برگزاری جشنواره مشاعره رضوی در دشتی

مسابقه مشاعره رضوی در شهرستان دشتی به منظور معرفی بر گزیدگان به جشنواره مشاعره ملی رضوی ‌در سالن اجتماعات فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شد.

در این مسابقه پرشور، علاقه‌مندان به شعر و ادب و شاعران برجسته استان نیز حضور داشتند.
مسئول انجمن ادبی فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج ظهر امروز در این آیین اظهار داشت: مشاعره گام بلندی برای آشنایی و تشویق نوجوانان وجوانان به مطالعه و شناخت ادبیات ایران زمین است و یکی از راه‌های مهم ترویج شعر است.
حمید زارعی افزود: در سال‌های گذشته مسابقات متعدد مشاعره در شهرستان دشتی برگزار کرده‌ایم و از دل این برنامه شاعران جوان مستعدی نیز کشف شده‌اند.
وی تصریح کرد: شهرستان دشتی در 3 دوره گذشته جشنواره ملی مشاعره رضوی حضور فعالی داشته و اعضای این انجمن مقام‌های ارزنده‌ای در دوره‌های گذشته کسب کرده‌اند.
زارعی با اشاره به دیگر برنامه‌های انجمن ادبی خورموج گفت: نشست‌های شعر این انجمن هر هفته دو بار تشکیل می‌شود و امیدواریم با مساعدت مسئولان امسال جشنواره ملی شعر دوبیتی و رباعی فایز دشتی را برگزار کنیم.
وی خاطر نشان کرد: از آنجا که شهرستان دشتی مهد فرهنگ و علم و ادب در استان بوشهر است برگزاری چنین برنامه‌هایی در این شهرستان با استقبال خوب علاقمندان مواجه می‌شود.
در پایان عبدالمهدی آسیایی فرد به مقام اول رسید و طاهره عوضی و مینا تاج دینی‌‌ مقام‌های دوم وسوم را کسب کردند.

/ 1 نظر / 5 بازدید