روایت  امام جمعه خورموج از انتخابات شورا ها

امام جمعه خورموج گفت: در بعضی از روستاهای دشتی فرماندار ناچارا با حضور در روستاها التماس و خواهش کرده تا عده‌ای بیایند و عضویت شورا را بپذیرند.

فارس؛ حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح در جمع بخشداران، دهیاران، شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری شهرستان دشتی اظهار داشت: جایگاه شورا در آیین مقدس اسلام مهم و غیر قابل انکار است.

امام جمعه خورموج افزود: متاسفانه به خاطر جایگاه پایینی که برای شورا و عدم حمایت‌های مالی، مادی و حقوقی قائل شده‌ایم نخبگان در روستاها کمتر رغبتی برای عضویت در شوراها دارند.

مصلح خاطرنشان کرد: در بعضی از روستاها فرماندار ناچارا با حضور در روستاها التماس و خواهش کرده تا عده‌ای بیایند و عضویت شورا را بپذیرند.

وی تاکید کرد: بارها تکرار کرده‌ام باز هم می‌گویم شورا فقط مسائل عمرانی روستا را دنبال نمی‌کند بلکه باید دنبال مسائل فرهنگی، محافل قرآنی مساجد و حسینیه و روحانی روستا هم باشد.

مصلح افزود: کار شوراها استبداد رای ندارد با مشورت و خرد جمعی کارها را انجام می‌دهند و باید از نظریات و دیدگاه‌های مختلف استفاده کنند.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات در شهرستان دشتی وضعیت مطلوبی ندارد، یادآور شد: با توجه به بارندگی‌های سال جاری تاکنون کشاورزان گندمکار شهرستان دشتی چهار برابر گندم خود را نسبت به مشابه سال گذشته تحویل کارخانه آرد دشتی داده‌اند و جا دارد نسبت به پرداخت زکات خود اقدام کنند.

مصلح با بیان اینکه پرداخت زکات  یکی از فرایض الهی است، افزود: زکات مایه خیر و برکات در زندگی انسان‌هاست زیرا یک دهم کشت گندم دیمی متعلق به فقرا و محرومین است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دشتی از اقدام اخیر شهردار خورموج و اعضای شورای اسلامی این شهر که هر شب برای شنیدن مشکلات مردم در یک مسجد حضور می‌یابند تقدیر کرد و گفت: شهردار و اعضای شورای شهر هر شب در یکی از مساجد شهر در بین مردم حضور پیدا می‌کنند و دیدگاه‌ها و نظریات مردم را می‌شنوند.

مصلح اذعان کرد: بحث طلاق یکی از مسائلی است که ما را زجر می‌دهد و آمار طلاق در دشتی بالاست، اعضای شوراها اجازه ندهید میزان طلاق در شهر بیشتر شود.

حلالیت طلبیدن مدیر آموزش و پرورش دشتی از فرهنگیان

مدیر آموزش و پرورش دشتی از عموم مردم دشتی به ویژه فرهنگیان و دانش‌آموزان و جامعه فرهنگی طلب حلالیت و نسبت به کوتاهی‌های احتمالی عذرخواهی کرد.

فارس؛ عبدالمهدی نصیری در جمع اولیای مدارس شهرستان دشتی با اشاره به تغییرات مدیریتی و انتصابات اظهار داشت: مدتی امانت‌دار مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بودم و با شعار صداقت و سلامت شروع به کار کردم و همه تلاشم مصروف خدمت‌گذاری در این عرصه کردم و خداوند را شاکرم که مسئولان در روزهای آتی این مسئولیت سنگین و مهم را از دوش بنده برداشته و به برادر دیگری می‌سپارند تا با توان و اهتمام به جامعه فرهنگی و دانش‌آموزی خدمت کند.

نصیری در پایان سخنانش از عموم مردم دشتی به ویژه فرهنگیان و دانش‌آموزان و جامعه فرهنگی طلب حلالیت و نسبت به کوتاهی‌های احتمالی عذرخواهی کرد.

بد نیست بدانیم شنیده ها حاکی از آن است که بزودی احمد طیبیان ب عنوان مدیر آموزش و پرورش دشتی منصوب خواهد شد.

کار ایرانجوان خورموج به هفته آخر کشید

از هفته بیست و یکم لیگ دسته سوم کشور ایرانجوان خورموج در خرم‌آباد به مصاف خیبر این شهر رفت که با گل دقیقه 88 از میزبان خود شکست خورد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ با این شکست وضعیت قرمزهای خورموجی قرمز شد. حالا صعود مستقیم به اما و اگر واگذار شد و حضور در پلی‌آف هم به خطر افتاد. با این شکست شاگردان ابولی با همان 35 امتیاز در جایگاه سوم گروه خود باقی ماندند.

نتایج دیدارهای لیگ دسته سه کشور - مرحله دوم - هفته بیست و یکم

خیبر خرم آباد 1 - 0 ایرانجوان خورموج
فرهنگ رامهرمز5 - 0 شاهین نوین نطنز
بعثت کرمانشاه 0 - 1 یادآوران شلمچه
شهرداری همدان 2 - 2 پتوی لاله اصفهان
بازرگانی بهادری 1 - 0 مس شهر بابک

برنامه دیدارهای لیگ دسته سه کشور - مرحله دوم - هفته بیست و دوم

شاهین نوین نطنز - خیبر خرم آباد
پتوی لاله اصفهان - بعثت کرمانشاه
یادآوران شلمچه - ذوب آهن نوین اصفهان
مس شهر بابک - شهرداری همدان
ایرانجوان خورموج - بازرگانی بهادریمرکزرشدعلم وفتاوری دشتی برگزارکننده نخستین دوره مسابقات رباتیک استانی
نخستین دوره مسابقات رباتیک استانی جام خلیج فارس به میزبانی شهر بوشهر فردا در دانشگاه خلیج فارس برگزار می‌شود.
دبیر برگزاری مسابقات رباتیک جام خلیج فارس در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت:  شرکت سحر الکترونیک دقیق (خانه رباتیک دقیق) که از شرکت‌های دانش‌بنیان زیر نظر پارک علم و فناوری و مستقر در  مرکز رشد علم و فناوری دشتی است برگزار کننده نخستین دوره مسابقات رباتیک استانی جام خلیج فارس است.

مجید دقیق خاطرنشان کرد: این مسابقات همانطور که از قبل قول آن را داده بودیم  فردا در دانشگاه خلیج فارس برگزار می‌شود و با توجه به اینکه نخستین دوره مسابقات است استقبال خوبی از آن شده به طوری که در بخش ربات‌های جنگجو مقطع ابتدایی و راهنمایی 32 تیم و در بخش مسیریاب پیشرفته 10 تیم در این دوره از مسابقات ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: به مناسبت پاسداشت هفته خلیج فارس در آخرین روز این هفته از همه هم استانی‌های عزیز دعوت می‌کنیم دراین مراسم که از ساعت 9 صبح شروع می‌شود حضور پیدا کرده تا هم از نام خلیج همیشه فارس دفاع کنند و هم قوت قلبی برای ما باشند تا بتوانیم این مسابقات را بهتر برگزار کنیم.

دقیق مهم‌ترین هدف از برگزاری این دوره از مسابقات را تبدیل شدن استان بوشهر به قطب رباتیک جنوب کشورعنوان کرد.

وی یادآورشد: از تمام رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها و مطبوعات دعوت می‌کنم تا برای پوشش خبری این مسابقات حضوری فعال داشته باشند.

دقیق گفت: جا دارد از تمام مسئولان که ما را مورد حمایت قرار داده‌اند تشکر و قدردانی کنیم.

/ 2 نظر / 5 بازدید
جواد دشتی

واقعا خوشحال شدیم از خبر مدیریت جناب طیبیان واقعا فک نکنم نظیری داشته باشن توی این سیستم افتضاح آموزش و پرورشمون

92

تو متن خبر آقای طیبیان خدمتگزار درسته نه خدمتگذار!