هدیه‌ای که قرار بود بسیج دانشجویی به رئیس‌ جمهور اهدا کند
بسیج دانشجویی همزمان با روز دانشجو قرار بود هدیه‌ای به رئیس جمهور اهدا کند که به زمان دیگری موکول شد.
بسیج دانشجویی، همزمان با روز دانشجو مراسم ویژه این روز که در دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال برگزاری است، بسیج دانشجویی به دنبال اهدای هدیه‌ای به رییس جمهور بود که به دلیل اتفاقات به وجود آمده و انصراف بسیج دانشجویی از سخنرانی در این مراسم، اهدای این هدیه به زمان دیگری موکول شد.

این هدیه تابلوی منقش به تصویر سردار شهید نادر مهدوی بود.
گفتنی است شهید «نادر مهدوی» اسطوره‌ای بود که با همراهی اندک همرزمانش، خلیج فارس را تا ماه‌ها برای ناوگان فوق‌مدرن‌ آمریکا و متحدانش ناامن کرد و حیثیت نظامی دولتمردان این کشور را بارها به بازی گرفت و کابوسی فراموش نشدنی برای نظامیان آمریکایی به یادگار گذاشت.
به نحوی که وقتی در مقابله با بالگردهای تهاجمی آمریکا در خلیج فارس و ساقط کردن یکی از این بالگردها، به اسارت در می آید، بر عرشة ناو جنگی «یو. اس. اس. چندلر» سینه این رزمنده دلاور اسلام را با میخ های فولادی بلند سوراخ کرده و پس از آن یک تیر به بازو، یک تیر به قلب و یک تیر هم به سجده‌گاهش می زنند و بدین گونه «نادر مهدوی» فرمانده ناو گروه دریایی ذوالفقار در تاریخ ۱۶مهر ۶۶ تحت شکنجه‌های قرون‌وسطایی به شهادت می رسد.

 

تصاویری از مراسم تودیع و معارفه روسای دانشگاه خلیج فارس

رفت و آمد دشتی ها در بخشداری ویژه خارگ

با معرفی استاندار بوشهر و حکم وزیر کشور، عسکر زارعی به عنوان بخشدار جدید خارگ منصوب شد.

 زارعی متولد روستای کردوان دشتی  و کارمند استانداری است. وی سابقه مدیریت حوزه استاندار را در دوران استانداری مهندس حسنوند را نیز در کارنامه دارد.

وی جایگزین حاج علی قاسمی می شود که از خردادماه 92 عهده دار این سمت شده بود.

بد نیست بدانید که قاسمی که کارمند شرکت نفت است نیز متولد روستای فقیه حسنان دشتی می باشد و به جای مجید محمودی متولد روستای چاه حسین جمال دشتی در این پست منصوب شد و  محمودی نیز جایگرین حسن حیدری متولد روستای طویل دراز شده بود و حیدری نیز به جای مرحوم حاج علی حاذبی عهده دار بخشداری جزیره خارگ شده بود. ب عبارتی سالهاست فرزندان دشتی بخشداری خارگ را عهده دار هستند

انتصاب دادستان دشتی

در آئینی با حضور فرماندار دشتی و رئیس کل دادگستری استان بوشهر دادستان عمومی وانقلاب شهرستان دشتی معرفی شد.


غلامرضا مهرجو ظهر سه‌شنبه در این مراسم با تقدیر از خدمات ارزنده حیدر بحرانی رئیس کل دادگستری اظهار داشت: در شهرستان دشتی به‌واسطه تعامل و همراهی اعضای شورای تامین و دیگر دستگاه‌های اداری شهرستان و تدین و فرهنگ حاکم بر جامعه امنیت نسبی حکم فرما است.
وی افزود: هم اکنون در سطح شهرستان شاخص های امنیتی رقم بالایی را به خود اختصاص داده اند و همواره دشتی جزو یکی از شهرستان‌هایی است که کمترین مشکل در این زمینه دارا بوده است.

بحرانی رئیس کل دادگستری استان بوشهر نیز در این مراسم از تصویب راه‌اندازی دادگاه مستقل در شهر کاکی خبر داد.

در این مراسم مراد مصطفوی به سمت دادستان عمومی وانقلاب  شهرستان دشتی معرفی و از خدمات ابوالقاسم ریشهری با اهدای لوح تقدیری قدردانی به عمل آمد.

قهرمانی شاهین خورموج  در مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی استان

به گزارش سایت هیات فوتبال استان، کمیته فوتبال ساحلی هیات فوتبال استان نتایج مسابقات فوتبال ساحلی استان بهمراه اسامی گل زنان را اعلام نمود :

چهارشنبه 12 / 9 / 93

ردیف مسابقه زمان بازی مکان بازی 1 دلیران تنگستان 4 - 3  آرمان بندرگناوه 00 : 15 ورزشگاه ساحلی بوشهر

 

 

پنج شنبه 13 / 9 / 93

ردیف مسابقات زمان بازی مکان بازی 2 شاهین خورموج 4 - 2 دلیران تنگستان 00 : 10 ورزشگاه ساحلی بوشهر 3 آرمان بندرگناوه 3 - 3 شاهین خورموج 30 : 14 //

 

مسابقه آرمان گناوه و شاهین خورموج در وقت قانونی واضافه 3بر 3 شد ودر ضربات پنالتی شاهین خورموج موفق شد 2 بر یک  پیروز شود ودر مجموع آرمان گناوه 4 - شاهین خورموج 5  بازی به اتمام رسید.

 

 جدول :

ردیف نام تیم بازی برد برد وقت اضافه / پنالتی باخت باخت /اضافه / پنالتی گل زده گل خورده تفاضل امتیاز 1 شاهین خورموج 2 1 1 - - 7 5 2 + 5 2 دلیران تنگستان 2 1 - 1 - 6 7 - 1 3 3 آرمان بندرگناوه 2 - - 1 1 6 7 - 1 0

تیم شاهین خورموج به کسب قهرمانی به مسابقات مناطق کشور در سالجاری راه یافت .
نام گلزنان شاهین خورموج :
 3 گل : مجتبی محمدی نژاد شماره 9
2 گل : سعید عدالت خواه شماره 5
1 گل : ابراهیم تیموری شماره 10
یک گل هم به خودی توسط یار حریف
اخطار : ــــ
**********************************
نام گلزنان دلیران تنگستان :
3 گل : علی عادلی شماره 4
2 گل : مسعود منفرد شماره 3
1 گل : حسین کرمی شماره 11
اخطار : کارت قرمز - ایمان گورکی با شماره 2
کارت زرد : مسعود منفرد شماره 3
*************************************
گلزنان آرمان بندر گناوه :
3 گل : کمال دهدشتی شماره 7
2 گل : ابراهیم دهدشتی شماره 3
1 گل : جعفرمومنی شماره 10
کارت قرمز : هادی درخشان شماره 5
کارت زرد : سیدثارالله موسوی شماره 8  و حسین فروتن شماره 4
*************************************
نام داوران :
بهزاد جلوه نسب - مجید بشکوه - سید محمد سجادی - سجاد ابراهیم زاده - علی خلیفات - حسین زیارتی

 

پتروشیمی جم خورموج در صدر می تازد

جدول لیگ برتر فوتبال بزرگسالان استان بوشهر فصل ٩۴-٩٣
جام اطلس خلیج فارس 

ردیف

 

بازی

برد

مساوی

شکست

گل زده

گل خورده

تفاضل گل

امتیاز

1

پتروشیمی جم خورموج

16

9

5

2

31

19

12

32

2

توحید بوالخیر

16

9

2

5

31

18

13

29

3

سرخپوشان برازجان

16

8

5

3

21

14

7

29

4

ابوذر دشتستان

15

7

3

6

25

21

4

24

5

امید گناوه

16

6

4

5

27

20

7

22

6

شاهین آبپخش

16

5

6

5

17

16

1

21

7

سپاهان بوشهر

16

4

5

7

23

25

2-

17

8

سپاهان خورموج

15

4

5

6

11

19

8-

17

9

پویا دیلم

15

2

7

6

18

29

11-

13

10

توحید بوشهر

15

3

0

12

14

36

22-

9

برنامه دو هفته پایانی به شرح زیر می باشد:

هفته هفدهم
توحید بوالخیر - سرخ پوشان برازجان
پویا دیلم - پتروشیمی جم خورموج
سپاهان بوشهر - توحید بوشهر
امید گناوه - ابوذر کلمه
شاهین آبپخش - سپاهان خورموج

هفته هجدهم

پتروشیمی جم خورموج- سپاهان بوشهر

پویا دیلم - سرخ پوشان برازجان

سپاهان خورموج - توحید بوالخیر

ابوذر کلمه - شاهین آبپخش

توحید بوشهر - امید گناوه

  افتتاح مدرسه بانک رفاه کارگران در روستای باغان دشتی
بانک رفاه کارگران یک مدرسه سه کلاسه در روستای باغان از توابع شهرستان دشتی احداث و افتتاح کرد.

مهر؛ مدیرعامل بانک رفاه کارگران کشور روز پنجشنبه در آیین افتتاح این فضای آموزشی گفت: احداث این مدرسه در زمینی به مساحت یکهزار و 570 متر، با 200 مترزیربنا، 175 متر دیوار کشی، چهار میلیارد ریال هزینه داشته که از محل کمک های کارکنان این بانک تامین شده است.

محمد رضا نظری اظهارکرد: همچنین بانک رفاه کشور بزودی یک زمین چمن مصنوعی نیز برای جوانان روستای باغان احداث می کند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی دراین آیین از کارکنان بانک رفاه که در امر نوسازی و احداث مدارس در مناطق محروم همت کرده اند، تقدیر کرد.

پ.ن:طبق خیرمقدم در عکس گویی مقرر بوده جناب سالاری هم تشریف بیاورند که در این مراسم حضور نداشتند!!


سایت اسکان گردشگران در گنبد نمکی راه‌اندازی می‌شود
معاون سرمایه گذاری و گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: سایت اسکان گردشگران در گنبد نمکی راه‌اندازی می‌شود.

مهر; ناصر امیر زاده در جمع مسئولین بخش کاکی شهرستان دشتی اظهار داشت: استان بوشهر دارای پتانسیل و ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری است که نیاز به معرفی بیشتری دارد.
معاون سرمایه گذاری و گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر افزود: همه ما باید تلاش کنیم تا جاذبه‌های گردشگری استان را به خوبی معرفی کنیم و بتوانیم گردشگران زیادی در این استان جذب کنیم.
امیرزاده گنبد نمکی را یکی از آثار دیدنی در سطح کشور عنوان کرد و ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته در آینده سایت اسکان گردشگران در گنبد نمکی راه‌اندازی می‌شود و گردشگران می‌توانند در آن مکان اسکان پیدا کنند.
وی از برگزاری همایش نقش رسانه‌ها در معرفی جاذبه های گردشگری استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: خبرنگاران و رسانه ها نقش بسزایی در معرفی آثار گردشگری دارند.
برگزاری همایش نقش رسانه‌ها در معرفی جاذبه‌های گردشگری استان بوشهر
امیرزاده تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند این آثارها را به خوبی انعکاس دهند در همین راستا تلاش داریم همایش نقش رسانه‌ها در معرفی جاذبه‌های گردشگری استان بوشهر برگزار کنیم.
وی خاطر نشان کرد: امسال برای جذب بیشتری گردشگران کارهای خوبی انجام گرفته و تلاش داریم گردشگران صنعتی در این استان جذب کنیم و بتوانیم کمپینگ خوبی در شهر کاکی که در مسیر اصلی پارس جنوبی قرار دارد احداث کنیم.
معاون سرمایه گذاری و گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با تقدیر از عنایت فرماندار شهرستان به حوزه گردشگری گفت: در سال جاری مبلغ 150 میلیون تومان برای مسجد جامع کاکی اختصاص یافته است.
امیرزاده همچنین از طرح جامع گردشگری استان بوشهر خبر داد و یادآور شد: امسال با عنایت استاندار بوشهر هفت میلیارد و500 میلیون ریال برای طرح جامعه گردشگری استان بوشهر اختصاص داده شده است.

آغاز برداشت گوجه فرنگی در شهرستان دشتی
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: برداشت گوجه فرنگی ازسطح شش هزارو500 هکتار مزارع این شهرستان آغاز شده است.

امرالله احمدی درگفت وگوبا ایرنا افزود: برداشت گوجه فرنگی تا اردیبهشت سال آینده ادامه دارد و پیش بینی می شود 260 هزارتن محصول از مزارع کشاورزی این شهرستان برداشت شود.

وی اضافه کرد: بیشترسطح زیر کشت گوجه فرنگی دردشتی در مناطق کاکی، شنبه وطسوج و بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد.

احمدی ادامه داد: شهرستان دشتی به عنوان دومین قطب کشاورزی استان بوشهرنقشی بسیار مهم در تولید گوجه فرنگی خارج ازفصل درکشور دارد وبیشتراشغتال زایی دراین شهرستان دربخش کشاورزی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی افزود: امسال برای تولید گوجه فرنگی سالم و بدون مواد مضر، شبکه مراقبت وپیشگیری درسطح شهرستان دشتی تشکیل شده واکیپ های بازرسی این شهرستان به صورت مستمر و منظم ازمزارع کشاورزی به صورت سرزده وشبانه روزی بازدیدمی می کنند.

احمدی گفت: کشاورزان از استفاده هرگونه موادی که باعث زودرس شدن گوجه فرنگی و زود رنگی آن می شود، بجد خودداری کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه استفاده ازمواد زودرس شدن گوجه فرنگی دارای خطرات زیادی برای سلامتی انسان است، درصورتی که دربازرسی های موردی استفاده کشاورزان از مواد زودرس کننده گوجه مشاهده شود از سوی مراجع ذی صلاح بهداشتی وقضایی برخورد شدید صورت می گیرد.

احمدی اظهار کرد: کشاورزانی که از اینگونه مواد استفاده کنند ضمن برخورد قضایی ازهرگونه خدمات کشاورزی محروم می شوند واز کشت در سال های بعد در آن مزرعه نیزمحروم خواهند شد. 

/ 7 نظر / 105 بازدید
طراحي سايت

سلام دوست عزيز ايا دوست داري که يه سايت داشته باشي ، ما ميتونيم با کمترين قيمت و بهترين کيفت هر نوع سايتي که بخواي در کمترين زمان براي شما طراحي کنيم . براي تماس با ما از راه هاي زير اقدام کنيد Tel : 09175519630 Mail : Mrdarvishi[at]Yahoo.Com

کل حاج درویش خبر همه ات زه الا خبر مو حسن

مهنذس هاشمی

سلام و عرض ادب دکتر اکبر منصوری نسب طی حکمی از طرف دکتر شفیعی ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور به ریاست دانشکده فنی و حرفه ای بوشهر منصوب شد مراسم معارفه چهارشنبه انجام شد

مهران

chi shud??????????

جواد

سلام عامو نه سی چه پست نمینی؟

امیررضا

من رو هم با نام انجمن دشتی نیوز ،لینک کن. dashtinews1.ggbb.ir/forum