اولین دیدار فرماندار دشتی از گنبد نمکی دشتی!

سید علی هاشمی صبح امروز در حاشیه بازدید مسئولان ادارات و نهادها و فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان دشتی از گنبد زیبای نمکی دشتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتی افزود: افسوس می‌خورم بعد از 43 سال از عمرم که دشتی زادگاه و محل ماموریت کاریم بوده تاکنون توفیق نداشتیم از این مکان زیبا دیدن کنیم.

فرماندار دشتی افزود: به اتفاق مدیران و کارشناسان از گنبد نمکی دشتی بازدید داشتم هر چند همه افسوس می‌خورند که چرا زودتر از این فکر و تدبیری نشده که همه مردم بتوانند از این مناطق زیبای خدادادی بازدید کنند.

وی ادامه داد: در ارتباط با ساماندهی و جذب گردشگران باید فضایی ایجاد شود تا همه بتوانند از اینجا استفاده کنند.

هاشمی گفت: جاده‌ای که از روستای گنخک منشعب با گنبد نمکی می‌شود فاصله‌ای شش کیلومتری است و ما تصمیم بر این داریم که اینجا را بهتر و بیشتر معرفی کنیم تا سایر نقاط استان و هموطنان و حتی خارج از کشور بتوانند از این فضای بی‌نظیر در ایران و جهان دیدن کنند.

فرماندار شهرستان دشتی یادآور شد: در کمیته برنامه‌ریزی پیشرو اگر خداوند توفیق دهد سعی می‌کنیم که بتوانیم تامین اعتبار کنیم و راه دسترسی به اینجا ایجاد شود و فضایی ایجاد کنیم تا افراد بتوانند با آرامش خاطر در این مکان بیتوته کنند.

وی افزود: شش کیلومتر آسفالت، برق‌رسانی، آبرسانی و احداث و ایجاد سرویس‌های بهداشتی در برنامه‌های سال‌جاری برای منطقه دیدنی گنبد نمکی دشتی خواهد بود.

هاشمی تاکید کرد: از افرادی که در این مناطق حضور می‌یابند انتظار داریم تا از این طبیعت زیبا حفاظت استفاده کرده و از نوشتن یادگاری در این مکان بکر و زیبا جدا خودداری کنند و به قندیل‌های درون غارها دست نزنند.

هاشمی اضافه کرد: قندیل‌های بوجود آمده حاصل چند سال است که امروز مشاهده می‌کنیم و اشکالی که در این گنبد نمکی با رنگ‌های مختلف مشاهده می‌کنیم چشم هر بیننده‌ای را به خودش جلب می‌کند و امیدواریم همه بتوانیم از گنبد نمکی برای نسل‌های آینده حفاظت کنیم.

فرماندار دشتی خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از 20 هزار نفر کوهنورد از گنبد نمکی زیبای دشتی بازدید کرده‌اند و در نوروز امسال نیز چند گروه کوهنورد از استان‌های مختلف کشور از این گنبد نمکی بازدید کردند.

وی افزود: از صدا و سیما، خبرگزاری‌ها، پژوهشگران و مطبوعات انتظار داریم تا گنبد نمکی دشتی را بیشتر به مردم نه تنها کشور بلکه خارج از کشور معرفی کنند.


قرمانی تیم فوتبال شهدای گزدراز
در مراسم اختتامیه بیست و دومین یادواره فرهنگی ورزشی روستای زائرعباسی با حضور خانواده معظم شهدا،جمشیدی مدیرکل ورزش و جوانان استان،محمد نجفی رئیس هیئت فوتبال استان بوشهر، احمد رزمی و مجید چاهی‌بخش پیشکسوتان فوتبال بوشهر و اقشار مختلف برگزار شد.

دو تیم شهدای روستای گزدراز و درازی به مصاف هم رفتند که این بازی در وقت قانونی دو بر دو مساوی شد و در ضربات پنالتی تیم شهدای گزدراز با نتیجه چهار بر سه قهرمان بیست و دومین دوره مسابقات فوتبال سرداران و 15 شهید روستای زائر عباسی شد و شهدای درازی نیز نائب قهرمان و تیم شهدای زائرعباسی نیز با دریافت یک کارت زرد جام اخلاق را از آن خود کرد.

توقیف خودروی هیوندا با سرعت 205 کیلومتر در جاده خورموج

اسدالله توللی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس دشتی گفت: تصادفات جرحی در ایام نوروز در شهرستان دشتی تاکنون نسبت به مشابه سال گذشته 20 درصد کاهش یافته است و هیچ تصادف فوتی رخ نداده است.

فرمانده پلیس‌راه خورموج افزود: طرح نوروزی پلیس راهور نیز از 25 اسفندماه سال 92 شروع شده ضمن اینکه، اولویت اصلی کار ما برخورد با تخلفات است و در همین ارتباط 21 خودرو متوقف و به پارکینگ هدایت شده است.

وی بیان کرد: یک دستگاه خودروی هیوندای آزرا که با سرعت 205 کیلومتر در حال تردد بود توقیف و برابر مقررات اعمال قانون شده و 10 نمره منفی به گواهینامه راننده تعلق گرفته و برابر قانون تا پایان طرح این خودرو از چرخه ترافیک خارج شده و صبح 18 اسفند ماه سال‌جاری خودرو تحویل راننده خواهد شد.

 
کشف 31 هزار لیتر سوخت قاچاق در شهرستان دشتی

رضا قایدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دشتی، عرضه خارج از شبکه سوخت را یکی از عمده پرونده‌های تشکیل شده طی چند روز گذشته در اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دشتی عنوان کرد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان دشتی افزود: 31 هزار لیتر سوخت گازوئیل و نفت سفید که در حال حمل به جنوب استان بوشهر بود در دشتی کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: 31 هزار لیتر سوخت کشف شده از کازرون به مقصد عسلویه حمل می‌شد که در این زمینه دو نفر دستگیر و 200 میلیون ریال محکوم شدند. براساس قوانین تمامی ادارات، دستگاه‌ها و شرکت‌ها موظف به تمکین از آرای اداره تعزیرات حکومتی هستند.

این مسئول افزود: اداره تعزیرات حکومتی با محتکران، گرانفروشان و واحدهای مختلف صنفی متخلف در ایام نوروز برخورد می‌کند و در این زمینه یک اکیپ ثابت و یک اکیپ سیار در ایام نوروز آماده خدمت‌رسانی به مردم و مسافران نوروزی هستند.

قایدی گفت: اکیپ‌های تعزیرات حکومتی در شهرستان دشتی آماده دریافت شکایت‌های مردمی هستند و در صورتی که شکایتی از مردم نسبت به صنوف متخلف ارائه و تخلف محرز شود در همان محل توسط گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی اعمال قانون خواهد شد و ضمن برخورد جدی و جریمه متخلف، اضافه دریافتی به شاکی عودت داده خواهد شد. 

/ 0 نظر / 6 بازدید