زلزله حوالی خورموج را لرزاند

زمین لرزه بامداد امروز یکشنبه در ساعت 3و20 دقیقه و 9 ثانیه حوالی خورموج را لرزاند  به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، بزرگی زمین لرزه 7/3 (سه و هفت دهم ) در مقیاس امواج درونی زمین ( ریشتر) بوده است. شبکه های لرزه نگاری وابسته به این مرکز ،دیگر مشخصات زمین لرزه حوالی خورموج را 28درجه و 59 عرض شمالی و 51 درجه و 74 دقیقه طول شرقی و دقیقه کرده اند.

فرهیخته ی دشتی دانشجوی دکترای جامعه شناسی

 با خبر شدیم غلاکرضا جعفری نیا از فرهیختگان بخش کاکی شهرستان دشتی و از اساتید فکور دانشگاه آزاد اسلامی خورموج موفق شده است در آزمون ورودی دکترای جامعه شناسی دانشگاه اصفهان با احراز رتبه علمی سه موفق به ورود به دوره دکترای جامعه شناسی شده اند. وبلاگ دشتی ها با افتخار موفقیت ایشان را تبریک گفته و امیدوار است که در روزگار پیش رو ،روزهای روشنی را با فرهیختگان دشتی رقم زنیم.

محمدرضا صفدری در ققنوس بیرمی

ضمیمه ی ادبی ققنوس وابسته به نشریه بیرمی تنگستان با مدیریت یونس جعفری، در آبا نماه سومین شماره ی خود را منتشر می کند. ققنوس که زیر نظر غلامرضا شبانکاره، روزنامه نگار هم استانی اداره و سردبیری می شود، سومین شماره ی خود را به محمدرضا صفدری اختصاص داده است. به گفته ی سردبیر ققنوس، در این شماره قرار است مطالبی از حمید آل یوسف(فریاد)، حسین بازیاری، فرشید جان احمدیان، مهدی جهان بخشان، فرامرز دهگان، ماشاء الله رضا زاده، غلامرضا شبانکاره، دکتر علی صالحی، صمد طاهری، دکتر جعفر کازرونی، محمد کاظمی، حسین منصوری، سعید مهیمنی و ... منتشر شود. ضمیمه ی ادبی ققنوس با رویکردی تحلیلی و انتقادی در حوزه ی ادبیات معاصر منتشر می شود و تا کنون توانسته نزد اهالی مطبوعات و ادبیات مورد قبول واقع شود و البته نظر بسیاری از نویسندگان را هم برای همکاری به خود جلب کرده است. ققنوس شماره های گذشته ی خود را به زنده یاد محمد بیابانی و سعید مهیمنی اختصاص داده بود. برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 5049-0772522 یا تارنمای Bairami.com ارتباط برقرار کنند.

 

بذر کنجد مادر نخستین بار در کشور در دشتی تولید شد

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت:برای نخستین بار در کشور بذر کنجد مادر در این شهرستان تکثیر و تولید شد. . امرالله فاریابی روزیکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: دراین ارتباط امسال یک ایستگاه تکثیر و تولید بذر مادر در روستای لاور شرقی شهرستان دشتی راه اندازی و 82 هکتار از مزارع این منطقه به تولید و تکثیر بذر کنجد اختصاص یافت. وی اضافه کرد: پیش بینی می شود از مزارع تکثیر و تولید 60 تن بذر کنجد مادر برداشت شود. مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی اظهارداشت: همچنین امسال 472 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان زیرکشت کنجد رفته است که هم اکنون برداشت محصول از این مزارع آغاز شده است. فاریابی گفت: بیشترین مزارع کنجد شهرستان دشتی در مناطق لاورشرقی، دشت پلنگ، شنبه و باغان قراردارند که پیش بینی می شود در سالجاری 360 تن کنجد در این شهرستان برداشت شود. وی گفت:کنجد تولیدی درشهرستان دشتی علاوبر تامین نیاز استان بوشهر به استان های همجوار نیز صادر می شود.

تیم خورموج قهرمان مسابقات انتخابی سافت بال بانوان بوشهر شد

 رییس هیات بیسبال استان بوشهر گفت: تیم خورموج با غلبه بر حریفان خود عنوان قهرمانی مسابقات انتخابی سافت بال بانوان این استان را از آن خود کرد.علی امامزاده ای سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در این رقابت هاکه13مهرماه جاری آغاز شد و به مدت 9 روز ادامه یافت، تیم های بوشهر و ایرانجوان به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند. وی اظهار داشت: در این مسابقات 60 ورزشکار در قالب سه تیم شرکت داشتند که نفرات تیم برتر برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشور در اردوی انتخابی حاضر خواهند شد. امامزاده ای اضافه کرد: این اردوی انتخابی از 25 مهر به مدت چهار روز در بوشهر برگزار می شود و نفرات انتخابی آن درمسابقات قهرمانی کشور که چهارم آبان در تهران برگزار می شود، شرکت می کنند.

پنج بخش بیمارستان زینبیه خورموج بوشهر تعطیل است

 رییس بیمارستان 96 تختخوابی زینبیه شهرخورموج مرکز شهرستان دشتی استان بوشهر گفت:به علت نبود پزشک متخصص پنج بخش این بیمارستان ازابتدای مهرماه جاری تاکنون تعطیل شده است.دکتر غلامحسین فقیه روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با پایان یافتن دوره طرح پزشکان متخصص بیمارستان زینبیه خورموج در شهریور ماه امسال و جایگزین نشدن پزشک بخش های داخلی، جراحی عمومی، زنان، اطفال و ccu این بیمارستان فعالیتی ندارند. وی اضافه کرد:درهمین حال بخش های اورژانس، رادیولوژی، آزمایشگاه، انتقال خون تالاسمی، دیالیز و زایشگاه فعال است. دکتر فقیه اظهارداشت: پیگیری ها برای جایگزین کردن پزشک متخصص در بخش های این بیمارستان ادامه دارد و تاکنون قول تامین دو پزشک متخصص را از اول آبانماه سالجاری از مسوولان استان بوشهر گرفته ایم. بیمارستان زینبیه خورموج دارای 150 نفر پرسنل شامل، 13 پزشک عمومی، 80 بهیار، پرستار، کمک پرستار و تکنسین های مختلف است که در سال 1378 راه اندازی شد. هم اکنون به علت تعطیلی بخشهای تخصصی بیمارستان زینبیه بیماران این شهرستان ناچار به مراجعه به مرکز استان بوشهر هستند.

 

/ 9 نظر / 10 بازدید
تیم تبلیغات سایت ساز

می توانید بجای وبلاگ سایت داشته باشید. سایت ساز CMSاست که این امکان را به شما میدهد که در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه ، فقط با 15000 تومان یک سایت حرفه ای، پویا و Dynamic فراتر از این چیزی که با آن کار می کنید به نام خود داشته باشید.

مجید

سلام من میخواستم اول یه خسته نباشید به شما بگم بعد هم ازشما یه درخواست داشتم که اگه بشه این وبلاگ منو هم لینک خودتون بکونید همش با لهجه دشتیاتی غلیظ نوشتم اومیدوارم ازش خوشتون بیاداگه هم لینکش کردید به نام مردم مسیله اونو لینک کنید موفق باشید[گل]

محمدجوادغریبی

شما چه فکر میکنید؟!! به نام حنان نظربه کامنت خصوصی چندتن ازخوانندگان مبنی برعدم تناسب بین مندرجات وبلاگ باعنوان آن-که مدیروبلاگ نیز بدان اذعان دارد-مرا برآن داشت نسبت به این چالش واکنش نشان دهم . بنابراین: بروز رسانی تارنگار از هفته آینده به بعد،در روزهای زوج – شنبه، دوشنبه وچهارشنبه-با محوریت درج لینک اخباربانکی ومسائل مرتبط با مدیریت واقتصاد انجام میگیرد،وحتی المقدورازنگاشتن مطالب با موضوعات بومی اجتناب میگردد. از این رو امیدوارم که رویکرد جدید مقبول طبع دوستان واقع شود وخلاء گزیده خبرهای جالب وجذاب بانکی در فضای سایبر نتیک استان نیز مرتفع گردد. شما چه فکر میکنید؟!!

کریم

سلام دشتی های عزیز، دوست دارم همیشه وبلاگت را بخوانم،اما اینقدر در دشتی غرق شده ای که انگار هیچ جای دیگر در این مملکت غیر از دشتی وجود ندارد... از دشتی بزرگ می گویی و من نمی دانم کجاست، برای من تنها یک جا وجود دارد و آن هم ایران است و نمی توانم به غیر از آن، جای دیگری را بیابم. به هر حال در تمام امور زندگی موفق باشید و پیروز....

سید حسین

راس اشو گفتن: برفت از دل هر آنکه از دیده برفت............ کم دیاری کا کجائی

احمدی

سلام دوست خوبم همیشه خبرهای جدید منطقه را در وبلاگ شما میخوانم.واقعا دستتان درد نکند... موفق باشید[گل]

نجفی

سلام بر دوست عزیزم محمد آقا. نظرات دوستان را که می خواندم به اظهار نظر دوست عزیزی به نام کریم رسیدم .ما همه به ایران و ایرانی بودن افتخار می کنیم و عشق می ورزیم ولی این نوع وبلاگها(دشتی ها) و با این القاب یک نوع تزریق انرژی مثبت است و بنظر من انگیزه بیشتری حداقل برای کاربرانی که به این سایت مراجعه می کنند جهت پی گیری مسائل منطقه ایجاد می کند.