افراشته در دشتی

بازدید از حوزه علیمه خورموج

علی افراشته روز جمعه دربازدید از حوزه علمیه شهر خورموج افزود: امسال به منظور توسعه، تجهیز و تکمیل فضاهای آموزشی حوزه‌های علمیه استان بوشهر چهار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

در دهستان بادوله

وی همچنین درجمع مردم دهستان "بادوله" شهرستان دشتی اظهارداشت: خدمت رسانی به مردم در نظام اسلامی یکی از بزرگترین عبادت‌هاست. استاندار بوشهر اضافه کرد: مردمی که حاضرند همه توان و هستی خود را در راه انقلاب اسلامی نثار کنند، خدمت رسانی به آنان افتخار و مایه عزت مندی است.

در دشت پلنگ

افراشته در بازدید از طرح در دست اجرای اسکان عشایر منطقه دشت پلنگ شهرستان دشتی گفت: عشایر از زحمت کش‌ترین قشرهای جامعه هستند که همواره با تلاش و کوشش در تولید و تامین مواد غذایی مردم نقش اساسی دارند.

وی یادآورشد: اجرای طرح اسکان عشایر حق طبیعی و ضروری این قشر مولد است و ما برای تکمیل زیر ساخت‌های طرح اسکان عشایر اعتبار مورد نیاز را تامین می‌کنیم. استاندار بوشهر گفت: سرمایه‌گذاری برای رفاه حال عشایر گام بر داشتن در راستای عدالت اجتماعی و توسعه مناطق محروم است.

در روستای سرمک

افراشته در دیدار با مردم روستای "سرمک" منطقه پشتکوه شهرستان دشتی نیز اظهارداشت: امسال ‪ ۳۰‬درصد اعتبارات عمرانی استان بوشهر برای عمران و اجرای طرحهای توسعه‌ای در روستاهای این استان اختصاص یافته است.

استاندار بوشهر به مشکل کم آبی اشاره کرد و افزود: با توجه به خشکسالی بحران کم آبی بسیار جدی است و عبور از این بحران کم سابقه بدون مشارکت و همراهی مردم امکان پذیر نیست. وی از مردم خواست با تعامل با مسوولان در جهت مقابله و کاهش اثرات خشکسالی گام بردارند و مدیران اجرایی نیز با مدیریت صحیح مشکلات مردم در این زمینه را به حداقل ممکن کاهش دهند.

طرح‌های در دست اجرای بوجاری و تهیه بذر گندم در روستای لاور شرقی، جاده اژدرخوس به دشت پلنگ و آزاد راه دولت آباد به زیارت ساحلی از مصوبات سفر دوم رییس جمهوری و هیات دولت به استان بوشهر در سفر روز جمعه استاندار بوشهر به شهرستان دشتی مورد بازدید قرارگرفت.

آغاز برداشت محصولات جالیزی در دشتی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: کار برداشت محصولات جالیزی شامل هندوانه، خربزه و شماء(یک نوع خربزه) از اراضی کشاورزی این شهرستان آغاز شد.

مهندس امرالله فاریابی افزود:امسال ‪ ۵۵۰‬هکتار از اراضی مناطق دشت پلنگ، سنا، شنبه، لاورشرقی و باغان از توابع شهرستان دشتی به زیر کشت بهاره محصولات جالیزی رفته است. وی بیان کرد: میانگین برداشت هندوانه در هکتار ‪ ۳۰‬تن و خربزه و شماء ‪۲۵‬ تن می‌باشد که در مجموع پیش بینی می‌شود امسال هزار و ‪ ۶۰۰‬تن محصول جالیزی تولید شود. فاریابی افزود: کار برداشت محصولات جالیزی شهرستان دشتی تا پایان تیرماه ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: محصول هندوانه و خربزه این شهرستان علاوه بر تامین بازار مصرف استان بوشهر به استانهای همجوار از جمله فارس و اصفهان نیز ارسال می‌شود.

لینک روزانه:

مرحله سوم واگذاری سهام عدالت در دشتی آغاز شد

/ 6 نظر / 6 بازدید
شاگردان ایت ا...دکتر ال بویه

سلام خردادروزهای سختی است برای دانشجو پس اگر تا اخر خرداد نیامدیم حمل بر کم لطفی نشود مجموعه دوستان سرو کارشان با امتحان است و درگیر فعلا خدا حافظ

mmf

سلام.امید دارم خوب باشید. تازه وبلاگ نویسی شروع کرده ام و از پیشنهادات شما بسیار استقبال میکنم و خوشحال میشوم. از راهنمایی و پیشنهاد خودتون منو بی نصیب نذارین. ممنونم

سید محمدرضا هاشمی زا ده

اندر حکایت دیارما...جنوبی ها ... ............................................ گر خدا ما را زخوبی افرید سخت جانیم وجنوبی افرید قسمت ما شر جی وگرمای سخت اوج کم ابی و فصلی بی در خت برق هم می اید اما.... دیر دیر زندگی یعنی بمان اما بمیر می رود یا زود زوز این اب هم می پرد از کله ی ما خواب هم در حقیقت در جهنم زنده ایم با چنین وضعی در عالم زنده ایم با هزاران چا ههای نفت وگاز مردمی محروم با صد سوز وساز اینهمه بیکار روی دستمان نیستی گل کرده اندر هستمان تا به پنجه گاه گرما میرود ظهر ها جان از تن ما میرود کاش می امد دراین گرما کسی تا ببیند اوج درد بی کسی خوش به حال مردم بالا نشین فا رغند از این هوای اتشین لا اقل گربقشان هم میرود ابشان شیرین وهم کم می رود داغ گرما داغ اینسان زیستن قسمت ما شد پریشان زیستن.........سید محمدرضا هاشمی زا ده

نجفی

درود و سلام بر سُید بزرگوار جناب آقای هاشمی زاده.من تهران زندگی می کنم و اینجا تنهایی زندگی کردن بزرگترین مشکل است.ولی وقتی میام خورموج و می بینم مردم با مشکلاتی روبرو هستن که چندین سال است که تو شهره های کوچکتر از تهران هم حل شده متاسف میشوم که چرا؟......؟ آینها (آب،برق،گازو تلفن )مشکلات مردم در 30 سال پیش بوده و الان هم داریم این یعنی چه؟