ما را چه می شود!!

*مطلبی را که در ادامه می خوانید مربوط به آرشیو وبلاگ است که در تاریخ ۲۶شهریور ۸۴ نوشته شده بود. شاید ندایی باشد و نهیبی باشد به خود واقعی مان تا دریابیم که داریم به کجا می رویم ولی به نظر رسید و می رسد رو به فزونی است این تبلیغات و این شیوه تبلیغات!!!!!!

 

+ توسعه پايدار، محيط زيست ،شهر سرسبز ،منظره ،چشم انداز... نمي دانم روزانه چقدر با اين كلمات سروكار داريد يا از رسانه ها مي شنويد يا مي خوانيد.

خورموج چشم اندازي دارد زيبا خصوصا از كناره كوه بيرمي كه به آن مي نگري شهري را خواهي ديد كه در گود وسيع  قرار دارد با خانه هايي به سبكهای  معماري مختلف ،اما همه منازل  تقريبا در داشتن نخل اشتراك دارند كه منظره زيبا وحس خوبي را به هر بيننده مي دهد.نخل اين درخت زيبا صبور با صلابت...كه مي تواند موثر باشد براي اكوتوريسم ،محيط زيست و حتی انتقال حس خوشایند به همشهریان ..اما مدتي است كه در شهر مردم بخاطر ساخت و ساز نخل ها را قطع مي كنند!! و...آنهم چه نخل هايي كه امروزه شهرداري شهرهاي مختلف ميلياردها تومان از براي كاشت آن هزينه مي كنند براي دست یابی به شهری زیباتر و چشم اندازی خوشایند...اما. ..جالب است بدانيد تبليغات قطع نخل بر ديوارها ي شهر نمايان است. و امروزه به جرات می توان گفت در کمتر محله ای است که بر جای جای دیوار های آن تبلیغات قطع نخل مشاهده نشود. خدمات! اره موتوري،خدمات ! اره برقي،خدمات ! اره بنزيني.خدمات ! چگونه خدمت ناميدید و چگونه خدمت نامیم که اكسيژن،منظره،زيبايي،جاذبه ،خاطرات و...را قلع و قمع می کند...چرا؟ براستی چرا ما قبل از آنكه مدرن شويم .....مي شويم؟ +

یکی بگوید اینجا چه خبر است؟

در کمتر از ۲۴ ساعت قبل تاکنون روی تلکس خبرگزاری های استان اخبار ضد و نقیضی منتشر شده است مبنی بر اینکه طی برگزاری جلسه ای که با حضور افراشته استاندار عطار زاده نماینده بوشهر گناوه و دیلم صالحی نماینده کنگان جم و دیر و به ریاست محصولی نماینده ریاست جمهور و حتی شخص احمدی نژاد  به نام جلسه حل اختلاف افراشته و عطار زاده و البته غایبین بزرگ جلسه فوق بی شک آیت الله حسینی بوشهری و آیت الله ایمانی بودند،نتیجه جلسه و خروجی های آن حاکی از آن است که کفه ترازو کاملا به نفع عطار زاده به اتمام رسیده است که در ادامه آن ساعات پرکاری را سایت های خبررسانی استان و همچنین بازر داغ پیامک هایی که لحظه به لحظه خبر ها را مخابره می کردند که در پایان و به جمع اوری خبرها اینکه به خواست عطار زاده ۵ مدیر استان شامل زینبی (معاون سیاسی استانداری) ، تبرکی (فرماندار کنگان) ، کشتکار (فرماندار دشتستان) ، باستی (مدیرکل دفتر فنی استانداری) و حجت الاسلام ابراهیمی (مشاور استاندار) باید در اسرع وقت برکنارشوند. که در ادامه مخابره خبر فوق صالحی و شجاع به مقابله برآمده و نسبت به تغییر در حوزه انتخابیه خود معترض و پیگیر امور شدند و حتی تا جاییکه که خبر استعفا دکتر شجاع نماینده دشتستان هم در لابلای خبرها به چشم می خورد. در مجموع و نتیجه آن هرچه که باشد فقط توقف استان و عدم دستیابی به توسعه و چشم انداز مدنظری است که استان برای خود مجسم کرده است.

 

دو پروژه‌برق رساني  امروز در دشتي به بهره‌برداري رسيد.

 پروژه‌هاي برق رساني شامل نصب دو دستگاه ترانسفورماتور ‪ ۳۱۵‬و ‪ ۲۰۰‬كاوا، ‪ ۳۸۰‬متر شبكه فشار متوسط و ‪ ۱۸۰‬متر شبكه فشار ضعيف است كه در روستاهاي محمدآباد و چاوشي از توابع شهرستان دشتي بهره‌برداري شد. براي اجراي اين پروژه‌ها كه ضعف ولتاژ برق در اين روستاها را رفع مي‌كند ‪ ۳۳۷‬ميليون ريال هزينه شده است. بد نیست بدانید در روستاهاي چاوشي و محمد آباد خورموج دو هزار و ‪ ۵۰۰‬نفر در قالب ‪۴۵۰‬ خانوار سكونت دارند.

 

فرمانداردشتي: نيم‌درصد از درآمد شهرداريها به‌كتابخانه‌ها اختصاص مي‌يابد

فرماندار دشتي استان بوشهر گفت: شهرداريها موظف به پرداخت نيم درصد از درآمدهاي خود براي توسعه كتابخانه‌هاي عمومي هستند.

رضا جمشيدي روز سه‌شنبه در نشست انجمن‌هاي كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان دشتي افزود: به رغم اينكه اين نيم درصد حقوق كتابخانه‌هاي عمومي محسوب مي‌شود، ولي شهرداريها در پرداخت آن تعلل مي‌كنند. وي با بيان اينكه دو كتابخانه عمومي تا پايان امسال در اين شهرستان به بهره‌برداري مي‌رسد، اظهارداشت: براي احداث دو كتابخانه در روستاهاي چارك و شنبه، افزون بر يك ميليارد ريال هزينه مي‌شود. رييس دبيرخانه كتابخانه عمومي شهرستان دشتي نيز در اين نشست گفت: هم اكنون ‪ ۳۵‬هزار جلد كتاب در پنج كتابخانه عمومي اين شهرستان وجود دارد. سيدمحمود هاشمي‌نژاد افزود: بيش از يكهزار و ‪ ۸۰۰‬نفر عضو ثابت اين كتابخانه‌ها هستند. وي، كمبود كتب علمي و پژوهشي، كمبود نيروي انساني، پرداخت نشدن نيم درصد درآمد شهرداريها را از سال ‪ ۷۳‬تاكنون و نبود كتابخانه در روستاهاي پرجمعيت شهرستان دشتي را از مشكلات اين شهرستان ذكر كرد. 

 

/ 12 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خبرگزاري بُنا

با سلام براي گسترش حوزه‌ي خبري خبرگزاري بُنا مخصوصا شهرستان بزرگ و مهم دشتي نياز به همكاري دوستاني داريم كه بتوانند خبرهاي اين منطقه‌ را در اختار ما بگذارند تا با انعكاس آن همه‌ي هم استاني‌هاي عزيز از وضعيت كمي و كيفي اين شهرستان مطلع گردند. به همين منظور از شما برادر عزيز مي‌خواهيم در صورت تمايل با ما همكاري نماييد تا انشا الله با همكاري دوستان بزرگي همچون شما براي رسيدن به امر مهم اطلاع رساني نائل گرديم. شما مي‌توانيد خبرهاي شهرستان دشتي را اعم از سياسي-اقتصادي-اجتماعي-فرهنگي-حوادث و ....براي ما ارسال كنيد. منتظر پاسخ شما هستيم. با تشكر مديريت خبرگزاري بُنا آدرس تارنماي خبرگزاري: www.bona.ir آدرس ايميل: info@bona.ir آی دی ما در ياهو: er_smh1986

خبرگزاري بُنا

در ضمن شماره تماس شما با خبرگزاري بُنا ۰۹۱۷۳۷۸۲۶۲۳ خواهد بود. سربلند باشيد