دشتی غرق جشن و جشنواره

همزمان با اعیاد شعبانیه این روز ها دشتی خاصه خورموج سراسر جشن و جشنواره است گویی خورموج را ا خواب زمستانی بیدار کرده باشند چرا که فشردگی و حتی تداخل برنامه های شاد این روزها در اکثر نقاط خورموج به چشم می خورد و پلاکادر ها و تبلیغات مربوط به جشن ها و جشنواره های با دیوارها و میادین خورموج آشتی کرده باشند چرا که در پایان هفته گذشته چهارمین جشنواره تئاتر بسیج استان را پشت سر گذاشت و شب گذشته نیز مراسمی به مناسبت روز جوان در سالن ارشاد خورموج برگزار شد و این روزها با نزدیک شدن به میلاد قائم آل محمد و شور و اشتیاق جوانان در برپایی جشنواره ها فعال نشان می دهند به طوریکه بترتیب امشب و فردا شب اجرای یاغی ها ساعت ۲۰ شب با حضور طنز پردازان شهرستان و کمدین های شاخص خورموجی چون روح الله حاجی زاده،محمدرضا بردستانی،احمد امیری،حمید ذاکری و...برنامه شادی را نوید می دهد هرچند باید برای تماشای آن ۳۰۰ تومان را بخشید اما به نظر می رسد ارزش آن را داشته باشد و پس از آن روز سه شنبه افتتاحیه دومین جشنواره تئاتر کوتاه خورموج را در پیش داریم که تا روز پنج شنبه ادامه پیدا می کند و در ضمن روز سه شنبه به مناسبت نیمه شعبان ساعت ۲۰ شب سه شنبه در استادیوم تختی خورموج برنامه مفصلی را تدارک دیده اند که بی شک شادی آور خواهد بود.

از همین رو باید مراسمات متعدد مذکور را به فال نیک گرفته و از آن بهره برد چرا که ممکن است سالی یک بار اتفاق افتد!!

دومین جشنواره تئاتر کوتاه خورموج

به همت انجمن نمایش شهرستان دشتی و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی چهارمین جشنواره تئاتر کوتاه خورموج در روزهای ششم و هفتم شهریور ماه با اجرای ۸ نمایش در تالار ارشاد خورموج برگزار می شود.

تاریخ،زمان و نام نمایشنامه های شرکت کننده به شرح زیر می باشد:

-     نمایشنامه «فصل بیداری» به کار گردانی اکبر محمودی، اجرا مورخ ۶/۶/86 ساعت ۱۷ بعداز ظهر 

-     نمایشنامه « فاتحه» به کارگردانی احمد امیری،اجرا مورخ ۶/۶/86 ساعت ۴۵/۱۷ بعد از ظهر

-     نمایشنامه « استرس » به کارگردانی اسدالله شیخیانی، اجرا مورخ ۶/۶/86 ساعت ۳۰/۱۸ 

-     نمایشنامه « محاکات» به کار گردانی سید محسن رضوانی اجرا مورخ ۶/۶/86 ساعت ۳۰/۱۹

-     نمایشنامه « با شب ،دریا ،موج  » به کارگردانی سیده حبیبه عسکری،اجرا  مورخ ۷/۶/86 ساعت ۱۷

-     نمایشنامه « پرده برداری» به کار گردانی سیده شریفه ابطحی،   اجرا مورخ ۷/۶/86  ساعت ۴۵/۱۷

- نمایشنامه « کلافه گویی های یک نویسنده » به کارگردانی محمدرضا عبدالشاهی، اجرا مورخ ۷/۶/86 ساعت ۳۰/۱۸ 

نمایشنامه « نقش زن» به کار گردانی سید محسن امینی اجرا مورخ ۷/۶/86 ساعت ۳۰/۱۹

در ضمن اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر کوتاه خورموج روز پنج شنبه  مورخ ۸/۶/86 راس ساعت ۳۰/۱۷ در تالار ارشاد خورموج برگزار می گردد.

فاز اول طرح ساماندهي رودخانه مند دشتي بوشهر افتتاح شد

سه پروژه عمران شهري در خورموج  به بهره‌برداري رسيد

فرمانداردشتي: بهره‌برداري از ‪ ۴۸‬پروژه عمراني دراين شهرستان آغاز شد

 

افتتاح پنج پروژه كشاورزي در  دشتي

سومين روز از گراميداشت هفته دولت پنج پروژه كشاورزي در شهرستان دشتي استان بوشهر به بهره‌برداري رسيد.مديرجهاد كشاورزي شهرستان دشتي گفت: اين پروژه‌ها شامل لايروبي و احياي قنات شنبه و كشتو بطول سه كيلومتر، كانال آب قنات باغان و پرواربندي ‪۴۰۰‬ راسي بره و ‪ ۱۰۰‬راسي گوساله است. مهندس امرالله فاريابي يكشنبه در گفت وگو با خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: با بهره‌برداري از قناتهاي روستاهاي شنبه و كشتو ‪ ۷۰‬ليتر در ثانيه به آبدهي اين رشته قنات اضافه مي‌شود و ‪ ۲۰۰‬هكتار اراضي روستاي شنبه به كشت آبي تبديل مي‌شود. وي يادآور شد: براي بهره‌برداري از اين پروژه‌ها دو ميليارد و‪ ۵۵۰‬ميليون ريال اعتبار هزينه شده‌است. فاريابي تصريح كرد: با اجراي اين پروژه‌ها زمينه اشتغال ‪ ۱۲‬نفر فراهم مي شود.

/ 3 نظر / 13 بازدید

بهرانی

جا داشت از مراسم نيمه شعبان که در قدمگاه امام زمان (عج) در روستای ميانخره برگذار شد و قريب به چهارهزار نفر در آن شرکت کردند هم مطلبی می نوشتيد.