بود و سیدعبدالحسین محمودی، سیدعلی اصغر آزمون، مظفر تنی، مراد زارعی و ابراهیم رضایی به اجرای برنامه پرداختند.

عکاس:سید علی اصغر آزمون

/ 0 نظر / 48 بازدید