آغاز توزیع ۴۰۰ یخچال در مناطق زلزله زده دشتی

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان دشتی گفت:توزیع ۴۰۰ دستگاه یخچال اهدایی خیرین میان زلزله زدگان بخش شنبه وطسوج این شهرستان آغاز شده است.

ایرنا؛ سید اسماعیل جعفری در آیین توزیع این یخچال ها درمنطقه زلزله زده بخش شنبه وطسوج افزود:این یخچال ها میان زلزله زدگان در روستاهای چاهگاه، درویشی، اسلام آباد، حاج احمدی، رزم آباد و خروک از توابع بخش شنبه وطسوج دردست توزیع است.

وی افزود: انجمن خیرین استان بوشهر مقیم تهران این یخچال ها را تهیه کرده است و امدا گران جمعیت هلال احمر شهرستان دشتی آنها را میان زلزله زدگان توزیع می کنند.

جعفری افزود:مقرر شده در آینده نیز تعداد دیگری یخچال که از سوی انجمن های خیرین و نهاد های امدادی این استان تهیه شده است در میان زلزله زدگان شهر شنبه توزیع شود.

وی ادامه داد:درماه جاری نیز یکهزار دستگاه کولر گازی میان زلزله زدگان بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی توزیع شد.

زلزله ای به قدرت 6.1 ریشتر ۲۰ فروردین امسال بخش های شنبه و طسوج و کاکی شهرستان دشتی را لرزاند که براثر آن ۳۷نفر کشته و هزار و ۵۰ نفر مجروج شدند و بیش از سه هزار واحد مسکونی تخریب شد.

هزار کانکس در شنبه توزیع می شود
امام جمعه بوشهر گفت: با موافقت وزارت نفت یک‌هزار کانکس برای اسکان موقت زلزله‌زدگان شهر شنبه به زودی در اختیار مردم زلزله زده شنبه قرار خواهد گرفت.

فارس؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری که به منظور کلنگ‌زنی مسجد امام سجاد (ع) شهر شنبه به شهرستان دشتی سفر کرده بود، بیان کرد: هوای منطقه گرم است و با توجه به گرمای هوای منطقه و عدم وجود امکانات کافی برای زندگی عادی موجب می‌شود که مردم دچار چالش‌های جدی در زندگی شوند.

صفایی‌بوشهری تصریح کرد: توقع ما این است که هر چه سریعتر آواربرداری شود،  نقشه ها پیاده، فندانسیون خانه‌ها و مراکز زندگی و حیاتی مردم تامین شود و لازمه آن سرعت و شتاب بیشتری می‌طلبد و این را انجام دهید.

وی با بیان این که توقع ما این بود که وقتی آمدیم دیوارهای منازل ساخته شده باشد اظهار داشت: هنوز برخی از منازل تا فنداسیون هم نرسیده است و فقط دارای نقشه ساختمانی هستند.

وی از اختصاص کانکس به آسیب‌دیدگان خبر داد و خاطرنشان ساخت: در سفری که اخیرا به تهران داشتم با مسئولین وزارت نفت صحبت کردم و موافقت یک هزار کانکس گرفته شد و به‌ زودی در اختیار مردم زلزله‌زده شهر شنبه قرار خواهد گرفت.

صفایی‌بوشهری از وزارت نفت، وزارت دفاع، مجموعه سپاه و استانداری بوشهر تقدیر کرد.

نماینده ولی فقیه در استان به بازسازی مساجد در مناطق زلزله‌زده بخش شنبه و طسوج اشاره کرد و افزود: سپاه عزیز بازسازی پنج باب مسجد، وزارت نفت پنج باب مسجد، کمیته امداد 10 باب مسجد، دو باب مسجد شرکت کشتیرانی صدرای بوشهر، بازار تهران بازسازی یک مسجد را متقبل شده و بازسازی تعداد پنج باب مسجد نیز برعهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گذاشته شده است.

/ 0 نظر / 5 بازدید