وقایع اتفاقیه دشتی

به جای استاندار بوشهر بودم استعفا می‌دادم

نماینده مردم دشتی و تنگستان گفت: اگر به جای استاندار بوشهر بودم به دلیل عدم توجه کافی دولت به نیازهای استان بوشهر استعفای خودم را می‌نوشتم.

حجت‌الاسلام سید محمدمهدی پورفاطمی چهارشنبه شب در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: مسئولان و هیئت دولت باید استان بوشهر را یک استان ویژه قلمداد کرده و در جلسات هیئت دولت استاندار باید از حق مردم این استان در موضوعات مختلف دفاع کند.

وی با اشاره به موضوع گرانی تصریح کرد: هر قدر هم به مردم بگوئیم گرانی وجود ندارد اما فایده‌ای ندارد چرا که مردم خود روزانه در جامعه حضور دارند و قیمت‌ها را رصد می‌کنند.

نماینده دشتی و تنگستان اضافه کرد: جلسات شورای عالی استان باید با جدیت دنبال شده و در نشست‌های هیئت دولت نیز بوشهر باید به عنوان یک استان ویژه شمرده شود.

پورفاطمی با اشاره به اظهارات استاندار بوشهر مبنی بر هماهنگی با معاون وزیر صنعت و تجارت برای معافیت گمرکی برای واردات مایحتاج مردم بوشهر تا قبل از 15 رمضان گفت: باید تصمیمات خردورزانه‌تری در این خصوص اتخاذ شود. شما چند روز مانده به ماه رمضان در این جلسه چنین خبری را اعلام می‌کنید، از آن طرف تا لنج‌دار خود را آماده کند و سفارش دهد، ممکن است به این فرصت زمانی نرسد و عملا نتواند از ظرفیت موجود برای امرار معاش خود و تامین احتیاجات غذایی مردم اقدام کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس نهم ادامه داد: بوشهر به دلیل ظرفیت‌های اقتصادی و سیاسی کشور باید استان ویژه دیده شود و استاندارش در جلسات هیئت دولت بتواند شرکت کرده و از حقوق مردم دفاع کند، کما اینکه در جریان سفر استانی سوم، بنده چنین درخواستی از رئیس جمهور داشتم و ایشان هم از این ایده حمایت کرد.

نیاز 5میلیارد تومانی برای اتمام اسکله لاور ساحلی

سید علی هاشمی در نشست بررسی روند بهره برداری از اسکله لاور ساحلی اظهار داشت: برای انجام لایروبی ، احداث تاسیسات پشتیبانی و حوضچه اسکله لاور ساحلی نیاز به 50 میلیارد ریال اعتبار است

وی افزود:طی سالهای 82 تاکنون اعتباری قریب به 100 میلیارد ریال برای احداث موج شکن لاور ساحلی از محل اعتبارات استانی تامین اعتبار و تخصیص یافته است.

هاشمی ادامه داد:احداث تاسیسات گمرگ لاور ساحلی نیز که از مصوبات سفر اول ریاست محترم جمهور به استان بوشهر بوده است در سال 85 شروع و در سال 88 با مجموع اعتبار 4 میلیاردو 524 میلیون ریال به پایان رسیده است.

وی تصریح کرد:به منظور بهره برداری از کل مجموع اسکله و گمرک لاور ساحلی نیاز به لایروبی و احداث تاسیسات و تجهیزات پشتیبانی می باشد که می بایست 50 میلیارد ریال از اعتبارات ملی تامین اعتبار گردد.

هاشمی یادآور شد:برای انجام فعالیتهای صیادی و تجاری در اسکله لاور ساحلی نیاز به فراهم شدن تاسیسات گمرک و اسکله به صورت توام می باشد که خوشبختانه امکانات و تجهیزات گمرک به برکت مصوبه سفر اول هئیت دولت به استان فراهم شده است و احداث موج شکن نیز به پایان رسیده است .

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت:با هماهنگی بعمل آمده با مدیر عامل سازمان بنادر با انتقال اسکله لاور ساحلی از شیلات به بنادر موافقت بعمل آمده است که مقرر شد  تفاهنامه بین شیلات و بنادر دریانودری منعقد شود.حجت الاسلام پورفاطمی افزود: امیدواریم این کار هرچه زودتر صورت بگیرد و مردم به آرزوی دیرینشان برسند .

افتتاح نخستین مرکز سلامت روان در دشتی

نخستین مرکز سلامت روان در دشتی بنام مهرگان با حضور مسئولان شهرستان دشتی در خورموج گشایش یافت.

رئیس بهزیستی دشتی در این ‌آیین گفت: مرکز سلامت روان مهرگان نخستین مرکز سلامت در سطح شهرستان دشتی است.

امین شادنیا افزود: هدف از گشایش این مرکز ضرورت وجود آن در شهرستان برای پیشگیری و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی خواهد بود.

وی با اشاره به نحوه خدمات این مرکز به مدجویان بهزیستی گفت: افرادی که زیرپوشش بهزیستی هستند یا تمکن مالی ندارند با گرفتن یاری برگ می‌توانند به مرکز مراجعه کنند.

شادنیا خاطر نشان کرد: این مرکز شنبه تا چهارشنبه صبح و عصر برای ارائه خدمات مختلف در خدمت مراجعه‌کنندگان است.

کارشناس ارشد روان‌شناسی بالینی نیز گفت: هدف این مرکز ارائه خدمات به افرادی است که مشکلات خانوادگی، فردی، تحصیلی، ازدواج و فرزندپروری دارند.

ابراهیم شاکری‌مطلق افزود: برای کسانی که نمی‌توانند اضطراب و استرس را مدیریت کنند راهکارهایی پیشنهاد می‌دهیم.

وی یادآور شد: آموزش تکنیک‌های تمرکز حواس، افزایش هوش، کار در حیطه اختلال یادگیری و برنامه‌ریزی برای کنکور و امتحانات و آزمون‌های هوش و شخصیت و حل تعارضات زناشویی دیگر خدماتی است که در این مرکز انجام می‌گیرد.

شاکری‌مطلق با اشاره به اهم آسیب‌های اجتماعی در مرکز شهرستان گفت: یک آمار غیر رسمی نشان می‌دهد تعداد بیماران روانی در سطح شهر رو به افزایش است و بودن این مرکز در کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌تواند مثمرثمر باشد.

وی اضافه کرد: اعتیاد، اخنلافات زناشویی و افزایش طلاق‌های عاطفی و مشکلات نوجوانان در انتخاب رشته‌های تحصیلی و کنکور از دیگر آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان محسوب می‌شوند.

شاکری‌مطلق خاطر نشان کرد: تفاوت روان‌شناس با روان پزشک در این است که روان‌شناس بیشتر راهکارهای روان درمانی غیر دارویی ارایه می‌دهد ولی روان‌پزشک از جنبه زیستی به بیمار نگاه می‌کند و از دارو استفاده می‌کند.

راه‌اندازی نانوایی در 21 روستای شهرستان دشتی

علی زارعی در جلسه کمیسیون آرد و نان شهرستان دشتی گفت: در حال حاضر 61 واحد نانوایی در شهرستان دشتی فعالیت می‌کنند که 29 واحد از این خبازی‌ها در شهر خورموج است و یک واحد دیگر نیز در حال راه‌اندازی است و از این تعداد نانوایی‌ها دو واحد نانوایی آن فانتزی است.

وی یادآور شد: از زمان هدفمندی یارانه‌ها پنج واحد نانوایی در شهر خورموج راه‌‌اندازی کرده‌ایم که مجوز دو واحد دیگر هم صادر شده است.

زارعی ادامه داد: در شهر کاکی 9 واحد نانوایی وجود دارد که مجوز دو واحد جدید نیز صادر شده است و در آینده راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: در 21 روستای شهرستان دشتی واحد نانوایی راه‌اندازی شده است و یک نانوایی دیگر هم تا قبل از ماه مبارک رمضان نیز در روستای کلل دشتی راه‌اندازی خواهد شد.

/ 0 نظر / 5 بازدید