براستی به کدامین گناه !!!
" بی شک سخت است تصور زمانه ای که در آن زیست می کنیم برای اسلاف و اخلاف!!! "
شما را چه می شود که براحتی هرچه تمام تر گناهی بزرگ را به افردی نسبت می دهید و راحتر از آن هر که را بخواهید زیر سوال می برید بدون ادله و براهین متقن ... فقط و فقط از روی حب و بغض دنیوی، آه  آه شما را چه می شود در این ورطه ایستاده اید مگر نه آنکه شما را مسلمان می خواندند و خودت را مومن دانستی!! که گر بودید می دانستید آبروی مسلمان از حرمت کعبه بالاتر است ،گر بودید می دانستید معاد هم هست و یوم الحسابی ،گر بودید با حق و عدالت روابط حسنه داشتید گر ...شاید همه آنچه هست پوشالی بیش نبوده و نما و نقابی که امروز روز تاب نیاورده باطن حقیقیت را و دریده شده از شرم و حیا تا جلوه گر کند آن منیتتان را ،تا همه شاهد شوند بر این مدعای تا یوم الحساب گواهی دهند تا که دریابید یوم التغابن را و در پیش همه یوم تبلی السرائر است...براستی شما شیعه اید یا شیوه؟؟ شیعه را با این اعمال کاری نبوده و نخواهد بود آبروی انسان حال از هر دین و مسلکی مهم بود از برای مولایمان چه رسد هم کیش و آیین خود ، آرامش روحی و حفظ مصالح جامعه اسلامی از هر امری فراتر بود ،قدری تفحص کن در کتاب دوم مسلمین *نهج البلاغه* تا دانی شیعه کیست و آیا خود شیعه هستی؟؟؟
و او مردی از دیار مردان مرد: مهدوی ها ، عاشوری ها ،شهریاری ها ،توسلی ها ،ابراهیمی ها ،فقیه ها ،سعیدی ها ،جمشیدی ها ،توپال ها و زینبی ها _ که تاریخ این سرزمین آریایی مسلمان به بزرگیشان گواهی می دهد _ با عملش درسی از مولا را به شما آموخت:
" نـه زندگـي آنقدر شيرين است و نـــه مـرگ آنقدر ترسناك كه آدمي شرافت خود را زير پا بگذارد "              
تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل

اما تو نیز بدان که:
" ازمردم که فاصله بگیری سهم شیطان می شوی"
(مولاعلی(ع)/نهج البلاغه/خطبه127)
چرا که :
"ما أقرَبَ اليَومَ مِن تَباشير غَد!
چه نزديك است امروز، به فردايي كه سپيده آن خواهد دميد "
(مولا علی (ع) /نهج البلاغه/‌خطبه150)
پس امید است:
" اِقْرَأ کِتابکَ کَفیٰ بِنَفْسِکَ الْیَوْمَ عَلَیْکَ حَسیباً
نامه ات را بخوان؛ کافی است که امروز خودت حسابرس خود باشی "
(الإسراء، آیه 14)

نکات مرتبط:

+ حاج علی زینبی مورخ ۴بهمن ۱۳۸۴ به عنوان معاونت سیاسی امنیتی استانداری بوشهر منصوب شد.

+ وی از جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس و برادر سردار شهید یوسف زینبی است.

+ ایشان پیش از این معاون اداره کل اطلاعات استان قم بوده و متولد آبادی زیزار دشتی است.

+ چرا بابد یک نماینده برای کل استان و برای همگان تصمیم بگیرد؟اگر این موضوع تحقق پیدا کند ؛ که امیدواریم با درایتی که ریاست محترم جمهوری به خرج خواهند داد و با پیگیری که نماینده ولی فقیه و نماینده مردم درمجلس خبرگان خواهند داشت ، انشاء الله که این موضوع تحقق پیدا نکند . من بحثی راجع به افراد ندارم ، بحث این نیست که این افراد کارشان راانجام داده اند ؟ مشکل داشته اند ؟ من کاری به فرد ندارم ، من این شیوه را محکوم می کنم . اگر این موضوع تحقق پیدا کند ، دیگر هیچ مسئولی ، فرمانداری ، مدیر کلی ، شب را به صبح نمی کند که خاطر جمع با شد ، که سرکارش برود .  امنیت شغلی دیگر برای کسی نمی ماند، شنیدم که حالا بعضی ها توجیه می کنند که این اتفاق درچارچوب وعده ریاست جمهور اتفاق افتاده، که ایشان مطرح کردند: که اخیراً که ما تعدادی از کسانی را که کم کاری کرده اند در بحث سفرهای استانی می خواهیم اینها را برکنار کنیم . ولی قضیه این نیست ، این هیچ ربطی به سفرهای استانی وکم کاری ندارد . این دقیقاً خواست نماینده بوشهر بوده که تحقق پیدا کرده ، امیدواریم که تحقق پیدا نکند . ائمه جمعه از این موضوع سخت ناراحتند ، نماینده ولی فقیه ، نماینده مردم استان ازاین موضوع ناراحتند. و امیدواریم که ان شاء الله ریاست محترم جمهوری دستور لازم را بدهند و از این موضوع پیشگیری بکنند.

(امام جمعه دیر/وبلاگ خبری دیر/سوم آذر ۸۶)


کاندیدا جدید حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان
از کاندیدا جدید و مطرح حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان حجه الاسلام والمسلمین شیخ داوود نمازی است که در حال حاضر از طلاب حوزه علمیه قم و در سال هفتم خارج فقه مشغول به تحصیل هستند وی سی یک سال سن دارد و تا کنون از محضر آیات عظام احمدی شاهرودی ،دشتی ،امامی حجتی ،وحیدی خراسانی ،لنکرانی و...کسب فیض نموده اند وی فرزند آیت الله حاج شیخ حسین نمازی _ دبیر دبیرستاهای بوشهر ،معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر ،سرپرست سپاه استان بوشهر ،ریاست دانشکده تربیت مربی عقدیتی سپاه و... _ ، برادر زاده آیت الله حاج شیخ عبدالنبی نمازی _ عضو مجلس خبرگان و امام جمعه کاشان _ و اهل خطه دشتی هستند.


توفيقات کشوری شعر دشتی

استاد هاشمی زاده در کنگره  شعر فرهنگيان بسيجی کشور

در هفته گذشته کنگره سراسری شعر فر هنگيان بسيجی کشور در تالار وزارت آموزش و پرورش  با حضور شعرای بر جسته کشور بر گزار شد.اشعار در سه زمينه .آيينی.مقاومت و آزاد بود که سه هزار نفر در اين همايش شعر ارسال کرده بودند. در نهايت پنجاه نفر به عنوان بر تر انتخاب شدند و از این تعداد فقط بيست نفر اجازه يافتند در حضور مسولان بلند پايه فرهنگی کشور شعر بخوانند. که استاد سید محمد رضا هاشمی زاده  به عنوان فرزندی از دیار جنوب و خطه عالم خیز دشتی در هر سه زمينه جزو بيست نفر بر گزيده در حضور شعرای بر جسته کشور اشعار خود را در ميان تشويق حاضرین قرائت کرد و از قدمت شعر ارزشمند دشتی در اين همايش دفاع نمود. وبلاگ دشتی ها با افتخار موفقیت استاد هاشمی زاده را به ایشان و همه دشتی ها تبریک گفته و آرزوی موفقیت ایشان را از خدای منان خواستار است. 

کتابی تازه در زمينه شعر دشتي منتشر شد
به کوشش محقق ارجمند عبد المجيد زنگويی کتاب ارزشمند دويست سال رباعی در استان بوشهرمنتشر شد.در جمع شعرای استان در اين کتاب نام بيست شاعر بر جسته دشتی ذکر شده همراه با بيوگرافی و اثار شان. که حکايت از پويايی شعر دشتی در گذشته وحال دارد.

/ 9 نظر / 21 بازدید
مينا درعلی

به نسيمه که چون نسيم ميوزيد نسيم شما نيز چشم انتظارم.

سید اکبر موسوی

سلام ای دوست بعد از مدتها توفیق یافتم در خدمت شما باشم در حالیکه سخت خسته و دلشکسته ام و از سوز دل يارای گفتنم نيست که می ترسم شکوه آغاز کنم ليک نيابد پايان ؛ خانه ام ابریست .......... اما غمین مباش که بی هنر برقرار نخواهد ماند

فرزان اسدي( ابوحنانه)

سلام تاسف تاسف و تاسف فقط همين در اين سالها به دليل كوته فكري بعضي آقايان در حال در جا زدنيم. بدرود.

عبدالحسن بهرامي

سلام و درود فراوان خدمت دوست گرانسنگم جناب شاکری عزيز تحليل و بررسی جالب و موشکافانه شمادر مطلب (براستی به کدامين گناه!!!) در اين پست قابل تقدير و ستودن بود. از کجا و برای که و برای چه بناليم و بسوزيم در حالی که عده اي قصد ويراني وطن شان را به قيمت آباد کردن خانه هايشان کرده اند، عمل را مي بينيم ولی حق از باطل را تشخیص نمی دهند ، صدای مظلومیت رامی شنویم ولی نسبت به آن بی اهمیتند و ....

آينده سازان توسعه جنوب- جامعه دانشجويان شهرستان دش

سلام و درود فراوان دوستانتان را پذيرا باشيد. وبلاگ دشتيها بار ديگر ثابت کرد که در قالب مسائل منطقه ای و محلی به منازعات سياسی و مرز بندي هاي جناحي و حزبي و علائق فردي وابسته نيست و تنها براي سرافرازي فرزاندان دشتي و اعتلاي نام آن در بلنداي تاريخ مي کوشد و همين جسارت و همت والاي اين چنين مرداني است که امروز دشتي با وجود همه ناملايمات و سختي ها هنوز استوار و سر زنده است سربلند و موفق باشيد

محمدجوادغریبی

به نام حنان دكتر شهيدچمران: " آنگاه كه كوس و بوق جنگ نواخته شود مرد ونامرد ازهم و سره از ناسره تميز وتشخيص داده ميشوند پس اي بوقها بنوازيد" دكتر شهيدچمران : «وقتى شيپور جنگ نواخته شود مرد از نامرد تشخيص داده مى شود .» با سلام ممکنا ومحتملا فحوای کامنت اينجانب با مطالب حضرتعالی قابل امتزاج و اختلاط نباشد لیک بايد گفت جناب شاکری که :خود کرده را تدبير نيست عدم عاقبت انديشی وشناخت صحیح جايگاه دوستان گاها؛ضربات مهلک وجبران ناپذيری را بشر تحميل کرده -است وخواهد کرد. فعلا مانا باشيد ومستدام

سعيد طلعتيان

سلام ؛جمعی از دانشجويان بوشهری مقيم تهران برکناری جناب آقای زينبی را به شدت محکوم کردند....؛

سعيد طلعتيان

اقای نماينده !!!!!!!!!!! وعده ديدار ما : اسفند ماه پای صندوق های رای

سيدمحمدرضاهاشمی زاده

سلام گرانمایه دوست صمیمی جناب شاکری با چند شعر تازه ودسته گل دوستی منتظر قدم سبزتان هستم