تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه پیام نور

همانطور که درپست پیشین اشاره شد جناب قربانی مقدم سرپرست دانشگاه پیام نور خورموج در پنجمین جلسه شورای اداری بیان کردند که علی رغم میل باطنی و با توجه به سیاست ایجاب شده از دانشگاه پیام نور خواهم رفت و این آخرین حضور من به عنوان سرپرست دانشگاه در شورای اداری شهرستان است. به پیرو آن سخنان امروز جلسه تودیع ومعارفه سرپرست دانشگاه پیام نور امروز با حضور فرماندار جمشیدی محمدی رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر برگزار شد.این هم شرحی بر جلسه فوق...

جمشیدی فرماندار در آیین تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه پیام نور خورموج این گفت: اولویت اول برنامه های ما توسعه مراکز آموزش عالی است و باید در مراکز آموزش عالی این شهرستان رشته های متفاوتی دایر شود که در آینده شهرستان دشتی در زمینه پارس شمالی و تاسیسات نفت و گاز و بازار کارمتخصص استان بوشهر و آماده کار باشند.
وی اضافه کرد: دو مرکز آموزش عالی پیام نور و آزاد درمجموع دو هزار و370 دانشجو داریم که نسبت به سه سال قبل رشد 400 درصدی دارد.
رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهرنیز گفت: با توجه به تحولات ایجاد شده در دانشگاه پیام نور اکنون تعداد 15هزار دانشجو در 11 مرکز واحد دانشگاهی استان و یک مرکز بین المللی مشغول به تحصیل هستند.
سید یونس محمدی افزود: شهرستان دشتی به عنوان نگین علمی و فرهنگی استان بوشهر شایسته توسعه بیشتر در زمینه علمی و دانشگاهی است .
وی بیان کرد: برای تکمیل ساختمان دانشگاه پیام نور خورموج مبلغ 3/5 میلیارد ریال اعتبار تامین شده است که امیدواریم در سال آینده این مرکز در زمینی به مساحت 50هزار مترمربع و با زیربنای هزار و 500مترمربع احداث می شود.
در این آیین  اسحاق جلالیان به عنوان سرپرست جدید دانشگاه پیام نور دشتی معرفی و از خدمات غلامرضا قربانی تقدیر شد.

بد نیست بدانید جلالیان پیش از این معاونت دانشگاه پیام نور استان بوشهر را برعهده داشته است.

موفقیت دیگر برای استاد سید محمد رضا هاشمی زاده

استاد سید محمد رضا هاشمی زاده شاعر و محقق خورموجی موفق شدند در بخش کلاسیک جشنواره استانی شعر غدیر به عنوان مقام برتر این جشنواره معرفی شود.در جشنواره مذکور به گفته مدیراجرایی جشنواره:از 40 اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره 9 اثر برای شرکت در این جشنواره راه یافتند. عبدالصمد دشتی افزود: 22 نفر شرکت کننده از شهرستان های دیلم، جم، گناوه، دشتستان، بوشهر و دشتی در این جشنواره شرکت کردند. 
این جشنواره توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خارک و با همکاری امور فرهنگی و هنری شرکت پایانه های نفتی ایران در خارک و ستاد بزرگداشت غدیر برگزار شد.

 

برای تکمیل واحد تولید گچ دشتی 23میلیارد ریال اعتبار نیازاست
مدیرعامل و مجری پروژه واحد تولیدی گچ صنعتی دشتی استان بوشهر گفت: برای تکمیل بزرگترین واحد تولیدی گچ صنعتی در شهرستان دشتی 23میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
مهندس حسن رمضانی دوشنبه در حاشیه بازدید فرماندار دشتی از این طرح در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: عملیات اجرایی این واحد تولیدی از سال 85 شروع و تاکنون نیز 12میلیارد ریال اعتبار از محل سرمایه شرکت و تسهیلات زودبازده برای احداث آن هزینه شده است.
وی اضافه کرد: با توجه به روند خوب اجرای طرح در صورت تامین اعتبارات لازم پیش بینی می شود تا خرداد سال 88 این پروژه آماده بهره برداری و تولید شود.
رمضانی اظهار داشت: ظرفیت تولید گچ پاکتی بصورت کاملا صنعتی در این واحد تولیدی که بیشتر جنبه صادراتی دارد روزانه 500تن و سالانه 150هزار تن است که با راه اندازی آن علاوه بر تامین گچ مورد نیاز استان بوشهر زمینه صادرات تولیدات آن به کشورهای حوزه خلیج فارس نیزفراهم می شود.
وی با بیان اینکه با راه اندازی این واحد تولیدی زمینه اشتغال مستقیم 31نفر و اشتغال غیرمستقیم 300نفر فراهم می شود گفت: واحد تولیدی گچ صنعتی درزمینی به مساحت 20هزار مترمربع احداث شده و معدن گچ آن که جوابگوی نیاز 100 سال است 585هکتار وسعت دارد .
فرماندار دشتی نیز بر ارایه هر گونه همکاری برای راه اندازی این واحد تولیدی که نقش مهمی در اشتغالزایی، تولید مواد اولیه ساختمانی و توسعه شهرستان دشتی و استان بوشهر دارد را مورد تاکید قرار داد.
رضا جمشیدی افزود: شهرستان دشتی در زمینه دارا بودن معدن گچ، سنگ و تولید مصالح ساختمانی در استان بوشهر مقام اول را دارد.
هشت سالن ورزشی در دشتی  در دست ساخت است

فرماندار دشتی گفت: هشت سالن ورزشی از محل مصوبات سفر اول استانی رییس جمهوری و هیات دولت به این استان دراین شهرستان در دست ساخت است.

رضا جمشیدی روز گذشته در جریان بازدید ازطرح های ورزشی این شهرستان افزود: برای احداث این سالن های ورزشی مبلغ 35 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات سفر رییس جمهوری، استانی و نفت تامین شده است.
وی بیان کرد: این سالن ها در شهرهای خورموج، کاکی و روستاهای شنبه، بادوله، عربی و بحیری ساخته می شود.
جمشیدی گفت: هم اکنون عملیات ساخت سه سالن از این شمار بیش از 95درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال به بهره برداری می رسد که از این شمار نیز دو سالن ورزشی ویژه بانوان است.
فرماندار دشتی گفت: کار ساخت این سالن ها از دو سال قبل شروع شده و این درحالی است که در طول 28سال قبل تنها دو سالن ورزشی در شهرستان دشتی ساخته شده است.

/ 6 نظر / 5 بازدید
پرند

سلام [گل] در پناه خدا محفوظ باشید یاحق [گل]

سیدمحمدرضاهاشمی زا ده

سلام دوست اندیشمند وصمیمی جناب شاکری ................ در آستانه ی محرم وعاشورای معطر حسینی...ضمن تسلیت این ایام با اشعار تازه ی عاشورایی با کاروان عشق وایثار همسفر میشویم ودر خوانش اشعار تازه عاشوراییم قدم سبز شما را چشم براهم عطر عاشورا دل ما را هوایــــی میکند عشق مولا عاشقان را کربلایی میکند

nasibeh

سلام. به دلیل اشکال فنی آدرس وبلاگم از dokhtarekhorshidkhan.persianblog.ir ------>به tik-tak-n.persianblog.ir تغییر کرد ... بهم سر بزن و بگو اگه آدرس سابقم درست نشد به نظر تو چه آدرسی جایگزین اون کنم؟ ممنون .[گل]

nasibeh

مشکل بلاگم حل شد[لبخند] قدم رنجه کنید تشریف بیارید[گل]

محمدجوادغریبی

باسلام و درود دوست فرزانه وفخیم جناب اقای شاکری با "آقای پورفاطمی جهت مظلوم زدایی از اثر فاخر استاد مرادی چه تدبیری دارید؟" بروز هستیم به صورت اختصای در جایگاه vipمترصد کامنتتون هستم فعلا ایام عزت مستدام