دلیران دشتی قهرمان لیگ یک والیبال ایران 

 تیم والیبال دلیرلن دشتی با اقتدار قهرمان مسابقات والیبال دسته یک کشور جام ولایت شد.
از هفته پایانی دور برگشت لیگ دسته یک کشور و در شرایطی که صعود تیم دلیران دشتی به مرحله پلی آف لیگ برتر قطعی شده بود، این تیم به مصاف میزبان خود تیم شکوفا صنعت پویا کرمان رفت که تیم دلیران موفق شد به برتری سه بر دو دست یابد و به قهرمانی مسابقات دست یابد.


تیم والیبال دلیران دشتی در بازی خارج از خانه به نتیجه سه بر دو دست یافت و با 36 امتیاز به صدر جدول صعود کرد و مقام قهرمانی این دوره ازبازی ها در گروه یک را از آن خود نمود.
تیم دلیران دشتی درست اول و با نتیجه 26 بر 24 از تیم شکوفا صنعت پویا گذشت اما این تیم کرمانی بود که درست دوم با حمایت های تماشاگران خود موفق شد 25 بر 23 از سد تیم دلیران دشتی عبور کند.
در ست سوم نیز تیم شکوفا صنعت پویا به نتیجه دلخواه خود یعنی 25 بر 16 تیم دلیران دشتی را پشت سرگذاست اما این پایان بازی نبود تیم دلیران دشتی توسط مربی فهیم خود با دو تغییر در بازی موفق شد با 25 بر 22 نتیجه ست چهارم را به نفع دلیران دشتی رقم زند.
درست پنجم بازی این تیم دلیران دشتی بود که اجازه خود نمایی به تیم میزبان را نداد و موفق شد با اتحاد و همدلی که بین بازیکنان این تیم وجود دارد نتیجه بازی را 15 بر 11 از آن خود نمود و قهرمان دسته اول لیگ دسته یک کشور را از آن خود نمود و به پلی اف راه یافت.

وبلاگ دشتی ها باافتخار این قهرمانی رو به این مردان غیور تبریک گفته امید با همین روند پیروزی در بازهای ژلی آف نیز موفق ظاهر شده تا برای اولین بار در تاریخ استان بوشهر تیمی در لیگ برتر والیبال داشته باشیم/انشالله/
برتری ایرانجوان خورموج در هفته دهم لیگ سه
جدال تیم های پنجم و ششم جدول لیگ دسته سه را ایرانجوان خورموج برد.
نماینده دشتی در لیگ دسته سوم دیدار پایانی هفته دهم را برد مقتدرانه سه بر صفر پشت سر گذاشت تا امیدها برای حضور در پلی آف پررنگ شود.
در این دیدار یوسف کرد درخشش چشمگیری داشت و هر سه گل ایرانجوان خورموج را به ثمر رساند تا سرخپوشان خورموجی با هت تریک کرد به جایگاه پنجمی صعود کند و اختلاف را با رقیبان کاهش دهد.
نماینده استان هفته یازدهم روز شنبه نوزدهم بهمن ماه در شیراز در یک دیدار حساس و سرنوشت ساز که حکم فینال را دارد به مصاف بازرگانی بهادی خواهد رفت. 

محفل ادبی در شهر زلزله‌زده و شاعرخیز شنبه
قرار این هفته‌مان برگزاری کارگاه ادبی نیمدری در شهر شاعرخیز «شنبه» بود، شهری که اوایل سال جاری به‌ خاطر زلزله دلخراش بیستم فروردینش کانون توجه جهانیان بود.

فارس؛ دوشنبه شب کارگاه ادبی نیمدری بوشهر با همکاری کانون ادبی طلوع شهر شُنبه و جمعی از اهالی شعر و ادب مرکز شهرستان دشتی (خورموج) در کتابخانه عمومی آیت‌الله قمی شهر شنبه برگزار شد.
غلامرضا ابراهیمی مدرس کارگاه نیمدری و موسس انجمن ادبی«طلوع» شهر شنبه بدون درنگ بعد از خوش آمد گویی از فرشید ابراهیمی خواست تا دقایقی اندک را پیرامون فعالیت‌های کانون گزارش دهد.

فرشید ابراهیمی از شاعران اهل دشتی بیان کرد: فعالیت رسمی انجمن ادبی طلوع شهر شنبه سال 1375 به همت غلامرضا ابراهیمی و علی احمدی و در زمان مدیریت شادروان خلیل عمرانی معاونت فرهنگی وقت ارشاد بوشهر بود که با وجود تعطیلی‌های مکرر تاکنون ادامه دارد، اینک انجمن ادبی طلوع با همت نهاد کتابخانه‌های عمومی استان در کتابخانه عمومی آیت الله قمی شنبه برگزار می‌شود.

سپس الف.دریا غلامرضا ابراهیمی را می‌گویم طبق روال ثابت کارگاه دقایقی را پیرامون ابرکوه مرد ادبیات ایران؛ شاملو سخن گفت.

نخستین شاعری که در این نشست به شعرخانی پرداخت مرتضی زندپور بود که ابتدای سخنش ضمن همدلی و عرض تسلیت به مردم شعر دوست شهر شنبه، همه حاضرین را میهمان غزلی ناب کرد:

برداشتم دست از تن دریا زمانی که .../ با گریه میخواندم برآن نام کسانی که ...

برموج دریا مرد ماهیگیر میخوانَد / در یک جهاز کهنه با درد نهانی که ...

اصرارهای غلامرضا ابراهیمی برای خوانش شعری از نیسنی – این روزنامه نگار خوب بوشهری ثمر نداد تا ایشان تنها لحظاتی را با حضار پیرامون امید به زندگی و عشق به زیستن دوباره به گفتگو بنشیند.

کمیل ایزدجو این جوان خوش آتیه و غزلسرای بوشهری شاعری بعدی بود که دو غزل خوشتراشش را پیشکش حضار کرد، وی نخستین غزلش را به مردم شنبه تقدیم نمود:

در زیر باران مرگ وقتی دوش می‌گیرد / یک شهر در یک ناگهان خاموش می‌گیرد

یک شهر در یک ناگهان جغرافیایی درد / تاریخ او را اشتباهن شوش می‌گیرد ...

طناز شنبه‌ای خلیل آزمون شاعری بعدی بود که غزل کوتاهی از کارهای جدیش را ارائه کرد تا بتواند چند بیتی هم از طنزهایش بخواند آزمون که مدرس ادبیات در مقاطح تحصیلی دبیرستان و بالاتر است چند سالی نیز در شهر جم به تدریس اشتغال داشت که محمد ولیزاده‎ها و عبدالمجید اجرایی‌های زیادی را پرورش داده است.

خالق مجموعه «سمفونی باران»یعنی صدیقه زیارتی این شاعر جوان شُنبه‌ای بود که چند کار جدید را تقدیم کرد:

تکیده خیس و پنهان رفته بودند / بغل دوش خیابان رفته بودند

زمین ! پشت نقاب شهر ابری /  نفسهایش به باران رفته بودند

یوسفی این شاعر سپید سرای جوان بوشهری کسی بود که با خوانش دو کار زیبا تحسین همگان را برانگیختند:

اتاقی/درخلوت یک حیاط/ و دو درخت ... / که تاب حرف زدن ندارد/دو درخت /که شاخه‌هایشان را / درکوچه/ دست می‌اندازند ...

کاظم عارف (شمبه‌ای) شاعر دوبیتی سرای شُنبه‌ای بود که تنها پنج دوبیتی کلاسیک و گویشی خواند.

به دست باد برگی زرد بودی / پر از پاییز و خشک و سرد بودی

بروی گونه‌هایم رد تلخت / تو هم ای زندگی نامرد بودی

حدیث زنگنه که مسافت صد و اندی کیلومتری بوشهر تا شنبه را پیموده بود با غزلی همه را به وجد آوردند.

انگور می‌فهمد مرا، انگور میخواهم / یک بیت شعر ناب و یک تنبور میخواهم

آبی کنار آتش آمد هر دو پژمردند / آری او را فقط دریا ..دورادور میخواهم...

احمد درپوش شاعر بی ادعا و داغداری که در حادثه تلخ زلزله شش نفر از خانواده‌اش را از دست داد بود با خواندن یک سپید کوتاه وقت خود را بقیه دوستان شاعر داد.

وقتی نباشی/ تو را / در تراکم غروب/ و خانه و زمین را / مهربان / صدای پایت را / به رنگ سکوت / می بینم ...

همیشه لیلا ناظری با عصیان‌های ناب و سپیدش تداعی می‌شود هرچند عصیان ورزی و زنانگی شعرش محصور به هیچ قالبی نیست، اما این شاعر خوش آتیه خورموجی را بیشتر بشناسید.

به نام زندگی در زیر این سقف /  نبودن‌هات و من درگیر این سقف

شکنجه، دود و دم، رقص کمربند / که من سیرم، که سیرم – سیر این سقف

دانش آموز پشت کنکور بوشهری  مهدی دهقان دو غزل ناب خواند تا نشان دهد چراغ‌های سبز فرا رویش را به خوبی می‌پیماید.

خرگوش دره‌های فراموشم، امشب دوباره خواب نخواهم رفت، امشب دوباره آب نمی‌نوشم

یادش بخیر دامنه آن کوه با سبزه‌ها و سبزه قباهایش/ من گم شدم میان هیاهوها – بار هزار خاطره بر دوشم

آن شب که پرسه پرسه زدم تا صبح / صبحی که ریشه ریشه شدم تا شب

چوپان چقدر حال مرا فهمید، هی هی زبان گشود به چاووشم ...

محمد افتخاری این شاعر نوپای شنبه‌ای غزلی خواند تا دیگران رهنمودش کنند.

تو اکنون رفته‌ای باور ندارم / گذشته هفته‌ای دیگر باور ندارم

کجا تنها بدون من تو رفتی؟ / بگویم مرده‌ای باور ندارم ...

آخرین شاعری که به قرائت شعرش دعوت شده فرشید ابراهیمی (مدیر مسئول سایت‌های  «شعرانه»و «شنبه دات کام» بود او ابتدای شعرخوانیش یکی از شعرهای فرانسوی «روبرت دسنوس» را که ترجمه کرده بود خواند تا حضار پذیرای شعر سپیدش شوند.

پایان بخش محفل شاعرانه کارگاه بیست و دوم نیمدری نیز، قدردانی از فرشید ابراهیمی(شعرانه) به پاس یک دهه تلاش  در وادی مجازی و کوشش بی وقفه در جهت شکوفایی و تلالو ادبیات و فرهنگ و هنر بود که با اهدا لوح تقدیر و هدایایی انجام شد.

دستگیری 9 شکارچی متخلف در بخش شنبه
مأمورین یگان حفاظت شهرستان دشتی در یک مأموریت گشت و کنترل موفق به دستگیری 9 متخلف شکار غیر مجاز شدند.

به نقل از روابط عمومی این اداره؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی با اعلام این خبر گفت: در اجرای وظایف قانونی، محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان در منطقه درویشی از توابع بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی در شرق رودخانه مند، به 3 دستگاه اتومبیل مشکوک در حوالی رودخانه برخورد می نمایند.

وی افزود: پس از جستجو در کنار این خودروها متوجه وجود یک دستگاه نیسان باری و راننده آن که آنجا منتظر برگشت رفقای خود بود شدند.

مصطفی رشیدی ادامه داد: راننده نیسان در گفتگو با محیط بانان اقرار میکند که دوستانش جهت شکار گراز با 6 قلاده سگ و 1 قبضه اسلحه به شکارگاه رفته اند.

رشیدی بیان کرد: با هماهنگی مامورین پاسگاه شنبه و گشت زنی در منطقه در مجموع 9 متخلف به جرم شروع به شکار دستگیر و یک قبضه اسلحه ساچمه زنی 5 تیر پران از آنها کشف شد که جهت سیر مراحل قانونی به دادگستری دشتی فرستاده شدند.

وی از تلاش های محیط بانان آن اداره و همچنین همکاری دستگاه قضایی شهرستان دشتی و پاسگاه شنبه تقدیر کرد.

/ 1 نظر / 11 بازدید
رز-فانجو

سلام ,داغترين عکسهاي بازيگران در ويلاهاي شخصيشان را ببينيد www.funjoo.ir