ویژه دانشگاه آزاد خورموج

بعد از کش و قوس های کلامی دانشجویان و اهالی خورموج در مورد رئیس آتی دانشگاه آزاد خورموج سرانجام با مراسمی که روز شنبه با حضور شجاعی فرد دبیر مننطقه یک دانشگاه آزاد کشور در دانشگاه آزاد خورموج برگزار شد مهندس ضرغام حیدری به عنوان سومین رئیس دانشگاه آزاد خورموج معرفی شدند.

بد نیست بدانید:

 + مهندس حیدری دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی برق  واصالتا اهل شهرستان نورآباد استان فارس هستند و سابقه معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد خورموج را در کارنامه دارد.

+ پیش از این غلامحسین نجفی(سرپرست) و علی عاشوری عهده دار مدیریت دانشگاه آزاد خورموج بودند.

معرفی رئیس دانشگاه آزاد خورموج و...

دبیر منطقه یک دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تودیع و معرافه روسای جدید و سابق دانشگاه آزاد اسلامی در جمع استادان و دانشجویان و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج اظهار داشت: میز ریاست امانتی است که در اختیار فرد گذاشته می‌شود و این امانتی الهی است که دارنده آن می‌تواند سبب خیر و شر برای خود شود.
محمد مهدی شجاعی‌فرد افزود: اگر انسان یقین داشت که پس از تحویل پست مشکلی پیش نمی‌آمد مایه خوشحالی بود اما آیه «من یعمل مثقال ذره خیرا یره و من یعمل مثقال ذره شرا یره» تکلیف ما را مشخص می‌کند و انسان وحشت می‌کند که چگونه افراد این پست‌ها را می پذیرند.
وی تصریح کرد: ما فردا برای کوچک‌ترین کارهایمان باید حساب پس دهیم و پاسخگو باشیم و به قولی آنجا مو را از ماست می‌کشند.
شجاعی‌فرد اضافه کرد: کسانی که در دانشگاه آزاد خدمت می‌کنند چند برابر حقوقشان باید زحمت بکشند و توسعه و رشد دانشگاه نتیجه از خود گذشتگی پرسنل و هیئت علمی بوده است.
دبیر منطقه یک دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: در شیراز بیش از 2 هزار نفر کاروز مشغول یادگیری هستند و تنها واحد شیراز 23 هزار دانشجو دارد با 230 پرسنل و این به این معنی است که هر کارمند به اندازه 30 تا 40 نفر کارمند کار می‌کند.
شجاعی تصریح کرد: تعداد هیئت علمی درمنطقه یک 2 هزار و 500 نفر با 154 هزار دانشجو است و بیشترین رشته‌هایی که مرتبط با نفت و گاز است در استان بوشهر است.
وی اضافه کرد : دانشگاه آزاد چیزی برای خودش نمی‌خواهد و هدفش تنها گسترش علم در جامعه است و مالکیت دانشگاه آزاد مربوط به مردم است و حتی یک برگ کاغذ هم مربوط به بیت‌المال است چون آن حکومت اسلامی است و نورانیت آن از نورانیت امام (ره) گرفته است.
دبیر منطقه یک دانشگاه آزاد کشور با توصیه به رئیس جدید واحد خورموج گفت: برای ارتقا و افزایش دانشجو باید در وهله نخست ساختمان دانشگاه تغییر کند و ساختمان کنونی محل مناسبی برای جذب دانشجو نیست و با احداث 10 هزار متر فضای دانشگاهی جدید ساختمان فعلی می‌تواند در اختیار مدرسه سما قرار بگیرد و واحد خورموج باید تا دو سال دیگر 4 هزار دانشجو داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد:برخی از رشته‌های کارشناسی ناپیوسته باید اضافه شود و آمادگی آن را داریم که به هر مقدار رشته‌ای که لازم باشد تصویب کنیم.
شجاعی‌فرد یادآور شد: با توجه به گلایه دانشجویان از وضعیت غذا باید خدمات‌رسانی به دانشجویان بیشتر شود.
رئیس سابق دانشگاه خورموج نیز با اشاره به اقدامات انجام شده، گفت: این دانشگاه برای تامین فضای آموزشی اقدام به احداث ساختمان آموزشی با زیر بنای حدود ۴ هزار مترمربع کرد که در سریع‌ترین زمان ممکن و در کمتر از یک سال عملیات اجرایی آن به پایان رسید.
علی عاشوری افزود: در این سال‌ها تعداد رشته‌های دانشگاهی را از سه رشته به 17 رشته ارتقا دادیم.
وی تصریح کرد: در سال‌های نخست برای احداث دانشگاه با مشکلات و بی‌مهری مسئولان وقت مواجه شدیم که با آمدن فرماندار جناب جمشیدی همکاری لازم با ما کردند که جای قدردانی دارد. 

 اولین مصاحبه مهندس حیدری  در مقام رئیس دانشگاه آزاد خورموج

 ارتقای سطح علمی و آموزشی از اولویت‌ برنامه‌های دانشگاه آزاد خورموج است.

ضرغام حیدری امروز در گفتگو با خبرنگار فارس با اشاره به اهداف برنامه‌های خود برای توسعه دانشگاه اظهار داشت: ارتقای سطح علمی، آموزشی، فرهنگی و پژوهشی دانشگاه با توجه به سه اصل جذب اعضای هیئت علمی مورد نیاز، تاسیس رشته‌های جدید و تعامل با مسئولان و استفاده از تمام نیروهای مومن و متعهد به آرمان‌های مقدس انقلاب از اهداف کلی بنده است.
وی افزود: در حوزه آموزش در سیستم آموزشی بهبود حاصل خواهیم کرد و از اساتید مجرب و با سابقه در فرایند تدریس استفاده می‌کنیم و نظارت کامل بر رعایت سر فصل‌ها برای پیشرفت دانشجویان و موفقیت آنها در مقاطع بعدی خواهیم داشت و جلسات مکرری با کارکنان و دانشجویان برگزار می‌کنیم.
رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد خورموج تصریح کرد: ساماندهی امور دانشجویی نظیر فارغ‌التحصیلی و تشکیل تیم‌های ورزشی و تجهیز خوابگاه فرهنگی، رفاهی و ورزشی، بهبود وضعیت سرویس دانشجویان و فعال کردن دفتر مشاوره برای استفاده دانشجویان، از دیگر برنامه‌های ما است.
حیدری اضافه کرد: در بعد فرهنگی نیز کانون قرآن و عترت را تشکیل داده و تشکیل تشکل‌های اسلامی ـ سیاسی مطابق قوانین و مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی و جهت‌دهی به آنها در زمینه فرمایشات رهبر معظم انقلاب و توجه به اقامه نماز در دانشگاه و ترویج فرهنگ نماز و برپایی مراسم مختلف با ایام سال و دعوت از مسئولان کشوری برای حضور در دانشگاه اولویت‌های برنامه‌های فرهنگی است.
وی خاطرنشان کرد: تجهیز و تکمیل آزمایشگاه‌های موجود و ایجاد آزمایشگاه‌های جدید متناسب با تکنولوژی روز و برگزاری سخنرانی‌های علمی و همایش‌های علمی متناسب و تشکیل انجمن‌های علمی متناسب با رشته‌های موجود از اهم برنامه‌های پژوهشی است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج گفت: محوطه‌سازی مناسب برای استفاده دانشجویان و ساخت سوله‌های ورزشی و آزمایشگاهی در سایت جدید و احداث ساختمان آموزشی جدید از پروژه‌های مهم عمرانی است.

/ 6 نظر / 5 بازدید
مانی

سلام ... به این رییس جدیدتون یاداور بشین که اگه مقام موندنی بود به تو نمیرسید .... به منم سری بزن حاجی

ناشناس

سلام به دوست عزیزم محمد اقا. روز معارفه ایشان روز عزا برای همه نخبه های شهرستان و استان بود. واقعا توی شهر 1 نفر لایق این پست نبود؟ خود شما بارها به معرفی نخبگان شهرستان پرداختید، باید بهتر حال مارو درک کنید. ما دشتی ها واقعا .... امیدوارم اون دانشگاه هرچه زودتر تعطیل بشه. به امید دیدار

ح د

با عرض سلام خدمت دشتی های عزیز و دوست عزیزم جناب ناشناس دیگر باور کردم در دشتی ادم شجاعی وجود ندارد اگر داشت ریس دانشگاهتان یک لر نمی شد اون افرادی که از اهالی دشتی که دنبال مقام هستند شجاع نیستند بلکه یه سری افراد چاپلوس و مثل فرماندارتان اقایان نخبه دشتی شماها دشتی را رو به پسرفت کشاندید خجالت بکشید اینقدر هیاهو نکنید اون لر شجاع تر از شماست

اقایان خورموجی شما هرچه دارید از کاکی دارید خاک بر سرتان با اون فرماندار تون که به قول خودتان بومی است اون دشتی را به میز ریاستش داردمی فروشد شما اون وقت می گویید نیروی بومی است لطفا از ریس دانشگاه ازادتان انتقاد نکنید اون از فرماندارتان شایسته تر است

amir

دانشگاهی که در طول 4 ترم 4 مدیر عوض کنه بدرد لای جرز میخوره. مشتی دزد کثیف.از دزدیدن شهریه ها و هزینه ایاب و ذهاب گرقته تا 400 کیلو گوشت (گربه های دزد)

مهسا

سلام.لطفا در مورد دانشگاه ازاد در خرموج یا کنگان که رشته ی معماری دارد منو راهنمای کنید ممنون می شم