پیام تسلیت به دشتی ها از ایتالیا تا آذربایجان

نخست وزیر ایتالیا

ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا و سرپرست وزارت امور خارجه این کشور عصر امروز با ارسال پیامی به علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان کشته شدن هموطنانمان را در زمین لرزه استان بوشهر به وی تسلیت گفت.

در پیام نخست وزیر ایتالیا امده است دولت و ملت ایتالیا مراتب تسلیت و تاسف خود را درباره این حادثه که قربانیان و خسارت های مالی زیادی برجا گذاشت ابراز می کنند.

وی تاکید کرد دولت ایتالیا ضمن ابراز نزدیکی با ساکنان مناطق زلزله زده امادگی خود را برای ارائه کمک به زلزله زدگان اعلام می کند.

علی زینبی،مدیرکل حراست بانک صادرات

بسم الله الرحمن الرحیم

کل من علیها فان ویبقی وجه ربک ذوالجلال والاکرام

خبر تألم انگیز وقوع زلزله در بخش کاکی بویژه منطقه ی شنبه و طسوج شهرستان دشتی ، کوهی از اندوه را بر شانه هایمان فرریخت و دلمان را در دریای درد افکند.

اینک که مشیت الهی بر این تعلق گرفت که زندگی جمعی از انسانهای پاک و بزرگ منش در بهار فرحناک طبیعت خزان گردیده و خانه و کاشانه و عزیزانشان را از دست دهند ، ما را به غم جانسوز نشانده است.

اینجانب ضمن تسلیت این مصیبت جانسوز به خانواده های داغدیده این حادثه غمبار درایام شهادت زهرای مرضیه(سلام الله علیها) از درگاه قادر لایزال برای عزیزان از دست رفته غفران واسعه الهی و برای بازماندگان آرامش  خاطرو رفع مشکلات آنان مسئلت دارم و امید  است همگان به اندازه ی توان خود به  مدردی این آسیب دیدگان.برخیزیم و به همدلیشان همت گماریم.

والسلام علیکم و رحمه الله برکاته

علی زینبی

 رئیس و نخست‌وزیر امارات متحده

رئیس و نخست‌وزیر حکومت امارات متحده عربی در پیام‌های جداگانه به رییس‌جمهوری کشورمان درگذشت هموطنان بوشهری در حادثه زلزله اخیر را تسلیت گفتند.

شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس حکومت امارات روز گذشته در پیامی به دکتر احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور کشورمان حادثه زلزله استان بوشهر که باعث کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان‌مان شد را تسلیت گفت.

رئیس حکومت امارات در این پیام ضمن ابراز هم‌دردی با خانواده‌های قربانیان از خداوند بهبودی و سلامتی مجروحان را خواستار شد.

هم‌چنین شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نخست‌وزیر امارات نیز در پیامی به رییس‌جمهوری ایران حادثه زلزله استان بوشهر را تسلیت گفته و با بازماندگان این حادثه اظهار هم‌دردی کرد.

رئیس جمهور آذربایجان

رئیس جمهور آذربایجان ضمن ابراز تاسف از شنیدن خبر زمین لرزه بوشهر به خانواده‌ها و بستگان قربانیان فاجعه و ملت ایران تسلیت گفت

الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان با ارسال نامه‌ای به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران، ضمن ابراز تاسف از شنیدن خبر زمین لرزه بوشهر که تلفات جانی و خرابی های زیادی در پی داشته، از جانب خود و ملت آذربایجان به محمود احمدی نژاد، خانواده‌ها و بستگان قربانیان فاجعه و ملت برادر ایران تسلیت گفته و صبر و شفای عاجل بازماندگان و خانواده‌های قربانیان و رفع سریع آثار فاجعه را آرزو کرد. 

/ 0 نظر / 8 بازدید