افتخاری دیگر از یک جوان دشتیاتی

با خبر شدیم وبلاگ محمد صداقت از روحانیون جوان و از  آینده داران دشتی برای دومین سال متمادی همزمان با دومین طرح سراسری وبلاگ نویسی بوی سیب موفق شدند رتبه سوم بخش وبلاگ نویسی طرح فوق را برای وبلاگ "بوی سیب بهشتی " از آن خود کند ،جشنواره فوق را همانند سال گذشته رادیو معارف برگزار کرده بود ;بد نیست بدانید صداقت از روحانیون جوان دشتیاتی است که در حوزه علمیه قم مشغول به تحصیلات حوزوی است.

وبلاگ  دشتی ها با افتخار موفقیت حاج آقا صداقت را به ایشان تبریک گفته و آرزومند موفقیت ها روز افزون وی از خدای سبحان است.

لینک ها ی مرتبط:

متن کامل بیانیه هیات داوران

وبلاگ  شوق وصال

 

 برداشت گندم از اراضی کشاورزی دشتی آغاز شد

امرالله فاریابی  در گفتگو با  فارس اظهار داشت: برداشت گندم از 4 هزار و 300 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دشتی آغاز شده است و تا پایان اردیبهشت نیز ادامه دارد‌.
وی افزود: سطح زیرکشت گندم آبی شهرستان دشتی در سال گذشته 4 هزار و 600 هکتار بوده که به ‌علت خشکسالی و کاهش میزان بارندگی در شهرستان دشتی امسال به 4 هزار و 300 هکتار کاهش یافته است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان فصل برداشت گندم آبی 10 هزار تن گندم برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی دشتی گفت: کاهش سطح آبی به‌ دلیل خشکسالی‌های اخیر و کاهش سفره‌های آبی زیرزمینی را به ویژه در دشت پلنگ شاهد بودیم.
فاریابی افزود: کاهش سطح گندم دیم به‌ دلیل پراکنش نامناسب بارندگی‌ها و در مجموع کاهش بسیار شدید میزان بارش بوده است.
وی خاطر‌نشان کرد: سال گذشته در شهرستان دشتی 27 هزار هکتار گندم دیم کشت و 14 هزار تن گندم برداشت شد.
فاریابی تصریح کرد: در سال زراعی جدید 14 هزار و 600 هکتار از اراضی شهرستان دشتی زیرکشت کندم دیم قرار گرفته و حتی در بعضی از نقاط سبز شده است ولی بر اثر خشکسالی و عدم بارندگی به ‌موقع امسال هیچ‌گونه گندم دیم برداشت نمی‌شود.

/ 0 نظر / 8 بازدید