آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی در دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی در دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: همه انسان‌ها باید مواظب تکالیف دینی خود باشند.
وی با بیان اینکه دنیا دوامی برای کسی نداشته و ندارد، تصریح کرد: دعا‌گوی شما هستم تا در انجام وظایف دینی و کاری موفق باشید.
مدیرکل فرهنگ و اسلامی استان بوشهر نیز در این دیدار گفت: آیت‌الله دشتی چراغ تابنده علم فقاهت و افتخار تشیع و نگین درخشنده علمی و فقهی استان بوشهر است.
نصرالله شفیعی افزود: بزرگداشت این عالم بزرگ که پیرترین فقیه جهان اسلام است، ارج‌ نهادن به زحمات یک قرن وی در پرورش و تربیت عالمان و روحانیون است.
نوه آیت‌الله دشتی نیز با اشاره به وضعیت جسمی وی در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر گفت: ایشان حدود 118 سال سن دارند و با توجه به کهولت سن و ضعف و ناتوانی وی، پزشکان توصیه کرده‌اند دیدارهای عمومی کمتر شود.
حسین دشتی اضافه کرد: در عین حال آقا ارتباطش با مردم برقرار است و عبادات مستحبی‌اش را نیز قطع نکرده است.
وی با اشاره به مراسم بزرگداشت آیت‌الله دشتی گفت: در تلویزیون و بنرهای تبلیغاتی فامیل ایشان را دشتی گنخکی یا گنخکی درج کرده‌اند که صحیح آن دشتی نجفی است و با توجه به اینکه وی در حوزه‌های نجف و قم به این نام مطرح است، ضروری است تصحیح شود.
در این دیدار جمعی از کارمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی نیز حضور داشتند.

 

 علی نیکزاد وزیر مسکن در بازدید از پروژه‌های مسکن مهر خورموج

علی نیکزاد در حاشیه بازدید از پروژه‌های مسکن مهر در خورموج در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: از پروژه‌هایی در شهرهای بوشهر، خورموج و چغادک بازدید کردم و متوجه شدیم در بحث مسکن مهر استان بوشهر خوب کار کرده است.
وی افزود: 8 هزار و476 واحد مسکونی در بوشهر در حال ساخت است و حدود 4 هزارو 25 پروانه اخذ شده و 2 هزار و 700 واحد نیز به‌واسطه پشتیبانی استاندار و معاونان فنداسیون آن آماده شده است.
وزیر مسکن اضافه کرد: در اکثر شهرها زمین و تسهیلات آماده شده و شورا و شهرداری همکاری کرده‌اند و در خورموج نیز 360 واحد در حال ساخت است و آب و برق آن با حمایت و نظر استاندار تهیه شده است.
نیکزاد با اشاره به پیشرفت پروژه‌های مسکن گفت: واحدها با قیمت مقطوع و مدیریت زمان پیش می‌رود و تعاونی‌ها درصدد افزایش واحدها هستند و تسهیلات بانک مسکن نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
وی افزود: ضمن اینکه نقشه توسط مسکن تهیه و شهرداری موافقت و نظام مهندسی نیز نظارت می‌کند از این رو اگر مردم خورموج بخواهند به شکل سه نفره زمین به آنان واگذار می‌شود و 15 میلیون تومان واحد در اختیار متقاضیان غیر صنعتی و 20 میلیون تومان برای متقاضیان ساخت واحدهای صنعتی منظور شده است.
نیکزاد اضافه کرد: مشکلی برای محقق شدن مسکن مهر در استان بوشهر نداریم و توصیه برادرانه دارم که تعاونی‌ها در ساخت و ساز تسریع کنند.
وی در ارتباط با تاسیس ادارات مسکن وشهرسازی در سراسر استان بوشهر گفت: اداره مسکن و شهرسازی در تمام شهرستان‌های استان بوشهر با حمایت استانداری مستقر می‌شود و ظرف 15 روز مدیرکل مسکن و شهرسازی استان بوشهر رئیس اداره را مشخص می‌کند.
مدیر‌عامل شرکت مسکن مهر دشتی نیز گفت: 360 واحد در خورموج و در 30 بلوک 12 واحدی و در زمینی به مساحت 17 هزار متر مربع با زیر بنای 40 هزار متر مربع که هر واحد آن 75 متر است با 360 میلیون تومان ساخته می‌شود.
امید مرادی افزود: 218 واحد تاکنون 33 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در چهار طبقه احداث و در صورت تامین اعتبار تا نیمه اول سال آینده تکمیل می‌شود و مابقی نیز تا پایان سال 1389 تحویل داده می‌شود.
وی تصریح کرد: 2 هزار و 600 نفر تاکنون ثبت نام کرده‌اند که تعداد 500 نفر واجد‌الشرایط هستند و پنج درصد نیز انصراف داده‌اند.


تودیع و  معارفه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان

در آیینی که با حضور دکتر شمس الله شریعت نژاد  قائم مقام سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد هوشنگ شریفی به عنوان مدیرکل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر معرفی و از خدمات 15 ماهه مسعود دشتی زاده در مسوولیت سرپرستی این اداره کل تقدیر شد.

 

افتتاح حسینیه سیدالشهدای روستای فقیه حسنان 

همزمان با عاشورای حسینی در آیینی با حضور سید محمدمهدی پورفاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و مردم روستای فقیه حسنان شهرستان دشتی استان بوشهر، حسینیه سیدالشهدای این روستا افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
حسینیه روستای فقیه حسنان در زمینی به مساحت 1500 متر با زیر بنای 275متر مربع در جوار حسینیه قدیم این روستا که بیش از 130سال قدمت دارد توسط فرد خیری بنام حاج حسن فقیه و با همکاری و کمک‌های مردمی این روستا احداث شده است.
ساخت این حسینیه تاکنون مبلغ 50 میلیون تومان هزینه در برداشته است.
در مراسم افتتاح و بهره‌برداری این حسینیه یکی از معتمدین روستای مذکور اظهار داشت: با توجه به اینکه حسینیه قدیمی روستای فقیه حسنان پاسخگوی حضور گسترده مردم به ویژه در ایام ماه محرم و صفر نبود بنا براین در نظر است حسینیه دوم را در جوار این حسینیه احداث کنیم.
علی اسماعیل‌پور افزود: از استاندار بوشهر و مدیر کل میراث فرهنگی استان بوشهر انتظار داریم با توجه به اینکه حسینیه توسط حاج حسن فقیه و با مساعدت مردم روستای فقیه حسنان احداث شد نیاز به سرویس بهداشتی و ...است، عنایتی کنند زیرا این حسینبه نیاز به 20 میلیون تومان دیگر دارد و اعتباراتی در این زمینه اختصاص دهند زیرا این کار، کار فرهنگی است.

/ 0 نظر / 6 بازدید