کسب رتبه اول مسابقات فرهنگی استان توسط دانش آموزان دشتی
معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت: دانش آموزان این شهرستان رتبه اول مسابقات فرهنگی و هنری مرحله کشوری و استانی را در تابستان امسال کسب کردند
سید نیام الدین حسینی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتی افزود: دانش آموزان این شهرستان 28 مقام اولی، 25 مقام دومی و 29 مقام سومی در مسابقات فرهنگی وهنری را در رشته های مختلف و در رده های سنی ومقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و متوسطه در این استان کسب کردند.
وی اضافه کرد: از بین راه یافته گان به مرحله کشوری چهارمقام اولی، یک مقام چهارمی و یک مقام پنجمی بوده که از افتخارات دانش آموزان این شهرستان در زمینه های فرهنگی وهنری است.
حسینی افزود: در مسابقات تربیت بدنی نیز تعداد 12 نفراز دانش آموزان این شهرستان به تیم های ملی سافت بال، فوتبال وبسکتبال راه یافته اند.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستا ن دشتی گفت:در تابستان امسال تعداد هزار و100 نفر از دانش آموزان شهرستان دشتی در فعالیت های فرهنگی، هنری تابستان شرکت کردند که در قالب 17 پایگاه و مرکز تابستانه اوقات فراغت خود را گذراندند و در زمینه ثبت اطلاعات و آمار فعالیت های تابستانه آموزش وپرورش دشتی رتبه اول استان را کسب کرد.

زارعی فرماندار نمونه در حوزه جوانان

از سوی ستاد نخبگان جوان استان بوشهر غلامحسین زارعی فرماندار دشتستان به‌ عنوان فرماندار برگزیده و جوان مدار در حوزه جوانان استان بوشهر برگزیده و از خدمات ایشان تجلیل به‌ عمل آمد.
بد نیست بدانیم زارعی اهل آبادی درویشی شهرستان دشتی و دانش آموخته علوم سیاسی است .وی پیش از این مدیر کل تعاون استان بوشهر بود

موفقیت بانوی دشتیاتی از زبان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان
نوذر منفرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در گفتگویی با خبرگزاری فارس با اشاره به موفقیت یک زن جوان دشتیاتی در رشته کشاورزی از بین کارآفرینان کشور، تصریح کرد: سرکار خانم اندایش، مدیرعامل شرکت تعاونی گلخانه‌ای شقایق دشتی است که علاوه بر کسب رتبه نخست در رشته کشاورزی، رتبه سوم بخش کارآفرین جوان کشور را نیز از آن خود کرد.
منفرد اضافه کرد: یکی از رموز موفقیت این زن کارآفرین علاوه بر خودباوری، پشتکار، به‌کارگیری فناوری و تکنولوژی‌های نوین کشاورزی و شرکت در برنامه‌های ترویجی، ارتباط مستمر و بهره‌مندی وی از همکاری‌های سازمان جهاد کشاورزی نیز بوده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: این شرکت در زمینه تولید گوجه فرنگی خارج از فصل در فضای باز همواره از نخستین‌ها در کشور است.

خیرین مدرسه ساز استان در دشتی
خیرین مدرسه‌ساز و معاونان آموزش و پرورش شهرستان دشتی ضمن بازدید از مدارس در حال ساخت مدرسه حکمت خورموج‌، روستای چارک و خوابگاه دانش‌آموزی روستای درازی مدرسه 3 کلاسه روستای چاوشی را کلنگ‌زنی کردند.
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان بوشهر در حاشیه این بازدیدها در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در دشتی اظهار داشت: مجمع خیرین مدرسه‌ساز از سال 1366 تا‌کنون بیش از 60 مدرسه در بوشهر ساخته‌اند که سهم شهرستان دشتی 4 مدرسه بوده است.
حسین‌ مقدم افزود: مدرسه 6 کلاسه راهنمایی حکمت با اعتباری بالغ بر 108 میلیون تومان مراحل پایانی ساخت را می‌گذراند و در آینده‌ای نزدیک افتتاح می‌شود.
وی ادامه داد: شهرداری خورموج متعهد شده که محوطه‌سازی این مدرسه را انجام دهد و سقف این مدرسه نیز شیب‌دار است که موجب طول عمر بیشتر مکان می‌شود.
مقدم اضافه کرد: مدرسه 3 کلاسه چارک 35 میلیون اعتبار لازم دارد که 20 میلیون آن محقق شده است ولی برای خوابگاه دانش‌آموزی روستای درازی اعتباری جذب نشده است.
وی خاطر‌نشان کرد: ساخت مدارس توسط خیرین به نسبت مدرسه‌سازی توسط دولت 30 درصد اعتبار کمتری در بردارد.
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز دشتی نیز گفت: از آن جا که شهرستان دشتی مردمی بی‌بضاعت دارد مجمع خیرین مدرسه‌ساز این شهرستان عضو کمی دارد و ما دست به دامن شهرستان‌های اطراف می‌شویم.
حیدر زارعی ادامه داد: از خیرین و دشتی‌های مقیم استان‌های دیگر که تمکن مالی دارند در خواست می‌کنیم به جمع خیرین مدرسه‌ساز بپیوندند و امیدواریم مدرسه‌ای با نام خیرین دشتی ساخته شود.

/ 1 نظر / 9 بازدید
پریسا

سلام؟ خوبي؟ وبلاگ جالبي داري خوشحال شدم كه پيداش كردم.باور كن راستش مي خوام ازت دعوت كنم كه وبلاگم رو نگاه كني تا نظرتو در موردش بدونم آخه حس مي كنم با سليقه اي 7-8 تا پست جديد گذاشتم همين امروز خيلي بدرد بخوره. فكر مي كنم برات جالب باشه كه بخونيش راستي حلول ماه رمضان رو هم بهت تبريك مي گم .ما رو هم دعا كنيد