برگزاری مجلس ختم کشته‌شدگان زلزله شهرستان دشتی

از سوی دفتر امام جمعه بوشهر مجلس ختمی به مناسب کشته شدن شماری از هم استانی‌ها در اثر زلزله شهرستان دشتی روز یکشنبه 25 فروردین ماه در مسجد الغدیر خورموج برگزار می‌شود

اعطای تسهیلات به سربازان و مشمولان زلزله‌زده بوشهری
ایسنا نوشت: جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از ارائه پیشنهاد اعطای تسهیلات به مشمولان و سربازان خانواده‌های زلزله‌زده استان بوشهر به مقام معظم رهبری خبر داد.
سردار موسی کمالی درباره تسهیلات ارائه شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح به سربازان و مشمولان خانواده‌های زلزله‌زده، گفت: برای سربازان و مشمولان زلزله‌زده غالبا تسهیلاتی در نظر گرفته می‌شود، همانطور که در زلزله آذربایجان نیز تسهیلاتی در نظر گرفته و پس از تصویب فرمانده کل قوا، جزئیات آن اعلام شد.
وی ادامه داد: در همین راستا پیشنهاد اعطای معافیت، مرخصی و تعویق تاریخ اعزام مشمولان و سربازان زلزله‌زده استان بوشهر به فرمانده معظم کل قوا ارائه شده که در صورت موافقت ایشان، این طرح اعلام می‌شود.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به ایسنا گفت: جزئیات این طرح در آینده نزدیک اعلام و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

 

ارسال هزار پشه بند آغشته به سم به منطقه زلزله زده بوشهر
کمیته حوادث و بلایای طبیعی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن اعلام آمادگی برای کمک به آسیب دیدگان منطقه ی زلزله زده بوشهر ، حدود هزار پشه بند آغشته به سم به این منطقه ارسال کرد.

مهندس رضا کشاورز مؤیدی مسوول کمیته ی حوادث و بلایای حوزه ی معاونت بهداشتی استان فارس با بیان این مطلب، گفت: پیرو هماهنگی تمامی مسوولان واحدهای حوزه معاونت بهداشتی استان فارس با همتایان خود درحوزه ی معاونت بهداشتی بوشهر، سعی شده که بر اساس نیازهای موجود، امکانات مورد نیازهموطنانمان در منطقه تامین شود.

وی افزود : بر همین اساس حدود 5 هزار نسخه پمفلت های آموزشی" اقدامات لازم درزمان وقوع بحران"، حدود هزار پشه بند آغشته به سم، یک کارتن آرد رژیمی برای بیماران PKU به منطقه ارسال شد. در حال حاضر اکیپ های بهداشتی شهرستان های نورآباد، کازرون، فراشبند، فیروزآباد، شیراز و معاونت بهداشتی دانشگاه درحال آماده باش هستند.

 

وخامت حال 6 تن از مجروحان
ایسنا نوشت: سید مجید حسینی مسوول ستاد هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی به مصدومان زلزله استان بوشهر، اظهار کرد: از 131 تنی که در بیمارستان‌های استان بوشهر پذیرش شدند، 26 تن پس از دریافت خدمات درمانی و بهبود، از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

به گفته وی، شش تن از مصدومان نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های شهدای خلیج‌فارس و سلمان‌فارس بستری‌ شده‌اند.

مسوول ستاد هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنین درباره آمار جنسیت افراد حادثه دیده در زلزله بوشهر نیز به ایسنا گفت: از میان افراد پذیرش شده در بیمارستان، 70 تن را مردان و 61 تن را زنان شامل می‌شوند.

حسینی افزود: همچنین در میان مجروحان بستری نیز 14 کودک زیر 12 سال نیز دیده می‌شود.

وی درباره اقدامات سایر دستگاه‌ها و نهادها در زلزله بوشهر نیز اظهار کرد: 20 دستگاه آمبولانس از سوی بهداشت و درمان شرکت نفت، دو دستگاه آمبولانس از سوی ارتش و تعدادی آمبولانس نیز از سوی سپاه پاسداران و جمعیت هلال‌احمر در امدادرسانی به زلزله‌زدگان حضور دارند.

مسوول ستاد هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عمده علت پذیرش این افراد در بیمارستان‌ها را تروما و ضربه اعلام کرد و گفت: در میان شش مصدومی که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، تعدادی نیز دچار ضربه مغذی شده‌اند.

حسینی اضافه کرد: همچنین شب گذشته یکی از زلزله‌زدگان نیز به دلیل وارد شدن آسیب جدی به طحال و کبد، تحت عمل جراحی قرار گرفت.

/ 0 نظر / 7 بازدید