طلاق و اعتیاد مهمترین مشکلات اجتماعی شهرستان!

 معاون فرماندار دشتی گفت: براساس بررسی های صورت گرفته طلاق و اعتیاد مهمترین مشکلات اجتماعی در این شهرستان است.

علی زارعی در کمیسیون امور بانوان شهرستان دشتی افزود: با توجه به ارتباط بین معضل طلاق و اعتباد با بیکاری، شهرستان دشتی با 8/12درصد میزان بیکاری بعد از شهرستان تنگستان دومین شهرستان استان بوشهر است که بالاترین نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده است.
وی یادآور شد: این امر باعث شده تا مشکل طلاق که در سالهای گذشته بسیار کم و اندک بود افزایش یابد و خانواده ها برای امرار معاش دچار مشکل شوند.
زارعی در خصوص اعتیاد نیز گفت: برغم اینکه آمار معتادان شهرستان دشتی نسبت به سایر شهرستانها کمتر است اما به لحاظ آمار آسیب های اجتماعی دومین مشکل این شهرستان به شمار می رود.
معاون فرماندار دشتی با تاکید بر توسعه سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن و کشاورزی بر انجام کارهای فرهنگی و فعال شدن کارگروه تخصصی برای پیشگیری از اعتیاد و درمان و مشاوره معتادان تاکید کرد.

شهرستان دشتی بیش از 10 هزار دانش‌آموز دارد
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی گفت: 10 هزار و580 دانش‌آموز در 452 کلاس سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند.
خلیل رضایی امروز در گفتگو با  فارس اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا برای مدارس دخترانه از مدرسان خانم استفاده کنیم.
وی افزود: نخستین مدرسه راهنمایی پسرانه وابسته به حوزه علمیه در شهرستان دشتی را تاسیس کرده‌ایم که در استان وجود ندارد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید بیش از10 هزار دانش‌آموز سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند، تصریح کرد: ازمجموع 34 فضای فیزیکی موجود در شهر خورموج امسال 785نفر از دانش‌آموزان در فضای جدید مشغول به تحصیل می‌شوند.
رضایی خاطرنشان کرد: با آغاز سال جدید تحصیلی از مجموعه هشت نماز خانه در مدارس شهرستان سه نمازخانه افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
این مقام مسئول یادآور شد: دبستان شهید استروتین، دبستان 10کلاسه شهرک بسیجیان و مدرسه راهنمایی دخترانه شهرک بسیجیان در دست ساخت است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی اضافه کرد: همچنین خوابگاه علامه، مدرسه پنج کلاسه روستای محمدآباد و مجتمع فرهنگی در حال ساخت است.
وی خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی جدید دو مرکز آموزشی و یک خوابگاه با اعتبار یک میلیارد و200میلیون تومان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
رضایی ادامه داد: از همه مسئولان اجرایی می‌خواهیم تا در بهتر اجرا شدن تمامی برنامه‌های آموزشی شهرستان همکاری لازم را به عمل آورند.
این مقام مسئول گفت: مهم‌ترین وظیفه ما این است که زمینه را برای موفقیت دانش‌آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی فراهم کرده تا شاهد پیشرفت و رشد همه این عزیزان باشیم.
وی تصریح کرد: بسیج همه نیروها در زمینه مقابله و پیشگیری از آنفلونزای نوع A از مهم‌ترین برنامه‌های آموزش و پرورش دشتی است.
صدور مجوز راه اندازی شش نانوایی در دشتی
معاون فرماندار دشتی گفت: با راه اندازی شش واحد نانوایی در روستاهای تلخو و بنیاد و شهرهای خورموج و کاکی این شهرستان موافقت شده است.
علی زارعی در نشست کمیسیون تعزیرات گندم، آرد و نان شهرستان دشتی افزود: با توجه به ازدحام جمعیت و مشکلاتی که به علت کمبود نانوایی در این مناطق وجود دارد با راه اندازی این نانوایی ا مشکل این مناطق حل می شود.
وی یادآور شد: هم اینک 48 واحد نانوایی در شهرستان دشتی فعال است که 17واحد در روستاها و مابقی در شهرهای خورموج، کاکی و شنبه کارمی کنند.
زارعی،رعایت نکردن خت، نکات بهداشتی و برخورد نامناسب با مردم را از جمله تخلفات نانوایی ها در اینش شهرستان ذکر کرد و گفت: برای کاهش تخلفات و تامین نان مناسب و خوب نظارت بر کار نانوایی ها تشدید شده که امیدواریم تاثیرات آن در عرضه نان مناسب مشهود شود.
/ 0 نظر / 6 بازدید